Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BiP


BiP
nagyúr

:C Ügyes munka.

(#2) superecneB


superecneB
őstag

Esetleg nem tennél fel egy képet, hogy néz ki kompletten a rendszer? Mármint a notebookról egy képet az optikai meghajtó oldaláról.
Engem nagyon érdekelne :R

(#3) Bari


Bari
Modder

Gratulálok :C , Ötletes megoldás

Üdv: Bari

(#4) SzaboZE


SzaboZE
addikt

Uhh, pár dollárért ebayről, párezerért itthon is lehet kapni ilyen keretet, szerintem nem éri meg ezen spórolni, ráadásul ennyire barkács módszerekkel. Azoknak van rendesen kialakított helye az SSD-nek és az előlap is meg van oldva. Az SSD azért annyira nem olcsó, hogy ilyen megoldásokkal esetleg hazaverjük.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#5) joecontra


joecontra
addikt

Jó megoldás! :K

Üdv,
J

(#6) opeter87


opeter87
senior tag

Ebayen pár dollár egy beépítőkeret, de én egy kollégától vettem itt aprón új eredeti keretet a T400-hoz kemény 4000 Ft-ért (ami persze már messze van a pár dollártól, de eredeti).
Így véleményem szerint ezen nem érdemes spórolni, mert a befektetett munkaidő nem jön vissza. Az eredeti keret beszerelése nekem kb. 2perc volt és még 2 perc az ssd beüzemelése a hdd helyére és már ment is fel a windows, mennyi idő is egy ilyet megcsinálni :U

[ Szerkesztve ]

(#7) BiP válasza SzaboZE (#4) üzenetére


BiP
nagyúr

#4+#6:Tessék elolvasni a cikket végig. Ő is írja, hogy közben tudomást szerzett bolti megoldásról, de ha már belekezdett,megcsinálta

(#8) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Nagyjából 2500 Ft körül házhoz jön egy normális beépítőkeret ebayről rendelve. Szerintem borzalmasan néz ki ez az összetákolt vacak helyette. Aki meg tud fizetni egy SSD-t, az ne ezen akadjon fent, pláne ha ilyen színvonalú munkát végez. Én sírnék, ha ez a saját gépemben lenne, valahányszor ránézek. Az ötlet egyébként jó (sőt minden ötleted ezzel a kerettel kapcsolatban - pusztán a megfelelő szerszámok, vagy a kézügyesség hiányzik), de tényleg nem a legfilléresebb alkatrészen kell spórolni, mert ez lesz a vége. Lehet - sőt szinte biztosan - megsértelek vele, de az a véleményem, hogy ez a cikk elrettentésnek kíváló.

[ Szerkesztve ]

(#9) kutga


kutga
nagyúr

Ügyes munka, de már nagyon jó áron lehet beépítő kerethez jutni, univerzális is létezik, valamint gépspecifikus. Ebay és hasonló helyekről lehet rendelni.

Szép lett a végeredmény mindenesetre, használd egészséggel.

Let the Zone take me if I am.

(#10) Jim Tonic válasza sing1ep1ayer (#8) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A megrágott NYÁK-kal az élen...

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#11) maláj


maláj
őstag

az ötlet jó, a megvalósítás olyan amilyen :)
de szeretjük az ilyen home-made cuccokat ;]

(#12) adidas4death


adidas4death
aktív tag

DE emberek nem olvassátok a cikket végig vagy mivan? :W Mindenki írja, hogy jobb lett volna rendelni meg gány meg izé......
1. Írta a kolléga a cikkben, hogy mire tudomást szerzett arról, hogy ilyet venni is lehet már rég belekezdett, és nem akarta félbehagyni.
2. Lehet jobbat csinálni és kritizálni ;)

Ötletes megoldás szerintem, jó cucc lett. :K

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

(#13) ZollR válasza opeter87 (#6) üzenetére


ZollR
tag

Az 1538%, hogy 4000-ért nem adnak neked eredeti ThinkPad keretet.
Az USA nagyker ára $85-$90+ÁFA.

Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

(#14) Louro válasza opeter87 (#6) üzenetére


Louro
őstag

Szerintem is a magyar találékonyságot meg kell dicsérni, de úgy vagyok, hogy legyen egy biztosan jól működő keretem és ha egyszer fejlesztésre/cserére kerül a sor, értékesítés során emel az értéken egy szép keret.

Mess with the best / Die like the rest

(#15) opeter87 válasza ZollR (#13) üzenetére


opeter87
senior tag

Való igaz, hogy nem számlás és nem gyári Lenovo dobozos, de minőségi (alumínium) utángyártott keretről van szó erről.

#12 adidas4death
De végig olvastam és kb. évek óta lehet ilyen kereteket kapni.

(#16) Jim Tonic válasza adidas4death (#12) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Az én notimba kb. 3 évvel ezelőtt már beletettem egy ilyet. :)

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#17) sing1ep1ayer válasza Louro (#14) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Magyar találékonyságról nekem ez jut eszembe:

Persze lehet ezt is dícsérni. :DDD

(#18) azbest


azbest
félisten

Az elgondolás tényleg jó, irigylem a sok szabadidődet ;]

Magam részéről megmaradtam az ebayes megoldásnál: 12 dolcsiért egy hdd keret, másik 12 dollárért egy usb-re köthető tok a dvd meghajtónak. Mondjuk nekem ezek nem sata csatlakozósak, mert régebbi ultrabay slim slot, így a winyónál átalakító elektronika is van benne, nem csak átkötés.

[ Szerkesztve ]

(#19) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ügyes!
Márkásabb laptopokhoz lehet kapni ilyen SSD beéptőkeretet, ami gyárilag gy van kialakítva.
Mondjuk a céges DELL-eknél ez olyan szinten gagyi, hogy alig megy be a helyére, mert túl vastag :D

@s1nglep1ayer : Ha van otthon rossz DVD író, SATA kábel, és szabadidő fölöslegben, akkor miért baj, hogy csinál magának?
Különben egyáltalán nem néz ki borzalmasan.
Lehet, hogy meg tudott fizetni egy SSD-t, de pl. éppenhogy megvolt rá a pénz. Meg azért feleslegesen én sem dobok ki 2-3000Ft-ot, ha ugyanolyan funckionalitású dolgot én is meg tudok építeni, főleg, ha olcsóbban kijön.

Hogy belül hogy néz ki, az meg a kutyát nem érdekli, működjön. Mellesleg gyári cuccokban is elég sokszor látni melegragasztót :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#20) hcl válasza sing1ep1ayer (#8) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

dupla

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#21) bakter24


bakter24
őstag

(#2) superecneB: Kép oldalról

"Ebayen pár dollárért..." kezdetű kommentek: Tudom. Írtam is. Meg kell rendelni, ki kell fizetni, várni kell, és kapsz egy készre gyártott konzumer holmit. Ami semmi extra tudással nem bír, max van egy előlapja, ami a legkevesebb, mert most ha kivágnék egy fekete dvd-tokból egy darab műanyagot, és odaragasztanám mondjuk, akkor lenne eleje is. De egyrészt nem fontos a dizájn, másrészt nincs most időm rá, de lesz eleje a por miatt, ha másért nem is.

(#8) sing1ep1ayer: Miért elrettentés? Az való igaz, hogy nem sok Dremel szerszámot használtam hozzá, de ez pont olyan mod, ami nem látszik. Még ha kiveszem a gépből, akkor sem, csak ha szétszedem. Ez egy célhardver. Ami semmi másból nem áll, csak kábelből. Semmi aktív elektronika. Mi ezen a gány? A forrasztás első osztályú lett, és ez a lényege. Kifejtenéd, miben látod az "összetákolt vacak" hátrányait?

(#10) Jim Tonic: A megrágott nyákra nem vagyok büszke, de funkcióban nem akadályoz semmit, és "a legegyszerűbb megoldás a legjobb" alapon döntöttem így.

(#14) Louro: Értékesítés során a keret marad, az eredeti DVD megy bele vissza a terveim szerint. Amúgy azóta is kiválóan működik, stabilan. Mint egy faék, semmi sem tud benne elromlani.

(#19) hcl: Kösz, hogy megvédtél :D

[ Szerkesztve ]

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#22) sing1ep1ayer válasza hcl (#19) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Egyátalán nem baj hogy ilyet épített, csak szerintem nem szép és felesleges is, mert ha veszel egyet akkor alig drágább. A funkcionalitásáról annyit, hogy picivel elmarad a gyáritól, mert az enyémbe például nem kell csavarozgatni a merevlemezt, hanem szépen becsúszik a helyére, ahol stabilan áll. A csatlakozókat sem kell kézzel beledugni, mert azokba is önállóan belemegy behelyezéskor.
A forró ragasztó használata szintén nem baj, de neked nincs szemed, vagy mi? Hogy néz már ki az a megrágott nyáklap, a kilátszó keszekusza csatlakozólábak, meg hogy egyelőre még előlapja sincs a cuccnak, tehát a noti oldalán egy lyuk tátong? Miért baj, ha ezt le merem szólni hogy nem szép? Hát nem az b*meg, nagyon nem. :(( Lehetne ilyenből szépet is készíteni házilag, de ez nem lett az, mindenesetre udvariasan feltételeztem, hogy ez a megfelelő szerszámok hiánya miatt van, esetleg nem elég gyakorlott cikkírónk keze még.

Az ötlet egyébként tényleg jó és nem lebecsülendő, de én akkor is csúnyának találom a megvalósítást. Nekem is volt pár hasonló művem, de inkább nem merném itt publikálni.

(mod)
@bakter24
Amint írtam itt fentebb is: előlap hiánya, a ragasztón keresztül átlátszó keszekuszaság, aztán a széttörögetett nyák, ami eszméletlen borzalmas. Egyébként te magad is ezeket a kifejezést használod a cikkedben a saját munkádra: "...Itt egy kis gányolásra volt szükség...". ;)
Örülök, hogy ügyesen megoldottad a problémádat, de sokat tényleg nem spóroltál vele. Kellett egy optikai meghajtó, egy SATA- és egy tápkábel, meg némi ragasztó- és áramfogyasztás a munkához. Saccra alig kevesebb, mint 2500 Ft, cserébe csúnyácska és körülményesebb belerakni a HDD-t.

[ Szerkesztve ]

(#23) bakter24 válasza sing1ep1ayer (#22) üzenetére


bakter24
őstag

Nem a megvalósítás miatt publikáltam, viszont a bolti 2500 ft-os cucc pont 2500 ft-al drágább, mint az enyim. Ezt kéretik figyelembe venni! És azt a tényt, hogy akartam egy ilyet, picit molyoltam vele, és most lett nekem egy ilyen. Venni valamit bárki tud. Megcsinálni picit bonyolultabb. Szépen megcsinálni még annál is bonyolultabb. És nekem a funkcionalitás számított, ha csinálnék másikat, és lenne rá egy pár napom, akkor szép lenne, hidd el. De egyrészt nem volt pár napom, másrészt nem nézegetni építettem, hanem használni. A célom nem az volt a cikkel, hogy modding versenyt nyerjek, hanem hogy ötletet adjak másoknak esetleg vele.

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#24) Jim Tonic válasza bakter24 (#21) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Értem én, de ha már barkácsolsz, ráadásul magadnak, ráadásul kirakod közszemlére, akkor talán lett volna sokkal szebb módja is. Pl. egy fűrész, de ha párszor mélyen belekarcolsz, aztán csípőfogóval megroppantod, akkor szépen végigfut egyenesen. Ettől még jó a végeredmény, de kicsi figyelmességgel nagyon szép is lehetett volna. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#25) kutga válasza bakter24 (#23) üzenetére


kutga
nagyúr

A baj inkább az a bolti kész cuccokkal, hogy sok közöttük a silány minőségű. Ha pedig van otthon alkatrész, és értesz is hozzá tényleg filléres móka.

Let the Zone take me if I am.

(#26) sing1ep1ayer válasza bakter24 (#23) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Rendben, ne haragudj ha bunkó voltam. :R A véleményem ettől még persze az, ami.

Arra tényleg jó a cikk, hogy ötletet adjon másoknak, bár valószínűleg igen kevés ember fog hasonlóval folgalkozni azok közül, akik egy notebookot és egy SSD-t is meg tudnak fizetni, amikor ebayen (most direkt megnéztem) már $9.20-ért kap utángyártott, tip-top minőségű terméket, ami a jelenlegi árfolyamon 2032 Ft.

UI: Bocs azoktól, akik ilyet kínálnak épp 5k+-ért a Hardveraprón. :DDD

(#27) bakter24 válasza sing1ep1ayer (#22) üzenetére


bakter24
őstag

Előlap lesz, mondtam már, bele is kerül a cikkbe majd. Ámen. A törött nyák nem szép, de mint írtam a leggyorsabb & legolcsóbb megoldás volt. Lehetne hozzá vágni üres nyákból darabot, vagy fából, vagy bármiből, de akkor már TÉNYLEG nem lenne olcsóbb, mint a bolti. De hogy a ragasztón keresztül átlátszó keszekuszasággal mi bajod, azt nem tudom. Hogy máshogy lehetett volna ráforrasztani a drótokat a csatlakozóra? Van valami tuti módszer, amit nem ismerek?

Hiába írod, hogy nem volt olcsóbb, mint a bolti. De az volt. Konkrétan: rossz dvd = 0ft, sata kábel volt otthon, = 0ft, sata tápkábel rossz tápról levágva = 0ft, idő = 0ft. Nem eladásra építettem és nem is kiállításra. Ha tudsz érvet mondani, ami miatt a "felhasználói élmény" csorbul, akkor mondj.

mod: Nem az garas foghoz verése miatt lovagolok rajta, hogy ingyér' volt, hanem elvből. Ha 2eft-ba került volna ez az alkotás, megvettem volna a boltit. De az semmi élményt nem ad, mikor összedugod, és működik. Annak az a dolga. De megcsinálni öröm egy ilyen holmit, amit meg tudok. És ezt a bolti sosem adja meg.

[ Szerkesztve ]

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#28) sing1ep1ayer válasza bakter24 (#27) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

A forrasztott lábakat eltakarhattad volna zsugorcsővel, vagy ha nincs otthon, akkor egyszerűen kibelezett kábeldarabbal / szigetelőszallaggal hogy szebb legyen. De nem lovagolok tovább rajta, nem szapullak. Nekem akkor is az a kép ugrik be a magyar leleményességről és erről a munkáról is, amit a #17-es hozzászólásba beszúrtam. Az egy ugyanilyen igényesen és olcsón kivitelezett megoldás.

(#29) BiP válasza sing1ep1ayer (#28) üzenetére


BiP
nagyúr

Biztos meg lehetett volna oldani sokkal szebben is. De gondolom itt nem ez volt a cél, hanem a funkcionalitás, és maga a kihívás, hogy meg tudja-e csinálni. Ezeket tökéletesen teljesítette is.
A külalak (forrasztás, nyák) meg úgysem látszik, hiszen a laptopon belül van, takarásban.
A dvd-s fedlapot mondjuk én is rátenném, már csak esztétikailag is, és amint újra használatba kerül a DVD meghajtó vagy esetleg eladásra kerül, szépen vissza lehet rá pattintani.

(#30) bakter24 válasza BiP (#29) üzenetére


bakter24
őstag

Az eredeti előlap felrakásával az a gond, hogy az gyárilag ugye nem a burkolat része, hanem a belső sin elején van felfogatva, ami ugye teljesen száműzve lett a rossz dvd komplett belsejével együtt. Tehát átalakítás nélkül nem rakható rá. Ha csak ennyi lenne, akkor a rossz dvd elejét is simán visszatehettem volna. Ezért kell egyedi előlap, amit viszont már tényleg szépen kell megcsinálni, hiszen látszik. Azért nem csináltam meg első körben, mert arra vagy egy nagyon jó ötlet kell, vagy nagy meló. Amúgy köszi, a támogatást :R

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#31) sing1ep1ayer válasza BiP (#29) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Köszönöm, hogy te magad írtad le a lényeget, miszerint mindezt "meg lehetett volna oldani sokkal szebben is". Épp ez vele az én bajom is. Viszont kénytelen vagyok lejáratni magam, mert másképp nem értitek meg, úgyhogy előástam gyorsan a dobozkáimból pár 10 éves gyöngyszemet (amit magam sem tudom, minek őrízgetek) és szintén tökéletesen ellátta a funkcióját, illetve úgy sem látszik a házban. A rendelkezésemre álló szerszámok ebben az időben a következőek voltak: 2.000 forintos forrasztópisztoly, fúrógép, ragasztópisztoly és az elmaradhatatlan flex. Íme hát a művek:

Hengeres IDE kábel házilag;

Önmagáért beszél. Egy kis szigetelőszalag és máris jobban áramlik a házban a levegő. :)

Extra hűtés hátra a VGA alá;

Két kis 4cm-es ventillátor 2 darab hátlapi takarópanelre rögzítve metrikus csavarokkal és anyákkal. Fúrógéppel készítettem lyukat a csavaroknak. Pont 3 slotot foglal el és viszonylag halk is és úgy húzza kifelé a forró levegőt a házból, mint az álom. :D Kissé koszos már.

Ál-táp a hátlapra;

Nem emlékszem miért, de a tápot át akartam helyezni akkoriban a házon belül. Nem akartam ellenben, hogy hátul egy lyuk tátongjon a házon, illetve a táp olyan helyre került, ahol nem tudtam volna bedugni. Így született ez a remekmű. :K Hátulról így ugyanott kellett bedugni a gépet a konnektorba, ahol eddig és ugyanúgy is nézett ki. Ráadásul a venti még szellőztetett is. Csak forrasztópisztoly és ragasztópisztoly kellett hozzá.

A végére pedig az igazi magyar barkácsremek...
Univerzális VGA hűtő P4 hűtőből;

:W Csak flexem és fúróm volt, szóval szépen átfúrtam a borda alját és anyákkal lehetett volna a videokártyára rögzíteni. Azt hiszem sosem raktam fel, de az ötlet azért ott van! :DDD Le is kellett flexelni belőle itt-ott, hogy a kártyán lévő egyéb alkatrészek elférjenek tőle, viszont bármilyen 8cm-es ventillátort rá lehet rakni eszközmentesen és sokkal durvábban hűt, mint az akkori VGA coolerek.

Na ennyi. Most már teccikérteni miért mertem leszólni a kolléga munkáját? Én is követtem el hasonló dolgokat valaha (ki nem? :U ), de ha ezeknek most nyitnék egy-egy logout bejegyzést, akkor dícsérgetnél, vagy inkább megmondanád, hogy milyen ronda lett? Tartok tőle, hogy többen ócsárolnák, mint ahányan elismernék a "zsenialitásomat". :(

[ Szerkesztve ]

(#32) bakter24 válasza sing1ep1ayer (#31) üzenetére


bakter24
őstag

Én értem, amiket mondasz, viszont egy szóval sem állítottam a cikkben sem, hogy "szép" lett. Azt állítottam, "jó" lett. Ezt állítom most is. Mint ahogy a Te korábbi remekműveid is jók arra, amire tervezted/használtad őket. Én a logout-on sosem a hiper-szuper modokat, teszteket vagy leírásokat néztem többre, hanem a szubjektíveket, mert néha igencsak más megvilágításba helyezték az adott terméket/szoftvert/modot mint ahogy elsőre gondoltam volna. Ez nem azt jelenti, hogy ne lennék igényes a minőségre. Viszont azért döntöttem amellett, hogy ezzel a cikkel debütálok itt, mert tényleg faék egyszerűségű cuccot építettem egy-két óra alatt ingyen, amivel a laptopomat olyan dologra tettem képessé, ami sokkal jobban szolgálja az igényeimet, mint előtte és amire gyárilag nem képes. Vehetem volna hibrid HDD-t, vagy gyári bay-t, de nem így tettem. Kihívás, fejlődés. Amúgy, ha lenne egy előlapja, és nem látnád, mi van benne, akkor jobban tetszene? Akkor is ronda lenne, csak nem látnád képeken. Sokkal igénytelenebb és rondább lehetne, mint amennyivel szebb lehetne a mostani állapotánál. Ha a 100%-ra törekedtem volna, sosem készül el, sőt bele sem fogok, mert sem műhelyem, sem drága gépeim. Egyszobás lakás, pici gyerek :D Se kosz, se zaj... Ezért nem szégyenlem a művem, mert ennyit lehetett kihozni a hozott anyagból.

+1: Egy eszközben, ami sosem látszik, nem harisnyázok. Nem egyenlő a ház belsejével, amin ablak van, leveszed az oldalát, stb. Ebbe most beletettem egy winyót, és lehet az életben nem szedem szét többet. Olyan, mint az álmenyezet pl. Kívülről nagyon szép, mögötte meg mindenféle kábelek , szigetelés, csővezeték, miegyéb. Van, ahol nem számít az esztétikum, amíg nem megy a használhatóság rovására.

Már megint egy oldalt írtam ugyanarról. A lényeg átjött, nem vitatkozni akarok, csak ismertetem a szempontjaimat: Nem szép: OK, Tökéletesen használható: OK, Ingyen: OK -> 2:1 nekem :DDD

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#33) hcl válasza sing1ep1ayer (#22) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Hogy néz már ki az a megrágott nyáklap, a kilátszó keszekusza csatlakozólábak, meg hogy egyelőre még előlapja sincs a cuccnak,"
1. kit érdekel, hogy néz ki, ha megbízhatóan működik (ez esetben nem függ össze),
2. Előlapnak simán felpattintható a DVD előlapja

"mert ha veszel egyet akkor alig drágább. "
Nem fogtad fel a dolog lényegét, sebaj. Mindent lehet venni,m minden vásárolható, kreativitás, alkotókedv meg feleslegwes modern társadalmunkban.
Én is szívesebben használok saját kezűleg készített dolgokat, mint amit vettem.

A Logoutnak meg az a lényege, hogy mindenki azt rak ki, amit akar. Ha annyira gáz, akkor a moderátorok nem teszik ki.

A te cuccaid sem gázok, de valakinek az is ronda lenne, meg valami arra is megmondaná, hogy minek.

A nyákra forrasztott kábelek eltakarása zsugorral meg kb. halottnak a csók. Nekem jobban tetszik ez a melegragacsos megoldás.

@Bakter24 : Az előlapot én beragasztanám a DVD ház aljába. Vagy csavarozni ugyanoda.

Mutogatni való hater díszpinty

(#34) hodostamas


hodostamas
addikt

Úgy látom sokan nem értik a lényegét ennek az egésznek. Magának csinálta, meglévő anyagokból, ingyen. Megmutatta másoknak hogy milyen egyszerű is ez.. nincs ebben semmi rossz. Barkácsolni mindig jó :))

(#35) bakter24 válasza hcl (#33) üzenetére


bakter24
őstag

Azért nem akarom az eredeti előlapot felhasználni (mármint ami a laptopban lévő DVD-n volt) mert eladáskor azzal adnám, mivel az követi a laptop ívét. Ezért azt mindenképp változatlanul hagyom. Simán felpattintani nem lehet, a #30-asban leírt ok miatt. A #21-esben linkelt képen látszik, hogy elég nagy méretű háromszög kellene, hogy az ív folytatólagos legyen, ezért nem tudom a rossz dvd előlapját felhasználni, illetve nem sokat nyernék vele, mivel az is csak síkban takarna.

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#36) sing1ep1ayer válasza hcl (#33) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

"1. kit érdekel, hogy néz ki, ha megbízhatóan működik (ez esetben nem függ össze),"
Sokakat, többek közt téged is sok esetben. Ne haragudj, de ha már van, akkor megnéztem a logout blogodat és a munkáid azért viszonylag igényesek (pl: olcsó képkeret, olcsó fa ház), illetve a Szakszerű javítás a köbön című bejegyzésedben magad is taknyolásnak nevezed azt, ahogyan a haverod mp3 lejátszóját megbütykölték, holott látszott? Nem. Funkcióját ellátta, amíg a gari tartott? Igen. Akkor meg? Miért kell álszenteskedni kérem!? :N

"2. Előlapnak simán felpattintható a DVD előlapja"
Nem, lásd a szerző saját bevallását erről.

Egyébként ha lenne rajta előlap és korrektül nézne ki legalább a notiba behelyezve, akkor nem fikáznám ennyire, de így még az sem állja meg a helyét, hogy "úgyse látszik", mivel igenis látszik.

"Mindent lehet venni,m minden vásárolható, kreativitás, alkotókedv meg feleslegwes modern társadalmunkban."
Na ez valóban mellette szól, nem vitatkozom vele. :R

@ bakter24
Csináld meg azt az előlapot rá szépen és én is fejet hajtok majd. De egyébként se törődj velem, valószínű csak bal lábbal keltem. ;) A helyzet amúgy nálam is dettó ugyanaz itthon, mint vázoltad.

(#37) hcl válasza sing1ep1ayer (#36) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A MP3 taknyolás sem éérdekelt volna, hogy ronda, ha működik. (Akkor pl. kapcsolatba se kerülök vele, mert nem szakad le, és nem kell szétszedni.)

"2. Előlapnak simán felpattintható a DVD előlapja""
Ja, ezt azóta olvastam. De ettől függetlenül nem egy nagy feladat egy előlapot készíteni hozzá.
Illetve melegedősebb winyókhoz nem is baj ha szellős a ház.
Az egyik laposomban nekem sincs DVD, mert nincs meg hozzá. Mondjuk az egy zombi gép :)

@bakter24 : Ja, azóta láttam, hogy nem egyszerű... Akkor simán vágni kell rá műanyagból :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#38) mackosajt


mackosajt
addikt

Nem értem, miért, és legfőképp mire fel folyik itt a nagy vita, leszólás, mutogatás.

A kolléga szeret barkácsolni, így hát megcsinálta ezt a kis műveletet.
Ő is megírta, hogy lehetett volna venni is, de már elkezdte, mire erre rájött.
Miért kell leszólni valakit csak azért, mert a kivitelezés lehetett volna szebb, jobb stb.
Ő maga is elismeri, hogy lehetne szebb, jobb, de működik, és Ő maga csinálta, a saját két kezével.
Inkább dícsérni kell, hogy mert belevágni.

Csak így tovább! Remélem nem veszi el a kedved a sok süketelés, és írsz még cikket a jövőben.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#39) Viktoár


Viktoár
addikt

Ne törödj azokkal akik azzal jönnek hogy x forintért lehet venni keretet.Azoknak száradjon le a f@szuk vagy amilyük van és vegyék meg a kész cuccokat.

Csúnya? Na és? A funkcóját betölti és ennyi,nem kell több. Írigységből fikáznak,én is gányoltam sok dolgot mert nem akartam megvenni a kész holmit.Ha alkatrész van hozzá akkor hajrá! :C

Üdv:Viktor

(#40) bakter24 válasza mackosajt (#38) üzenetére


bakter24
őstag

Nem olyan könnyű elvenni a kedvem :D Remélem az életem olyan irányba fordul, hogy ki tudok alakítani valami műhelyfélét, mert jelenleg gépeim részben vannak, részben lehetnének, de nincs helyem, ahol lehetne koszolni meg zajongani :D És ami a regrosszabb, hogy ötleteim is vannak, csak be vannak zárva addig a fejembe :D :R

(#39) Viktoár: Neked is köszi :D

[ Szerkesztve ]

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#41) SenorGrande


SenorGrande
senior tag

Ez ma a harmadik hely, ahol azt tapasztalom, hogy az emberek egy része funkcionális analfabéta. . . :O

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#42) #63439360


#63439360
törölt tag

Gratulálok.

Eszedbe jutott valami, és meg is valósítottad. Ez a "Non plus ultra".
Esztétikailag nem 100%-os megoldás, de a 4.-5. átalakítás után biztosan jobban menne.
Home1 megoldás, tehát rendben van..

Szerk: az ötleted rávilágít egy sajnálatos tényre; nem lenne már (manapság) SSD nélkül forgalmazni egy laptopot, mert ez már káros hendikep..
Az standard monitor felbontásról már nem is beszélve... (de amíg megveszik, ugye...)

Gratulálok.

(#43) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Nem semmi megoldás, bár én inkább vettem volna egy hdd keretet készen.
Minden elismerésem! :C

⭐ Stella

(#44) #63439360 válasza sing1ep1ayer (#26) üzenetére


#63439360
törölt tag

.."és egy SSD-t is meg tudnak fizetni,"..

Egy átlagos minőségű SSD (C:\ meghajtónak), megfizethető. Az előnyei pedig megfizethetetlenek.

(#45) SzaboZE válasza #63439360 (#42) üzenetére


SzaboZE
addikt

Milyen az a standard monitor felbontás?

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#46) Dr. Romano válasza #63439360 (#44) üzenetére


Dr. Romano
veterán

"Minden másra ott a Mastercard"

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#47) kutga válasza SzaboZE (#45) üzenetére


kutga
nagyúr

1366*768-ra gondolt valószínűleg. 15col felett már nem különösebben szép a képe, ennek ellenére majdnem az összes masinába ilyet pakolnak, pedig lehetne akár 1600*900 vagy fullhd kijelző is. Szvsz már 14colon sem túl jó a sima hd.

Let the Zone take me if I am.

(#48) hcl válasza kutga (#47) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

15 collon már az 1600*900 is túl nehezen olvasható, szerintem legalábbis.
Tudom, növeljek DPI-t.

Mutogatni való hater díszpinty

(#49) #63439360 válasza kutga (#47) üzenetére


#63439360
törölt tag

"1366*768-ra gondolt valószínűleg." Pontosan..

(#50) kutga válasza hcl (#48) üzenetére


kutga
nagyúr

Valószínű, mondjuk én 14col felett nem vennék laptopot, az már nem hordozható kategória, képernyőfelbontástól függetlenül. :P

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.