Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kemotox


kemotox
addikt

Kezdj el nézni főzős videókat. Jamie Oliver, Chef Jon (Foodwishes), Széll Tamás, nekem ők a kedvenceim, nagyon sokat lehet tőlük tanulni. Havi egy ételnél sokkal gyorsabban fog bővülni a repertoárod. Néhány technikát megtanulsz és tiéd a fél világ, kaját illetően.
Tészta kajákat ajánlom kezdésnek, feldobod a spagettit vagy akármit, és addig összedobsz valami jó szószt. Nagyon gyors, egyszerű, olcsó.
Kezdj pl a carbonara-val, rém egyszerű kaja, alig kell hozzá valami, viszont a technika egy ici-picit cseles, jó kis tanulós kaja szerintem :P

(#2) BoB válasza kemotox (#1) üzenetére


BoB
veterán

"viszont a technika egy ici-picit cseles"

Ja, kezdve ott hogy a magyarországon amit csinálnak az nem carbonara :D

(a Carbonara-ban nincs tejszín)

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#3) Silεncε


Silεncε
őstag

Ki hogy oldja meg: szendvics különböző tartalommal (kb ennyi ami az időmbe belefér...) :D

(#4) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

https://moly.hu/konyvek/vero-juli-honapok-napok-etelek
Számomra ez volt nagy segítség, bár én családra főztem.

(#5) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ez nem úgy működik, ahogyan gondolod.

Első körben keress valami valami szakács alapirodalmat. az olvasgatása később hasznos lesz. Egyedül a fűszerezési tanácsokat nem szabad túl komolyan venni.

Leírom a bécsi szelet, rántott hós elkészítésének legjobb módját.

A hús, eredeti felállásban borjúszelet, manapság csak sertés szelet. A legszárazabb hús íztelen, olyat kell választani, amin van némi zsírtartalom.
A húst ki kell klopfolni egy kicsit. Az optimális vastagság eléréséhez kell némi tapasztalat.
A húst lemosod. Sóval és borssal ízesíted. A bors frissen őrölt legyen.Utána mind a két oldalát megszórod liszttel.
A nagyon nedves húsra szórod a lisztet. Nem masszírozod vagy nyomogatod. Annyi kell, amennyi a szórás után marad rajta.
A felkevert tojásban megforgatod a lisztezett húst.
Megszórod mind a két oldalát zsemlemorzsával. Óvatosan a széleken is megszórod a zsemlemorzsával.

Egy nagy edénybe annyi zsiradékot töltesz, hogy bizonyosan ússzon benne a hús. Ezt felmelegíted kb 160 fokra. A vastagfalú edény jobb, mert hőtartalékot képez.

A forró olajba beleteszed a húsokat szeletenként. Amiután az egyik oldal világos sárgás-barnásra sült, megfordítod a húst.
A panír, ropogós lesz és részben leválik a húsról. A hús puha és szaftos marad..
Érdemes egy picit lecsöpögtetni a maradék olajat, kb fél percig.
Hasábburgonyával érdemes tálalni. A burgonya recepetet egy másik fejezet. Azt a franciáktól lessük el.

A panírozás közben lehet trükközni. Őrölt mandulával vagy sajttal is megszórható a hús.
A töltött szeletek is hasonló módon készülnek. De ez már a következő szakács szint.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#6) #33253120


#33253120
törölt tag

Kemotox tésztaötlete jó.
A tészta nem ördöglakat. A jobb minőségűeket jellemzően könnyű megfőzni.
Ha kezdetben bizonytalan vagy, akkor veszel rá kész feltétet. Ebből is sok féle van, és amelyik tetszik ízre azt kiguglizod, és rápróbálsz.
Utána ott a mirelit sültkrumpli+mirelit mindenféle vonal. Ha az megy, akkor pucolj sima krumplit, panírozz nyers fincsiket.
Csak kis lépésben haladj.

Amúgy az egyadagos főzés a legdrágább. Próbálj legalább 2-3 étkezésre készíteni kaját.

Szerk.: Fűszer.
Ne dőlj be mindennek.
Vannak az alapfűszerek, só, bors, paprika, ami nem ez, az főfűszer. Főfűszerből egy kajába jellemzően max hármat rakunk, mert efölött el tudják rontani egymást. Érdemes megtanulnod a nyers, és főtt ízüket és akkor pár év múlva otthon is le tudod képezni nagyjából azt amit máshol ettél.

[ Szerkesztve ]

(#7) Somatom


Somatom
veterán

Ne szakácskönyveket keresgélj, hanem kamionos fórumokat! :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8) #33253120 válasza Somatom (#7) üzenetére


#33253120
törölt tag

:C

(#9) adlersson válasza BoB (#2) üzenetére


adlersson
aktív tag

Így van, pecorino és guanciale nélkül az összes carbonara csak gyenge utánzat. :DDD

Mondjuk én pl. gulyáslevest is szoktam javasolni. Faék egyszerű az alapanyag, melyet csak egy kicsit kell előkészíteni, de utána már csak türelem a főzés további része (ahogy Esterházy Péter mondaná).

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#10) Somatom válasza #33253120 (#8) üzenetére


Somatom
veterán

Egyébként nem vicc. Pl. egy ilyet cirka húsz perc alatt össze lehet dobni egy kemping gázfőzőn, zéró főzőtudománnyal.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#11) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

szerintem is kezdj el főzős videókat nézni, hátha nem leszel egyedül :)

másrészt egy alapvető döntést meg kell hoznod:
a.: olyan kajákat akarsz főzni, ami neked ízlik
b.: úgy akarsz minden kaját megfőzni, ahogy a neve meg a híre alapján kell.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12) kemotox válasza BoB (#2) üzenetére


kemotox
addikt

Ez pontosan így igaz. Direkt nem lőttem le a poént :P
A krémes szósz három dologból áll össze: a kisült szalonkazsírból, a keményítős főzővízből, meg a tojásból. Óvatosan kell a tojást adagolni, lekapcsolt tűzzel, mert különben rántotta lesz belőle. De ha nem túl melegen keveri össze az ember a szajrét, akkor isteni selymes szósz lesz belőle. Ha egyszer eltalálja az ember, akkor rá is érzett, onnantól kezdve easypeasy. És mint montad, nem olyan, mint az itt megszokott dolog. Szóval ha vendégvárónak csinálja az ember akkor még jól rá is csodálkoznak a népek :D Jó cucc, nekem a kedvenc kajám csinálni. Enni meg a kirántott hús :DDD

(#9) adlersson: pekorínóó románóóó, pármezsánó rezzsiánóó :D Jó sajtok, csak bírja a pénztárcád :D

Szerk.: Még valami eszembe jutott. Csirkecsecs, azaz pipicici. Jó kis alapanyag, könnyű vele dolgozni, hamar átsül.

[ Szerkesztve ]

(#13) Rimuru


Rimuru
veterán

porkolt, paprikas (csirke, gomba), tesztaetelek ahogy masok is mondtak, pacolt husok, pizza, hamburger,
Kelt teszta, es akkor mehetnek a teljesen hazi pizzak, hamburgerek, langos, stb
vegtelen lehetoseg van. :D

Vigyázat, csalok!

(#14) Ellia


Ellia
addikt

Én a főzős részén már túl vagyok, legalábbis már nem halok éhen, illetve senki se halt bele a főztömbe :D Igaz, én a főzőtudományomat 90% édesanyámtól tanultam a többit meg videók.

Amire most rákattantam az a kenyér sütés (meg próbálkozok házi tésztával is de az még kezdetleges móka). A kenyér jó dolog, olyan és úgy csinálsz amilyet szeretnél (sajnos a lakhelyem közelében lévő pékségek ilyen albán vackok és a választék/minőség is elég gyatra...) és, ha belejössz akkor nem is annyira időigényes.

[ Szerkesztve ]

(#15) Chaser


Chaser
titán

sok étel közt elkészítésben átjárás van, szóval néhány alapot megtanulsz, és kehet keresztbe-kasul főzőcskézni
pl marhapörkölt-gulyásleves kombó, általában ha csinálok pörköltet akkor csinálok gulyáslevest is, a leves alapja a pörkölt, onnantól fűszer és zöldség amit foglalkozni kell vele, én pl hagymát leturmixolom, sokkal gyorsabban fő meg és fejti ki a hatását, de lehet máshogy is, csak csípjen ( : jó marhapörkölt és gulyásleves mindig legalább picit csípős
főzelékek elve is ugyanaz, rizst is nagyon könnyű főzni
én nem kényszerből főzök, hanem mert szeretem, lehet kreatívkodni rendesen, minél több alapanyagot ismersz annál jobbakat tudsz főzni, én magamtól kezdtem, illetve volt gyerekkoromban egy szakácskönyv, azt akkor olvastam, első dobostortámat abból sütöttem és sok sütit is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

az egyedüllétnek és egyedülfőzésnek egy súlyos hátulütője, hogy te fogsz mosogatni :P
vagyis meg fogod szokni, hogy spórolsz a mosatlan gyártással, nem turmixolsz, jó lesz az felvagdalva is...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17) BoB válasza bambano (#16) üzenetére


BoB
veterán

Jó lesz az nyersen is :D

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#18) Somatom válasza Ellia (#14) üzenetére


Somatom
veterán

Barátnőm Spanyolországban él és ott sem lehet bárhol normális kenyérhez jutni. Azt a hülye bagettet erőltetik, mint a franciák. Vettem neki egy kenyérsütő gépet. Eleinte érdekes példányok születtek, de aztán rájöttünk, hogy a jó minőségű liszt a titka. Azon nem szabad spórolni.

Bambano:
Jogos, de van más lehetőség is a mosogatás elkerülésére. Volt egy barátnőm, akivel felváltva főztünk. Vagyis, egyszer az ő kedvenc étterméből rendeltünk, másszor meg az enyémből. Csak az evőeszközt kellett utána elmosogatni. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#19) kemotox válasza bambano (#16) üzenetére


kemotox
addikt

Én a főzés közbeni üresjáratokban szoktam mosogatni, van mikor csak egy-egy apróságra van idő, van mikor többre, de a végére általában semmi nem marad, csak egy adag kész, friss kaja, meg egy üres mosogató :P
Amúgy ez tök érdekes, alapvetően egy undorító trehány köcsög vagyok, de a konyhában pont ellenkezőleg. :DDD

(#20) Chaser válasza bambano (#16) üzenetére


Chaser
titán

mosogatógép?:) egyszer meg kell venni, aztán már sokkal olcsóbb mint vízzel pancsolni
akárhogy főzök nem spórolok semmin, ha nem érek rá akkor szendvics

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21) bambano válasza Chaser (#20) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"mosogatógép?": úgy kezdte a posztot, hogy egyedül él :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#22) Rimuru válasza bambano (#21) üzenetére


Rimuru
veterán

Netan a mosogatogep valami csaladtagnak szamit? ;]

Vigyázat, csalok!

(#23) aXXon


aXXon
senior tag

Ha van némi affinitásod a dologhoz, lehet az simán heti egy is. A youtube a barátod!

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#24) Ellia válasza Somatom (#18) üzenetére


Ellia
addikt

Finneknél voltam nem rég, ott se volt ilyen kenyér féle igazából (salmiaki persze annál több... :D). Nálam is így indult a kenyér sütés de a gép behalt jó ideje így maradt a rendes sütős megoldás.

(#25) twollah1976


twollah1976
őstag

En pl. nagyon jo forro vizet tudok fozni a mikroban.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#26) Chaser válasza bambano (#21) üzenetére


Chaser
titán

és az mióta zárja ki, h legyen mosogatógép a háztartásban?:) inkább még jobban indokolt ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27) twollah1976 válasza Chaser (#26) üzenetére


twollah1976
őstag

Egy emberre a mosogatogep penz kidobas.
Azt a 2-3 mosatlan edenyt egyszerubb es energiatakarekosabb ha elmossa kezzel.
Ha meg nem szeret mosogatni akkor egyen papirtanyerbol es vegyen keszeteleket.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#28) Chaser válasza twollah1976 (#27) üzenetére


Chaser
titán

nem az, ha magamnak főzök egyedül és sok fajtát gyűlik a mosatlan, csináltál már süteményt? egy közepes nehézségűhöz is elég sok edény kell
pénzkidobás tudod mi? mosogatásra szánni a drága időt:) egyébként most 10 éves gépünk van, kb minden nap megy, vz és villany számlán nem látszik, ha kézzel kéne pancsolni bőven látszana a vizen, olyan lakásban ahol villanybojler van itt meg durván
én 2 személyesbe 4 személynyit bepakolok simán ( :
nem szeretés kérdése a mosogatás, felesleges időpocsékolás, amíg mosogatnék inkább főzök pl..:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29) adlersson válasza Chaser (#28) üzenetére


adlersson
aktív tag

"pénzkidobás tudod mi? mosogatásra szánni a drága időt" - Igaz, ha abban a 10-15 percben, amíg a főzés közbeni üresjáratokban a mosogatás miatt nem tudsz megkötni néhány, több milliós üzletet, vagy emiatt kiesel a szalag mellől, akkor valóban nem érdemes spórolni ezen. :U

[ Szerkesztve ]

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#30) potyautas válasza Chaser (#20) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

A mosogatógép mivel mosogat? Mennyi vizet használ egy 2 órás rövidprogramhoz? Hallottam már érveket a mosogatógép mellett, de az egészen új dolog, hogy olcsóbb, mint kézzel mosogatni. Még az időmegtakarítást se fogadom el. Belerakod, kiszeded...kb még ennyi idő és el van mosogatva. Mondjuk nem 5 perc, hanem 10.

[ Szerkesztve ]

(#31) kemotox válasza potyautas (#30) üzenetére


kemotox
addikt

Egyszerűen elképzelhetetlennek tartom, hogy egy egyszemélyes főzés eredményét nem gazdaságosabb kézzel elmosogatni. Persze ha valaki pancsol, és nem mosogat, az más tészta ;]

(#32) Hieronymus válasza bambano (#16) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Lényegtelen mennyi személyre főzöl, az eredmény mindig egyforma.
A főzésre felhasznált idő nagyjából 20%. A többi időt az előkészítésre, tisztogatásra, mosgatásra és rendrakásra kell fordítani.
Ráadásul a munka eredményét percek alatt tüntetik el nyomtalanul, az asztalnál ülők.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#33) Chaser válasza adlersson (#29) üzenetére


Chaser
titán

nézd, sok értelmetlen dolog van a világon, egyik közülük a mosogatás, ha van valamire célgép megfizethető áron, akkor ildomos használni, én általában több mindent főzök egyszerre, nincs köztes idő, de ha van, tudok indítani mosást, vagy felhívok valakit pl, főzni szeretek, mosogatni nem, add össze a 10-15 perceket, sok kicsi sokra megy

potyautas sokáig elleneztem, egykori sógornőmnél mindig belehányták az edényeket, aztán volt h 3-4 nap után kapcsolták be, élmény volt ránézni a benne levő edényekre ( : természetesen vizzel mosogat, de amivel egy nagyobb edényt elmosok, annyival bőven elmos egy adagot
tavaly hozzáköltöztem a királynőmhöz, neki volt, mint kiderült használni nem tudta ( : egy órás program után - de akár nagyobb után is -, nem kell kinyitni, általában este kapcsolom be, másnap reggel nyitom ki, a gőz mosogat benne a legtöbbet, ráadásul így nem kerül ki a víz a lakásba, legtöbben egyből knyitják a gőz meg hussssss
ketten élünk, 5-6e-t fizetünk villanyra, vízre még kevesebbet, mosógép is átlagban napi egyszer megy
az a vicc, ezzel a módszrrel tökéletesen tiszták az edények, foltmentesek is, normál minőségű tablettát kell venni, most meg nem mondom milyet használunk:) próbálkoztunk olcsóbbakkal, azokkal nem voltak ilyen szépek az edények, ebből a 60 darabos volt legutóbb 3200ft

szerk:
Hieronymus
jah igen, mindegy egy van 4 emberre készül az étel:) ha levest főzök abból egyébként is annyit, h 8 ember is jól lakna belőle
egy egyszerű rakott krumplinál is szép adag edény össze tud gyűlni, aztán étkezés után csak szaporodik, pont erre való egy mosogatógép...persze aki nem akarja nem használja

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#34) Somatom válasza kemotox (#31) üzenetére


Somatom
veterán

Nálam a konyha egy rántotta után is katasztrófa sújtotta övezetnek minősül.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#35) Hieronymus válasza kemotox (#31) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A mosogatógépet akkor szokás elindítani amikor megtelik. Ez csak olyan háztartások esetében gond, ahol kevés az edény, pohár, ....

A modern mosogatógépek kevesebb vizet használnak el, mint a kézi mosogatók. Sterilre tisztítják és leszárítják az edényeket. Ezzel csak akkor lehetne versenyezni, ha valaki kézzel le tudná gőzölni mosogatnivalót.
Nyilván a leégetett edényeket elő kell kezelni és a maradékok nagy részétől meg kell tisztítani az edényeket.
Ezzel szoktak még érvelni a gépimosogatás ellenesek. Csak azt felejtik el hozzátenni, hogy ezt a kézi mosogatás esetében is meg kell csinálni.

A kézimosogatás az idősebbek esetében teljes katasztrófa. Nem látnak már tökéletesen és rutinból megy a mosogatás. Megdöbbentően visszataszító eredménnyel.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#36) twollah1976 válasza Chaser (#33) üzenetére


twollah1976
őstag

Anno ket emberre hasznaltunk mosogatogepet es hidd el mire osszejott annyi mosatlan, hogy erdemes legyen berakni a gepbe addigra inkabb gyorsan elmosogattam.

Amugy se szeretem a mosatlan edenyek latvanyat, az a halalom amikor vki addig hasznalja az eszcajgot amig mar nincs semmi a konyhaszekrenyben.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#37) Chaser válasza Hieronymus (#35) üzenetére


Chaser
titán

legjobb példa a fa vágódeszka, gépben minden szennyeződés eltűnik előle, kézzel azt lehet csiszatolni:) tudom h van műanyag, én szeretem a fa deszkákat
tegnap beáztatás nélkül raktam be az üvegtálat amiben lasagne készült, majdnem teljesen tiszta lett, pedig azon volt ráégett szennyeződés is, gondoltam teszek egy próbát áztatás nélkül mennyit szed le róla, most max át kell törölni pár részen
egyébként legjobb "szer" a cola ( : az mindent lemar, még a rozsdát is, egy szer valami szétégett, ráöntöttem este, reggelre már nyoma sem volt égésnek

twollah1976
én elhiszek neked mindent:) én/mi viszont sokat és jókat főzünk, poharakat gyakran cseréljük, külön deszkák vannak húsra, zöldségre, késekből is több van mint rambo el tudná képzelni, mindig olyan eszközt használok ami a legcélszerűbb, egy főzés alkalmával és utána étkezéssel biztos megtelik a gép
sztem nincs miről beszélni, mert olcsóbb mint kézzel pancsolni, 5 év garis beko 60-70e-ért már van, új lakásba kimondottan be is terveztem a gépet, csak mosáshoz a szárítógép maradt ki ( :
aki inkább kézzel mosogat tegye, nekem attól nem lesz rosszabb:)

szerk:
én se szeretem a mosatlan edények látványát, főzés közben pakolom is a gépbe őket, meg evés után is, nálam a konyha kiemelt terület, ha a szobában kupi van legyen, de konyhában csak rend és tisztaság az elfogadott

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38) kemotox


kemotox
addikt

Aki szerint több emberre főzni ugyanolan, mint egy személyre, az nem tud főzni. Vannak amiket nem tömegével sütünk, pl ha pirítani akar az ember, akkor nem rakja tele az edényt, mert abból párolás lesz, stb

(#39) Drótszamár válasza twollah1976 (#25) üzenetére


Drótszamár
őstag

Én néha odaégetem :O ;]

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#40) twollah1976 válasza Drótszamár (#39) üzenetére


twollah1976
őstag

Nekem mar mikroban is sikerult odaegetnem a forro vizet.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#41) Chaser válasza kemotox (#38) üzenetére


Chaser
titán

felhasznált edény számának szempontjából ugyanaz, ha egy adag húslevest főzök vagy tizet, akkor is minden kell bele
ha már húsleves, ma azt főzök, két deszka - hús/zöldségek -, csirkemellnek egy tál/tányér, májnak is, aztán egy másik amibe kiszedem a letisztított/felvágott húsokat, egy "kóstoló tányér", fakanál, zöldségek kihalászására "kampós" szedő, egész borsnak tartó, aztán ha tészta lesz annak edény, ha grízgaluska akkor annak, kések húshoz, zöldséghez, finom munkához, egy tál a zöldségeknek, aztán a végén két tányér és kanalak, poharak, már félig is van a gép:)
aki sokat főzőcskézik vegyen wokot- én nagy serpenyőnek hívom ( : -, abban akár pörköltet is lehet csinálni, de pirítani is lehet benne a húst, na azt sajnos nem lehet gépbe rakni, ellenben olyan teflonos a felülete h kb csak át kell törölni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#42) kemotox válasza Chaser (#41) üzenetére


kemotox
addikt

Ezek amiket felsoroltál pont olyan dolgok, amiket kb 20 másodperc eltörölni gyorsan. Egy suhintás a mosogatós szivaccsal, meg egy pici öblítés. (nem igénytelen mosogatásról beszélek, gyorsról) Két vágódeszka ne viccelj már :B
Kezet is többször mos az ember főzés közben, egy ilyen mini-mosogatással meg is van az is.
Megcsinálod az adott dolgot az adott eszközzel, egyből elmosod, rakod a csöpögtetőbe. Tényleg csak másodpercekről van szó. Olyan workflowot lehet csinálni, hogy 0 plusz időd megy el a mosogatással, és a végére semmi nem marad. Nem hiszem, hogy a mosogatógép egyszerűbb/gyorsabb/kézenfekvőbb.

(#43) Dluinet válasza potyautas (#30) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Németországban csináltak egy tesztet, mosogatógép ellenes nők VS mosogató gépek.
A legpazarlóbb gép is takarékosabb volt a legtakarékosabb nőnél.
A legrondábban mosogató gép is szebben mosogatott, mint a legszebben mosogató nő.
Végeredmény: takarékosabb és szebben mosogat a mosogatógép, mint az ember.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#44) Hieronymus válasza kemotox (#38) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Vannak amiket nem tömegével sütünk, pl ha pirítani akar az ember, akkor nem rakja tele az edényt, mert abból párolás lesz,"

De ez nem az elkészítendő adagok mennyiségétől függ.
Ha például gombát akarsz pirítani, vagy nagyobb átmérőjű serpenyőt használsz vagy több lépésben teszed meg. Esetleg a nagyobb serpenyőben nyomsz le több kört.
Ráadásul a gomba előkészítésének ideje, nagyjából egyenes arányban nő, az adagok számával.

Töltöttkáposztát egy személyre senki sem kezd el készíteni. Ha nekiállsz, jóval nagyobb mennyiséget készítesz el.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#45) Somatom válasza Hieronymus (#44) üzenetére


Somatom
veterán

Azt hiszem, dobnom kell ezt a topikot. Negyedik hete vagyok kint, még van kettő, itt állok egy svájci határ kamionparkolójában, ti meg töltöttkáposztákat, meg húsleveseket emlegettek. :O Ez igazán aljas dolog! Bosszúból csinálok egy tojásos lecsót, szalonnával, kolbásszal felturbózott konzervből és felhasználom hozzá mindhárom edényemet. Aztán elmosogatok a 15 literes kannából. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#46) Rimuru válasza kemotox (#42) üzenetére


Rimuru
veterán

Van szakacs ismerosod? kerdezt meg hogy o mit gondol arrol hogy kevesebb vagy tobb emberre konnyebb fozni.

Chaser: fa eszkozoket nem rakunk mosogatogepbe. :)

Vigyázat, csalok!

(#47) Chaser válasza kemotox (#42) üzenetére


Chaser
titán

En nem mosogatok, koszonom, nem fogsz meggyozni:) ez csak egy etel volt, rengeteg van aminel sokkal tobb edeny osszegyulik, sztem mar pont annyira standard mint egy mosogep, amennyire elleneztem par eve, mar annyira hianyozna

Szerk:
colomb2
Ha azt mondod nem, indokold is legyszives
Ahogy a gep elmossa, olyan tiszta kezzel mosva nem lesz egy fa vagodeszka, csak nagy kuzdelmek aran
Mivel rendszeresen mosom igy oket, latom h semmi bajuk nincs, nem vetemednek, nem serulnek, ami gozt a vegen kap, esetleges mosogatoszert is likvidalja belole

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48) kemotox válasza Rimuru (#46) üzenetére


kemotox
addikt

Nem írtam, hogy nehezebb-e az egyik a másiknál. Csak hogy más. Mint ahogy fölöttem is írták, adagokban kell főzni, stb. Több idő nyilván, nagyobb edénnyel macerább dolgozni stb.
Ne felejtsétek el, hogy a topic egy kezdő, egyszemélyes főzéséről szól. Az rajtunk nem segít, hogy a szakácsok mit, hogyan csinálnak a valszeg jóval nagyobb tudásukkal. (Ha meg munkahelyi viszonyokra gondolok akkor ott a nagyobb konyha, jobb eszközpark, és az emberei)

Nekem legalábbis a posztból nagyon az jön le, hogy emberünk most ismerkedik ezzel a dologgal, szóval valszeg nem olyan kajákkal fog kezdeni, amikhez 4 vágódeszka, 3 kés, 13 pohár és 10 asztal kell. Egyszerű hétköznapi főzéseket látok magam előtt, néhány alapanyagos, gyors kajákat. Így már értitek, hogy miért tartom (JELEN ESETBEN - úgy tűnik ki kell emelni) logikusabbnak a sima hagyományos mosogatást?

(#49) Lauda válasza Somatom (#10) üzenetére


Lauda
félisten

Ezt megírnád hogyan tudom elkészíteni húsz perc alatt?

(#50) Lauda válasza bambano (#16) üzenetére


Lauda
félisten

Én szeretek mosogatni és rendet is tartok a konyhámban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.