Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) egopista válasza Freddycom (#600) üzenetére


egopista
tag

Amikor felraktam még nem volt ilyen probléma, pár hete még lazán beléptem az OrangeFoxba. Nem tudom mi hozta elő, és azt sem tudom, hogy fogom telepíteni a javítást, ha készül rá :(
Bár elvileg a fenti bekapcsoló trükkökkel fastbootba is lehetne tenni, csak nyomni kell a Vol- -t, talán majd megér egy próbát...

(#602) atika92


atika92
csendes újonc

Üdv! Nálam a 12.5 MIUI-ra való frissítés után megoldódott az újraindításos gond, azóta ha kell, újra indul rendesen. Azonban mostanában azt csinálja, hogy néha "ki világosodik" a telefon. Ez alatt azt értem, hogy a billentyűzetem betű gombjai pl. alapból szinte feketék, aztán egyik percről a másikra szürkék lesznek, és ilyenkor minden "ki világosodik", kamera, stb. Mintha valami extra magas módon lenne a képernyő világítása... Újraindítással megoldódik, de volt, hogy egy nap alatt kétszer is előjött ez. Valakinek hasonló? A brightnesst próbáltam teljesen lehúzni, stb, de a dolgok akkor is olyan szürkék maradnak :/

(#603) kavalkád válasza atika92 (#602) üzenetére


kavalkád
aktív tag

asszem van egy automatikus fényerő opció, nézd meg nincs-e bekapcsolva.

(#604) atika92 válasza kavalkád (#603) üzenetére


atika92
csendes újonc

Be van kapcsolva, mindig is be volt. Gondolod, hogy ez lenne a probléma forrása? Ez a gondom a legutóbbi, 12.5 frissítés óta áll fenn.

(#605) Laccoss válasza atika92 (#604) üzenetére


Laccoss
addikt

Nekem előtte is csinálta, sőt másik készüléken is mintha (huawei p9 lite 2017) csinálta volna.

(#606) movax


movax
őstag

Az akkuidő határozottan jobb lett a miui 12.5/android11 update után.

(#607) skyrush7


skyrush7
aktív tag

Sziasztok!
Pont kiöregedőben van egy Redmi Note 4, már megjelenés óta szemeztem a Poco M3-mal.
Viszont sehol nem lehet kapni. :Y Lemaradtam valamiről, vagy fél év után megszűnt a forgalmazása?

[ Szerkesztve ]

(#608) edk- válasza skyrush7 (#607) üzenetére


edk-
őstag

Az aprón találni legalább egyet, ezt biztosan tudom :))

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#609) pècsimunkás válasza skyrush7 (#607) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Én a német Ebayen vettem az enyémet májusban, még 120 euróért, most az Amazonon és az Ebayen is 190 euróról indul :Y ...
Meglepődtem :K

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#610) kavalkád válasza skyrush7 (#607) üzenetére


kavalkád
aktív tag

szerintem már csak a PRO verziót forgalmazzák, csak elvétve találni "sima" verziót.

[ Szerkesztve ]

(#611) skyrush7 válasza pècsimunkás (#609) üzenetére


skyrush7
aktív tag

Igen, én is ezen lepődtem meg. AE-n is 190-210 dollár körül van, ha van. Tavaszról nekem annyi emlékem maradt róla, hogy nagyon kedvező az ára.
Szerencsére a Redmi 9T-t még árulják, úgyhogy talán nincs minden veszve. :R

(#612) Fredo78


Fredo78
aktív tag

Sziasztok!
Nyár elején azt az instrukciót kaptam itt, hogy ne frissítsem mert sokkal rosszabb lesz az üzemidő. Emiatt én még 12.0.6. vagyok.
Most jött egy frissités: V12.0.11 nyomjak rá vagy maradjak még 0.6-on? :)

(#613) konzi válasza Fredo78 (#612) üzenetére


konzi
aktív tag

Nincs gond a frissitesel de túl nagy változás sincs. Üzem idő szerintem nem változott

,egy valaszt megerdemlek ??,

(#614) Puma K


Puma K
veterán

Helló,

adott egy ilyen telefon és az a gond vele, hogy nem tölt. 2021. március közepén lett véve. Ezidáig hibátlanul működött.

Ha töltőre kerül akkor jelzi-érzékeli a telefon és a kis elektromos jel is megjelenik az akkun jobb fent, de nem tölt semennyit. Sőt ha töltőre van téve és használja az ember akkor ugyan úgy merül mintha nem is lenn töltőn.

Ilyen jelenséggel ennél a telefonnál vagy akár más esetben is találkozott már valaki?

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#615) kavalkád válasza Puma K (#614) üzenetére


kavalkád
aktív tag

saját töltőjével töltötted eddig?

(#616) Puma K válasza kavalkád (#615) üzenetére


Puma K
veterán

Igen, a saját gyárijával a kezdetektől.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#617) kavalkád válasza Puma K (#616) üzenetére


kavalkád
aktív tag

akkor még esetleg a csatlakozót nézd meg, nincs-e benne kosz, vagy nem-e mozog nagyon és ezek miatt nem kontaktol, ha egyik sem akkor gari

(#618) konzi válasza kavalkád (#617) üzenetére


konzi
aktív tag

Ha a csatlakozonak lenne gondja nem jelezné a töltést. Ott valami töltő vezérlő IC gond lessz szerintem.

,egy valaszt megerdemlek ??,

(#619) kavalkád válasza konzi (#618) üzenetére


kavalkád
aktív tag

az asszonynak van egy Redmi4x, az sem töltött, de jelezte, hogy csatlakozva van az USB.
az pl. kontaktos csak egy adott pozícióban tölt. nem mai telefon és nem ugyanaz a típus, nem állítom, hogy nem változott a technika azóta, de létezik ilyen probléma.

(#620) Puma K válasza kavalkád (#617) üzenetére


Puma K
veterán

Ma még egy 99%-os alkoholos-fogpiszkálós tisztítás megejtek aztán elválik mi lesz.

Köszi a tippeket!

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#621) konzi válasza Puma K (#620) üzenetére


konzi
aktív tag

Meg esetleg egy másik kábellel próbáld meg hátha az csinálja. Azzal viszont már volt hasonló problémám egy másik típusnál.

,egy valaszt megerdemlek ??,

(#622) egopista


egopista
tag

Nekem a múlt héten előfordult, hogy töltőre tettem, jelezte is a kis villámot, aztán 2 oraval később ugyan úgy 25%-on állt. Újra csatlakoztatás megoldotta egyelőre. Lehet hogy egy újabb csodás széria hiba? Az auto-edl hiba óta nézegetem az új telefonokat, és szimpi is a Poco M4, de ha ez ilyen béta vonal a xiaomi részéről akkor inkább gyűjtök egy Note 11re. :(

(#623) Balikaa


Balikaa
csendes tag

Hello!
Gondolkodom egy ilyen telefon vásárlásán a gyereknek, de ugye nem könnyű a beszerzése. Ez valyon az?
https://www.goboo.com/goods/117769
És a bolt megbízható? Már csak a redmi 9t ára miatt is kérdem.

[ Szerkesztve ]

(#624) fa4hu válasza Balikaa (#623) üzenetére


fa4hu
őstag

Igen, ez ez a típus és a bolt megbízható.

(#625) Laccoss válasza Balikaa (#623) üzenetére


Laccoss
addikt

Mivel előjöttek típushibák, így annyira nem ajánlott a vétele.

(#626) Ear001 válasza Laccoss (#625) üzenetére


Ear001
addikt

Mik azok?

(#627) Puma K válasza Puma K (#620) üzenetére


Puma K
veterán

Az alkoholos tisztítás amit kapott a csatlakozó az segített. Most már rendesen tölt a korábban általam említett M3.

Viszont nem volt annyi zsebszösz benne mint az én Samsung S10e-mben legutóbb. Az meg mégis töltött, de érzetre nem kattant úgy rá a kábel mint alapból kellene. Furcsa. De a lényeg, hogy működik a Poco.

Viszont a gyári Xiaomi töltő adatpere ami járt a telefonhoz az tényleg bedöglött és kontaktos lett. Márciustól bírta ez idáig.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#628) kavalkád válasza Puma K (#627) üzenetére


kavalkád
aktív tag

én ennek a problémának a kikerülésére már jóideje mágneses csatlakozót használok, egyszer kell csak bedugni.

(#629) Laccoss


Laccoss
addikt

MIUI 13: Ekkor jön és ezek a készülékek kapják meg [link]

(#630) Freddycom


Freddycom
őstag

Sikerült ideiglenes életet csiholni bele az unlocktool.net-en vásárolt szoftverrel, illetve egy rohadt elvetemült vasalós megoldással, de még messze a vége.

Szóval eddig ha rádugtam gépre "Qualcomm HS-USB QDLoader 9008" néven jelent meg az eszközkezelőben, így EDL módban tudtam flashelni ROM-ot az unlocktool-os szoftverrel, de ezután ugyanúgy halott volt, nem bootolt, se kép se hang. Láttam youtube-on egy fure megoldást, h a képen jelölt alkatrészre rányomok egy bekapcsolt vasalót és "megsütöm" kb 20-30 másodpercig.

:D

Ezután a POCO felirat felvillan, a százalék megjelenik a kijezőn, na mondom király, egy ilyen elbaszott megoldással sikerült megjavítani. De sajna a % felvillanása után nem megy tovább, kikapcsol. Ami más h most már nem a qualcomm néven jelenik meg eszközkezelőben, hanem "Linux File-Stor Gadget USB Device".

Itt ( [link] ) egy srác ugyan ezzel a jelenséggel találkozott, neki mindösszesen úgy kelt életre h levette az akksi sarut pár percig, majd visszakapcsolta normálisan. Megoldania nem sikerült neki sem az alap problémát, mert restart után megint deadboot-ba kerül.

na most innen nem tudok továbbmenni, az unlocktool nem ismeri már fel a telefont, emrt nem EDL-ben vagyok, sem fastbootban.

Ha ezt a két pontot összezárom vmi vezetővel, akkor visszakerülök EDL-be? Ez a testpoint EDL metódus?

Valakinek ötlete, hozzáfűznivalója?

[ Szerkesztve ]

(#631) egopista válasza Freddycom (#630) üzenetére


egopista
tag

Ötletem sajna nincs, csak hozzáfűznivalóm. Én az általad bekeretezett fedéltől balra levő kisebb fedélről olvastam pár helyen, hogy kontakthibát okoz, és a fedél eltávolítása megoldja a problémát. Hát én eltávolítottam, de nem történt változás. :( Sokkal valószínűbb, hogy valamelyik IC-vel van a probléma. A vasalós megoldás, amit írtál az a reballing, vagy másnéven BGA golyózás egyik nomád változata, és tényleg sok videóban állítják, hogy (hőlégfúvóval végezve) megoldja a problémát... hát ennek már nem mertem nekimenni, egyelőre jól elvan a kis pocok 2 hónapja reboot nélkül, persze bármikor beüthet a krach :( Viszont amióta a szétszedés után újrapasztáztam, nem sül meg a fülem 15 percnél hosszabb telefonálás közben :DDD

A kérdésedre visszatérve csak remélni tudom, hogy nem azért került más állapotba EDL helyett, mert valami más sült meg a vasalótól, mint aminek kellett volna. :Y

[ Szerkesztve ]

(#632) Freddycom válasza egopista (#631) üzenetére


Freddycom
őstag

Úgy voltam vele, h mi baj lehet, úgysem műküdik a telefon, akkor akár radikális megoldáshoz is folyamodhatok. :D

Az unlocktool-lal újra tudom flashelni, a testpoint-os megoldással át tudom rakni EDL-be, de tök mindegy, mert előrébb nem vagyok vele.

(#633) Freddycom válasza Freddycom (#632) üzenetére


Freddycom
őstag

Sikerült egy engineering rom-ot felrakni, ezzel életre kelt. Hmm, akkor végülis működik, csak nem jó ROMokkal próbálkozok vagy most mi van? :D

ADB mode-ban vagyok, megnézem a MiFlash-sel, h rá tudom-e rakni a legfrissebb ROM-ot.

[ Szerkesztve ]

(#634) Freddycom válasza Freddycom (#633) üzenetére


Freddycom
őstag

POCO recovery jön be, NV data is corrupted hibával, megőrjít.

(#635) Freddycom válasza Freddycom (#634) üzenetére


Freddycom
őstag

Délutánom. Volt itt minden, megsemmisítettem a rendszert, nv data-t korruptáltam, vmi dos-os recoveryt előszedtem, engineering rom-ot is találtam...

DE MŰKÖDIK!

most h az újraindítás után ugyanúgy behal-e, nem tudom, de egyelőre nincs hozzá lélekjelenlétem, h ki is próbáljam :D

[ Szerkesztve ]

(#636) elfelejtette


elfelejtette
veterán


Esetleg ha van itt debreceni, vagy hajdú-bihari, eladó sör/csoki kategóriában egy fekete tok Poco M3-hoz, egy átlátszó tok Redmi 9T-hez, illetve mindkettőhöz jó üvegfólia 2db!

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#637) Freddycom válasza Freddycom (#635) üzenetére


Freddycom
őstag

Újraindítás után is felállt a rendszer!

(#638) egopista válasza Freddycom (#637) üzenetére


egopista
tag

Hát még lehet, hogy 2 ünnep között felülkerekedik a mazochista énem, és megpróbálom én is amiket leírtál :) milyen ROM van rajta most, amin működik az újraindítás?
Ha tényleg működik, akkor van rá esély, hogy az egész probléma szoftveres okból gyökerezik. :F

Engineering rom nekem is le van mentve, nem tudom hogy hétköznapi használatra mennyire alkalmas.

[ Szerkesztve ]

(#639) Freddycom válasza egopista (#638) üzenetére


Freddycom
őstag

Leírom majd részletesebben és kronológikusan h mit csináltam, mert a hozzászólások eléggé nehezen érthetőek sztem. :D

Most a gyári, global 12.0.11 van fent a fejlesztői romból kimásolt NON-HLOS.bin fájllal felülírva az eredetit. Az engineering rom önmagában nem alkalmas napi használatra egyébként.

(#640) Freddycom


Freddycom
őstag

Szóval ahogy nekem sikerült (nem tudom ezek közül mi az a lépés, ami redundáns, de én így keltettem életre).

Amit kipróbálnék először más helyében, h vasalás nélkül fel lehet-e rakni a fejlesztői ROM-ot vagy tényleg ez a drasztikus vasalós megoldás segített. Ha van kérdés, segítek.

0.) Google drive linkemen lévő cuccok letöltése, unlocktool.net-ről az alkalmazás megvásárlása (3 hónapra 25 dollár, ~8000 forint)
1.) Videóban látható alkatrész "vasalása" kb 30 másodpercig, 'nomád reballing' - egopista után szabadon. :D
2.) Telefon szétszedése videó alapján. Akksi csatlakozó leválasztása. Géppel összedugni USB-n, vmi vezetővel a fentebbi hozzászólásban lévő két pontot összezárni, h EDL módba kerüljön a telefon, ha sikeres, pittyen egyet a windows, mintha egy USB eszközt csatlakoztatnál. Vissza lehet pattintani az akksi sarut.
3.) Unlocktool-t beizzítani, fent a Xiaomi logó legyen kiválasztva, betallózni az images mappáját az engineering ROM-nak (POCO M3 (Citrus) ENG ROM) és az alábbi rádiógombokat benyomni. Ha rendben látja a program a telefont, akkor jobb oldalt a COM sorban megjelenik. A FLASH gombbal lehet indítani a folyamatot.

4.) Ha sikeres volt a flashelés, akkor most már bootol befele a rendszer a fejlesztői ROM-ba. Ha betöltött, kell egy újraindítás fastboot-ba, hogy a szerelő nyulat lássuk. Nekem fel volt rakva korábbról a MIUIHU MULTITOOL, ezzel egy gombnyomás, de adb parancssorból is mehet.
5.) MiFlash 2015.06.01.0-sel (nekem ez volt fent régebbről, ezzel működött) az "ezt _citrus_global_images_V12.0.11.0.QJFMIXM_20210930.0000.00_10.0_global" ROM-ot flashelni "flash all" paranccsal. Ezen annyit módosítottam, hogy a fejlesztői ROM-ból kimásoltam a NON-HLOS.bin-t és felülírtam a gyári v12.0.11 eredetijét. Lefut a folyamat, ha minden ok, már bootol is a MIUI és innestől kezdve már minden a megszokott

[ Szerkesztve ]

(#641) Freddycom válasza Freddycom (#640) üzenetére


Freddycom
őstag

PS.: ha már úgyis szét van szedve a telefon, pasztázzátok újra.

(#642) MacEdm


MacEdm
tag

Sziasztok!
Sajnos én is belefutottam ebbe a hibába... feltöltöttem a telefont 100%-ra, aztán mondom csinálok egy újraindítást aztán azóta nekem se kapcsol be a telefon. Fél percig nyomtam a bekapcsoló gombot, de nem történt semmi se.
A fentebb leírt megoldás nekem elég nehéznek tűnik :W
Van valami egyszerűbb megoldás, olvastam olyat, hogy meg kell várni, hogy lemerüljön a teló és úgy rápróbálni megint?
A telón a legfrisebb global miui van rajta. Talán ez a frissítés cseszte el?

(#643) egopista válasza MacEdm (#642) üzenetére


egopista
tag

Szia!
A hosszabb megoldás, hogy hagyod lemerülni, ebben tud segíteni egy befőttes gumi, és egy fültisztító, ha a vattával benyomva tudod tartani a bekapcsoló gombot, állítólag 5-6 alatt lemerül :U
A türelmetlenebb megoldás, hogy lepattintod a hátsó borítást, kihajtod a felső panel csavarjait, majd az akkuhoz futó két szalagkábel csatlakozóját lepattintod, utána kb 20 mp-ig nyomod a bekapcsoló gombot, hogy az alaplap teljesen áramtalan legyen, aztán bedugod a telefont töltőre és ezután visszapattintod a 2 akku csatlakozót, MIKÖZBEN a másik kezeddel nyomva tartod a bekapcsoló pöcköt (a gomb ugye lejön a hátlappal). Erre el kell hogy induljon.
A gazdaságos megoldás pedig az, ha gariba visszakéred az árát, amíg még nem csavaroztad szét :(

Nekem amúgy a lemerulős változat nem működött, csak kíváncsiságból 1% töltöttséggel újraindítottam, aztán a fülpucolós megoldás 4 órán át, de nem jött össze, csak a fenti második megoldással. Ha nem lett volna sosem szétszedve, akkor utolag végiggondolva jól vissza kellett volna kérnem az árát :( de szeretek kókányolni :DD

Decmeber 24-én amúgy kijött az android 11 alapú global a telefonra, lehet hogy megérne egy próbát a fejlesztői NON-HLOS.bin-nel.

Kellemes ünnepeket mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#644) MacEdm válasza egopista (#643) üzenetére


MacEdm
tag

Hagytam egy picit aztán ráraktam a töltőre és utána rápróbáltam és sikerült beindítani.
A hardveraprón nem találtam egy poco m3-at se amit árultak volna. Ezzel a hibával mennyiért lehetne eladni szerintetek?

(#645) szemy94


szemy94
senior tag

Üdv mindenki!
Látom itt óriási hibák vannak mindenkinél, kérdésem, hogy mikor jöttek ezek elő, OTA stabil frissítést szabad-e telepíteni, vagy sem?

[ Szerkesztve ]

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#646) movax válasza szemy94 (#645) üzenetére


movax
őstag

Hát, az azért túlzás, hogy mindenkinél "óriási hibák" jöttek elő, vagyunk jópáran, akiknél rendben működik minden. Legújabb OTA-frissítés (12.5.2 MIUI-val) szépen működik. Nemsokára jön a 13-as MIUI-frissítés.

[ Szerkesztve ]

(#647) szemy94 válasza movax (#646) üzenetére


szemy94
senior tag

Nejemnek is tökéletes minden, de ritkán frissít, ezért kérdezném, hogy ettől van-e baja, vagy ettől független ez a vasalós dolog. Persze 2-3 készülék nem sok, de nem tudom mennyire elterjedt itt a fórumon a készülék, mekkora a merítés. Én megjelenés után vettem neki nem sokkal EU raktárról, akkor még nem forgalmazták itthon, így a garancia kb felejtős.
Ui.: neki 12.0.10 van most

[ Szerkesztve ]

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#648) egopista válasza szemy94 (#647) üzenetére


egopista
tag

3 is van a családban és csak az enyémen jelentkezett a hiba. Én amint megjött a telefon (bő egy éve már), rápakoltam a xiaomi.eu romot, és azt sosem frissítettem. Prímán működött így 10 hónapig, bármi komolyabb változtatás nélkül egyik hétről a másikra jött elő a probléma, nem kapcsolt be többet újraindítás után. Sajnos valószínű, hogy hardveres a hiba és frissítéstől függetlenül egyszer csak előjön, vagy soha nem jön elő.

(#649) zsoka64


zsoka64
kezdő

Felrobbant telefon?
[link]

(#650) Freddycom


Freddycom
őstag

"NV data is corrupted" hibaüzenet a v12.5.5 frissítés után. A restart megvolt, szóval nem ott halt meg. :D

Szedhetem megint szét ezt a gecit. Vagy lehet elég csak a miflash, mert a szerelő nyuszi bejön.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.