Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) sz_abika válasza fa4hu (#700) üzenetére


sz_abika
addikt

Nekem most egész éjjel bent volt, tegnap este kikapcsolt - reggel első próbára be is kapcsolt mikor visszakötöttem az akksit. Nem volt lemerítve, 60%-os töltöttséggel fogadott. (azért ne fagyosan dugd rá a töltőre, 1 órát engedjen ki és ha nagyon nyirkos, akkor egy papírtörlővel töröld át)

PSN: xszabikax

(#702) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Redmi 9T-nél is elojott

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#703) fa4hu válasza Graphics (#702) üzenetére


fa4hu
őstag

Igen, erről is olvastam, csak ott kevesebb telefonnál jelentkezett.

(#704) Laccoss


Laccoss
addikt

"TLDR; "Charge" the phone using a PC/Laptop and leave it charging for >12hrs or overnight. Your phone should have discharged instead. Try powering the phone and see if it has fully discharged the motherboard (You will know this if it powered on lol). Voila, your device is now fixed! 2021. okt. 25."

Ezt valaki tudja nekem értelmezni?

Az én M3-am több, mint 4 hónapja nem volt újraindítva, jó lenne megoldást találni már rá ami nem jár szétszedéssel, vagy lemerítéssel.

(#705) egopista válasza Laccoss (#704) üzenetére


egopista
tag

Ez az ún. reverse charging funkcióra alapoz, elméletileg a telefon tudna másik telefont tölteni úgy, mint egy power bank (és ez ugye gyorsan lemeríti). De nem tudom, miért gondolná a PC-t "töltendő eszköznek". :F Én töltöttem már gépről órákon keresztül, de nem merült le, hanem feltöltődött :D

(#706) sz_abika válasza Laccoss (#704) üzenetére


sz_abika
addikt

Ha garis akkor vidd vissza, de ha nem, akkor mi a gond a szetszedessel?

PSN: xszabikax

(#707) Graphics válasza egopista (#705) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Inkább laptopot, olyat, amelyik Type-C-vel tölthető, erre gondol szerintem a költő :)

Így gyorsabban meríthető.

Amúgy jó, hogy így megjavul, de újraindítás után a telefon megint elmegy a "picsbe", szóval ez adatmentésnek jó, utána semmi több.

Én keresek valakit, aki megcsinálja inkább.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#708) Laccoss válasza Graphics (#707) üzenetére


Laccoss
addikt

Mikor elvittem szervízbe, ott lemérték mennyi megy az usb-n és alig vett fel áramot, ha leadni is annyit ad akkor...

Graphics: Ha meg tudja csinálni, elvileg még a hiba sem egyértelmű, vagy van már róla fejlemény? Egy reballozást nem ér meg.

(#709) zsoka64


zsoka64
kezdő

Üdv Mindenkinek!
A segítségeteket szeretném kérni.Mit lehet tenni akkor ha a zenelejátszó a zenéket nem tudja betölteni?
Kiírta hogy: Egy pillanat... Ez kb 2perce volt
Előre is köszönöm a segítségeteket.

(#710) kavalkád válasza zsoka64 (#709) üzenetére


kavalkád
aktív tag

hosszasan pillants :)

(#711) Graphics


Graphics
Jómunkásember

POco M3 lemerítéses tapasztalat, hogy ha nem újraindítást, hanem leállítást választ az ember, akkor utána simán elindul újra gombra. :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#712) Fredo78


Fredo78
aktív tag

Sziasztok!
Pár napja jött egy frissítés: 12.5.5.0
Nem tudom, hogy van-e köze hozzá, de ma egyszercsak újraindult a gépezet. Azaz csak indult volna: Poco felirat - sötétség - Poco felirat -sötétség. 1-2X kiírta hogy Miui sőt majdnem bebootolt de mindig összeomlott. Aztán 20 -25 perc után egyszercsak felállt a rendszer. Azóta minden rendben.
1., Ez a híres M3 "betegség" amiről a fél topik szól?
2., Mit tudok tenni? Most minden ok, de "támadhat" bármikor?
3., Jött új frissítés: 12.5.6.0.RJFMIXM de nem mertem felrakni. Próbáljam meg vagy inkább ne?

(#713) movax válasza Fredo78 (#712) üzenetére


movax
őstag

Ez a 12.5.6.0.RJFMIXM a global ROM legfrissebb változata. Ugyanezen a hivatalos vonalon (OTA) most frissítettem a legújabb EU-s ROM-ra (12.5.4.0.RJFEUXM), gond nélkül megy minden.

[ Szerkesztve ]

(#714) egopista válasza Fredo78 (#712) üzenetére


egopista
tag

A lassú indulás az Android főverzió ugrás miatt volt. A "betegség" abból áll, hogy kikapcsolás/újraindítás után nem bootol a rendszer, csak miután teljesen lemeríted az akksit. Hardveres hiba, de nem tudni, hogy csak bizonyos szériát érint, vagy idővel majd mindegyiken előjön-e.

(#715) Laccoss


Laccoss
addikt

Most, hogy kijött az új update, gondoltam megpróbálkozom vele. Újraindítottam. Se kép, se hang, ahogy ezelőtt se. De nekem az akksi lehúzása sem működik, ugyanúgy semmi életjel utána, vagy csak rosszul csinálom. Most várom, hogy merüljön, az párszor már működött..

(#716) Graphics válasza Laccoss (#715) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kikapcsolás. Fentebb írtam, az újraindítás nem barátja.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#717) Laccoss válasza Graphics (#716) üzenetére


Laccoss
addikt

Kikapcsolással csináltam.

(#718) zozimoto válasza Laccoss (#717) üzenetére


zozimoto
aktív tag

A hangerő fel és a bekapcsgomb egyszerre nem használ? Recoverybe vinne ha minden igaz.

"...az enyémre az van írva hogy sivatagi sas 0.50"

(#719) Laccoss válasza zozimoto (#718) üzenetére


Laccoss
addikt

Sajnos nem.

(#720) MacEdm válasza Graphics (#716) üzenetére


MacEdm
tag

Miután letöltöttem a frissítést és felajánlja az újraindítást, ha csak simán kikapcsolom és vissza, akkor telepíteni fogja a frissítést?

(#721) sam25-6


sam25-6
csendes tag

A hátlap levételét hol érdemes elkezdeni? Nem szeretném (nagyon) szétbarmolni. :)

(#722) Laccoss válasza sam25-6 (#721) üzenetére


Laccoss
addikt

Kiveszed a sim tálcát, kijelző veled szemben, akkor a töltőnyílásnál a kijelző alatti vékony műanyag pántot kicsit kifeszíted, majd egy műanyag kártyával (lejárt!!!! bankkártya, jogosítvány, személyi stb)/gitárpengetővel benyomod a keletkezett résbe és egyik sarok felé, majd a másik felé feszíted óvatosan.

[link]

(#723) sam25-6


sam25-6
csendes tag

(#724) sam25-6 válasza Laccoss (#722) üzenetére


sam25-6
csendes tag

Köszönöm! Ennek a fedélnek az eltávolítása - állítólag - megoldja az újraindítási problémát.

[ Szerkesztve ]

(#725) Laccoss válasza sam25-6 (#724) üzenetére


Laccoss
addikt

Szerintem az a fedél egy fémdarab. A melegítésével (mert úgy távolítod el) az alatta lévő processzortt melegíted, és azért "oldódik" meg a probléma átmenetileg, vagy tartósan.

[ Szerkesztve ]

(#726) sam25-6 válasza Laccoss (#725) üzenetére


sam25-6
csendes tag

1 próbát megér. Az utódja már megvan(Redmi Note 11), ha meg nem sikerül a javítás, akkor kuka.

(#727) Laccoss válasza sam25-6 (#726) üzenetére


Laccoss
addikt

Ha nem okozol sérülést, akkor lemerülés után még tudsz újra életet lehelni belé. Szóval kukába nem kellene dobni. Donorkészüléknek jó lehet, plusz a kijelző szerintem sokat ér benne.

[ Szerkesztve ]

(#728) sam25-6 válasza Laccoss (#727) üzenetére


sam25-6
csendes tag

kb. 2 hónapja játszom a fülpüszkálóval lemerítem játékot. Elég volt. Nem ezt várom el egy éppen 1 éves telefontól. Ráadásul a Poco-tól nincs(vagy csak én nem találom) egy hivatalos állásfoglalás ezzel a hibával kapcsolatban

(#729) Laccoss válasza sam25-6 (#728) üzenetére


Laccoss
addikt

Ok, érthető. Csak arra mondtam, hogy van érték benne, még ha rossz is. Tehát ha el akarod adni az is egy megoldás, nem kell kukázni egyből.

[ Szerkesztve ]

(#730) egopista válasza sam25-6 (#723) üzenetére


egopista
tag

A jelzett fedelet eltávolítottam még ősszel, de semmi nem változott. :( Néhány mikrokondi van alatta, újabban ezekről hallottam, hogy csere esetén megjavulhat. De ehhez nagyobb lelkierő kell, talán húsvétkor nekiesek :DDD
Viszont a kepen eggyel feljebb lévő fedél levehető, alatta van a "vasalóval melegítendő" chip, ami állítólag egy megoldás.

(#731) Laccoss


Laccoss
addikt

Ma reggelre életjelet adott, sajnos nem akartam magára hagyni, így kihúztam, vittem melóban, ahol viszont már nem indult el.

Nem lehetséges, hogy itt nem az akksi a kérdéses, hanem a kondinak kell lemerülnie? A kupak leszedés pedig szerintem nem azért használ, hanem mert felmelegítik az alkatrészeket, ill. a forrasztást. És a power gomb nyomogatása sem segít.

(#732) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Sziasztok!

M3-mal kapcsolatosan beszéltem egy szerelővel, aki a töltés IC-t nevezte meg a hibának, ez található felül a kupak alatt. ÁLlítólag ez az alkatrész beszerezhetetlen, 4-ből 3-at nem sikerült életre keltenie, szóval tervezési hibás a telefon ,vagy alkatrész alulméretezés...

Szóval tartós javítás egyelőre nincs...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#733) Laccoss válasza Graphics (#732) üzenetére


Laccoss
addikt

Én ezt úgy gondolnám, hogy ha a töltés IC-vel van gond, akkor a töltésnél lesz a probléma, de esetünkben ez nem így van.

(#734) egopista válasza Laccoss (#731) üzenetére


egopista
tag

Nem az akksi a kérdéses, 90%os töltöttséggel is újra lehet indítani a korábban leírt módon (hátlap le, akkucsatik le, majd töltőre dugva vissza). A kupakkal kapcsolatban is igazad van, nem a fedél okoz zárlatot. A hőhatás oldja meg a problémát, nem maga az eltávolítás.

(#735) Graphics válasza Laccoss (#733) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Egy olyan emberrel beszéltem, aki évek óta Xiaomit szerel.

Töltés vezérlő IC :) Az az alkatrész neve.

Ez okozza a problémát. És erre van megoldás Youtube-on is.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#736) kavalkád válasza Graphics (#735) üzenetére


kavalkád
aktív tag

az a megoldás, hogy kiszereli a csippet egy működő példányból és berakja az eredeti telefonba?

(#737) Graphics válasza kavalkád (#736) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az lehet egy megoldás, kérdés megéri-e a kínlódást... Mert lehet egyszerűbb eladni alkatrésznek a telefont, és a kijelző, aksi jó még más modellhez... 9T-hez talán.

Én most nagyon a Realme felé húzok emiatt. Rég volt már típushibás Xiaomi a közelemben...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#738) kavalkád válasza Graphics (#737) üzenetére


kavalkád
aktív tag

ezzel a cserélős megoldással az a baj, hogy kell hozzá egy működőképes telefon, hogy meg tudd javítani a nem működőt. érzed a problémát :)

(#739) Graphics válasza kavalkád (#738) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem, mert a betört kijelzős , stbstb stb.. :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#740) kavalkád válasza Graphics (#739) üzenetére


kavalkád
aktív tag

és honnan fogod tudni, hogy egy betört kijelzős készüléknek nincs-e mellette ugyanilyen baja is? vagy nem-e azért van betörve mert földhöz vágta a tulaj mert neki is ez volt a baja :)

(#741) Graphics válasza kavalkád (#740) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Görgethetjük persze ezt egy darabig, de én dobok egy alvás kártyát :)

Szólj, ha tudsz töltés IC-t :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#742) kavalkád válasza Graphics (#741) üzenetére


kavalkád
aktív tag

(#743) Laccoss válasza Graphics (#741) üzenetére


Laccoss
addikt

Maga az IC megy tönkre idővel? Vagy a forrasztások gyengék? Ha IC hiba, így az új IC is bármikor beadhatja a kulcsot- Ha IC hiba, akkor a későbbi teljesítményt, működést, tölthetőséget miért nem "zavarja" meg.

[ Szerkesztve ]

(#744) ironbed


ironbed
aktív tag

Sziasztok!
Na sajnos ma az eladás napján miután mindent elmentettem az adatokat és újraindítottam volna a telefont én is belefutottam a deadboot hibába :O
Megpróbáltam a korábban említett 12.5-ös rom frissítést, de nem segített.
Ahogy most végigolvastam kiderült, hogy mégsem szoftveres, hanem hardveres a gond.
Töltésvezérlő IC. Mondjuk, hogy "csak" a restart, bekapcsolás nem megy és tölteni lehet valami kis örömet ad, de segíteni nem fog.... Bár lehet az sem megy... :(
A Redmi 9T-knél is előfordul ez a hiba?

[ Szerkesztve ]

(#745) fa4hu válasza ironbed (#744) üzenetére


fa4hu
őstag

Ott is előjött, de jóval kisebb százalékban. Mivel annak ez a Poco a megfelelője, az olcsóbb mobiloknál a gyengébb minőségű alkatrészek kerülnek a Poco társmodelbe.

(#746) ironbed


ironbed
aktív tag

Ezt találtam: [link]
Vajon van itt valaki aki ezt meg tudná csinálni? 10 ezer forintig bezárólag fizetnék érte.....

Ezen [link] mondjuk nem szedi le a chipet....

[ Szerkesztve ]

(#747) ironbed


ironbed
aktív tag

További videók megnézése után a másik módszer a bal oldali fémfedél (akár ez is segíthet) és az alsó kapacitor eltávolítása segít.
Az egész a reverse-charging-al kapcsolatos, ha jól értem.

Ha tudok keríteni egy hőlégfúvót, szűkítő fejjel, akkor lehet kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#748) ironbed válasza fa4hu (#683) üzenetére


ironbed
aktív tag

Nekem Banggood-osnál jött elő. 2021. márciusi rendelés

(#749) Fredo78


Fredo78
aktív tag

Sziasztok! A teló frissíteni szeretne. Jelenleg 12.5.5-ön áll. A múltkori frissítéskor már majdnem lehalt, fél óra volt mire egyszer csak bebootolt. De az
Most azon gondolkozom, hogy frissítsem vagy ne? Ha igen akkor milyen akkuállapotban nyomjak rá? 20-25% jó ötlet? onnan hamarabb lemerül ha nem sikerül felállnia a rendszernek

(#750) juve600 válasza Fredo78 (#749) üzenetére


juve600
nagyúr

nálunk 3db M3 van a családban,szerencsére eddig nem volt gond,minden frissítés felment rendesen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.