Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

10/10 ! Kitűnő szakmai írás! Asszem vízhűtéshez így fogom már felkészíteni a procit. :K

Csillagászat rulez! ;) SH atlaszt olvasgattam régen mindig...

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2) total90


total90
veterán

Szép munka, le a kalappal :R Van egy néhány éves P4-em, azon ki fogom most már próbálni ezt. Kíváncsi vagyok rá, csak be kell szerezni még a cuccokat a polírozáshoz.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#3) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Nagyon jó teszt, gondolj bele hány olvasód mentetted meg egy több órás szerencsétlenkedéstől!
Az egybeírás-különírás szabályairól szerintem érdemes lenne egy kivonatot készíteni és valami nyilvános helyen elérhetővé tenni, mert egyetlen egy cikk sincs, ahol ne lenne ez a hiba folytonosan.
Ez nem azért baj, mert te nem tudod és juj, hanem aki elolvas itt mondjuk húsz ilyen cikket és még abban a korban van, ahol fejlődni lenne képes, abban az rögzül, hogy "polír fokozatokkal, többlet munkának, ezred milliméterekről [..]".
NE rögzüljön, tanuljunk, mint a gép! Hajrá, irány Hollywood, vagy Szentes!

[ Szerkesztve ]

(#4) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát ez nem semmi... :C :R :R

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#5) Hunter2


Hunter2
addikt

azért azt tegyük hozzá hogy a 200-as és a 2000-es hőmérsékletei közötti különbség mérési hibahatáron belűl van.

(#6) ollie


ollie
MODERÁTOR

Nagyon jó és tanulságos írás!

***

(#7) zoo8800


zoo8800
veterán

Szép munka :R

Nem semmi tükröt csinálni a prociból :D

rip and tear, until it is done

(#8) pilsner


pilsner
aktív tag

Szép és tanulságos írás!
Hála neked, mostantól nem fogom belefojtani pasztába az évente átkent felületet.. Eddig mindig tettem rá rendesen(a képedhez hasonlítva bőőőőven), és azt hittem, hogy az a mennyiség nem is sok. Csak hogy könnyebb legyen elképzelni: nem látszott a réz sárgája.

[ Szerkesztve ]

www.sakertour.com - The carpathian birdwatching and hide photography company

(#9) mephi666 válasza pilsner (#8) üzenetére


mephi666
nagyúr

egyik ismerősöm ügyes volt... vett asszem egy 1-1.1ghz körüli athlont és jól megkente a kapott ezüstpasztával a magot (ami frankón vezeti az áramot is), jutott belőle az l1/l2(?) cache-re is, amit szépen kigyilkolt ezzel a manőverrel... innentől a gép csak a cache biosból való letiltása után volt hajlandó bootolni... mindezt egy járókeretes nagymama sebességével... :( jól megszívta a srác... nem volt akkor olcsó mulatság az a proci... előtte kb szűk 1évvel vettem 13körül a 750-es duronomat, tehát megkérték a procija árát... a gari is persze ugrott... :(

íme a "bűnös": (azért a magtól messze van a cache, tehát ő bénázta el egyértelműen a dolgot)

[link]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#10) pmheros válasza mephi666 (#9) üzenetére


pmheros
senior tag

évekkel ezelőtt itt a PH! -n olvastam, hogy szintén SocketA -s procit valaki a tokozás szélétől a másik széléig felkent pasztával :N

bakosgabor57 Köszönjük a cikket, tanulságos volt :R

nem vagyok tökéletes

(#11) mephi666 válasza pmheros (#10) üzenetére


mephi666
nagyúr

az sem lehetett rossz :)

a 700mhz körüli athlonoknál még asszem nem volt 4 "gumitámasztó" a proci sarkai felé... (ismerősömék kaptak ilyen procit még...) emiatt meg volt veszélye, hogy a borda felrakásakor lepattanhat a procimag sarka... csomóan szívtak így... márpedig pl. egy globalwin fop32-t bordástól úgy kellett szó szerint ráerőszakolni a procira...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#12) Hunter2 válasza mephi666 (#11) üzenetére


Hunter2
addikt

A FOP32 még istenes volt, nem úgy mint amit az intel csomagolt a P3-as procikhoz. Azokat még valahogy csak felraktad de leszedni max 2 csavarhúzóval lehetett és nagy szerencsével hogy ne nyird ki a lapot meg a procit.

(#13) mephi666 válasza Hunter2 (#12) üzenetére


mephi666
nagyúr

intel-em már rég nem volt, de tényleg régen azzal a hajlított, kb. rugóként működő lefogatóval megszenvedtünk rendesen, mire beakasztottuk és úgy állt a borda, ahogy kell... most már akármelyik 30kg-s kissrác felrakja a bordát félkézzel, úgy, hogy közben a másik kézzel tömi a hamburgert... sokkal egyszerűbb/könnyebb lett a dobozos hűtők felrakása ezzel az átfordítós-lefogatóval...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#14) bakosgabor57 válasza Krugszvele (#3) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Valószínűleg igazad van, ezek szerint az Office helyesírás ellenőrző program béna.

(#15) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Érdekes, hogy elméletben nincs nagy eltérés a 200-as és a 2000-es között.
Az biztos, hogy én sem állnék neki tovább tökölni vele. :DDD

(#16) bakosgabor57 válasza juliabrilke (#15) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Gyakorlatilag sincs...

(#17) pilsner válasza mephi666 (#9) üzenetére


pilsner
aktív tag

na jó, azért nem úgy kenem fel, mint egy zsíros kenyeret. azért jut rá bőven, de nem annyi, hogy oldalt bugyogjon ki, csak az írás szerint még annyi sem kell. ezért is volt hasznos számomra.

www.sakertour.com - The carpathian birdwatching and hide photography company

(#18) jaja1981


jaja1981
addikt

Nagyon jó cikk!
Én is ezen filóztam.
Nem a felület érdessége, hanem az egymáshoz viszonyított sík tartása a lényeg!
Örülök, hogy valaki bebizonyította!
Gratula!

(#19) bakosgabor57 válasza jaja1981 (#18) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Örülök, hogy többségben látjátok a lényeget!

(#20) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Csiszolás: kerámia csiszoló (v üvegszálas), csiszolókő (akár 4 mikron finomságú, de utána nem kell papírozni, pasztázni, és iszonyat drága), papír (de egy 600-as kő után 1000-es, 2000-es), majd a POLÍRPASZTA (sztem a por helyett jobb, egy baja van, h 9/6/3/1 mikronos kell sorrendben, és egy tubus olyan 35-40 ezer ft). Ezt tükrös fröccsszerszámok polírozásánál csinálják így! :DDD

(#21) subaruwrc


subaruwrc
félisten

nagyon jó írás, ezt a módszert ki fogom énis próbálni, egyedül azt hiányoltam, hogy a hőmérsékleteket mutathattad volna képekkel a grafikonok helyett.

(#22) bakosgabor57 válasza subaruwrc (#21) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Mindről ott van a screenshot, vagy milyen képre gondolsz? :U
zolikaDB A felsorolt cuccokat hogy lehet használni az egymáson történő csiszolásnál, pl kerámia csiszoló, csiszolókő?

[ Szerkesztve ]

(#23) subaruwrc válasza bakosgabor57 (#22) üzenetére


subaruwrc
félisten

arra, nem kérdőjelezem meg az adatok hitelességét , de egy adag screen mégiscsak hitelesebb mint egy szerkeztett grafikon.

(#24) bakosgabor57 válasza subaruwrc (#23) üzenetére


bakosgabor57
őstag

És az Everest OSD screenek nem jók?

(#25) vPhis


vPhis
aktív tag

Nagyon jó írás, gratulálok

(#26) zolikaDB válasza bakosgabor57 (#22) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mart acél felületeknél használják:
1, kerámia csiszolóval átdörzsölik, kell vmi hűtés/kenés neki: pl vágó-üregelő spray
2, kövel finomítjuk, 600/800/1000, vágó-üregelő
3, papír, 800/1000/1500/2000 - a lényeg, h "vigyen" valamennyit, v-ü
4, ha nem elég fényes, tükrös, akkor paszta kozmetikai kendővel felhordva, dörzsölve, ui a papírzsepi karcol :) (de ez már egy 50-60 Hrc keménységű acélból tükörfényes felületet varázsol)
Ez eléggé időigényes, és költséges, hacsak nem szakmabeli vagy!

Vmit én nem értek! Miért hiszi kazt, h jobb a tükörsima felület? Ha nem egyenletes, hanem "rücskös" (mikroszkópikus léptékkel nézve), akkor a kis kiálló felületi "recék" elvileg elvezetik a hőt! De ha nincsenek ilyenek, akkor nem feltétlenül javul a hőelvezetés, vagy tévednék?

(#27) jaja1981 válasza zolikaDB (#26) üzenetére


jaja1981
addikt

igen-igen.
A kis felületi érdességek növelik a hőleadó felületet.
Ha tükör simára polírozod, csökken a hőleadó felület, ez lehet az oka, hogy nem éri meg bizonyos érdesség fölé polírozni.

(#28) bakosgabor57 válasza zolikaDB (#26) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Jogos az észrevétel, ugyanis egy "rücskös" (mikroszkópikus léptékkel nézve) felületnek nagyobb a felszíne, mint ugyan azon sík felületnek. Elvileg a nagyobb felszín több hő leadásával jár, de ezeket a "rücsköket", pórusokat töltjük ki pasztával (levegő helyett), ami lehetővé teszi a hőátadást. Elméletben két ily módon megnövelt rücskös felszín összeillesztése még több hőt vezethetne el, de ez nem megoldható. Legfeljebb úgy, hogy a processzorból és a hűtőből valóban egy homorú és egy domború felületet készítünk.

[ Szerkesztve ]

(#29) Maxxxim

"de most nem célunk a processzorból objektívet fabrikálni" - LOL, na itt kifeküdtem :-) Gratula, nagyon jó írás ! Még sok ilyet !

(#30) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Ez a cikk hivatkozási alap lesz itt a PH!-n. Grat.

(#31) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Az a processzor atom durva lett. Ez után én is elfelejtem a "zsíros kenyér" pasztázási módszeremet!

Aki jártas a témában, attól kérdem: nagyobb csíkszélességen gyártott prociknál nagyobb lenne a "haszon"? Mert egy Core2-est egy jobb hűtővel nem biztos, hogy van értelme polírozni.

Másik ehhez kapcsolódó kérdésem, hogy tunningnál mennyit számít?

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#32) kételkedem


kételkedem
addikt

Ismét bebizonyosodott számomra, hogy soha nem fogok nekiállni hűtőt és procit polírozni! :N

azonnal beugrottak az emlékek megboldogult amatőr csillagász koromból, mikor is több tükrös teleszkópom optikáját saját kezűleg készítettem el :Y

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#33) bakosgabor57 válasza ]Phobos[ (#31) üzenetére


bakosgabor57
őstag

1. nagyobb csíkszélességen gyártott prociknál nagyobb lenne a "haszon"
Szerintem nem, de az a -5°C mindenféle procinál haszon, és ingyen van (na jó 500Ft a papír)
2. nem biztos, hogy van értelme polírozni
Polírozni nincs, de összecsiszolni van.
kételkedem lásd 2.

[ Szerkesztve ]

(#34) ]Phobos[ válasza bakosgabor57 (#33) üzenetére


]Phobos[
senior tag

Már mint csiszolni. Köszi!

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#35) fricz19


fricz19
őstag

nagyon jó cikk
köszönöm
csak így tovább :R

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#36) Borokafa


Borokafa
őstag

Ez tanulságos :R Grat!

(#37) geza12


geza12
aktív tag

Tetszenek az ilyen barkács dolgok, ráadásul még htékony is eléggé. ;)
Remek cikk. :R

(#38) zoleecool


zoleecool
tag

Nagyszerű olvasmány volt így ebéd előtt. :C Gratula!

(#39) blazsey2


blazsey2
senior tag

Köszi ezt a nagyszerű írást,minden elismerésem :R

PSN ID:blazseydr

(#40) fagy53


fagy53
nagyúr

Kösz, hasznos volt végigolvasnom! Mindig furcsa volt látni, hogy a gyártók miért különbözően mart, csiszolt felületekkel szállítják a hűtőbordákat, ha a tükrös a legjobb, akkor miért van durván mart is? Ez a teszt választ adott erre, a tükrös egyszerű marketingfogás. :D Gondoltál arra mennyivel jobb lenne, ha mindkét illeszkedő felület nem egyenes, hanem pl fűrészfog keresztmetszetű lenne, több mint kétszeresre növekedne a hőátadó felület. Alig kerülne többe mint a mostani, az anyagköltség lenne valamivel magasabb a megnövelt anyagvastagság miatt. Ez legkevesebb 20% körüli hőfok csökkenést jelenthet a jelenleg használt sík felület helyett ugyanazon hűtővel / venti méret, fordsz. és bordakialakítás, tömeg/.

(#41) AMD X2


AMD X2
senior tag

Szép összefoglalása a témának !!
Nagyon eredeti az új avatarod !!

Ne vedd túl komolyan az életet, úgyse kerülsz ki belõle élve!--"Nem lehetsz mindig Te a király... Elég, ha Te vagy az ÁSZ!"

(#42) bakosgabor57 válasza fagy53 (#40) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Igaz amit írsz a felület növelésről (ld előrébb #28), csak a CPU-k seregnyi fajtájánál szerintem megoldhatatlan a kupakok ily módon való kialakítása ..., na meg + a hűtők. :(
AMD X2 Köszönöm ..., mindenkinek. :R

[ Szerkesztve ]

(#43) daninet


daninet
veterán

Egy időben énis meg voltam őrülve ehhez hasonló dolgokkal, meg vízhűtéssel. Aztán jött a "minek szenvedjek vele" amikor:
1. azért húzni a gépet hogy egy játékban 2 FPS-el több legyen felesleges, és elkezd fagyogatni amikor kellene a gép tényleg
2. Ezek az 1-2 fok különbségek úgysem számítanak (mint ahogy az írásod is mutatja)
3. vízhűtés mindig akkor buborékosodik/ereszt, nem indul a pumpa stb (home méd szigorúan) amikor nagyon kellene a gép (hjaj hány AMD procit sarkaztam le a vízhűtős épphogy passzoló blokkokkal :D )
szóval csak szimplán kinőttem pedig nem vagyok olyan idős :)

Az írásod nagyon élveztem köszönöm hogy megosztottad. :R

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#44) fagy53 válasza bakosgabor57 (#42) üzenetére


fagy53
nagyúr

A procik kupakját kell vastagabb anyagból készíteni és szabványosított fűrészfogat marni. Mindegy, hogy milyen a proci és mindegy milyen kialakítású és gyártmányú a borda, a szabvány miatt intel vagy amd cpu-ra feltehető a felfogatástól függően, bármilyen hűtő.
Vastagabb anyag és a síkra marás helyett fazonra kell marni a felületeket, mint írtam az anyagköltség emelkedik valamit, de a műveletek száma nem változik. A hűtőknél az anyagvastagság sem változik. :)

(#45) Aryan


Aryan
senior tag

Nagyon jó írás!

(#46) #27483136


#27483136
törölt tag

Végre valaki leírta!

Mellesleg, ha valaki veszi a fáradságot és belegondol:
ha tükrös egy felület, az azt jelenti, hogy ~0,5mikronnál kisebb az egyenetlensége (fény hullámhossza). Erre egyik mérésnél felkerül rá 20mikron vastag paszta, a másiknál 50, a harmadiknál meg 10 mikron.
Akkor mit számít a 0,5 mikronos polírozás?
Ha nem méred ki a paszta mennyiségét mikrogramm pontossággal, nem teríted el minden alkalommal labor szinten egyformán, lehet összehasonlító méréseket végezni?

(#47) bakosgabor57 válasza fagy53 (#44) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Erre gondoltam én is, egy új, szabványos kialakítású kupakokra, és hűtőkre. Maga a gondolat hibátlan, le kéne védeni, aztán irány a gyártók. Van egy sanda gyanúm, nem ebben az életünkben tudnánk ezt végigharcolni. Pedig nagyot kaszálhatnánk vele ... :)
ELP Egyetértek

[ Szerkesztve ]

(#48) bakosgabor57 válasza fagy53 (#44) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Valami esztergályos, marós PH kolléga legyárthatna kíváncsiságból egy ilyen kupakot, meg egy hozzávaló hűtőt, amit aztán jól ki lehetne próbálni ...

[ Szerkesztve ]

(#49) Mr.Csizmás válasza bakosgabor57 (#48) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mégegyszer átolvastam a cikkedet. :)

a bőséges kenegetést ezentúl hanyagolni fogom :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#50) lapa


lapa
veterán

szerintem csalóka a mérési procedúra is, vagy legalábbis hiányos a körülmények leírása. a terhelt gép kihűlése nem kevés idő, a nem visszahűlt alaplap okozhat ilyen különbséget.

máshonnan nézve kevésnek tartom az 5 percet minden alkatrész (főleg alaplap) teljes átmelegedéséhez. ugye 30-40 perc üzemet követő mérés lenne a b verzió az bekapcs+5 perc mérési pont helyett.

szóval mennyi idő telt el két teszt között?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.