Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Plextor M6G-t használok, az M.2-s. Jó SSD-k, eddig tartják azt a színvonalat, amit az ODD-knél képviseltek.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#2) Bodor válasza Jim Tonic (#1) üzenetére


Bodor
veterán

Szerintem is az egyik legmegbízhatóbb SSD gyártó a Plextor, sajnálom is , hogy nem vettem annak idején egy M5 Pro-t.
A cikkhez is hozzászólva, sajnálom, hogy ők is rákényszerültek a csíkszélesség csökkentésére, de hát az üzlet az üzlet.

(#3) idegen lény válasza Jim Tonic (#1) üzenetére


idegen lény
őstag

Honnan lehet tudni, hogy egy SSD M.2-s? Nem találok ilyet sehol. Mindenhol csak a SATA-k vannak.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#4) shteer válasza idegen lény (#3) üzenetére


shteer
titán

..szerintem jónak tűnik

(#5) idegen lény válasza shteer (#4) üzenetére


idegen lény
őstag

:R , de igazából a kérdésem arra irányult, hogy a termékek nevében erre mi utalhat. Mindenhol csak azt látom, hogy SATA, de M.2-t nem látok a termékek neveiben, amikor mondjuk az árgépen keresek SSD-t. De köszönöm ezt a képet, mert eddig azt se tudtam, hogy az M.2-ek csupaszok. Ugye M.2-t akarok venni, mert azok a leggyorsabbak.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#6) Bodor válasza idegen lény (#5) üzenetére


Bodor
veterán

Ugye M.2-t akarok venni, mert azok a leggyorsabbak.

Hát az ezért nem így van...

Itt az összefoglalót javaslom először elolvasni.

(#7) Jim Tonic válasza idegen lény (#5) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Csak az a gyors, ami az M.2 NVMe felületét használja, és olyan a vezérlő képessége is. Az M.2-n van SATA kiosztás is, az megfelel a hagyományos interfésznek.

Nincs így beleírva a nevekbe, érdemes tájékozódni, megfelelően rákeresni.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#8) idegen lény válasza Jim Tonic (#7) üzenetére


idegen lény
őstag

Úgy tudom, hogy egyedül az Asrock alaplapokon van két M.2 csatlakozás is, és az a gyorsabbik, ami közvetlenül a processzoron van. Így lesz gyorsabb az M.2, mint a SATA3 vagy SATA6. Remélem, nem írtam túl nagy baromságokat.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#9) 04ahgy válasza idegen lény (#8) üzenetére


04ahgy
nagyúr

GIGABYTE GA-Z170X-SOC Force

3 db M.2, mind képes a 32 Gbps átviteli sebességre, PCIe interfésszel is.
A többi gyártónál is szokott kettő lenni, teljes sebesség mellett. X99 lapokon dettó.

Amire te emlékszel, az a Z97-nél még lehet, hogy így volt, de fejlődés van itt is.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#10) Bodor válasza 04ahgy (#9) üzenetére


Bodor
veterán

Egy átlagfelhasználó mire, mikor használja ki a 32 Gbps átviteli sebességet?
Szerintem teljesen felesleges ilyenekkel szédíteni a az embereket ( nem rólad van szó, hanem a gyártókról ) , akik azt hiszik, hogy majd éreznek is valamit a szédületes gyorsaságból rendszemeghajtóként.

(#11) idegen lény válasza 04ahgy (#9) üzenetére


idegen lény
őstag

:R Szóval vannak már ilyen Z170-es alaplapok is, amik szintén jók a K-s processzorokhoz! Ezt jó tudni! :Y

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#12) Jim Tonic válasza Bodor (#10) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Van már egy csomó teszt, ahol bizonyították, hogy semmit nem érzel az NVMe előnyből. Mérni mérhető, de használat közben nem érzékelhető.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#13) 04ahgy válasza Bodor (#10) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nézd, a Z170X-SOC Force is jobban a benchmarkerek, mint az átlagfelhasználók igényeit szem előtt tartva született... :D

Ott meg minden pont számít.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#14) Bodor válasza Jim Tonic (#12) üzenetére


Bodor
veterán

Rendszer alá nem is ajánlok senkinek sem NVMe-es SSD-t.

(#15) idegen lény válasza Bodor (#10) üzenetére


idegen lény
őstag

Csakhogy én az egész rendszert egy 500 GB-os SSD-re szeretném tenni cakompak mindenestül. Ebben az esetben sem lenne érezhető az M.2?

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#16) idegen lény válasza Bodor (#14) üzenetére


idegen lény
őstag

Nem csak az NVMe-ről van itt szó, hanem a PCI Express-ről is, ahogy azt neked köszönhetően megtaláltam a topicod előszavában. Itt lép be az Asrock a képbe: [link] Szó van itt jóval hatékonyabb működésről, alacsony késleltetésről, nagyszerű párhuzamos teljesítményről és jóval energiatakarékosabb működésről is.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#17) RECSKA válasza idegen lény (#16) üzenetére


RECSKA
veterán

Marketing bullshit...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#18) Jim Tonic válasza idegen lény (#16) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ezek mind igazak, csak érezni nem fogsz belőle semmit. Ugyanakkor jó nagy felára van.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#19) 04ahgy válasza idegen lény (#16) üzenetére


04ahgy
nagyúr

- Nagyon sok információ van abban a cikkben, ami már nem aktuális. Z170 esetén a PCH is ad rengeteg PCIe sávot, ráadásul 3.0-t.
- A SATA kapcsolatot használó M.2 SSD-k nem (csak) x1 PCIe sávon cserélhet adatot. Ott nincs is PCIe sáv, a SATA van "bedrótozva". Adatot ott cserél, ahogy a SATA vezérlő. Ez lehet HT busz, DMI busz, PCI busz és persze PCIe is, akármi.
- Az M.2 foglalatba nem csak SATA és PCIe lehet kivezetve, hanem I2C, USB (2.0 - 3.0 - 3.1), SDIO, UART, PCM, UIM, HSIC, SSIC és SMBus is.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#20) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

A DVD meghajtó piacon egykor igencsak neve volt a Plextor-nak főleg a megbízhatóságot illetően, de ennek rendesen el is kérték az árát. Kíváncsi lennék az SSD piacon milyen minőséget képviselnek és főleg azokra az árcédulákra mellé. Lehet, hogy le vagyok maradva, de nem sok Plextor SSD-vel futottam még össze hazai webshop-okban...

(#21) Jim Tonic válasza SunMount3r (#20) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Le vagy maradva: [link]. :)
A megbízhatóságról meg írtunk is itt páran. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.