Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zenke


zenke
aktív tag

egy picit drága de bejövős

Galaxy Ace Xperion V5, Galaxy SIII 4.1.2+Siyah, Galaxy Note2 Stock 4.1.2

(#2) kleinguru válasza zenke (#1) üzenetére


kleinguru
addikt

+1 mert tényleg drága, de nem bejövős:D

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#3) zenke válasza kleinguru (#2) üzenetére


zenke
aktív tag

nekem a külseje jön be, bár azt úgy sem látom :D

Galaxy Ace Xperion V5, Galaxy SIII 4.1.2+Siyah, Galaxy Note2 Stock 4.1.2

(#4) ViZion


ViZion
félisten

Nem lóg ki a sorból ez sem, remélem valaki lassan tényleg odacsap az áraknak, mert csak várjuk a tucattermék SSD-ket... pár éve :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5) harmincas válasza ViZion (#4) üzenetére


harmincas
tag

Samsung 830-ast a hardveraprón 23-25 ezerért kapsz (128 GB-osat). Az azért már nem olyan drága. A rendszernek és a fő programoknak bőven elég, és atombiztosan megbízható.

(#6) Hgovi


Hgovi
aktív tag

Jó cucc ,csak drága.Régebben nagyon megbízható márka volt. :C

Üdv Hgovi

(#7) harmincas


harmincas
tag

Az írás-olvasási teszteknél mindig az írjátok, hogy ez se, az se releváns az átlagfelhasználónak. Akkor tulajdonképpen melyik mérés számít igazán? Mi alapján döntsünk?

(#8) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Marad a Vector ;]

(#9) all6atos válasza harmincas (#7) üzenetére


all6atos
tag

+1

(#10) Valdez válasza Hgovi (#6) üzenetére


Valdez
őstag

Mivel ez a termék is megbízhatóságra hajaz (2.4 millió óra mtbf, 5 év gar), ezért ilyen drága szerintem.

(#11) Oliverda válasza harmincas (#7) üzenetére


Oliverda
félisten

A 4.-5.-6. oldalon található eredmények alapján. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#12) ViZion válasza harmincas (#5) üzenetére


ViZion
félisten

:U kattintás az adatlapra és láthatod, hogy régóta SSD-t használok, még a jóféle Kingston SSDnow V100-at vettem amikor megjelent. NEM arról van szó, hogy 60-128 GB mennyi, hanem a nagyobb, (tartós)tárolásra is alkalmas SSD-ket vártuk/jósolták anno, erre a mai napig olyan, mint "újkorában"... :D
Szal. 500 GB ~30k alatt már elfogadnám ímmel-ámmal :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#13) Hiftu válasza Valdez (#10) üzenetére


Hiftu
senior tag

Azt elég kontraproduktivan teszi az kicsi csikszélesség miatt.

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#14) harmincas válasza Fr3eWar (#8) üzenetére


harmincas
tag

Szerintem meg tökhülyeség sokkal drágábban megvenni a leggyosabbat. Majdnem három évig nyúztam egy régi Samsung SSD-t, ami már a megvételekor sem volt csúcsmodell. A szintetikus specifikációkat és Crystal Diskmark-méréseket tekintve a mostani Samsung 830-asom 2-50-szer (!!) gyorsabb. A valóságban ebből annyi érezhető, hogy a gép nem 36 hanem 30 másodperc alatt működőképes bekapcsolás után, a Photoshop meg nem hat, hanem öt mp alatt indul be és tölt be egy nagy RAW-fotót. Szóval közel sem olyan nagy szubjektív teljesítmény-ugrás az új SSD a régihez képest, mint bármilyen SSD egy konvencionális HDD-hez képest.

(#15) Valdez válasza Hiftu (#13) üzenetére


Valdez
őstag

Nincs nagyon tapasztalat arról, hogy normális felhasználás mellett meddig bírják a NAND-ok.

(#16) harmincas válasza Oliverda (#11) üzenetére


harmincas
tag

Vagyis mondjuk ki: szinte mindegy, milyen SSD-t veszünk.

(#17) Oliverda válasza harmincas (#16) üzenetére


Oliverda
félisten

A betöltési időket tekintve egy átlagfelhasználónak igen. Viszont még ott a garancia, várható élettartam, meg a többi.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#18) bteebi


bteebi
veterán

A teljesítménye: not bad. Az ára: fail. Nagyjából 32k felett ez szerintem drága. Ennyi pénzért, sőt ettől kevesebbért már (128 GB-os) Samsung 840 Pro-t lehet venni...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#19) Bodor


Bodor
veterán

Teszthez érdemben nincs már mit hozzászólnom, viszont hozzá kapcsolódóan kérdezném, hogy a Plextor M5M mSata típus tesztjét várhatjuk-e? Arra kíváncsi lennék, ahogy az Intel 525-ös mSata-ra is, mivel egyre nagyobb az érdeklődés az mSata csatolós SSD-k iránt. Akkor lenne érdekes a teszt, ha meg tudnátok csinálni, hogy laptopban történjen a tesztelés, hiszen általában oda kerülnek.

[ Szerkesztve ]

(#20) Balage76 válasza Oliverda (#17) üzenetére


Balage76
senior tag

Az Anandtech cikkében elég komoly problémák voltak az IOPS-sal... Ahogy nézem ők is ugyanazzal az 1.02-es firmware-rel tesztelték mint ti. Ezekszerint december óta nem jött hozzá frissítés?

(#21) V!ck válasza harmincas (#5) üzenetére


V!ck
aktív tag

Mikor szokunk már le arról, hogy bazári árat hasonlítunk hivatalos, kisker árhoz? Mert ezzel az erővel én is mondhatnám, hogy drága a 830-as a hardveraprón, mert én ilyet tudok 5k-ért lopottan... :(((

[ Szerkesztve ]

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#22) V!ck válasza harmincas (#5) üzenetére


V!ck
aktív tag

Ámbátor lehet hogy félreértettem a mondanivalód, szétszakad a fejem, ez esetben ne haragudj...

A Plextor hírneve, ami a megbízhatóságról és a minőségről szól, illetve az 5év garancia megérhet + pár ezer ft-ot a többi gyártóhoz képest?

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#23) Hgovi válasza V!ck (#22) üzenetére


Hgovi
aktív tag

A Plextor hírneve, ami a megbízhatóságról és a minőségről szól, illetve az 5év garancia megérhet + pár ezer ft-ot a többi gyártóhoz képest?
Ez így van :C

Üdv Hgovi

(#24) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Még mindig milyen ütős a Samsung 830.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#25) Oliverda válasza Balage76 (#20) üzenetére


Oliverda
félisten

Jött, de amikor a teszt készült még épp nem volt kint.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#26) Normi™


Normi™
őstag

Totál rendben van,jól teljesít,semmi új,picit túlárazott,de azért kellene. :)

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#27) V!ck válasza Hgovi (#23) üzenetére


V!ck
aktív tag

Igazából azt akartam írni, hogy "szólt" :B magyarul: igaz-e még ebből valami?

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#28) bteebi válasza V!ck (#22) üzenetére


bteebi
veterán

Arra azért kíváncsi lennék, hogy milyen kondíciókkal van az az 5 év garancia. A Seagate HDD-inél van valami ilyesmi, hogy ha x óránál többet használtad (ami azt hiszem napi átlag 16-18 óra használattal jön ki), akkor hiába a garancia lejárta előtt ment tönkre a winchestered, nem cserélik, mert "nem rendeltetésszerűen használtad". Aztán nehogy legyen itt is valami hasonló...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#29) fagy53


fagy53
nagyúr

Tetszik ez a megbízhatósági hiszti! Láthatóan semmi nem indokolja, hogy megbízhatóbbnak kiáltsuk ki mint bármelyik más tipust, amelyik Toshiba és Marvell chipeket használ. A nyák tervezés, gyártás is azonos gyártósoron, tervezőasztalnál és tervezőszoftverrel történik.
Az SSD nem tartalmaz mozgó, kopó, mechanikai alkatrészeket, a NAND korlátozott élettartamán kívül semmi nem indokolja, hogy több gondunk legyen vele, mint a gépünk egyéb teljesen elektronikus alkatrészeivel. Tulajdonképpen a Plextor az árán kívül semmivel nem tűnik ki a többi egykaptafa SSD közül, ezt a jelen teszt is megerősítette.
Senki nem várja, hogy a több pénzért, többet kapok elv itt érvényesülni fog, ez is szépen beáll a sorba a többi közé... :K

(#30) ViZion válasza fagy53 (#29) üzenetére


ViZion
félisten

Ráadásul SSD topikban többen írták, hogy nem a NAND chipek, hanem a vezérlő adja fel a harcot általában... Azért az is elgondolkodtató, hogy HDD-re is csak 1-2 év garikat adnak. Ha egy SSD~5 évet működik hibátlanul, átlag felhasználás mellett, akkor az sztem jó már.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#31) Braddock


Braddock
őstag

Ha retró cucc kell, majd megveszem :) A doboza a 90-es éveket idézi.

(#32) Balage76 válasza fagy53 (#29) üzenetére


Balage76
senior tag

Dehát hogy gondolhatsz ilyet? Erre 5 év gari van tehát megbízhatóbb mint a többi pont ugyanilyen amire csak 3 év van... :U

Én a sima M5-öt várom (nem az M5S meg M5m-et ), ami már TLC-vel lesz, csak egyenlőre nagy mennyiségben a Samsungon kívül más nem tud megbízható TLC chipet gyártani, ők meg érthetően nem adják. Az újdonság lenne, ez sajnos nem. :(

Sajnos már most, az SSD sztori elején eljutottunk oda ahol annó a DVD írók is voltak fénykorukban, magyarul hogy kb 4 valóban különböző dizájnra kb 15 különböző (matricázó) márkanév települt rá látszatra ezzel növelve a választékot, de sajnos ezek döntő többsége csak újabb rókabőr, nem valódi újítás. Amelyiknek jelentősebb neve van a múltból (jellemzően más tipusú termékből) az többé-kevésbé túléli majd a következő pár évet, a többi elhullik (szerencsére).

(#33) Killer01


Killer01
őstag

Hmm...vezérlőt nézve ugyanezt használja a Micron/Crucial is...csak nem ennyire horror áron. Plextor megint (vagy még mindig) a nevéből akar megélni. Ennyiért felejtős.

(#34) zetor2000 válasza Balage76 (#32) üzenetére


zetor2000
senior tag

Van rá 5 év gari? dejó... 5 év múlva, ha most ilyenem lenne, a falhoz verném a fejem, ezt meg oda-vissza rugdalnám, hogy ez meg minek van még meg? Komolyan, 5 év gari nagyon jó, de cirka 1-2 év alatt kicserélésre kerülnek, vagy ezért, vagy azért... szerencsére

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#35) ViZion válasza zetor2000 (#34) üzenetére


ViZion
félisten

Nem, nem feltétlenül. A melós gépből megy a gyerekébe, vagy HTPC-be, esetleg eladásra, etc.
Szal. az sem hátrány, ha bírja tovább :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#36) Balage76 válasza ViZion (#35) üzenetére


Balage76
senior tag

Ezt már kb egy évvel ezelőtt megideologizáltuk másik topicban. Arra jutottunk hogy kb 3 év múlva szó szerint nulla értékű lesz a termék. Persze, rakhatod kevésbé fontos gépbe, de oda meg fölösleges. Most is, meg majd akkor is az lesz. Nem ettől lesz jó és ettől nem lesz jobb az a gép (a gyerekébe, hogy játszon kell a jobb videokártya, a htpc-be meg úgyis pörög a második, harmadik vinyó a filmekkel, tök mindegy hogy 25 vagy 40 mp alatt tölt be az xbmc vagy bármi hasonló...). Mennyiért tudsz most eladni egy használt 64-est, amin még 1 év gari van? Úgy tippelem 8-10000 körül, úgy hogy újonnan 24000 egy 120-as. Ha 25000 lesz a 250-es akkor ugyanaz a 64-es 4-5000-et ér majd max. Nem mondom hogy ez nem pénz, csak jóval kevesebb mint amire most mindenki számít.

Csak abba gondolj bele, hogy tavaly nyár közepén/végén (tehát még nincs egy éve! ) a 64GB volt a sláger, most meg már bőven a 120GB (a nagy átlag, a statisztika szerint 160GB körül mozog már itthon is! ). Ha így haladunk, és figyelembe vesszük a jövőbeli termékeket is, akkor idén karácsonykor a többség már 250-est fog venni. Tehát másfél év alatt eljutottunk/eljutunk 64GB-ról 250GB-ra.

Nem mondom hogy fölösleges az 5 év gari, de sokkal nagyobb a pszichológiai értéke mint a valós használatbeli.

(#37) Akula


Akula
őstag

én lemondanék a marketingszagú 5 év gariról, csak lenne 40%-al olcsóbb...

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#38) shteer válasza Akula (#37) üzenetére


shteer
titán

ne tedd

..szerintem jónak tűnik

(#39) Dominó85


Dominó85
veterán

A külseje lehetne szálcsiszolt fekete. Akkor beleillene a gépházamba. :P
Amúgy nagyon jó kis SSD, 25-re lemegy használtan, akkor még be is ruházok egyre. :K

* Péter - 06302461862 *

(#40) Hgovi válasza Dominó85 (#39) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Annyiért én is beruháznék egy ilyenre. :Y

Üdv Hgovi

(#41) Dominó85 válasza Hgovi (#40) üzenetére


Dominó85
veterán

A jelenlegi Samsung 830-am vettem garisan 10-ért alku nélkül. Akkor ez max 25-öt érne meg nekem. Jogos nem? :B :DDD

* Péter - 06302461862 *

(#42) Hgovi válasza Dominó85 (#41) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Használtan majd még 20-ért is dobálják itt,de 25 ért is nagyon jó :K

Üdv Hgovi

(#43) SentryGun


SentryGun
aktív tag

Pozitív, hogy 7 mm-es házban adták ki.

(#44) tntmax válasza zetor2000 (#34) üzenetére


tntmax
aktív tag

Nekem most lesz 4 éves az Intel X25-M G2 (34nm) 80GB SSDm, a munkagépem rendszerdiszkjeként üzemel, úgyhogy nem sokat pihen és ennek ellenére tiptop állapotban van.

Fontosabb SMART adatok:
Re-allocated Sector Count: 0
Power-On Hours Count: 19528 (Azaz 814 nap)
Power Cycle Count: 1093
Unsafe Shutdown Count: 136
Host Writes: 8.84 TB
Media Wearout Indicator: 98%

Ezeket elnézve jó eséllyel engem is túl fog élni ez az SSD. :-)

Nem tudom ezek a "mai" SSDk mennyire tartósak, szintetikus terhelésteszteket láttam és azok alapján is bőven bírniuk kell hosszú-hosszú évekig.
Plextor anno nagy név volt és minőséggel volt egyenlő, nem tudom a mai viszonylatban hol állnak, de bizalommal választanám a termékeiket.
Egyébként meg majdnem mindegy milyen márka, nagyjából ugyanazok a memóriachipek vannak bennük.
Tudom a verzérlőn is sok múlik, de abból is csak pár fajta van.

(#45) fgordon válasza zetor2000 (#34) üzenetére


fgordon
senior tag

"Van rá 5 év gari? dejó... 5 év múlva, ha most ilyenem lenne, a falhoz verném a fejem, ezt meg oda-vissza rugdalnám, hogy ez meg minek van még meg?"

Nem mindenki úgy gondolkozik, mint te.
120 GB bőven elegendő általános célra, és elegendő lesz 5 év múlva is.
Mai dátum: 2013.04.17. Tehát én vallom, hogy 2018.04.17.-én is elég lesz általános célra 120 GB, böngészni, szöveget szerkeszteni, internetezni, filmet nézni, zenét hallgatni, akár pár játékkal játszani.
Egy szöveges dokumentum 5 év múlva sem lesz jóval nagyobb, ahogy egy MP3 sem... :)
Böngészni, netezni, filmet nézni elégnek kell, hogy legyen a 120 GB.

Az, hogy a trend mi lesz, az egy dolog. Az pedig más dolog, hogy mi a megfelelő a célnak.

Trendkövetők, divatmajmok, Gigaherz hajszoló huszárok, benchmark junkie arcok, tunning mániákusok mindig is lesznek, sőt, szükség is van rájuk, hiszen ők miattuk fejlődik, él az iparág. Hálás vagyok, és örülök, hogy léteznek ezek az emberek, hiszen ők képezik a fogyasztói társadalom gerincét. Informatikában kevés esetben van szükség mindig új és új alkatrészre. Sok esetben a vágy, a divat, a trend, a haverok miatt cserélünk valamit, vagy mert rossz márkát/terméket választva tönkre ment garancia körül az alkatrész.

Fogadd el, hogy vannak, akik 5+ évig használnak egy informatikai eszközt, akár napi szinten. Addig, amíg az eszközök bírják, akár még 5+ évig. Vagy annál is tovább. Nem azért, mert nincs pénzük újra, hanem azért, mert a célnak tökéletesen megfelelő, és nincs értelme újabbat venni, amíg működik. Ők kilógnak a fogyasztói társadalomból. Direkt nem írok példákat. :B

Sok nézőpont van... :R

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#46) Bodor válasza fgordon (#45) üzenetére


Bodor
veterán

Teljesen jogos amit írtál és messzemenőkig egyet is értek veled. :K

(#47) Geri Bátyó válasza Oliverda (#11) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Ezt jó tudni, mert néhány kivételtől eltekintve alig van különbség, így az otthoni felhasználónak jóformán elég az ár és a garancia alapján választani.
Ebből a szempontból a Plextor pont kiesik a pikszisből, pedig nem rossz cucc.

(#45) fgordon: Egyetértek! Igaz, hogy nem játszom, így ezek nem foglalják a helyet, viszont a Win 7 64, nem egész 18GB helyet foglal úgy, hogy van egy rakat felhasználói program. Mind a méret, mind a sebesség elég lenne 5 év múlva is, játék mellett.

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#48) NandoXXL válasza fgordon (#45) üzenetére


NandoXXL
senior tag

'Böngészni, netezni, filmet nézni elégnek kell, hogy legyen a 120 GB'

He,he: 120Gb mindenre elég, akárcsak egy PIV gép!

[ Szerkesztve ]

(#49) Geri Bátyó válasza NandoXXL (#48) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Lehet vicceskedni, de áruld el, hogy mire nem elég 120GB? Windows mellet simán elfér még 6-8 játék.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#50) Agyzuzo válasza Geri Bátyó (#49) üzenetére


Agyzuzo
addikt

6-8? Akkor dobd fel rá pls az új Hitmant, Tomb Raidert, BioShock-ot, Battlefield 3 Premiumot és a GTA4-et. Ez csak 5, de már a Windows-nak se maradt hely. :D Nekem 120-asom van, a rendszeren kívül KETTŐ db játék van rajta és van 10 giga helyem... Lényeg a lényeg, elférek, de azért a 250-es kényelmesebb lenne. :) Jelenleg bőven kell még a kiegészítő vinyó a gépbe.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.