Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Hallosz válasza instantwater (#47) üzenetére


Hallosz
senior tag

"Kell a hívásrögzítés."
Az meg van, hogy ennek komoly szabályai és szankciói vannak? :U

Mert lakni, muszáj.

(#52) instantwater válasza Hallosz (#51) üzenetére


instantwater
addikt

Volt már rá szükség, hogy visszahallgassam, pontosan mit is beszéltünk, de tudom, hogy előzetes tájékoztatás nélkül nem használható fel a felvétel.

(#53) Legendd


Legendd
senior tag

Csináltam róla videós tesztet, hogy élőben lehessen látni, milyen:
[YouTube]

Alea iacta est!

(#54) klaya86


klaya86
senior tag

Hát nem tudom. Már ránézésre is egy full középkategóriás telefon benyomását kelti.(nyilván annak is szánták) ezt bizonyítja az anyaghasználat, ips kijelző, 8+2 mp semmire nem jó kamerák. Nem lenne ezzel baj, de az árazás valahogy nincs összhangban ezekkel. Egy processzor miatt nehogy már 170k legyen, miközben minden másban 100 k környéki tulajdonságai vannak. Valahogy nem látom ennek a telónak az értelmét ebben az ársávban.

(#55) Alarikman


Alarikman
senior tag

Év végén 110e körül 11.11-es akcióban jó lehet külföldről. Ha nem gyengül a forint tovább...:DD

(#56) Sub-S válasza Alarikman (#55) üzenetére


Sub-S
senior tag

Árukeresőn már most is több helyen csak 136,5e-ért szerepel.

(#57) Graphics válasza Sub-S (#56) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Sufniboltból. :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#58) Sub-S válasza Graphics (#57) üzenetére


Sub-S
senior tag

Jó de így már minek várná az év végi, akciós, külföldi rendelést? :)

(#59) Erwinke válasza Graphics (#37) üzenetére


Erwinke
aktív tag

Akad itt is par. En S9+ rol valtottam F3ra.

Messenger ki van kapcsolva a lathatosag meg a buborek de latnak is meg buborekok is elojonnek par ismerosnel.

Kamerat ha megnyitom sokszor fekete csak a kep. Hom - majd aplikacio eltavolotasa a memoriabol aztan ujramegnyit es megy(idegesito foleg mikor hirtelen kell vlmit fenykepezni v kamerazni es minden 4 -5.megnyitasnal ezt kell jatszani.

Sygic(original vasarolt), ha kikapcsolom a kijelzot es csak a szoveget hallgatom majd ha fel akarom oldani a telefont nem engedi beragad a feloldasi kepnek. Semmire nem reagal restartolni kell a telefont. Mert sehogy nem tudom feloldani.

A zene recseg hangeszkozrol ha teljesen fel van hangositva es megnyitok mas appot(chrome, v kamera v barmit) kilepek, torlom a memoriabol majd ujra elinditom a zenet visszabb hallkitom kattanik egyet a zene es onnantol nem recseg ha vissza tolom maxra a hangerot.

Es ez csak igy hirtelen. Am van meg egy csomo idegesito szar amiket mar igy fel ev hazsnalat utan kitapasztaltam es igyekszem elkerulni.

De ettol fuggetlen meg rendben van, mert ennyiert(220€ ert rendeltem banggood rol a 8GB ost)
Uzemido remek meg igy a 4Ah s akksival is. Mert csak kb 2 naponta toltom es 8ora kijelzo idot rohogve tud.

Tisztelettel Ervin :R

(#60) Predatorr válasza Graphics (#42) üzenetére


Predatorr
őstag

Nem én kértem hitetlenkedve mesélést. Ismert hibák, topicjában voltak tipikus tagadók.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#61) Graphics válasza Predatorr (#60) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Értem, es akkor lazán ezert bedobtad ezt a skatulya dolgot.

"és a legkevésbé sem érdekel egyetlen xiaomi-értékesítő/mániás véleménye sem."

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#62) Viktor0610 válasza Predatorr (#60) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az a baj, hogy kb. hadjáratot folytatsz a Xiaomi ellen, mert nem jött be a márka.
Értjük, értettük már a korábbi 11682728282727 alkalommal is, nem szükséges az összes, általad megtalált Xiaoni topikot teleszemetelni a gondjaiddal.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#63) Sub-S


Sub-S
senior tag

Az szerepel a cikkben hogy van benne FM-rádió viszont több helyen(pl gsmarena) azt írják nincs. Hol az igazság? :)

(#64) barabali válasza Sub-S (#63) üzenetére


barabali
csendes tag

Az FM rádió alkalmazás ugyan telepítve van, de nem működik, szóval szerintem nincs benne.

(#65) Victoryus94 válasza barabali (#64) üzenetére


Victoryus94
őstag

Fülhallgatóval sem? :)

(#66) Viktor0610 válasza barabali (#64) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Azért az elég gáz lenne.
Szerintem csak fülhallgató kell hozzá. :K

Samsung Galaxy A54

(#67) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Nem nagyon pörög a topik nem sok mindenkinek van még ezekszerint.

[ Szerkesztve ]

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#68) Victoryus94 válasza kbyte1024 (#67) üzenetére


Victoryus94
őstag

Kb 2 napja lehet kapni hivatalos forgalmazótól. 180 ezres áron. Így nem csoda.
Majd ha belistázza valamelyik szolgáltató, vagy elkezdik árulni máshol is (de leginkább ha lejebb megy az ára).
Ha 160 körül nyitott volna hivatalos boltba, már meg is vettem volna, így még várok egy kicsit, a hazai xiaomi/poco webshopokban sincs még fent. Illetve a Bestbyte nagyker részlegén is voltak régen POCO-k jó árban, most 1 db sincs raktáron.

[ Szerkesztve ]

(#69) cibus


cibus
aktív tag

Sziasztok! Ezek az IPS-ek mennyire használhatók/láthatók napfényben? Jelenleg p20 lite-om van, ami használhatatlan. Itt már jobb a helyzet?

(#70) dilajoska1 válasza cibus (#69) üzenetére


dilajoska1
őstag

Nekem full fényerőn tűző napon még határeset, elég jól olvasható. Igaz elvileg jobb IPS kijelző van az enyémben mint ebben. P20 lite-nál viszont leírva jobb.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#71) cibus válasza dilajoska1 (#70) üzenetére


cibus
aktív tag

Hát akkor ez most nagy dilemma... :(
Dimensity8100+IPS vs. Sn870+AMOLED (X4GT vs. F3)

F4GT túl drága :(

(#72) dilajoska1 válasza cibus (#71) üzenetére


dilajoska1
őstag

Én az F3-at jobban tudom ajánlani. Az már egy elég kiforott készülék ez pedig nagyon új és lehetnek hibák amik később jelentkezhetnek. Annyival nem erősebb a Dimensity viszont a Játékok Snapdragonra ( Adreno ) jobban vannak optimalizálva.

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#73) cibus válasza dilajoska1 (#72) üzenetére


cibus
aktív tag

tesztekben viszont mégis jóval erősebb a 8100 a sn870hez képest, ráadásul hűvösebb is, hiába jobban optimalizált adreno-ra, a 8100ban a gpu is sokkal jobb/erősebb, így jobban is teljesít. egyedül single core-ban erősebb a 870, de na puff neki, mihez kell az egy mag teljesítmény? semmihez, mikor multi coreban sokkal erősebb.
F3-nál meg a melegedés az aggályom. néztem robbantott ábrát, hát az a "hűtés" egy vicc... egy kis keskeny lap és ennyi, ellenben pl at x4GT-vel szemben, ahol van is felület.
na meg az AMOLED. hiába szebb és fényesebb, olvasgattam azt is, hogy beég és nincs is akkora élettartama... most akkor?! :/
(nem kötözködés, hanem döntésképtelenség :D ) vélemény, tanács?

[ Szerkesztve ]

(#74) dilajoska1 válasza cibus (#73) üzenetére


dilajoska1
őstag

Igen tesztekben de játékok közben nem igazán veszed észre. Én is jobban szetretem az IPS-t úgyhogy tényleg nehéz döntés 😁.

Itt egy pár teszt:
[link]
A youtube oldalán vannak tesztek.

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#75) cibus válasza dilajoska1 (#74) üzenetére


cibus
aktív tag

Rosszat nézel :)) Ez 870 vs. (Mmeegedős, throttling-olós) 8gen1 :)
Azért a 8100 vs. 870 mást mutat :)

(#76) dilajoska1 válasza cibus (#75) üzenetére


dilajoska1
őstag

Igen, ezzel csak azt akartam mutatni hogy az F3-nak sincsenek melegedési gondjai.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#77) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Mi az X4 GT mellett döntöttünk az alábbi szempontok miatt:
Erősebb (de nem melegedő) processzor
Újabb készülék, vélhetően így tovább lesz rá frissítés
A barátnőm minimum 3 évre vesz mobilt, a cél hogy addig probléma (pl erőteljes lassulás) nélkül tudja használni. Ebben segít az 5G modem, az erős proci, a nagy akku+gyorstöltés, és a friss szoftver (és a remény, hogy mivel 1 évvel újabb, 1 évvel tovább kap frissítést).
Nem találtunk olyan mobilt, ami ezek a szempontok alapján ár-értékben egyértelműen előnyösebb lenne.

A kijelző persze hátrány (fényerő-kontraszt), de az előny, hogy nehezebben ég be, mint az AMOLED. Összességében nem sokat szoktunk napfényben játszani/videót nézni, így a fényerő diffi szerintem nem olyan látványos, és az AMOLED sem nyújt annyit mint egy TV esetében.

[ Szerkesztve ]

(#78) cibus válasza Victoryus94 (#77) üzenetére


cibus
aktív tag

köszönöm. de erős napfénynél azért látható? vagy ez is annyira rossz, mint a p20 lite kijelzője? én nem tudom, hogy annak a fényereje csökkent-e valamiért az évek alatt, de ha nagyon erős a nap, akkor kb semmit nem lehet rajta látni, még egy email elolvasása is nehézkes. de átlagos napfény mellett is szar.

(#79) cibus válasza Victoryus94 (#77) üzenetére


cibus
aktív tag

Poco F3 fórumban ezt írták negatívumokat az F3-ról, ezek itt is fenn állnak az x4GT-nél?

"A rendszer iszonyú rossz, minden frissítéssel csak rosszabb lesz, tele bugokkal.. amit nem javítanak, hanem újabbak jönnek helyette. Ha lecseréled nem gyárira, akkor meg le kell mondanod a gyors töltésről, az OTG-ről..
Az amoled szép, nincs semmi probléma vele. Nekem több mint 1 éve megvan, beégésnek semmi nyoma. Ha szeretnéd használni az AOD funkciót, akkor számolj vele, hogy nagyon fog merülni(bug).
Igazából csak szoftveres hibák jutnak eszembe, ha azok nem lennének akkor nem lenne probléma.."
"Még valami eszembe jutott, a közelség érzékelő, illetve annak hiánya. A telefonálást kicsit meg tudja nehezíteni."

(#80) Alarikman válasza cibus (#79) üzenetére


Alarikman
senior tag

Tipikus Xiaomi-t szidás esete. Főleg a szoftvert szidják, max még a közelség érzékelőt. Minden topikban elő fordul.
Akkor ne vegyenek ilyen márkát. Minden markában vannak gondok. Tájékozottnak kell lenni.
Amoled nem ég be mostanában, max ha egész nap navigálsz full fényerőn.
Nem volt még amoled -es telód?

(#81) cibus válasza Alarikman (#80) üzenetére


cibus
aktív tag

sose, de még tv sem, monitor sem :D csak boltban láttam, hogy szép és fényes (mármint a telók kijelzője pl) , de ugye ott nincs tűző nap, hogy kint milyen egy amoled...
ma az euronicsben egy realme gt 2 -t mutattak. az a realme UI 3.0 milyen?

[ Szerkesztve ]

(#82) Victoryus94


Victoryus94
őstag

A Realme OS-e alig tér el a stock droidtól, de van benne 1-2 extra.
A Xiaomi/Poco teljesen egyedi felületet használ, külsőre néhány dolgot az iOS-től is lenyúltak.
Nekem nem volt bajom vele (én a Samsung rendszeréért nem voltam oda soha, de a Huaweinek is vannak furcsaságai), de ez teljesen szubjektív.
Nekem a csengőhangos felület "fura" nagyon, de azt nem piszkálja az ember naponta (kb 3-4 éve rezgésen van a mobilom).

Beszélgethetük róla, hogy milyen az alma, meg a körte, de hogy neked melyik tetszik jobban, azt nem tudjuk kitalálni. Egyik említett gyártó sem kicsi, nincsen tele az OS hibákkal.
De minden OS-ben előfordulnak bugok.
(én pl nem használok Apple eszközt, az ügyfelek keresztül mégis folyamatosan találkozom a hibáival). Ezek jórészét a legtöbb felhasználó észre sem vesz, mások pedig a pokolra kívánnak.

(#83) Alarikman válasza cibus (#81) üzenetére


Alarikman
senior tag

Az amoled típusú kijelzők egy nagyon élénk képet adó, brutál jó kontrasztosak, teljesen fekete a feketéjük. Egyszer érdemes mindenképp megtapasztalni. Már csak azért is, mert később jobban tudsz dönteni.
Most nekem IPS-em van(Poco x3 pro) mert zavart egy kicsit a villódzás és fárasztotta a szemem. Elégedett vagyok vele. Kinek mi jön be. Volt mindkét típusból bőven nekem.

(#84) HellGábor


HellGábor
csendes tag

https://www.xatakamovil.com/guias-de-compra/aliexpress-casi-regala-poco-x4-gt-este-cupon-limitado-para-caer-300-euros/

SDXES18

Akció

[ Szerkesztve ]

(#85) kbyte1024 válasza HellGábor (#84) üzenetére


kbyte1024
addikt

Basszus már nem is el a link :DDD

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#86) Viktor0610 válasza kbyte1024 (#85) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nálam él a link, de nem szállítanak Magyarországra.
Nem értek spanyolul, de talán az Amazonról lehetne itthonra rendelni.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#87) kbyte1024 válasza Viktor0610 (#86) üzenetére


kbyte1024
addikt

Úgy értettem én is. Pedig biztos rendeltem volna ennyiert :K

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#88) meatball77


meatball77
csendes tag

Ennyire azért nem olcsó mint a linkben de a hivatalos magyar forgamazónál most 144,900 Ft. Két év magyar garanciával. https://mstore.hu/poco-x4-gt-8-128-black

(#89) kbyte1024 válasza meatball77 (#88) üzenetére


kbyte1024
addikt

Xxl-nel 129ezer 2ev garival.

[ Szerkesztve ]

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#90) HellGábor


HellGábor
csendes tag

El a link, de valamiért magyarba nem küldenek..
https://a.aliexpress.com/_EJanSet

[ Szerkesztve ]

(#91) kbyte1024 válasza HellGábor (#90) üzenetére


kbyte1024
addikt

Jaja, mekkora szenyaság már :K

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#92) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Üdv, na tegnap óta van nekem is😅 meglatjuk mit produkál.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#93) HellGábor válasza kbyte1024 (#92) üzenetére


HellGábor
csendes tag

1 hónap után milyenek a tapasztalatok? :)

(#94) Viktor0610 válasza HellGábor (#93) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Csak nem lehet rossz, ha nem írt ide be. ;]

Samsung Galaxy A54

(#95) kbyte1024 válasza HellGábor (#93) üzenetére


kbyte1024
addikt

Vezetek majd irok otthontol.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#96) kbyte1024 válasza kbyte1024 (#95) üzenetére


kbyte1024
addikt

Na szoval. Idáig minden rendben. Nincs gondom az ips kijelzövel sem. Szep erös fényerö.gyors is a telo. Ami gáz az szerintem a hang. Zenénél Bluetooth fulessel(több fajtával probálva)halk. Sokkal hallkabb mint más telokon.Némi javulás erhetö el ha a dolby atomos cuccokat kikapcsolom. De ugy is elég harmat.3.5 jack fulessel jol szol.

[ Szerkesztve ]

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#97) kbyte1024 válasza kbyte1024 (#96) üzenetére


kbyte1024
addikt

Még be se laktam de már egy xiaomi 11T pro-t nézek :)

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#98) kbyte1024


kbyte1024
addikt

És ma még jött a Miui14 :K

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#99) Tefra


Tefra
csendes tag

Sziasztok! Dilemmában vagyok. X4 GT vagy X5 Pro ?
Erre a kettőre szűkítettem a listámat az elmúlt pár napban, de itt elakadtam.
Előre is köszönöm! :)

Xiaomi MI 9T - ex: Lenovo P70

(#100) kbyte1024 válasza Tefra (#99) üzenetére


kbyte1024
addikt

Szia nem egy pörgös topik.Szoval ha amoled kell akkor a x5pro. Az x4 gt ips szerintem jo,es erösebb a proci. Játékra is jo böven.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.