Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) stranger28


stranger28
addikt

Amennyiben nem szállnak el az árazással, engem érdekelne. 7000 azért már nem kevés.

(#2) pusszycat válasza stranger28 (#1) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nem kevés, de azért a 10000 kerekebb lenne. De jól néz ki + 2 dolgot tölt egyszerre. ;)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#3) Prof01


Prof01
veterán

8óra töltés elég sok.
Mitől tart tovább feltölteni, mint egy hasonló kapacitású akkuval rendelkező notebookot?

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#4) Reinhardt


Reinhardt
őstag

Nekem TeckNet iEP387 neven van szerintem ugyanez.

[ Szerkesztve ]

(#5) erdoke válasza Prof01 (#3) üzenetére


erdoke
titán

Normál USB-ről kell tölteni, azaz 500 mA-re van hitelesítve.

Én hiányolom a tömegét a hírből, fontos paraméter egy hordozandó eszköz esetében.

A legjobb aláírás a héten

(#6) Reinhardt válasza erdoke (#5) üzenetére


Reinhardt
őstag

Ha ugyanaz (es sztem igen), akkor:
Product Dimensions: 12 x 1.6 x 7.2 cm ; 172 g

(#7) Prof01 válasza erdoke (#5) üzenetére


Prof01
veterán

Ja értem. Hát ez baj...

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#8) ge.k.ko


ge.k.ko
tag

Régi régi viccek az orosz "kvarcóráról"... mikor a két bőröndben az akku volt.

Ész nélkül készülnek az egyre többet zabáló cuccok, amikhez külön tatyóba vihetjük a pótaksit, hogy kibírjanak egy munkás napot... :W :W

(#9) macilaci78 válasza erdoke (#5) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az 500mAh még annyira nem is biztos. Vannak olyan töltők, amik 1-2Ah-val is töltenek, de azok is csak 5V-on. Egy notitöltő 19-24V-on is elmegyeget.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#10) BiP válasza erdoke (#5) üzenetére


BiP
nagyúr

Kár, hogy nincs valami erősebb csatlakozó rajta, amin keresztül hálózatról gyorsabban is lehetne tölteni. Igaz, így is megvan egy este alatt vele, utána meg pár napra elegendő kraft marad benne.

(#3) Prof01:Van már noti ilyen erős akksival? (mondjuk ha van is, az kicsit más paraméterű és nagyobb méretű)

(#11) lapa válasza macilaci78 (#9) üzenetére


lapa
veterán

az még csak 500mA, nem mAh. de nyilván több lesz, mert 500mA-rel 14 óra lenne fullra tölteni.

(#12) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Nem csak hasznos, de pofás darab is. :K

⭐ Stella

(#13) lujó55


lujó55
őstag

(#2) pusszycat: nekem is ez jött be, hogy egyszerre két dolgot is lehet vele tölteni :R
(#5) erdoke: még hogy a tömegét, de vajon milyen vastag... befér a noti meg a tablet mellé? :DDD

(#14) erdoke válasza lapa (#11) üzenetére


erdoke
titán

Igaz, elfelejtettem, hogy az én 5000-es pakkomat tart ~8 óráig feltölteni USB-ről, ez pedig 7000-es.

(#13) lujó55

Értem a célzást a másik topikra, de itt most arra gondoltam, hogy az egyik legfontosabb paraméter a külső akksiknál az energiasűrűség, tehát hogy mennyi kakaót mekkora térfogat és tömeg mellett tud tárolni. Nyilván nem teljesen mindegy, hogy egy 7000 mAh kapacitású akksi 20 ccm és 150 g, vagy 30 ccm és 250 g.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#15) lujó55 válasza erdoke (#14) üzenetére


lujó55
őstag

hát szerintem komoly innovációra azért itt sem kell számítani. mostanában sorra jelennek meg a póttöltők. ez is egy termék. szerintem az ár dönt felhasználói szemmel nézve.

(#16) Prof01 válasza BiP (#10) üzenetére


Prof01
veterán

Persze, a 9cellások efelett vannak.

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#17) Flashback


Flashback
addikt

Na nem azért de ilyen már van egy ideje... [link]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#19) radi8tor válasza Enszuke (#18) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

De ebből 5000mAh a legnagyobb. A cikkben 7000-es van.

⭐ Stella

(#20) staccato


staccato
tag

jó és hasznos :K ha jól belövik az árát sikeres lehet.

üdv

(#21) Seregély


Seregély
tag

Nekem 13000 mAh-s kapacitású van, ráadásul napelemes, így ha napfényben használom, plusz kapacitást kapok. Nem csak USB csatlakozó van hozzá, hanem akár notebook-t is tud tölteni. Hosszabb utakat már nem is bírnék elviselni nélküle, életmentő lehet. Tavaly vettem Kyoto-ban, nagyon jó áron volt, gondolom itthon egy vagyon lenne egy hasonló eszköz. Már több munkatársam kérte, legközelebb nekik is hozzák.

(#22) gaben1117


gaben1117
senior tag

Itt nagyobb a választék. Nagyon egyszerre érkeznek most ezek. Ghoo Power

(#23) orbano válasza Flashback (#17) üzenetére


orbano
félisten

ki mondta, hogy nincs?

A vér nem válik VAZZE!™

(#24) ISZOLE


ISZOLE
senior tag

Látom sok ember használ már ilyen külső akkut. Mennyi ezeknek az önkisülése (mennyi ideig tartják a töltést használat nélkül)?

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#25) erdoke válasza ISZOLE (#24) üzenetére


erdoke
titán

Mivel Li-ion vagy Li-polimer akksi van bennük, nagyon lassan veszítenek a töltésből. A rájuk szerelt 3-4 LED-es szintjelző szerint még egy hét után is "tele" van az 1900 ill. 5000 mAh pakkom. Havonta egyszer nem árt kisütni, de ez minden hasonló akumulátorra igaz.

A legjobb aláírás a héten

(#26) lapa válasza erdoke (#25) üzenetére


lapa
veterán

mitől lesz jobb ha kisütöd (azon kívül hogy a kijelzés esetleg pontosabb lesz)? minden feltöltés öli a li-ion / li-po akksit.

[ Szerkesztve ]

(#27) erdoke válasza lapa (#26) üzenetére


erdoke
titán

Használattal sütöm ki, tehát nem jelent extra töltést, csak némi odafigyelést kíván.
Egyébként ezek a külső akksi pakkok tipikusan tartalék céljából kerülnek a táskánkba, lényegesen ritkábban töltjük őket, mint magukat a mobil eszközöket, amik mellé vesszük. Magyarul ha a telefon akksija másfél év után kezd gyengülni, és 3 évet bír, akkor egy külső töltő esetében legalább a háromszorosával lehet számolni. Szóval aggodalomra semmi ok.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#28) lapa válasza erdoke (#27) üzenetére


lapa
veterán

nem válaszoltad meg miért jó ez minden hasonló akksinak.

(#29) ISZOLE


ISZOLE
senior tag

Köszi a gyors válaszokat!
Van még egy gügye kérdésem. Töltés kisütés megy egyszerre? Másképp fogalmazva miközben töltöm a pakkot a hálózatról rá lehet-e kötni a mobilt tölteni. (Utazások alkalmával lehet egy ilyen pakk igen hasznos csak néha hálózati konnektor szűkében van az ember, pl. Anglia, Írország.)

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#30) erdoke válasza lapa (#28) üzenetére


erdoke
titán

Nem tudom, de gyakran benne van ez a javaslat a használati útmutatóban is.

A legjobb aláírás a héten

(#31) pusszycat válasza ISZOLE (#29) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Sanszos. :K

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#32) Guszti


Guszti
aktív tag

8 ora toltes...
eloszoris ki akar 8 orat varni mig feltolt?
masodszor pedig litiumos akksit nem 8 oraig kell tolteni, hanem max KB 3 orat konstans arammal (max c/2-vel), nem azert talaltak ezt ki, mert valaki a hasara utott, hogy most legyen igy, hanem hogy optimalis kapacitassal es elettartammal lehessen mukodtetni a cellakat...
szeretem az ilyen ganyolasokat... olyan, mintha en itthon kezdenek el 2 ora guglizas utan kereskedelmi celbol pl. kipufogodobot hajtogatni... :W

(#33) erdoke válasza Guszti (#32) üzenetére


erdoke
titán

Ezeket arra találták ki, hogy amikor az ember úton van, legyen extra kakaó. Ideális esetben nem viszel hozzá külön töltőt, hanem rácsapod a laptopod USB-jére, onnan pedig lassan fog töltődni.
Soha nem mértem, hogy az enyém mennyi idő alatt töltődik fel, este felrakom, reggel leveszem.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#34) orbano válasza Guszti (#32) üzenetére


orbano
félisten

nana, a kocsikban használt litium akksikat sem 3 óra alatt töltik fel... és nem hinném, hogy nagyon gányolva lennének.

A vér nem válik VAZZE!™

(#35) Guszti válasza orbano (#34) üzenetére


Guszti
aktív tag

Nem kocsirol van itt szo, es ott se azert toltenek gyorsabban mert az idealis lenne hanem hogy lehessen hasznalni es ne kelljen orakat varni, ezert is fejlesztenek olyan iranyba h minel gyorsabban tudjanak tolteni biztonsagosan es tartosan, de itt 8 ora eleg vicces szerintem.

(#36) orbano válasza Guszti (#35) üzenetére


orbano
félisten

minel nagyobb, annal tovabb tart. mar a normal es az okostelefonok kozott is erezni a kulonbseget. ez meg azoknak a többszöröse kapacitásban.
gondolom nem tölthetik föl gyorsabban, mert "felforr". kocsiban is aktív hűtés van a cellákon, hogy bírják a gyorsított töltést.

A vér nem válik VAZZE!™

(#37) lapa válasza Guszti (#35) üzenetére


lapa
veterán

minél gyorsabb a töltés annál jobban rombolja a cellákat. litiumakksi 3 halála: töltés, töltöttség és meleg.

[ Szerkesztve ]

(#38) gaben1117


gaben1117
senior tag

Szerintem spórolok egyre,nagyon sokat utazom,tableten netezek,jol fog jönni.

(#39) lujó55 válasza lapa (#37) üzenetére


lujó55
őstag

ebben teljesen igazad van, de ha nagyon sürgős feltöltened, akkor nem az akksi miatt aggódsz.
hidd el, vérpistikék az akksi élettartama miatt nem aggódnak, ha kinyiffan vesznek egy új tabletet

(#40) orbano válasza lujó55 (#39) üzenetére


orbano
félisten

nyilván a mérnökökkel erre a pár elméletben létező idiótára készíttetnek terméket...

A vér nem válik VAZZE!™

(#41) lujó55 válasza orbano (#40) üzenetére


lujó55
őstag

dehogyis.
de így egyszerűbb volt. prio1: gyorsan feltöltődjön a cucc; az akksi élettartama sokadlagos szempont lehetett.
szerintem legalábbis, másképp nem tudom elképzelni

(#42) ledgeri


ledgeri
nagyúr

http://prohardver.hu/tema/milyen_kulso_akkupackot_mobilhoz_tablethez_egyeb_u/hsz_1-50.html ajánlom feltöltésre infóval...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.