Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GreatL


GreatL
őstag

Holnap lesz Dirt Rally 2.0-s driver?

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#2) Pro!Petya válasza GreatL (#1) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Hotfix akkor kb 2 nap múlva?

szánalmas egy banda ez az nv :W

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#3) twollah1976 válasza GreatL (#1) üzenetére


twollah1976
őstag

Nem, par nap mulva jon a drive fix driver amiben a mostani driver hibait fogjak javitani.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#4) Loha válasza GreatL (#1) üzenetére


Loha
veterán

Nem lesz, mert ez az:

"Game Ready
Provides the optimal gaming experience for Anthem and DiRT Rally 2.0
"

[ Szerkesztve ]

(#5) GreatL válasza Loha (#4) üzenetére


GreatL
őstag

Már néztem máshol, csak itt nem írták.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#6) ribizly válasza Pro!Petya (#2) üzenetére


ribizly
veterán

Miért? Mert kiadnak a játékok megjelenésekor azokhoz illeszkedő profikokat meg adott esetben optimalizált, javított driver-t? :U

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#7) n3m3r3


n3m3r3
tag

Működik valakinél egyébként a Dirt Rally 2.0 SLI?

(#8) Pro!Petya válasza ribizly (#6) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Ez csak ott borul hogy "optimalizált, javított driver" ;)

Amennyiben igaz lenne az állításod egyet értenék , de hogy ezek az agyon optimalizált + hotfix-es szarok konkrétan ilyeneket produkálnak hogy random program crash és a többi addig nincs mit szépíteni.

Az ezelőtti két verzió többeknél is produkálta a fentieket sőt az nv forumán is inkább ajánlottak valami régebbi drivert mert azzal azonnal megszűntek az anomáliak és utóbbi így is van tapasztalatból mondom.
A Geforce experience meg a profilok meg külön megérne egy misét de azt nyugodtan használják azok akik lefőnek ha a menüben már egy két dolgot maguknak kéne beállítani... :DDD

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#9) ribizly válasza Pro!Petya (#8) üzenetére


ribizly
veterán

Az, hogy 1-1 módosodás befolyásolja a legacy működést néhány esetben szerintem belefér. Visszaáll az ember az előző verzióra és csá. De értem, hogy az volna az elvárás, hogy egyből minden működjön rendesen.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#10) Raga


Raga
senior tag

Nálam az apex legends nem jó! 1060 6g és mindent minimum akar rakni holott a játékon belül minden fullon van és tökéletesen fut. Szóval szerintem az apex kimaradt ebből a driverből

[ Szerkesztve ]

(#11) tom_tol válasza ribizly (#9) üzenetére


tom_tol
addikt

Nagyon sok a hiba mostanában. Erre nincs elfogadható magyarázat. Alkalmatlanok végzik a munkát.

(#12) b. válasza Pro!Petya (#2) üzenetére


b.
félisten

ja jobb lenne le se szarnák az érkező Windows frissítéseket és az új játékokat.Mintha bárki kényszerítene arra hogy telepítsd az új drivereket. .
meg ajánlom nézz be a konkurenciához is, ott hányan szopnak az új driverekkel. Legnagyobb gond szerintem MS aki le se szarja a VGA gyártókat, ha nem követik az ő nem mindig megfelelő ajánlásaikat, lásd G-sync.Ez Dx 12 nem tudom mennyi hasznot hozott úgy általában nekünk... nem sokat...

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#13) ribizly válasza tom_tol (#11) üzenetére


ribizly
veterán

Mint kb most mindenhol a szoftveriparban. Nem szeretnék senkit sem megbántani, mert vannak pro-k, viszont annyira sok a newcomer már mindenhol, hogy az mindenképpen a minőség rovására megy.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#14) Pro!Petya válasza b. (#12) üzenetére


Pro!Petya
addikt

"Mintha bárki kényszerítene arra hogy telepítsd az új drivereket"

Jah hogy még az én k...a anyámat hogy szeretnék egy up to date (működő /bug mentes) rendszert, nem?! :W

Az nv nem ma kezdte , van ott háttér kb mindenre IS szval az ahogy intézik a dolgaikat az MS és mások felé, egyeltálán nem elvárandó hogy csak egy kicsit meghasson engem mint végfelhasználót.
A mostani helyzet meg botrányos nincs mit szépíteni, mivel nem béta drivereket adnak ki tesztelésre hanem WHQL- alá írtat amire már már megszokottan érkezik a "hotfix" pár napra rá.

Az mind szép és jó hogy ennyire igyekeznek hogy naprakészek legyenek viszont sz@rt se ér ha közben mást meg mellette elkúrnak (ami eddig működött).

Ilyen afférok nem férhetnek bele egy piacot domináló cégtől mivel még nyomás sincs rajtuk a versenytársak híján és emiatt ha szépen akarom nevezni ezt akkor minimum amatőrség de inkább már trehányság!!

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#15) Abu85 válasza Pro!Petya (#14) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem a nyomástól függ ez, hanem attól, hogy a meghajtó fejlesztését koordináló ember mit tart jónak. Egyébként a sok WHQL sosem működött. Az Intel csinálta egy darabig, és sok volt a hiba. Az AMD is csinálta a Catalyst időkben, és sok volt a hiba, aztán jött hotfix, hotfix hátán. Az NV is kipróbálta, és sok a hiba. Ez egyszerűen koncepcionális. Nem akarnak ők hibát, de se az Intelnél, se az AMD-nél nem tett jót a fejlesztésnek, ha több csapatra bontották. Az NV-nél sem tesz jót. Lehet, hogy egyébként náluk működne, ha nem ezer éves lenne a vezérlőpult, aminek a karbantartása ma már túl sok erőforrást elvisz. Szóval ez nem trehányság, egyszerűen a módszerbe és az elavult modulokba van kódolva a hiba lehetőségének nagyobb valószínűsége. A felelős ezért a driver fejlesztését vezénylő ember. Neki kellene olyan kérdésekben dönteni, hogy megérné-e a régi vezérlőpultot kidobni, mert egyszerűen a karbantartása irreálisan sok erőforrást emészt fel, és szintén ő dönti el, hogy hány csapat írja a meghajtókat.

Azt egyébként még tudni kell, hogy az NV-nél a marketingesek beleszólhatnak ebbe, így lehet, hogy maga a drivert fejlesztő vezető már régóta látja a problémát, de egyszerűen a marketingesek nem hagyják neki, hogy váltson, mert több marketingértéke van a WHQL-nek, mint a kevesebb hibának. A marketing a Hotfixet úgy adja el, hogy mennyire gyorsan reagálnak a problémákra. Azt nyilván nem írják le, hogy ezek a problémák nem is lennének, ha nem ragaszkodnának a sok WHQL-hez. Alapvetően nem is hazudnak, csak nem mondják el a teljes igazságot.

Ez amúgy nem valószínű, hogy változik. Egyszerűen a pénzügyi mutatók azt mutatják, hogy ez a jó irány. Nem hülyék ők sem, természetesen tudják, hogy kevesebb hiba lenne, ha újra összevonnák a csapatokat, de a marketing ma már nagy úr. Ha valamiből marketingértéket tudnak csinálni, még akkor is, ha a felhasználhatóság minősége romlik, akkor a marketingértéket választják. Egyszerűen jobbak lesznek a számok pénzügyi szinten.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#16) b. válasza Pro!Petya (#14) üzenetére


b.
félisten

mert konkrétan milyen problémád adódott ezzel a driverrel?
Milyen afférokról beszélsz? elolvastad a cikket mi történt benne? segítek:
Jött egy új VGA( 1660TI) plusz egy halom játékhoz optimalizáltak, SLI profilt hoztak, és fejlesztették a vezérlőpultot . huh ezért megérdemlik a fikát.

"Az NVIDIA elérhetővé tette a WHQL aláírással rendelkező 419.17-es meghajtót, amely az Anthem és a DiRT Rally 2.0 című játékokhoz kínál profilt, továbbá az Apex Legends és a Far Cry New Dawn frissített SLI profilt kapott. Mindemellett támogatja a nemrég megjelent GeForce GTX 1660 Ti VGA-t, illetve frissített vezérlőpultot is kínál, amely bevezeti a GPU teljesítményszámlálók menedzselését, valamint a Video Codec SDK 9.0 és a Optical Flow SDK 1.0 kezelése is megoldott. Ezek leginkább fejlesztőket célzó funkciók. A GPU teljesítményszámláló menedzselésével kapcsolatban megjegyzendő, hogy az NVIDIA ezt egy biztonsági rés betömése miatt vezette be."

Ezelőtt 10 éve is voltak ilyen bugok.A játékok heti szinten frissülnek új tartalmakat kapnak. BF5 be 2 hetente változtatnak optimalizálnak hozzáreszelnek valamit. Soha nem volt mindenki számára tökéletes driver. Dolgozzanak csak szépen és ha jön hetente egy Windows update akkor frissítsék , ha pedig jön egy halom új játék akkor optimalizálják a drivereiket. Ez az egész csak egy divat fika, semmi több, mert minek meg má 'megint. Általában pont akik ilyenek tolnak nem érintettek ezekben a hibákban, csak hát le kell tölteni és telepíteni kell megint valamit.Már nem lesz olyan hogy félévente egy driver, ez a világ a Windows 10 és a Dx 12 megérkezésével elmúlt. aa 2019 ben egy egy játék , főleg ha van benne online tartalom és mutiplayer, több gigányi tartalommal és optimizációval apró reszelésekkel frissül szinte hetente.
COD hoz november óta letöltöttem kb 60 GB adatot és a Windows is frissült minimum 2x.
Maximum annyi lesz hogy ha akarod letöltöd nem akkor nem.Rád van bízva, szükséged van e rá.

Abu85:
Ez hülyeség, főleg az utolsó két bekezdésed.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#17) Pro!Petya válasza Abu85 (#15) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Ezzel egyet értek mivel én laikusként is ugyanerre a gondolat sorra jutottam. (elavult nvcpl, dilettáns upsz akarom mondani olyan vezető fejlesztő akinek meg van "kötve" a keze....) :DDD
Kérdem is hány éves ez a panel 10+? Akkor nem az lenne a legkézenfekvőbb hogy egy új vezérlőpultot összedobni és inkább azt bétatesztelni a userekkel??
Miben is különbözne a mostani állapottól? Kb semmiben az elején, azzal a difivel hogy itt már a javítások előre vinnék fejlesztéseket nem pedig csak tűzoltásra lenne elegendő.. szerintem
Én beveszek mindent de az már nehezen megy le hogy pont az NV-nek ne lenne rá kapacitása.

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#18) b. válasza Pro!Petya (#17) üzenetére


b.
félisten

hát ezt ne vedd be amit Abu írt le. mert ő már csak ilyen, tudja hogy mi a vesszőparipa amit ütni kell.

propetya85:

hogy érted, hogy nem képes magától frissíteni? experiencen át automatikusan működik.... nekem soha nem kellett DDU meg semmi.persze el kell fogadnod a telepítésnél az ASZF-t de ez midnenhol így van ma már.
Ráadásul mostanában fiam gépén tolom ,az övé régebbi mint az enyém, egy I5 4460- GTX 1060 kombó, mert szinte csak multizok,( kivéve most RE2) ő meg FC5, AC és hasonlókkal játszik, szüksége van erősebb gépre.
Az én gépem egy 6800K @ GTX 1070 az is viszonylag jó, egy anomália volt AC alatt ami lehetséges, hogy driver gond volt, de apróság volt. vagy a játék frissült vagy a driver tette helyre.

AMD fóruma sem halott, elég benézned oda is.Van olyan bug amit fél év alatt sem oldottak meg. ráadásul 1 hónap alatt 3 driver jött ki náluk, mert ugye náluk milyen modern a felület és a csapat,Abu szerint...
Egy fórumra általában az ír akinek gondja van akinek nincs az nem fog kommentelni ott..

[ Módosította: Intruder2k5 ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#19) Pro!Petya válasza b. (#16) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Nem konkrétan ezzel a driverrel van bajom (még) hanem azokkal amik ezelőtt voltak ....
Én lennék a legboldogabb ha csak mint süket a csengőt ugy nyomkodhatnám az updatet és minden flottul menne de nem ez van :U messzire sem kell menni nv forumja valahogy sosem halott ;)
Apropó update...... 2019 van és maga a driver nem képes magát sem frissíteni :DDD
élvezem a rendszeres heti DDU-s baszakodást :N (ironia off)

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#20) Pro!Petya válasza b. (#18) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Úgy értem ahogy mondtam , nem az experience-re gondoltam mivel egyáltalán nem használom ,mivel az csak egy választható dolog a telepítésnél és mivel olyan fícsőrőket kínál amikre szükségem sincs felvételtől a legújabb játék "profilokig" bezárólag így az hogy pont abba berakták mint fícsőr hidegen hagy.
Ennyi erővel bármelyik 3rd driver frissítőt feltehetném az is megoldja. De ugye akkor már ugyanott vagyok mint eddig hogy kell egy ujabb "felesleges" app ami potólja a hiányosságot szval marad a DDU.
Aszf tiszta sor de attól független még lehet véleményem a driverekről.

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#21) SityiSXT válasza Pro!Petya (#20) üzenetére


SityiSXT
őstag

De amúgy minek a DDU? Rátelepíted a meglévőre, eggyel kevesebb lépés (ráadásul nem kicsi lépéssel, hiszen a DDU-hoz safe mode-ban kell elindítani elindítani a Windowst, hogy tisztességgel működjön). A gép újraindítása nélkül megvan bruttó 5 percen belül, minek az a macera pluszban?

(Ha nagy a gubanc, akkor jól jön a DDU, nem tagadom, ezért tartom én is, de egy-két kivételtől eltekintve (haver gépoének gyógyítása, illetve nálam áttérés a DCH driverre) nem kellett használjam.)

[ Szerkesztve ]

(#22) ribizly válasza SityiSXT (#21) üzenetére


ribizly
veterán

Én is mindig rácsodálkozom, amikor valaki ezt ilyen durva módszerekkel tolja minden új driver megjelenéskor. Én nem tapasztaltam még olyat, hogy abból lett volna a gond, hogy upgrade-elem a meglévőt. Meg is értem, ha így a hajuk hullik, amikor új driver érkezik. ;]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#23) Pro!Petya válasza SityiSXT (#21) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Nem azt mondom hogy kötelező , de ártani nem árt.
Valamelyik utóbbi driver orvosolta azt a problémát mikor DP csatlakoztatással random blackscreent "villantott" asztalon a gép... na ezt mikor a driverből raktam ujra tiszta telepítéssel nem változott semmi, DDU után viszont megszűnt egyből.

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#24) ribizly válasza Pro!Petya (#23) üzenetére


ribizly
veterán

Na ott indokolt. Olyan estetekben, ahol komoly performance degradáció, stuttering vagy képi hibák vannak, VGA csere érthető, ha valaki DDU-val tisztázza a rendszert.
Nálam évek óta nem volt ilyenre szükség, pedig több VGA és több alaplap is cserélődött a rendszer alatt, miközben hozza a rendszer a megfelelő értékeket anomáliák nélkül.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#25) SityiSXT válasza Pro!Petya (#23) üzenetére


SityiSXT
őstag

Nem vagyok benne biztos, hogy nem tud ártani, pont a mélytisztító jellege miatt. Nekem többet ér az, hogy nem kell gépújraindítással piszmogni, illetve mindent nulláról újra beállítani, mint az, hogy hipertisztán telepítsem. Amúgy a mostani GeForce driver telepítő is tud tiszta telepítést, ergo megint csak eggyel kevesebb ok a DDU normál, üzemszerű ügymenetben történő használatára. ;) Persze ha gáz van, akkor jól jön - de ezt írtam is.

(#26) kymera


kymera
senior tag

Nincs idő a tesztelésre :D

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.