Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) --HARDCORE-- válasza fa4hu (#500) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Nem kérdezett, felment. Azzal se jobb nalam legalábbis.

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#502) kavalkád


kavalkád
aktív tag

bekapcsoltam 2 hete az akkumulátorkímélő üzemmódot, basic használat mellett (telefonálás, pár online meeting, email olvasgatás) 5 napot kibír egy töltéssel. hátrányát nem tapasztaltam eddig.

(#503) zozimoto


zozimoto
aktív tag

"...az enyémre az van írva hogy sivatagi sas 0.50"

(#504) --HARDCORE-- válasza zozimoto (#503) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Naná hogy nincs benne improved battery lifetime. :U
bezzeg a security az a parasztvakítás az benne van. :W
mitől kéne? tőlük kéne védelem! :O
Ahogy annó az unokatesóm mondaná: az őrmestert lőném le először. xDDDD :))
uhhh ez a betűstílus fujj.

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#505) kavalkád


kavalkád
aktív tag

feltettem ezt az új frissítést, és utána a rendszereszközök frissítésénél a POCO launcher-tnél a frissítés helyett a kihagyásra nyomtam. ezután addig bütyköltem, hogy lereseteltem a nyitóképernyőmet a default ikonokra, amiket már azóta visszaállítottam.

két kérdésem lenne:
- hogyan tudom visszaállítani a rendszeralkalmazás frissítésnél amit kihagyásra itéltem vagy legalábbis a POCO launchert frissíteni?
- megjelent a nyitóképernyőtől balra elhúzva az a borzasztó idegesítő google newsfeed, azt hogyan tudom likvidálni örökre?

(#506) movax válasza kavalkád (#505) üzenetére


movax
őstag

A második kérdésre: felteszed az áruházból a Redmi System manager - Disable system apps nevű alkalmazást és azzal kikapcsolod a nem szükséges dolgokat, pl. a Google "igen hasznos" alkalmazásait.

(#507) kavalkád válasza movax (#506) üzenetére


kavalkád
aktív tag

köszi, de az megoldódott közben, a beállítások alatt a kezdőképernyő menüpont alatt ki lehet kapcsolni, Google Discovery néven fut.

(#508) Laccoss


Laccoss
addikt

Próbáltátok?

(#509) movax válasza Laccoss (#508) üzenetére


movax
őstag

Két napja fenn van, nem látok semmiféle változást, a release notes szerint fokozza a rendszerstabilitást és csökkenti a rendszerlagot. :)

(#510) Laccoss válasza movax (#509) üzenetére


Laccoss
addikt

Köszi! Nekem a chrome szokott beakadni, nyomok egy home gombot, kiválasztom a futó appot és utána már megy. Na azt javíthatnák, bár szerintem a chrome hibája.

(#511) mdav88


mdav88
senior tag

Sziasztok!

Kerestem, de nem találtam, lehet egyedi probléma: Pár napos készülék, kamera alkalmazás néha befagy nem indul el, néha meg teljesen jól működik. Olyan mintha néha nem tudna a kameramodulhoz csatlakozni. Feldobtam most a Gcam-et, meglátjuk az mit csinál (7.3 pl zöld képeket, de a 8.1 úgy tűnik működik)

Nyilván volt már alapbeállításra visszaállítás (csak a kameránál), adattörlés, stb. Ha van ötlet szívesen fogadom. Köszi!

(#512) movax válasza mdav88 (#511) üzenetére


movax
őstag

Ok, tárgytalan, az app cache törlését írtam volna. :) Viszont a Gcam kiválóan teszi a dolgát.

[ Szerkesztve ]

(#513) mdav88 válasza movax (#512) üzenetére


mdav88
senior tag

Neha az is beszorul. Olyankor kilep, app kilo, kepernyozar zar /nyit, es megint megy. Szoftveres valaminek tunik, csak zavaro...

(#514) konzi


konzi
aktív tag

Chrome másnál is fagyogat ?

,egy valaszt megerdemlek ??,

(#515) kavalkád válasza konzi (#514) üzenetére


kavalkád
aktív tag

#496-os hozzászólásig tekerj vissza.

(#516) --HARDCORE--


--HARDCORE--
senior tag

"Kamerahiba" vicc..

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#517) mdav88 válasza --HARDCORE-- (#516) üzenetére


mdav88
senior tag

Na, nem csak nálunk van?
Gcam 8.1 egész jól tudja kezelni, de olyan mint valami hisztis pcsa, amikor úgy támad kedve, nem működik...

(#518) --HARDCORE-- válasza mdav88 (#517) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Újraindítás megoldotta. De csak jóval később írta ki. Gondolom a háttérben frissítettek valamit.

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#519) Lmh


Lmh
őstag

Sziasztok!
Pár hete a telefon elkezdte szörnyen rosszul érzékelni a wifit.
Kb 1.5 méterenként távolodva vesztek egy jelerősségi szintet, azaz 5-6 méter múlva már semmi net.
Resetek megvoltak, újraindítások megvoltak. Minden más eszköz a lakásban tökéletesen működik, csak ez a telefon rossz.
Egyéb ötlet? :R :R :R

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#520) kavalkád válasza Lmh (#519) üzenetére


kavalkád
aktív tag

Pegazus?!

(#521) elfelejtette válasza kavalkád (#520) üzenetére


elfelejtette
veterán

A Pegazus által begyűjtött adatok kiértékelése alapján az emberek nagy többsége nem hisz a lehallgatási botrányban... :DDD

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#522) zsoka64


zsoka64
kezdő

Üdvözletem!
Segítséget kérnék.Hogyan tudom beállítani a zenelejátszáskor hogy egy bizonyos számot újra meg tudjak hallgatni?
Előre is köszönöm a segítséget.

(#523) Viktor0610 válasza zsoka64 (#522) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Samsung Galaxy A54

(#524) --HARDCORE--


--HARDCORE--
senior tag

Maxound féle zenelejátszónál csak a fileokat engedi kiválasztani. Lejatszás közben alul a zeneszámra bökve a lejátszó részbe kellene repítenie, de ezen a telefonon nem csinálja. Leszedtem a legújabbat, felraktam egy régebbit, aminél tudom hogy hibátlan a többi keszüléken, azzal sem lehet.
Ez azért kellene hogy bele lehessen tekerni a zeneszámba, de csak az értesítéseknél leteh most megcsinálni. Egyszerűen az appban a saját "seeker" oldal nem jön elő. Majd levideózom....

[ Szerkesztve ]

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#525) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Kérdésem, 4gb ram mellett milyen használati szokásoknál mennyire jellemző, hogy a rendszer kidobál alkalmazásokat a memóriából?

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#526) fa4hu válasza elfelejtette (#525) üzenetére


fa4hu
őstag

Dettó mint a Redmi 9T, agresszívan kezeli a MIUI a memóriát, gyakran bezárja a háttérben futó alkalmazásokat, még két alkalmazás közötti váltásnál is,

(#527) afi0903 válasza Fredo78 (#473) üzenetére


afi0903
aktív tag

A Mi Fitet nálam le kellet "lakatolni" és akkor nem lövi ki a rendszer.

(#528) Viktor0610 válasza elfelejtette (#525) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Bármennyi memória esetén jellemző.
MIUI "feature", de a lakatolással teljesen jól kezelhető.

Samsung Galaxy A54

(#529) elfelejtette válasza Viktor0610 (#528) üzenetére


elfelejtette
veterán

Persze ha 4-ről 6gb-ra növeljük a rendelkezésre álló memóriát, azzal nagymértékben megkönnyíthetjük az életünket, ugye? Főleg így 2021-ben már lassan kevés lesz a 4gb. Ezért is kezdtem mostanában inkább a Poco X3, illetve az Oneplus Nord N10 5G felé kacsintgatni...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#530) Viktor0610 válasza elfelejtette (#529) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igen.
Sőt, nálam a köv. teló 8 gigás lesz, azt találtam ki. :))

A kinézett telók azért egy (két?) kategóriával feljebb vannak, de persze, árban is.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#531) elfelejtette válasza Viktor0610 (#530) üzenetére


elfelejtette
veterán

A telekomtól szeretnék telefont venni 22 havi kamatmentes részletre. Mivel flottás vagyok, ezért szinte listaáron kapnám meg a Redmi 9T-t is 75eFt-ért, így az N10 5G 90eFt-os ára sincs túl messze.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#532) icemad válasza elfelejtette (#531) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Én tegnapelőtt cseréltem Oneplus 8T-re. Nagyon jó telefon. Az M3-at is megszerettem, a hibái ellenére is.

(#533) elfelejtette válasza elfelejtette (#531) üzenetére


elfelejtette
veterán

Csak hát mivel elérhető árú kis méretű modell hiányában a következő preferenciám a brutál üzemidő, még az X3 NFC is hátrányban van az M3/9T-hez képest, a Nord N10-ben meg persze még annál is kisebb aksi van... :O

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#534) --HARDCORE-- válasza --HARDCORE-- (#524) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

[LG V30] [Poco M3] látni is, hogy egy pillanatra felvillan, majd el is tűnik.
Próbáltam lassan is kattintva akkor sem marad meg. ugyanaz a verzió, régebbivel is ugyanezt produkálja. Érdekes.

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#535) Laccoss válasza --HARDCORE-- (#534) üzenetére


Laccoss
addikt

Megvetted? Mert a reklám nincs ott nálad, meg a gombsor is más.

Nekem a legújabb simán megy free-be.

[kép] [kép]

(#536) --HARDCORE-- válasza Laccoss (#535) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Le volt kapcsolva a netről a v30.
Nekem csak az M3-on csinálja ezt nemcsak a legújabb, régebbi verziók is.

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#537) zoyoxy


zoyoxy
tag

Hogyan lehet "lakatot tenni" egy alkalmazásra a feladatváltóban? Meg sem jelenik. :F

(#538) fa4hu válasza zoyoxy (#537) üzenetére


fa4hu
őstag

Biztonság alkalmazás -> Beállítás ikon (jobbra fenn) -> Sebességgyorsítás -> Zárolt alkalmazások

Ha itt zárolom, akkor az Alkalmazásváltóban megjelenik a lakat ikon az alkalmazás felett.

Egyes szoftververziókban már működik a hagyományos módon is.

(#539) atika92


atika92
csendes újonc

Üdv!
Bele vagyok esve a kétségbe. Kikapcsoltam ma a telot szokásosan töltés előtt, és rádugtam a töltőre, de semmi. Se bekapcsolni nem tudom, se tölteni nem tölt. Semmi előjele nem volt :/ Valakinek ötlet???

(#540) afi0903


afi0903
aktív tag

Honnan tudhatom, ha EU ROM frissítés jelent meg?
(A szoftver verziónál előjövő check for updates up to date-et jelzett legutóbb, mikor már kijött 3-4 újabb verzió.)

(#541) icemad válasza atika92 (#539) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Bekapcsoló gombot, ha sokáig nyomva tartod? Pl fél percig.

(#542) atika92 válasza icemad (#541) üzenetére


atika92
csendes újonc

Semmi, úgy se, ha közben töltőre van dugva. :(

(#543) fa4hu válasza atika92 (#542) üzenetére


fa4hu
őstag

Kicsit hagyd töltőn, majd úgy próbáld meg, akár egy percig folyamatosan nyomva tartva.

(#544) fa4hu válasza afi0903 (#540) üzenetére


fa4hu
őstag

Egyes telefonokra valami miatt később jönnek meg a frissítések. Letöltheted külön és telepítheted frissítő csomagként, akkor nem kell rá várni.

(#545) afi0903 válasza fa4hu (#544) üzenetére


afi0903
aktív tag

Talán 12.0.6 os volt fent, amikor jelzett, hogy van új frissítés, amit valamilyen hiba miatt visszavontak. Azóta nem jelzett, (pedig nyomogattam időnként a check for updates feliratú gombot, ) és meg is lepődtem, hogy van már 12.0.10-es, amit akkor, azonnal fel is raktam.

De akkor ez nem jellemző, hogy frissebb verziók esetén up to date-et írna ki sokáig, igaz?

(#546) fa4hu válasza afi0903 (#545) üzenetére


fa4hu
őstag

Szerintem valami miatt a frissítés elakadt a telefonodon, ilyenkor érdemes a legfrissebb csomagot letölteni és a gyári úton telepíteni. Utána már valószínűleg menni fog magától a további frissítés.

(#547) atika92 válasza fa4hu (#543) üzenetére


atika92
csendes újonc

Na az van, hogy az este beraktam a táskába, hogy ma akkor beviszem a Xiaomi szervizbe. Reggel még mondom próba szerencse, megpróbálom bekapcsolni, és akkor zizzent egyet. Kiírta a töltési jelzést, de nem töltött. Erre nyomkodások után sikerült bekapcsolnom is a telót, kb. 2% töltöttséget írt, és ekkor már töltött is. Most töltőn, feltolom teljesen, aztán vissza SIM kártyák stb., de kíváncsi leszek, hogy lesz e ennek a dilinek folytatása... Esetleg valami okosság, hogy nem kapcsoljam ki töltéskor? Az lehetett baj? Január óta megvan, eddig nem bénázott vele... :F

(#548) icemad válasza atika92 (#547) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Én sosem kapcsolom ki töltéskor. Semmi értelmét nem látom.

(#549) atika92 válasza icemad (#548) üzenetére


atika92
csendes újonc

Én is azért szoktam, hogy pihenjen a telefon addig, hiszen egy lapotopot is kikapcsolunk, pihentetés gyanánt, de akkor lehet ritkábban fogok ezzel élni.

(#550) juve600 válasza icemad (#548) üzenetére


juve600
nagyúr

mert nincs is semmi értelme :)
lehet ő frissítés közben kapcsolta ki ?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.