Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) atike


atike
nagyúr

Nálunk a cégnél is jó a kapcsolat a postával. Havi rendszerességgel küldünk kb 70 helyre kis légpárnás borítékban cdket - egy részét utánvétellel, egy részét csak simán, levélként. Az utánvételesekkel nincs gond soha, a leveleseknek meg kb. negyede soha nem ér célba. Nincs túl nagy anyagi veszteség belőle, de azért elég kellemetlen... És a reklamációnk soha nem ért eredményt. Megoldás - futárszolgálat... Átálltunk... :)

(#2) Dave™


Dave™
nagyúr

Miért nem csomagként, biztosítással adtad fel? Ha úgy lopják el, annyit fizetnek, amennyire biztosítva van. Felőlem kérhet bármit a másik fél, simán biztosan semmit sem küldenék, pont az ilyenek miatt... Az áfás számláddal meg nyilván semmire sem mész, hiszen hol bizonyítja, hogy AZ volt benne? Ezért kellett volna a biztosítás... Amúgy sajnálom, de legalább most már tudod, hogyan érdemes kezelni a postát. Az eljegyzéshez pedig gratulálok, sok sikert a továbbiakra.

(#3) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Ilyen a Magyar Posta. Mondjuk elég merész ajánlott küldeményt behúzni. Mert, sztem ezt itt mindenki tudni fogja, aki elolvasta, hogy nem "elhányták". Ilyen okból küldenek sok külföldi helyről ide, mert tudják, hogy fura módon eltűnnek a csomagok. Nekem sima feladással küldött csomagom tűnt el az éterben, máik se tom, hogy hova lett egy Zalman VF-900-as hűtőm. Havernak pl. meg, ide volt címezve a csomagja, és innen több 100km-re kézbesítették valakinek, úgy, hogy szegedi cím volt a csomagon, kérdem én, ezt mégis, hogy?

Ami belefér méretben, és súlyban a levél határba, én is levélként szoktam feladni. Síma csomagnak sincs túl sok értelme, ha akarják az is csak pikk pakk eltűnik, ugye az üzleti csomag és a többi, meg közel 2000 Ft.

Ennyit tud a Magyar Posta, és csodálkoznak néha, amikor anyáznak velük az emberek. És igen, kiszúrják az ember szemét ennyivel. Mondjuk ismerek olyat, aki addig anyázott velük, amíg visszafizették az egész árat.

@Dave: Levélre is kérhetsz értékbiztosítást, ilyen árú cuccra meg, a premium csomag díja nem éppen a "megéri" kategória, meg, elhiheted, mire visszakapod a pénzed, ha egy ilyen csomag is eltűnik, addigra már lehet megbánod, hogy szenvedsz vele... Sajna hallottam már pár embertől, hogy ilyen csomagja tűnt el, és nem egyszer.

És hát igen, ettől függetlenül: Sok boldogságot a későbbiekben !

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#4) Omega81


Omega81
senior tag

Sok boldogságot! :R

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#5) gabe_


gabe_
őstag

Hali!
Énis adtam már fel rengeteg kisebb-nagyobb cumókat levélként (kis alkatrészektől telefonig mindent, a legnagyobb egy airsoft fegyver volt, csomagként), simán, elsőbbségivel, ajánlva is, de nekem hálistennek sosem volt ilyen gondom, még mindig megérkeztek. Jó, voltak nekem is kisebb afférok, hogy pl. rosszul adtam meg az irányítószámot, de az visszajött a címemre.
Lehet, hogy én vagyok a szerencsés kivétel? :U
Mindenesetre elgondolkodtató, hogy már az ajánlott küldeményben sem lehet 100%-ig bízni...

Sovány szakácsban sose bízz!

(#6) Gozzer


Gozzer
csendes tag

En ano Postanal meloztam. Es sajna, vannak a postan belul olyan "egyenek" akik PL megerzik, hogy anyagi haszon szarmazhat egy csomagbol, valahogy zsebrevagjak.
PL feladsz egy csomagot, kibontjak, ha nem kell nekik, visszacsomagoljak, es rairjak szallitasserult cimszo alatt tovabkuldik.
Szoval, sajna a posta nem tehet rola, senkire nincs rairva, hogy "ugyis kinyitom".
Azert sajnalom.

Nagy isten allatkertje, sajna alacsony a keritese. Tudtommal az állatok is valaszolnak egymásnak, ha kérdezik öket. I hate a telefon dealereket!! Megolik az ilyen oldalakat!!

(#7) sakto


sakto
őstag

Hali
Én is ugyanigy jártam tavaly.Feladtam egy 9600gt postán utánvéttel.Eltelt 3,4,5nap majd hivot a vevö hogy baxam meg mert nem adtam fel pedig megigértem,hiába mondam hogy feladtam már napokkal ezelött. Irány a posta ,szokásos szöveg kérjek kártéritést,irjak egy feljelentést a 2em xx szobába majd várjak és lessz valmi.Persze nem mentem fel abba a bizonyos szobába,nem volt kedvem hogy még én bizonygassam hogy márpedig én feladtam. buktam 20k-t és és vesztettem a johiremböl itt a ph-n..soha többet nem postázok semmit!!! :(

(#8) hackeeeee válasza gabe_ (#5) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem nagyon sok levél jön úgy, hogy rosszul van ráírva az irányítószámom, mégis ideér. Sőt, van amikor hivatalos leveleken alapból rosszul van megadva az irányítószámom, és nem az én hibámból. :D

@sakto: Nekem erre közölte a posta, ha nem elsőbbségi, akkor min. 10 munkanap a kézbesítési idő...

@Gozzer: Ez igaz, én is kaptam már kézbe olyan csomagot, amin látszott, hogy vissza volt ragasztva.

@juliabrilke: Csomagra volt értéknyilvánítás, és arra azt mondták, hogy feladási díj 15*? Az tudtommal lehet nem úgy van, vagy mégis? :U

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#9) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Én még akkor hagytam ott a francba a postát, amikor közölték, hogy biztosításnál a feladási érték 15x-ösét kapom meg. Azzal bizony nem sokat kezdek. Azóta ami több, mint 3000Ft, azt csak futárszolgálattal küldöm.

(#10) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Nekem is lopták már el több csomagom is, többek közt telefont is, azóta csak filléres dolgok, meg levelek mennek postával. A többi futárszolgálattal. Az utolsó lopás ( egy kis értékű telefon ) után egy érdekes kísérletet is megcsináltam, egy telefondobozba beleraktam egy cetlit az alábbi felirattal: Most rá....ál az enyveskezű k...a anyá..t . Direkt vékony papírba csomagoltam, hogy látható legyen, hogy egy telefondoboz. Ajánlott elsőbbségiként fel lett adva egy vidéki rokonnak, akihez persze sosem ért oda... a tetves tolvaj arcára kíváncsi lettem volna azért:DDD ez a Magyar Posta ma, dehát ebben az országban én semmin nem lepődök már meg...

(#11) jaja1981


jaja1981
addikt

GLS-t használok és még mindig minden oda ért.
Nem kell törékeny meg mit tudom én mire fizetni, az alap árban normális kezelés, gyors kézbesítés van benne.
Ha ezeket kéred a Magyarisztán postájától ugyan ennyibe jössz ki, csak nem biztos, hogy megérkezik.
Próbáljátok ki egy kis csomaggal.
Mondjuk 0,5kg, kis méretű.
Kérjétek a postán elsőbbségivel, ajánlva, törékeny matricával, hogy mennyibe kerül.
Már alig várom, hogy megnyissák a posta szolgáltatást és más is végezhessen ilyet.
Garantáltan pillanatok alatt csődbe megy a magyar posta.
Szvsz most is a csekkek küldözgetéséből él.

(#12) Vamp


Vamp
senior tag

Egy év alatt ~180 nagy értékű (10000+) csomagból egyetlen egy darab "veszett" el. Mindegyik ajánlva ment.

Ne általánosítsatok. A sztori komoly, de attól még a MP nem olyan rossz...

(#13) hackeeeee válasza jaja1981 (#11) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Pl. a DPD-vel szívtam már meg... Mondjuk kaptam kártérítést, de akkor is, olyan szépen lecsapták a hangfalam szélét, hogy öröm volt nézni... Mondjuk akitől jött a cuccom, szerződést is bontott velük, mert rengeteg cucca sérülten ért célba. Azóta Ő is GLS-sel küld, rájük nem hallottam még tőle panaszt.

De nem így a postával. De sajna szinte mindenkinek kell egy negatív vélemény róluk, addig úgyis postázni fog, amíg nem történik vele egy ilyen incidens.. :\

@Vamp: Tény, ezért írtam én is, hogy még én sem jártam így. (kop-kop-kop). De egy ilyen esetben mindig elgondolkozik az ember, hogy biztos jó, hogy a postát használom?!

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#14) torma99


torma99
aktív tag

Nekem pólós csomagomat próbálták megdézsmálni még pár éve, de nem tetszett a póló, úgyhogy visszaácsolták a csomagot, postás szigszalaggal és szerencsére ideért. Épp most kaptam két csomagot is külföldről királyi posta által, mind2 megérkezett, persze mind2 valós értékre biztosítva,trackkelve és gyanítom, az érkezési irány miatt, h át sem ment abudaörsi fertőn. De biztosítás nélkül levélként telót feladni? Azért ez igen merész főleg mert kb 1000 hufot akartál megspórolni és most nincs se teló se pénz...szvsz nem szabad a szállításon spórolni tessék futárral küldeni, vagy marad a kizárólagos személyes átvétel.

(#15) Male


Male
nagyúr

"Közöltem az ügyfélszolgos hölggyel, hogy van a telefonról áfás számlám, amire az volt a válasz, hogy az nem számít."

Mivel feladásnál kijelentetted, hogy a csomagnak nincs értéke, így ezen ne csodálkozz.... így utólag akár azt is mondhatnád, hogy több milliót érő festmény volt benne.

Drága lecke volt, de mostmár tudod, hogy sima ajánlott levélként csak olcsó dolgot szabad feladni, ha a feladási ár 15X-ösénél drágább amit küldesz, akkor értékbiztosítva kell.
(Az meg, hogy nem akarja, hogy ráírd mi van benne... hát nem kérnek pontos típusmegjelölést, ráírhatod azt is, hogy műszaki cikk, és kész.)

(#16) NoLF


NoLF
addikt

semmilyen kommentárt nem tudok hozzáfűzni, ha valaki van olyan balga hogy ilyen értéket ad fel levélként... akkor hajrá.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#17) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

GLS, DHL.. sosem volt semmi bajom velük.
Most őszintén, annyi ilyen postás írást lehetett már pl. itt is olvasni, hogy van aki még mer így küldeni bármit? Hát komolyan minden bántó szándék nélkül, de az meg is érdemli...
Legközelebb majd óvatosabb leszel.
Eljegyzéshez grat^^

(#18) sztojo


sztojo
tag

Nem akarlak elkeseríteni, de erre mondják, hogy saját kárán tanul az ember. Az egyedüli vétkes te vagy :( (na jó a vásárlód súgott egy kicsit)
A mai világban a franc mer feladni valamit a postán értékbiztosítás nélkül bármit is, ami többe kerül mint 2000 Ft??
A kedves vásárlód pedig ha félt anyutól otthon miért nem haverhoz küldette a csomagot?
Nem értem egyébként, mi a különbség csomagnál ha megadod az értéket vagy sem? Az értéket nem a csomagra kell írni, hanem a kísérő vevényre amivel meg a címzett nem nagyon találkozik.

ps: sok szerencsét az eljegyzéshez!

sztojo

(#19) Fecogame válasza gabe_ (#5) üzenetére


Fecogame
veterán

Hát ez érdekes, mert nekem sem tűnt el, még egyszer sem, se ajánlott, se sima, se utánvétes csomagom. Pedig már pár százat biztosan feladtam... :U

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#20) zozoo83


zozoo83
tag

Hát nem egy FedEx az biztos, csodálkozom, hogy még létezik ilyen, hogy magyar posta, már rég el kellet volna véreznie ilyen trehány és felelősség nélküli munkavégzéssel! De tényleg, hol van helye az ilyennek a mai világban???

(Volt, hogy romlandó csomagot kaptam, rá volt írva hogy hűtve tárolják, és persze bedobták valami jó meleg szobába és meg is romlott, mert csak este tudtuk átvenni..)

(#21) hackeeeee válasza sztojo (#18) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha csomag, de itt nem csomagról van szó. Levélről, aminél van értéknyilvánítás + pénzért, asszem.

Síma, standard csomagnál pedig nincs értéknyilvánítás, hiába írod rá a lapra. :D Bár asszem azon rajta sincs ennek a helye.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#22) Antibazsi


Antibazsi
aktív tag

Én nem utalnám vissza a teljes összeget gps76-nak csak annyit amennyit a posta kártérít, elvégre az ő kérésére nem történt értékmegjelölés, innentől kezdve az ilyen jellegű probléma legyen az ő gondja. Sztem e miatt nem magadat kellene hibáztatni. Persze erre lehetne a válasza,h mi a bizonyíték,h 'azt' adtad fel és esetleg nem Te intézted így...De ha ezt megbeszéled vele előtte,h így csak az ő felelőségére adod fel akkor máris más a helyzet.
Na igen, mondjuk nem is ezen kellene gondolkodnom hanem azon megbotránkoznom,h úúú milyen trehány már ez a magyar posta és milyen ez a hozzállás, de ezen már nincs mit csodálkozni, sajnos ilyen országban élünk.Mindenki szarik a másik fejére.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#23) Depression


Depression
veterán

Csak egyszer vásároltam postán keresztül, még be sem volt csomagolva, a telefon doboza lett leragasztva, de megérkezett.
Igaz, a postás kénytelen volt megvárni, míg kibontottam.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#24) finest


finest
őstag

Ez egy annyira lerágott csont, még hányszor kell elolvasni? Nyilván még csak nem is ajánlottan ment...
Ha fontos iratot, hardvert küldünk, érdemes ajánlottan küldeni, akkor a küldeménynek száma lesz és nyomon lehet követni, h hol veszett el. A legjobb szolgáltatása a postának az időgarantált csomag, olcsóbb mint a futár, 48 órán belül kézbesítik, futár viszi ki, értékbiztosított, nyomkövetős, és az időgarantált üzleti csomag aszem 1600-1700 forint. Ennyiből a futár sosem jön ki. Eddig nekem még a levélként feladott ajánlott küldeményeimből sem vesztek el. Nincs rossz tapasztalatom velük.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#25) zozoo83 válasza finest (#24) üzenetére


zozoo83
tag

Szerintem világosan odaírta a srác hogy ajánlottan küldte :)

(#26) hackeeeee válasza Antibazsi (#22) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez nem teljesen így megy, sajnos.

Az eladónak is lehet annyi sütnivalója, hogy kifizeti magától azt a pár100ft-os díjat, és neki is jobb.. Ez az értéknyilvánítás mind a 2 fél részéről segíthet, nem csak a vevőéről, szal bocs, de sztem így nézve, hülyeség, hogy a vevő hibája... Ne általánosítsunk. Mondjuk az ilyen hozzáállás általában felér egy negatív értékeléssel, aztán kb. buktad az itteni eladási lehetőségedet.

Ez olyan, hogy eladsz valamit, és kiderül róla, hogy rossz, vagy hibás, és letojod az egészet, mert te nem tudtál róla. Én eladtam egy noti írót, azt hittem jó, mert úgy vettem, csak nem volt használva, eladtam, kiderült, hogy hibás, hát mit tegyek, visszautaltam a pénzt, mert így fer, ő meg visszaküldte a cuccot.

@finest: Ott van a szövegben, hogy ajánlott, elsőbbségi....

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#27) csimav


csimav
senior tag

Magyar posta...

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#28) finest válasza zozoo83 (#25) üzenetére


finest
őstag

Bocs. Ciki. :R

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#29) Antibazsi válasza hackeeeee (#26) üzenetére


Antibazsi
aktív tag

Persze,h nem csak a vevő hibája,de nem is csak az eladóé.nem csak az egyik félnek kellene szívnia. Ha rossz árut adok el az más,akkor egyértelmű,h visszafizetem az árát.
azért a fekete pontot meg is kell indokolni konkrét esettel,ez a hsz sztem nem az.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#30) afterburner_


afterburner_
őstag

erre azert oda kell figyelni hogy nagy értékű dolgokat nem szabad olcsó feladassal küldeni.van hogy kitömöm kicsit a dobozt hogy drágább legyen a feladás pont ezmiatt, ha meg nagyon nagy az értéke , akkor min időgarantáltal..
nekem is volt nemreg egy utanvételes csomagom, de szerencsére az két hét kajlodas utan elert a címzetthez (bár az utanvételes volt szóval arra fizettek volna szépen:-) ), kb fél év alatt ez volt az egyetlen ilyen komolyabb késés (kb 1000 feladott csomagból eddig) .

eltűnni még nem tűnt el csomagom, még külföldön sem, mert oda is sokat küldök! ráadásul van egy srác aki nekem szlovakiabol szokott küldeni eurot sima borítékba ajanlas nelkul..igaz mondtam mar neki többször ne így küldje de mindig elfelejt (általában mindig 50 EUR-t)i:-)) és eddig még az is megjött mindig!

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#31) Male válasza csimav (#27) üzenetére


Male
nagyúr

Ezért nem a postát kell szidni...

Tájékozódott a lehetőségekről-kockázatokról a feladás előtt? Nem.
Van a postának olyan szolgáltatása, amivel most a pénzénél lenne? Igen.
Mit mondott feladásnál? A csomagnak nincs értéke.

(#32) afterburner_ válasza Male (#31) üzenetére


afterburner_
őstag

így van ha rizikózik az ember...akkor ez benne van a pakliban, kérdés megéri e :) és szerintem a magyar posta iszonyat korrekt! legalábbis nálunk levő postások nagypon, igaz mindig szoktam jutalmazni őket, sokat szamít, kicsit maskepp allnak a dolgokhoz:)

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#33) hackeeeee válasza Male (#31) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez sajna így igaz....

A kézbesítő postásokkal nekem sincs bajom. Normális, rendes. Mondjuk ismerek pár embert, aki mondja, hogy elég ... Pl. ajánlott levéllel be sem csönget, alapból értesítőt dob be, és egyéb hasonló dolgok...

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#34) Echoo válasza finest (#24) üzenetére


Echoo
senior tag

Üdv Finest!

Ajánlottként adtam fel. Feladóvevény megvan.

Köszönöm a gartokat az eljegyzéshez. Egyébként ha valamit bevállalok, a teljes árat vissza fogom adni gps76-nak, mert én a végsőkig korrekt akarok maradni. Nem is az a fő gondom, hogy 40k (bár elég érzékenyen érint), hanem hogy ellopta valami enyves kezű tetű.

[ Szerkesztve ]

(#35) Echoo válasza Male (#31) üzenetére


Echoo
senior tag

Ezek szerint rajta, lopjunk-hazudjunk-csaljunk ha van rá lehetőség. Vagyis ha én megbízom annyira a Postában, hogy kb. olyan rendesen végzi a munkáját mint én, akkor cserébe átb@sznak?

(#36) csibor válasza Male (#31) üzenetére


csibor
őstag

Persze igazad van,és nem vitatéma.Már csak az a kérdé, ajánlott levél az" érték nem számít" tűnik el amit végig nyomon lehet követni,és fogadni merek semmi következménye nem lesz.Ez sokat mond a posta belső rendszeréről.

(#37) dabadab válasza Male (#31) üzenetére


dabadab
titán

"Ezért nem a postát kell szidni..."

Miert, kit kellene szidni akkor, amikor elveszik egy ajanlott kuldemeny?... Ugyanis ez az alapveto problema, nem az, hogy utana hogy zajlott a karterites.

DRM is theft

(#38) hackeeeee válasza Echoo (#35) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az a baj, hogy végülis ja, ahogy mondod. Lényegében ezt teszik.... :((( (hozzáteszem, tisztelet a kivételeknek, természetesen...)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#39) vergilx


vergilx
őstag

nem tudom gyerekek,szerencsés lehetek,nekem postával sosem volt gondom,lehet azért mert faluba minden ideér,de nekem mindenki azt mondja,hogy az utánvét a legneccesebb,én pont abban bízok a legjobban,ha átvernek,azon max 1 postadíjat buksz,de ha utalsz,lehet hogy az egész csomag árát.(szándékomban sem áll átverni senkit ne értsétek félre:) ).
Nemes cselekedet,hogy hőn szeretett okostelódat eljegyzési gyűrűk miatt eladtad:)
Sok sikert a jövendőbeli házasságban :R

(#40) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

"És ezután óriásit hibáztam, ami minimum 30e ft-ba kerül. Levélként, tartalom és értékmegjelölés nélkül adtam fel a küldeményt, "
Na ez tényleg hiba volt, de legalább belátod :(
Amin érték van, az nem szokott elveszni, mert azután már fizetnie kell a Postának...

Az ajánlottról meg hiába van feladócetli, mert rávágják hogy "elveszett" pár hetes levelezés után. (Tudakozvány indítása is egy horror, csak a feladó teheti... stb... A Posta nyomkövető rendszere meg kb. 0)

Nekem eddig csak egy rossz DVD olvasót nyúltak le (ezúton is üzenem a rohadéknak hogy legalább jól beszívta!) de ez leginkább szerencse.
Ha már valami értékeset küldök akkor DHL vagy GLS...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#41) Drenadar


Drenadar
veterán

Én is dolgoztam a postán... budaörsi OLK. tehát a központ. SOHA semmilyen körülmények között semmilyen szolgáltatását a postának nem fogom igénybevenni.
Ha megis érkezik a csomag valószínüleg törött lesz, ha nem tapétázod ki a csomagodat törékeny matricával... meg ilyenek. Nem kellett volna megbíznotok a postában, és valami alternativát keresni. Asszony ellen meg egy tipp :nem lakáscímre kell küldeni a csomagot hanem munkahelyre. Vagy bármi. Szomszéddal megdumálni. De a postában megbízni biztosítás nélkül... Persze nem tehettek róla, max annyi hogy naivak vagytok.
Ha mindenki dolgozna pár hónapot a postán látnák mi megy ott...

(#42) lesaux


lesaux
veterán

Kellett a pénz, nem drogra vagy piára, csak egy pár eljegyzési gyűrűre.

Első hiba. ;]
Amúgy ne vedd komolyan, sok boldogságot kívánok, csak mindig nehezen fér a fejembe az, amikor valaki pénzzel akarja bizonyítani a szerelmét, és anyagi lehetőségeit meghaladó értékben vesz gyűrűt vagy szervez esküvőt. Nem azon múlik.
Bocsánat a véleményemért. Sejtem, hogy nem fogsz vele egyetérteni. Igazából nem is kell rá reagálni.

(#43) hcl válasza Drenadar (#41) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na, akkor mesélj, a csomagok, levelek hogy "tűnnek el" ? :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#44) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Én a múltkor kb. 5000 Ft-os pakkot adtam fel közel 2000 Ft-ért. Igaz a posta elvileg a vevőt terhelte volna, de korrektségből megfeleztem a postaköltséget. Én már emberben ( főleg ebben az országban ) nem bízom.

Ja, és úgy volt 2000, hogy sima csomag, kicsi súly, térti+ajánlott. Hitelbiztosítás? Meg toronyórát lánccal mi? A posta díjszabása egy vicc. És akkor még megemlíteném, hogy a neten található árszabásnál drágább amit az ügyfélszolgálaton számítanak, és még annál is drágább, amit végül az ablaknál befizetsz.

Azt amúgy nem tom mennyire tudjátok, hogy a posta fő profilja lassan nem a postázás lesz, nem véletlenül ajánlgatnak lottószelvényt/ életbiztosítást/ szovjet termonukleáris robbanófejet.
Állítólag van egy kvótájuk, hogy x cuccot el kell adniuk, vagy vonnak a fizijükből.

Hányinger az egész.

Sok boldogságot amúgy!

Male: Lehet, hogy hibázott, de az akkor is tény, hogy a csomag nem ért oda. Ezt azért gondold végig. Ha téged műteni kellene és a doki link munkát végezne/ spórolna( és ez egyre gyakoribb amúgy a privát területen is ), mit szólnál hozzá, ha újra fel kellene koncolni az asztalon? És ez csak egy példa. Azokat az embereket ezért fizetik a postán. És örülhetnek, hogy van munkájuk. El lehet menni kutyasz@rt kaparni a közterületesekhez, ha nem tetszik.

[ Szerkesztve ]

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#45) hcl válasza ]Phobos[ (#44) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Öööö, hát igen.
DHL-lel adtam fel laptopot.

Se azt nem írtam rá hogy törékeny, se azt hogy értékes, se azt hogy nenyisdkimerteltörömakezed, mégis odaért.

Tényleg, festékbombát kéne küldeni, ajánlott levélként, érték nélkül, és ráírni hogy tartalom : telefon.
:)) :DD

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#46) BloodyEddie


BloodyEddie
őstag

Most komolyan, hol és hogyan kell akkor csomagot feladni? :F Gyakran postázok, ajánlva szoktam küldeni, a postaköltség átlag 500-900 körül alakul. Hogyan kellene feladnom hogy garantáltan ne vesszen el a csomag, értékbiztosítottként, vagy mit kell ott kérni?

(#47) ThaBoss


ThaBoss
senior tag

Jaj de utálom a postát én is...
Hasonlóan jártam egyéb hardverekkel, de nem hiszem el, hogy nem lehet nyomonkövetni a levelet... Idegesítő...
Mondjuk ilyen nagy értéket inkább drágább csomagként adok fel, vagy kerülöm a postát és GLS futár...

Sok boldogságot, remélem nem rombolta le az ünnapi hangulatot!

[ Szerkesztve ]

(#48) vwpolopg válasza hcl (#45) üzenetére


vwpolopg
őstag

Ez tetszik:DDD:DDD Olyan kéne mint amit a pénz mellé raknak a pénzeszsákokba. :DD

[ Szerkesztve ]

(#49) afterburner_ válasza ]Phobos[ (#44) üzenetére


afterburner_
őstag

sokmindentől függ hogy mennyit fizetsz, pl egy kis súlyú alacsony értékű árút utánvéttel fel lehet adni 1000-1300 ft-ért akár 5000- 20000 Ft utánvételi összegig 250-500 g-ig.

ajánlott utánvéttel , elsőbbségivel!!!

meg fel lehet adni időgarantáltan is ugyan ezt, 2000 ft-ért... és mindkettő ugyan akkorra ér oda!:-)

ja és ha nem fizeted ki a utánvét feladási összegét a postán amikor feladod (emberek 90%-a nincs ennyire tekintettel a másik félre), hanem a címzet fizeti a helyszinen, ez kapasból +1000 ft kb.. a fenti összegekre

én ezért szoktam kifizetni már a postán feladáskor egyből a feladást , belekalkulalva a postaköltséget az árba, mert enélkül tényleg rohadt drága, és joggal lehet szidni őket.

Nalunk szerencsére a csomagfelvevő csajok úgy dolgoznak hogy nem tudod követni a szemeddel...10 csomagot olyan gyorsan felvesznek hogy nem győzöm adni neki:-))) de tapasztaltam már másik postán ahol olyan tetű volt az illető, hogy az utcan kígyózott a sor vége.

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#50) hcl válasza BloodyEddie (#46) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Érték mindenképp kell rá, 1-2000Ft minimum.

Amúgy levelet is lehet értékbiztosítottként feladni, kisebb cuccokat meg levélben :)

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.