Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) D1Rect


D1Rect
félisten

Ó, ez nagyon jó. :D Tökéletesen leírtad mit gondolok, amikor ködben kell közlekedni.

(#2) ABE


ABE
őstag

Na, jól megofgalmaztad a gondolataimat. :DDD

Húú, én a legritkább esetben kapcsolom fel a ködlámpát, ahhoz már nagyon durva ködnek kell lennie. Az első ködlámpákat úgy ahogy van, haszontalannak tartom, két autónkon is van, de eddig még sosem vettem hasznát, mert kb. a padkát bevilágítja, de úgysem azt nézed vezetés közben. A hátsókat meg kifejezetten rühellem, mert azt is össze-vissza kapcsolgatják, esős-ködös-szeles, bármilyen időben. Az pláne rossz, hogy attól tényleg kifolyik a szemed, és nem képesek megérteni az emberek, ha van mögötted autó, akkor csak ártasz vele. Amikor ilyet utolérek, és nem tudom megelőzni, szoktam rá villantani. Ha ez nem használ, akkor bármily bunkó dolog is, ráeresztem hosszabban a reflektort. Érdekes, ebből már szokták tudni, hogy le kéne kapcsolni a pirosat. Na de miért kell ehhez külön jelezni? :F

[ Szerkesztve ]

(#3) ABE


ABE
őstag

Ha már a lámpáknál tartunk: az is érdekes, hogy mennyire megszokott dolog, hogy a pirosnál állva az autósok többsége szépen rajtamarad a féken, aztán főleg sötétben ez szép kis karácsonyi kivilágítást eredményez. Én inkább a kéziféket szoktam behúzni, hogy ne vakuljon meg a mögöttem lévő, de nem hiszem, hogy túl sokan alkalmaznák ezt. :(

[ Szerkesztve ]

(#4) dabadab


dabadab
titán

Az a legszebb, amikor a t. sofornek fogalma sincs arrol, hogy van (hatso) kodlampaja, arrol meg aztan vegkepp nem, hogy be is van kapcsolva.

DRM is theft

(#5) Drenadar


Drenadar
veterán

Enyimen nincsen ködlámpa. szerencsére ma nem találkoztam ilyennel a városban...

de engemet sokkal jobban idegesítenek azok akiknek a xeonuk valahogy az égbe világít kifolyik tőle a szemem hiába állítgatom el gyorsan az összes visszapillantó tükröt. Ilyenkor megyek 20-30-al hogy a szép fekete autós menőgyerek előzzön meg. Nah meg ha lenne ködlámpám ilyenkor felkapcsolnám ne csak az én szemem follyon ki.(áh nem nem még én se vagyok akkora gyökér...) Vagy most tényleg terepjárót kell venni, vagy buszt, hogy ezek ne zavarjanak? Vagy csak engem idegesít ez?

De jó hogy nem kellett ködlámpásat követni....

(#6) ABE válasza Drenadar (#5) üzenetére


ABE
őstag

Nincs hátsó ködlámpád? Az meg hogy? :F

(#7) Drenadar válasza ABE (#6) üzenetére


Drenadar
veterán

Hát most elgondolkoztam, hogy most tényleg nincsen? De nincs. Gomb van a műszerfalon de nem csinál semmit :D. nincs is bekötve. És vagy én nem tudok valamit, de tényleg nincs. Ez egy 92-es kocsi :D
Kiállok mellette hogy nem, nincs ködlámpám.

(#8) Z-o-t-y


Z-o-t-y
tag

Ja meg azt nem értem minek ködlámpáznak akkor mikor nincs is köd???? A rendőr 5000-ért mondjuk szívesen lekapcsolja.

http://instagram.com/_doublez_

(#9) mephi666


mephi666
nagyúr

nincs jogsim, de rengeteget bringáztam/bringázok... hátul ilyen pirosan villogó cateye van, elől fehér... plusz elől-hátul prizma, plusz küllők között meg a pedálban is... nagyon vaknak kell lenni még szurok sötétben is, hogy ne vegyenek észre... imádtam mindig, ha levakítottak az útról... :( párszor jöttek a nemzetközi jelzések meg az anyázás is, hogy vegye már észre a paraszt magát... kellemes tudott lenni, ha nem láttam az égvilágon semmit, úgy kivakították a szemem... szüleim volt szomszédja autószerelő, ilyenek miatt pakolt pár "extra fényforrást" is a kocsijára, hogy ha ki akarják égetni a szemeit, akkor csak villant egyet, hogy vegye már észre a másik magát... :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#10) ABE válasza Drenadar (#7) üzenetére


ABE
őstag

Akkor gyanítom, hogy az idő folyamán szét lett berhelve, mert nem szoktak csak úgy kapcsolókat poénból odarakosgatni. :) Hátsó lámpa foglalatát nézd meg, hogy van-e helye a izzónak. Egyébként úgy tudom, hogy a hátsó ködlámpa kötelező "tartozék" (ha nem, akkor javítson ki valaki).

Szerk:

Akkor nem kell, csak én nem találkoztam még olyannal, hogy hiányozna. :B

[ Szerkesztve ]

(#11) Drenadar válasza ABE (#10) üzenetére


Drenadar
veterán

nem kötelező :D

Az oktatómat ezzel szivattam.
"Sorolja fel a világító és fényjelző berendezéseket a kocsin"

Én kezdtem ködlámpa... erre az oktató :
"Tamás hagyja már a fenébe azt a k...ködlámpát, mindjárt leszedem a fenébe! "

- nem szöveghű idézet -

(#12) Winner_hun válasza Drenadar (#7) üzenetére


Winner_hun
félisten

Úgy nézted meg hogy a tompítottad világít? Mert a hátsóhoz az kell, legalábbis nálam. Amúgy az 1990-es kispolákon is van ködlámpa..

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#13) Drenadar válasza Winner_hun (#12) üzenetére


Drenadar
veterán

Akkor erről már lelopták :D és igen nem sűrűn megyek reflektorral. Nah majd meglesem figyelmesebben is :D

(#14) Lenry válasza ABE (#10) üzenetére


Lenry
félisten

mert nem szoktak csak úgy kapcsolókat poénból odarakosgatni

ó dehogynem :)
tegnap este, trolivezér ismerőssel beszélgettünk, miközben körözgettünk a városban, és egyszercsak marha nagy köd lett. kérdem: ködlámpa?
mire mutat maga mellett egy kapcsolóra. "látod, ez az a kapcsoló, ami soha nem csinált semmit, nem jó semmire, csak úgy itt van. na ide szeretném köttetni azt a ködlámpát, ami szintén nem csinál semmit, mert ezen a trolin nincs" :B

a jármű egyébként 1990-es, csehszlovák gyártmány

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15) dabadab válasza Lenry (#14) üzenetére


dabadab
titán

A Story About 'Magic'

DRM is theft

(#16) Lenry válasza dabadab (#15) üzenetére


Lenry
félisten

:C
mekkora sztori :D

egyébként a trolin lévő kapcsolót kipróbáltuk, tényleg nem csinált semmi (látható)-t, azt hiszem nincs is bekötve

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#17) FF23


FF23
senior tag

Vettem régebben ilyen gold nevű izzót. Enyhén sárgás-kékes fénye volt, ködben sokkal jobban lehetett vele látni, lényegében nem volt előttem az a fehér átláthatatlan fal.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#18) localhost válasza FF23 (#17) üzenetére


localhost
Közösségépítő

"Halogén fényszóró izzó H4 12V 60/55W 70440/1U P43t Gold
Azonosító: 00612 - bruttó 0 Ft"

Annyit mindenképpen megért! :)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#19) FF23 válasza localhost (#18) üzenetére


FF23
senior tag

Látom, hogy megszűnt :)
Ránézésre ez lehet az utódja, az árát viszont sokallom.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#20) aXXon


aXXon
senior tag

Az a kedvencem, mikor lakott területen belül, ahol még köd esetén is tiltott a ködlámpa használata, az összes létező fény világít az autón, még fényes nappal is.

Tegnap este meg úgy jártam, hogy befordultam egy nem túl forgalmas, de jól kivilágított utcába, ahol már messziről látszik, hogy távol jön szembe egy atomfáklyával kivilágított jármű. Pár másodperc mérlegelés alatt arra jutottam, hogy ez bizony reflektor. Közben már viszonylag közel voltunk egymáshoz, úgyhogy jószándékból én is felnyomtam neki a refit, hagy szokja ő is az érzést. Rögtön tudta, miért csináltam...

Hja és egy baszom nagy terepjáró volt...

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#21) kételkedem válasza aXXon (#20) üzenetére


kételkedem
addikt

Erre a mostani időjárás a legjobb, délután 4 órakor a városban. Utólagos megvakulokxenon, utólagos led nappalifény, ködlámpa. Hátul ködlámpa és áll a féken a pirosnál. Kész foton ágyú, mindegy honnan nézed! A nedves úttest és a szitáló köd biztosítja a tökéletes összhatást.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#22) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

nee, pont ez jutott eszembe reggel mikor egy szar 20 éves "rönó"-n nyomatta az öreg a ködlámpát, mert azt KÖDBE kell bekapcsolni, ész megáll.

tökéletesen megfogalmaztad :C

(#23) nyunyu


nyunyu
félisten

Menj egyszer esos idoben az M1-en, mondjuk Gyor tersegeben.

10-bol 9 osztrak rendszamu auton eg az elso+hatso kodlampa, maradek egynek csak azert nem, mert nincs.

Ez naluk valami szabaly lenne, hogy esoben kodlampa ON?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#24) mephi666 válasza aXXon (#20) üzenetére


mephi666
nagyúr

tegnap mentem be a városba haverral találkozni a főtéren... bringával mentem a kijelölt úton... kb fél 5 volt, de már rendesen sötétedett meg a köd is szállt szépen lefelé... egyik helyen majdnem megvakultam... sz@ros terepjáró állt az út szélén velem szemben, mentem el mellette... senki nem ült benne (talán a gazdája beszélgetett valakivel épp a kocsi mellett), de csumára fel volt nyomva azért a fényszóró... ennek aztán tényleg rohadt sok értelme van a nagyzoláson kívül... :W

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#25) dabadab válasza nyunyu (#23) üzenetére


dabadab
titán

Nincs rá szabály, csak a józan ész meg a tapasztalat: esős időben pont ugyanolyan jól szolgál a hátsó ködlámpa, mint ködben. Az első meg szerintem azért ég, mert elég sok autóban csak úgy lehet felkapcsolni a hátsót, ha ég az első is.

DRM is theft

(#26) ABE válasza dabadab (#25) üzenetére


ABE
őstag

Ezt kifejtenéd bővebben, hogy esőben ugyan miért szolgál jól a ködlámpa? :U

(#27) dabadab válasza ABE (#26) üzenetére


dabadab
titán

Mert amikor tényleg esik az eső, akkor egyrészt maga az eső, másrészt az autók által felvert víz miatt ugyanúgy lecsökken a látótávolság, mint ködben és a ködlámpás autókat messzebről észre lehet venni, így kisebb az esélye, hogy valaki beléjük rohanjon.

DRM is theft

(#28) ABE válasza dabadab (#27) üzenetére


ABE
őstag

Saját tapasztalatom szerint annak már inkább igen komoly felhőszakadásnak kell lennie, hogy tényleg hasznos legyen a cucc (azt nem tartom valódi előnynek, ha már 300 méterről tudom, hogy a majom karácsonyfásdit játszik). Vagy csak az én szemem nagyon jó...

[ Szerkesztve ]

(#29) dabadab válasza ABE (#28) üzenetére


dabadab
titán

Kis esoben nem is kapcsoljak be, a ma reggeli esoben se lattam kodlampat az osztrak autopalyakon.

DRM is theft

(#30) tibi666


tibi666
senior tag

én azt utálom, ha köd nélkül használják.
az első nem zavar, azt égetheti, de a hátsó nagyon.

tegnap is találkoztam vagy 2 ilyen barommal sötétedés után. megelőzött, aztán beállt elém, természetesen a ködlámpa vakít mint a franc. feltolom a refit, villogok, semmi. padló, mentem vagy 1-2 percig 200-al, visszaálltam a megszokott nyugis 140-es tempóra, néhány perc múlva újra megelőzött a hülye. viszont utána persze nem távolodna, hanem beáll annyira, amennyivel én megyek. megint levillogtam vagy ötször, megint nem kapcsolt a majom.... utána letértem a pályáról.

(#31) DEJVID


DEJVID
őstag

Normális autóban mondjuk nem feláras a ködlámpa.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.