Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Gondolkodok jövőre új táblagépen is, de igazából még nem látom, miért lenne rá szükségem... :)

(#2) daniel909


daniel909
addikt

Külön termekcsoport a Mac és az ipad. Nem fogják össze vonni a kettőt. Azt is kizartnak tartom hogy a macbook air érintő képernyőt kapjon. Az viszont nem lehetetlen hogy három méret lesz ipadbol. Bár nem látom sok értelmét.

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#3) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

És vajon mennyibe fog kerülni? (Pláne itthon...) :F

B.Cs.

(#4) macskea


macskea
őstag

Szerintem jó ötlet lenne összevonni a kettőt, és egy iPad-re illeszthető, esetleg plusz akkut tartalmazó lecsatolható billentyűzettel előrukkolni. Egymás mellé szerintem felesleges lenne két ilyen eszköz, ami ráadásul mindkét műszaki megoldás hátrányos tulajdonságait tartalmazza, amikor lenne lehetőség egy kompromisszummentes termékre is. (nyilván a súlyelosztás vs vastagság komoly kérdés lenne ez esetben, de egy Apple-nek ne legyen már probléma ezt megoldani) :)

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#5) bok92 válasza bollokcs80 (#3) üzenetére


bok92
addikt

iPad Air 2 ár + 100 dollár minimum. Na de még meg sem jelent. :)

(#6) marositech


marositech
senior tag

És akkor a 11-es Macbook Airt kivágják vagy watdöfak?

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#7) eventus válasza macskea (#4) üzenetére


eventus
veterán

Illeszthető billentyűzet? Csak nem gondolod, hogy az apple "másol" :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#8) kolosanyi válasza macskea (#4) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nem hiszem, hogy ezt meglépnék, ez a Microsoft területe igazából. Apple sose PC-t akart csinálni a táblagépből, hanem kvázi egy nagy okostelefont, amilyen ma is (jó, ez nyilván túlzás).

(#9) BatchMan


BatchMan
senior tag

Az A4 297x210 mm. Ez attól alig nagyobb. De miért kell nagyobbra csinálni?

(#10) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

A macbook air mellett nem igazán látom ennek sok értelmét, főleg a mai elég fapados iOS-el társítva.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#11) PandaMonium válasza Tigerclaw (#10) üzenetére


PandaMonium
őstag

Semmi gond az iOS-el, max. abba lehet belekötni, hogy nincs torrent kliens meg emulátorok, de ha erre vágyik valaki akkor ugye jailbreak és kész is. :)

What I cannot create, I do not understand

(#12) zsolidodd válasza PandaMonium (#11) üzenetére


zsolidodd
senior tag

Jobban belegondolva, tényleg ez hiányzik róla :D

(#13) Tigerclaw válasza PandaMonium (#11) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Én például nem bánnám, ha az újabb és újabb iOS-ek gyorsabbak lennének, nem pedig lassabbak, de a rendes multitask és a többablakos app futtatás is egy hiányzó feature. Az ekkora nagy tableteket a konkurencia kifejezetten munkára, amolyan notebook helyettesítőnek szánja, amire a jelenlegi iOS nem alkalmas. Még annyira se képes, hogy egy böngészőfülön lévő begépelt szöveget megtartsa, amíg átlépek egy másik fülre, vagy egy másik elindított alkalmazásba, majd vissza. Írsz egy dokumentumot, blogot, posztot, átlépsz egy szótárba, vagy megnyitsz egy másik weboldalt, hogy megnézz valamit és mire visszalépsz a korábban begépelt szöveg eltűnik és helyette újratölti az oldalt. Én biztos nem bíznám rá a munkám egy ilyen rendszerre. Valószínűleg emiatt a fapados megoldás miatt nem bővít memóriát az Apple az iOS eszközökben. (persze megoldhatnák memória bővítés nélkül is)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#14) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Számomra a tablet, mint tartalom fogyasztási ezköz létezik. Elvileg mindél nagyobb, annál jobb. De nem olyan könnyű megmondani, mennyire lenne kényelmes használni 4:3 képarányt ekkora méretben. Először a 16:9 is nagynak túnt, lehet ez is abszolút megszokható. Munkára nem feltétlen jó a nagy méret, legalábbis inkább legyen mobil az ezköz, mert másra ugyis ott az asztali gép, vagy a noti.
Megteheti az Apple, hogy kockáztat egy ilyen táblával, mert van pénz. Ha meg bejön akkor lehet megint rekordokat dönteni. Szívesen kipróbálnám azért ezt is.
Ár meg vagy nagyon drága lesz, vagy ojó ár érték aránnyal fogják árulni mint a mostani ipadeket. Elég kétesélyes a dolog. De egy biztos az ár is fontos szerepet fog játszani az eladásokban. Ha csak egy 100$-al lesz drágább mint a sima ipad, akkor sokan el fognak gondolkodni, hogy az "iPad+"-t vegyék.

(#15) alkatraz3000 válasza Tigerclaw (#13) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Vegyél air 2-t. Az nem lassul, hanem sosem látott gyorsaságot hozott. ;)

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#16) joey04


joey04
titán

Lehet, hogy az is érintőkijelzős lesz?
csak nem lesznek olyan hülyék az almánál...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#17) Cilindrik válasza Tigerclaw (#13) üzenetére


Cilindrik
aktív tag

"Még annyira se képes, hogy egy böngészőfülön lévő begépelt szöveget megtartsa" - ez igaz, azonban a többi problémával még nem találkoztam ipad-en (mini 1gen, Air).
De az kétségtelen hogy az iOS nem munkára való, illetve max csak bizonyos munkákra.

(#18) bok92 válasza Tigerclaw (#13) üzenetére


bok92
addikt

"Írsz egy dokumentumot, blogot, posztot, átlépsz egy szótárba, vagy megnyitsz egy másik weboldalt, hogy megnézz valamit és mire visszalépsz a korábban begépelt szöveg eltűnik és helyette újratölti az oldalt."
Air 2 alatt ilyen gond nincs... ;)

(#19) Touch-ko válasza Cilindrik (#17) üzenetére


Touch-ko
őstag

`De az kétségtelen hogy az iOS nem munkára való, illetve max csak bizonyos munkákra.`

-Errol kerdezd meg az American Airlines, British Airways munkatarsait, a Eurostar alkalmazottait, valamint a kornyekunkon levo korhazak dolgozoit. Az itteni tom. kozlekedesi tarsasag is iPad-ket hasznal, hogy megjobb tajekoztatast tudjanak nyujtani a metromegalloknal turistaknak.. Csak, hogy parat emlitsek. En is hasznaltam mar munkara..

(#20) Cilindrik válasza Touch-ko (#19) üzenetére


Cilindrik
aktív tag

Ezt mondom hogy csak bizonyos munkákra. Aminek nem mondtam hogy szük köre van.
De én pl DTP-zni nehezen tudnék vele, talán ha az Adobe kiadná a CS-t vagy a CC-t ipadre + mondjuk toll és billentyűzet. De akkor is kicsi lenne a kijelző.

Amugy amiket említesz azok gondolom jellemzően mind 1-2 alap + célszoftverrel alkalmasak az adott munkára. Ez szoftver kérdése nem az ios kiváltsága a többiekkel szemben.

[ Szerkesztve ]

(#21) Tigerclaw válasza alkatraz3000 (#15) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A vassal elégedett vagyok, az iOS-el nem. A 6.x-es rendszeren még minden szépen futott aztán a 7 és a 8 rengeteget rontott rajta. Gondolom ezzel próbálják elérni, hogy a user cserélje le a régebbi iPadját a legujabbra, miközben érdemileg alig fejlődött a rendszer.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#22) macskea válasza bok92 (#18) üzenetére


macskea
őstag

Symbian S60 alatt sem volt, szóval ez nem nagy teljesítmény... ilyen problémáim utoljára WM6 alatt voltak, de azok a Berlini fal leomlásával egy időben megszüntek. ;]

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#23) LurkerSheik


LurkerSheik
senior tag

Kissé hosszú lesz már az a név; Apple Ipad Air 2 Plus, lassan kezetfoghatnak samsungékkal. ;]

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#24) halkow


halkow
őstag

Nagyon rafináltak az apple-nél tudják mi a dörgés lehet lesz valami de akkor már tényleg kinyirnák a macbook air-t

Alcatel onetouch idol2s the king

(#25) dreamdancer válasza Touch-ko (#19) üzenetére


dreamdancer
őstag

Egy hiba van a logikában: ezekben a munkakörökben azért használnak tabletet notebook helyett, mert a tablet "mobilabb", mászkálós cucc. A 12"-os iPad viszont pont ezen a nagyon lényeges paraméteren ront, és mit is ad cserében? +2 hüvelyket.

Komoly munkához (pl. építészdemo) az A9 is harmatos, lightos dolgokhoz meg nagyon nem létkérdés az a +2". Az csak arra jó, hogy nehezebb, kényelmetlenebb legyen.

Én nagyon nem látom ezeknek a "szupertableteknek" a célközönségét (mármint milliós nagyságrendben), de hát az Apple (meg a Samsung) biztos okosabb nálam...

Nem a lényeg a fontos.

(#26) hue2000


hue2000
tag

AZ Iphone 6 Plus is méretes masina ez is elég nagy tab lesz szerintem ezt tök jó , hogy végre nagy gépeket gyárt az apple :C

Az élet mindig drága

(#27) Picike8 válasza dreamdancer (#25) üzenetére


Picike8
aktív tag

#25, dreamdancer
A szupertabletnek azért van értelme, mert iszonytosan sok ember csak és kizárólag otthon használja a tabletjét, ahelyett hogy bekapcsolná az asztali gépét. Szépen leülnek a kanapéra, aztán olvasgatnak - ergo nem kell kicsinek lenni (nagyban jobb olvasni, forradalmi ötlet), és iszonyatosan könnyűnek sem (mert nem kell cipelni). Szóval simán elképzelhető, hogy ez inkább consumer gép lesz. Illetve ha valamit, akkor ezt fogják az oktatásba bedobni, mert a +2 inch igenis számít (hasonlíts össze egy 3 inch-es kijelzőt egy 5 inch-essel).

Más:
Másrészt biztos vagyok benne, hogy az Apple NEM fog érintőképernyős Macbook Air-t kiadni, hiszen az OSX egérre és billentyűzetre van tervezve, nem pedig kövér kis ujjacskákra. Dual Boot megoldással nem adja ki (nem érdeke hogy iPad és Mac helyett csak Mac legyen, amivel egy iPad funkcionalitását is megkapod).
Plusz ha csak érintős lenne az Air, akkor házon belüli konkurenciát csinálnának az iPad Air Pro-val/Plus-szal.

Szerk.:
Amúgy Legenddnek gratulálok hogy az Apple-topikokban lévő flamewart kicserélte egy (alapvetően butaságon alapú) izgalmas eszmecserévé.

[ Szerkesztve ]

(#28) macskea válasza Picike8 (#27) üzenetére


macskea
őstag

Jaj, ez a 3 incs - 5 incs párhuzam a 10 incs - 12 inccsel fájdalmasan erőltetettre sikerült. A reális összehasonlítás terület alapon történt volna, nem szimplán a képátló alapján... :O

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#29) dreamdancer válasza Picike8 (#27) üzenetére


dreamdancer
őstag

Az érintős MB Air-ben én se hiszek, az egész koncepció elhibázott, a hasonló win-es laptopokból is aránylag elenyésző mennyiség fogy.

Az iPad Pro-nak viszont otthon se látom értelmét. Már a duci iPad 3 is tudott nehéz lenni, egy 12"-os tablet szvsz otthon is kényelmetlen, mintha egy nagy, nehéz könyv lenne a kézben - nem jó. És otthon egy Core i5-erejű A9-es nek sincs sok értelme (tabletben).

De hát én az 5-6"-es telefonok értelmét és létjogosultságát is kétségbevontam anno, ma meg ugyebár...

Nem a lényeg a fontos.

(#30) maggi1886076


maggi1886076
addikt

merevítőt kap? ;] nehogy boomeráng legyen :DDD

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#31) Touch-ko válasza dreamdancer (#25) üzenetére


Touch-ko
őstag

En nem igy gondolom. Ha kiadjak, akkor valami celjuk csak van vele amit el tudnak erni. Mondjuk nekem pont felesleges lenne egy nagyobb iPad mint a normal meretu.

(#32) Picike8 válasza dreamdancer (#29) üzenetére


Picike8
aktív tag

Azért ne felejtsd el, hogy az iPad 3 majdnem 33%-kal nehezebb az Air 2-nél. Szóval a súlycsökkentés miatt simán meglehet az, hogy a nagyobb iPad súlyra kábé azonos lesz a 3-as iPaddel (ami szintén nem nehéz - nekem volt első generációs iPadem és már az sem volt nehéz [28 grammal nehezebb a 3-asnál]). ;)

(#33) kondás


kondás
tag

Én örülnék egy ilyennek, ha majd valamire cserélem a hármast, ilyen lesz.
Végre teljes méretben lehet majd olvasni a pdf magazinokat nagyítgatás,helyezgetés nélkül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.