Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dr.F.E.R.I.


Dr.F.E.R.I.
addikt

Angol fordításban állítólag így hangzik a francia nyelvű hír:

"You’re gonna love it, but it’s a Remaster. It’s perfect to fill gaps inthe line-up. Really, Big N [Nintendo] will have one game per month in 2015."

Tehát semmi köze nincs a hír címének hozzá, nem a Wii U-t dolgozzák át, hanem állítólag egy régi játéknak készül egy újrahúzott változata (mint amilyen a Wind Waker HD). De ez is csak azért hírértékű, mert olyan forrástól származik, akinek a korábbi szivárogtatásai már bizonyultak helyesnek.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#2) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Én pont azt várom, hogy míg a két nagy egymásra figyel, a Nintendo is piacra dob egy a PS4-et és az XBOX ONE-t is überelő konzolt 1-2 éven belül. Látni lehet a Nintendo helyzetéből, hogy ez a farvizen evezés egy budget konzollal inkább csak szenvedés. Amíg nem lesz egy igazán erős konzoljuk, addig a nagy címek és az igazán ütős fejlesztések elkerülik őket és a vásárlóik elfogynak.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#3) Dr.F.E.R.I. válasza Tigerclaw (#2) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Wii U topikban ez már oda-vissza ki lett tárgyalva, hogy nem érné meg nekik. Mindenképp végig fogják futtatni ezt a generációt, maximum annyival előbb lesz kivezetve a konzol, amennyivel a másik kettő előtt dobták piacra.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#4) Jason19 válasza Dr.F.E.R.I. (#3) üzenetére


Jason19
senior tag

Pedig mekkora lenne, ha a nintendo piacra dobna egy normális hardverrel szerelt konzolt :DDD

(#5) Def26 válasza Tigerclaw (#2) üzenetére


Def26
félisten

Én is szívesen vennék egy erős nintendo gépet.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#6) Shatterstar válasza Def26 (#5) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

+1!

Mostanság az ilyen hírek alatt csak fikázni szoktam a nagy N-t,de hozzáteszem jó okom van rá. Elvégre én is potenciális vásárlónak számítok, hiába a PS iránti elkötelezett hűségem ;] Abban a pillanatban futnék Nintendo konzolt venni, amint változtatnának a hozzáállásukon! Nem várom el tőlük,hogy teljes mértékben felzárkózzanak a két nagy rivális mellé,de az olyan apróságokat mint a FullHD, multiplatform címek kiadása szerintem még nem izzasztaná meg őket olyan mértékben :)

Ja és több exkluzív AAA játékot tessenek nyomatni lehetőleg új címeket, ne folyton a Mario-Zelda-Sonic retro hármast!!! Ezek is nyilván kellenek,de legyünk már kreatívabbak bassza meg az ég egy faszát :DDD

Why are you wearing that stupid man suit?

(#7) ldave válasza Dr.F.E.R.I. (#1) üzenetére


ldave
félisten
LOGOUT blog

Szerintem egy GameCube címhez nyúlnak vissza, egy Sunshine remake jó lenne.

A Slime draws near! Command?

(#8) BabMester válasza Shatterstar (#6) üzenetére


BabMester
senior tag

Az AAA exclusive címeket mint a Super Mario 3D World stb. FullHD 60 FPS-el futtatja, olyannyira h jelenleg wii u-ra van a legtöbb ilyen játék a konzolok közül :) ezt elnezve nem is nagyon igénylik az erősebb vasat, a nintendos programozók amugyis az egyik legjobb csapatként vannak számon tartva, az exclusive címek valami félelmetes 2 giga körüli helyet foglalnak csak digitálisan..

[ Szerkesztve ]

(#9) Shatterstar válasza BabMester (#8) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Hmm, ez máris egy olyan indok ami miatt érdemes lenne Nintendo-t venni :) Viszont ameddig a többi problémát meg nem oldják, addig marad a Sony masinája. Aztán talán pár év múlva megtörik a jég és a nagy N is felzárkózhat a többi "óriáshoz".

Szerk: Aztak*rva :Y Emelem kalapom a programozók előtt! Nagy kár,hogy ezek a tehetséges szakemberek egy olyan cégnél dolgoznak aminek a vezetője elzárkózik minden olyan újítástól, ami a vállalat és persze a rajongók hasznára lenne :(((

[ Szerkesztve ]

Why are you wearing that stupid man suit?

(#10) Tigerclaw válasza BabMester (#8) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Szerintem aki ma a Mario különböző verzióit AAA kategóriásnak tartja az leragadt valahol 15 évvel ezelőtt az időben. Gyerekes, gyermeteg alacsony minőségű grafika, nulla story, totál fantáziátlan 6-8 éves gyerekeknek szóló játék, aminél a legminimálisabb fáradtságot se veszik, hogy a mai időkhöz illő szintű grafikát kapjon. Egyszerűen ugyanazt adják el évről évre. Pokemon detto. Ott van pl. a Kinectimals nevű XBOX játék. Nagyon szép, nagyon aranyos, nagyon szuper gyerekek számára, mégis totál update a grafikája. Miért nem készítenek Kinectimals minőségű Pokemon játékot?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#11) Dr.F.E.R.I. válasza Tigerclaw (#10) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Azért nem készítenek, mert a játékosok zöme - veled ellentétben - nem grafikabuzi, hanem inkább a játékélményt keresik. Ebben pedig nehezen verhetőek a N stúdiói.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#12) Feverke válasza Tigerclaw (#10) üzenetére


Feverke
tag

De ezt most nem ertem.. "a mai időkhöz illő szintű grafikát kapjon". Mit szeretnel? egy szuperrealisztikus filmszeru mariot? vagy mi a szint? Elottem is mondtak mar, hogy a super mario world fullHD 60fps, gyonyoru grafikai szinten van... akkor kerdezem megegyszer, mit szeretnel? Crysis 3 Mushroom kingdom mod?

"In the grim darkness of the far future there is only WAR."

(#13) mirci18 válasza Tigerclaw (#10) üzenetére


mirci18
addikt

Hát te nagyon el vagy tévedve.
A Nintendo nem az olyan tömegjúzerekre vár mint te akik grafikabuzik.
Érdekes annó nem is olyan régen tán 10-15 évvel ezelőtt még eggyik konzolos embernek sem volt fontos a grafika inkább a játékmenet és az érdekes újítások.
A Nintendóban pont az a jó hogy Mariot már lassan 30 éve a Zeldát több mint 25 éve újra és újra kiadják és mégis kell az embereknek.
Pont azért mert ezek egy roszabb grafikával is többet nyújtanak mint a mai gagyi lövöldözős játékok.
Azért érdekes hogy manapság nincs olyan játékszéria ami annyi ideje él mint a Nintendóé.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#14) Tigerclaw válasza Dr.F.E.R.I. (#11) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Igen, látszik a Nintendo fényes üzleti sikereiből, hogy neked van igazad és a playerek zöme egy huszonnyolcadik Mario és Pokemon játékot akar szigorúan változatlanul... Ja nem, már harmadik éve veszteségesek.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#15) perge666 válasza Tigerclaw (#10) üzenetére


perge666
veterán

Én Nintendókon és azok hamisítványain nőttem fel.

Egyszer kipróbáltam a PS1-et és a rabja lettem,sorba vettem meg a nextgeneket,sőt az Xboxal is így voltam.
Nagyon sok konzolom volt már,és kb 3 hónapja olcsón hozzá jutottam egy Nintendó Wii-hez/ilyet még csak nem is próbáltam/és teljesen magával ragadott az élmény. :K

Az MS és a Sony konzoljait azért cserélgettem az utóbbi időben mert nem találtam meg a nekem valót,és hiányérzetem volt.

Nem azt mondom hogy a Wii teljesen tökéletes,és ez az amit keresek,mert sajnos új játékok már nem jönnek ki a WiiU-nak köszönhetően,de amíg annyira lecsökken a nextgen/WiiU/ ára hogy meg tudjam venni,addig elleszek vele,és ha mai játék kell arra ott a PC-m. :)

[ Szerkesztve ]

(#16) Dr.F.E.R.I. válasza Tigerclaw (#14) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Nem mintha a két dolog összefüggne, de nevezz már meg csak egy olyan konzolgyártót, aki nyereséges.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#17) ldave válasza Tigerclaw (#10) üzenetére


ldave
félisten
LOGOUT blog

Ha még azzal egyet is értenék, hogy a látványvilág picit gyerekes (pedig nem), abban már nem tudok igazat adni neked, hogy fantáziátlan játékokat készítene a Nintendo, a legutóbbi Super Mario mindegy egyes pályája más és más, nincs két azonos játékmechanikát igénylő feladat, mindezt úgy több mint 100 pálya van a játékban. A fáradtság pedig nem ott látható, hogy a legutolsó falevélre és hd textúrát toltak, hanem hogy minden úgy van beállítva, hogy folyamatos 60 fps-sel mozogjon a játék, egy pillanatra se akadjon meg. Persze az ilyen típusú látványvilág élvezetéhez szükséges, hogy lélekben és szívben egy picit gyerek maradjon az ember. Akinél ez már nincs meg, az menthetetlen.

Ha valamiért lehet szidni a mai Nintendo-t, akkor az inkább a gép és a játékok köré épített szolgáltatási rendszer hiányosságai miatt van, nem pedig maguk a játékaik minősége miatt.

A Slime draws near! Command?

(#18) nonsen5e válasza Dr.F.E.R.I. (#16) üzenetére


nonsen5e
addikt

random gondolatok:
Tudtommal a Microsoftnak nem megy éppen rosszul a bevételt tekintve.
A Nintendo meg lehet nem a tömegjúzerekre megy, de ez a stratégia hosszú távon nagyon nem életképes.

Félreértés ne essék, nem vagyok grafikabuzi, csak pár állítást nem lehetett szó nélkül hagyni:
Régen rossz lenne ha ilyen grafika mellett nem menne a fullHD 60 fps.
Aztán meg hiába fullHD a felbontás, ha a grafika a többi konzolon 720p-ről felskálázva is fényévekkel jobb.

Az exkluzívokról meg annyit, hogy más a felhozatal, de lényegében ugyanaz. A többin van Fifa 56, a CoD 48 és a Battlefield 86, addig itt a Mario 115 a Zelda 51 és a Pokemon 94. Lehet most erre mondani, hogy teljesen más, mert itt "újítanak valamit is", de aki a fentebb említett PS/BOX/PC játékoknak a rajongói meg pont az ellenkezőjét állítanák. Valamiért minden játékot van aki megvesz.
Nekem semmi bajom nincs a Nintendós játékokkal, egyszer, többször is kipróbáltam, nekem nem jöttek be, attól még más ugyanúgy élvezheti őket, csak nem kell a mellébeszélés, hogy a legjobb, mert ez teljesen szubjektív.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#19) BabMester


BabMester
senior tag

Ne etessetek a troll-t :) a kolléga meg vagy nagyon fiatal, vagy csak unatkozik, különben miért írna ide ha láthatóan utálja a N-t.. :)

[ Szerkesztve ]

(#20) Dr.F.E.R.I. válasza nonsen5e (#18) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

1, A Microsoftnak konkrétan nagyon jól megy, az XBOX részlegnek viszont nem.
2, Akárhogy csűrjük ezt a grafika dolgot, a Wii U továbbra sem 15 évvel ezelőtti szint.
3, Konkrétan csak azt állítottam, hogy a Nintendo játékai jók. Azt nem, hogy a többieké szar lenne.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#21) Tibi86 válasza nonsen5e (#18) üzenetére


Tibi86
aktív tag

Valóban nem érted az N játékainak lényegét.
Amikor anno kiprobaltam a New Super Mario-t, olyan jatekelmenyt adott, ami már rég kihalt a mostani játékokból.

(#22) nonsen5e válasza Tibi86 (#21) üzenetére


nonsen5e
addikt

Valóban nem értem, de megmondtam, hogy ez csak az egyéni véleményem, hogy nekem nem tetszenek.
A játékélmény szálat meg nem érdemes tovább vinni, mivel objektíven nem lehet róla nyilatkozni, kinek a pap, kinek a papné.

peace :)

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#23) Tibi86 válasza nonsen5e (#22) üzenetére


Tibi86
aktív tag

Nyilván kell ehhez a játékélmény dologhoz az is, hogy gyerekkoromban volt nes-em, segam. Na, az N pont azt az élmenyt hozza még ma is, amit anno a 90-es evekben.

[ Szerkesztve ]

(#24) nonsen5e válasza Tibi86 (#23) üzenetére


nonsen5e
addikt

Lehet, s akinek már akkor tetszett annak ma is ugyanúgy tetszhet, de előbb utóbb (mindenki, na jó nem mindenki, sőt... :D) kinő belőle, és felnő az adott generáció. A mai generációról (ez szintén vitatható) szerintem többségben elmondható (hogy ez jó-e vagy sem, mindenki döntse el maga), hogy nem ugyan olyan a preferenciája, mint az "öregeknek" és emiatt a Nintendo nem tud annyira elterjedni mint régen, és szerintem többen is pont emiatt mondták, hogy újítani kéne.

Az "újításról a játékiparban" címszóval ezer oldalas könyvet lehetne írni teletömve pro és kontra listákkal, de igazából sosem lehet úgy kijönni belőle (vagy mégis?) úgy, hogy mindenkinek jó legyen. Ha nincs újítás, az adott műfajra/stílusra/játékra/konzolra vevő emberek száma lassan de biztosan előbb-utóbb csökkenni fog egészen addig míg totálisan veszteséges nem lesz az adott cég és bezár, vagy újít. Ha meg újít akkor a "régi keménymag" átverve érezheti magát, mert lehet az adott stílus/műfaj miatt szerették a termékeket. Továbbá az igazán nagy újítások után (amit itt is mondtak) felmerül a kérdés, hogy egy mai fiatal miért is vegye pont ezt a számára eddig nem szimpatikus cég termékét, mikor már van több más jól bejáratott név is mint opciók.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#25) xtremez


xtremez
aktív tag

Elhiszem lehet olyan mario vagy zelda stb. Iterációja ami tényleg jó, de nem hinném, hogy ez 45. résznél is magával ragadó. Miért nem képesek újabb egyedi dolgot letenni az asztalra ? Én egy komoly címnek örülnék, de maradhatunk a könnyedebb játékoknál is.

[ Szerkesztve ]

(#26) cskamacska válasza Dr.F.E.R.I. (#11) üzenetére


cskamacska
addikt

"játékosok zöme - veled ellentétben - nem grafikabuzi"

Akkor gondolom neked kimaradt a 90-es évek, amikor leesett állal ámultunk, hogy a Super Mario64 full 3D, azt kihasználó játékmenettel, mikor a Doom a gagyi spritejaival meg a 2D pályáival el se indult a gépünkön(de még az iskolában is szaggatott). Golden Eye 007-ről nem is beszélve, de az Ocarina of Time is bőven megállta a helyét.

Ja kérem, csak akkor a Nintendo még tudott kihozni versenyképes hardverrel szerelt konzolt, és élvonalbelien kinéző játékokat, akkor még nem kellett a fanoknak saját képükbe köpniük, hogy nekik megfelel amit a eléjük raknak és csak a "játékélményt keresik". :U :(((

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#27) Dr.F.E.R.I. válasza cskamacska (#26) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Túl sokat gondolkodsz... :N Én még az első nintendó konzolokkal kezdtem, a Super Nintendóm a megjelenés után nem sokkal megvolt ('92), a NES picivel később. Azt tudom neked így huszoniksz év távolából elmondani, hogy kábé a kilencvenes évek közepéig lehetett tiszta szívvel azt állítani, hogy a N játékok egyértelműen szebbek a PC-s riválisaiknál. A SNES önmagában ugye 2D grafikát jelenített meg, ebben a korabeli számítógépek sem voltak igazán jobbak. Ironikus módon éppen azt a játékot mondanám vízválasztónak, amit annyira lefitymálsz (igen, a Doom-ot). A Doom azért jó kiindulási alap számomra, mert számítógépem később lett, mint játék konzolom, a Doom-ot pedig átportolták SNES-re, arra lett nekem is megvéve. Csak úgy volt nintendóra adaptálható, hogy egy 3D gyorsító chipet ültettek a kazettába, hogy a grafikus motor megfelelően fusson. Viszont a kis tárhely miatt ki kellett belőle szedni textúrákat és a pályák egy részét is. Egyedül a zene volt jobb, mint a PC verzióban, a gagyi midi-ket cserélték le valami profibb hangsávra. Nagyjából itt mutatkozott meg a SNES végső korlátja és került a PC nagyobb előnybe. A Doom egy évekkel korábbi játék egyébként a SM64-nél, akkorra már a Quake is megjelent, ami meg főleg profi 3D játék volt. Nem mondom, hogy a N64 játékai nem néztek ki jól, de pont a 90-es évek második felére már egyértelműen csak a játékmechanikájuk miatt voltak jobbak a legtöbb PC játéknál. De úgy általánosságban véve is, a játék konzolok ezután már nem nagyon érték el a korukbeli számítógépek teljesítményét. Ez persze nem mentség egy fejlesztőnek sem, hogy az adott vasból ne próbáljon meg mindent kihozni, főleg a N nagyon profi e téren.

Szerk.: mi a szösz, közben őstag lettem? Máris teljessé vált az életem. :)

[ Szerkesztve ]

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#28) nonsen5e válasza Dr.F.E.R.I. (#27) üzenetére


nonsen5e
addikt

Gratazőstaghoz. :R :D

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#29) Dr.F.E.R.I. válasza nonsen5e (#28) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Mindjárt nyugovóra térek, az üdvözlőkártyákat és virágokat a titkárnőmnek is át lehet adni. :)

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#30) mirci18 válasza nonsen5e (#18) üzenetére


mirci18
addikt

Kicsit vicces amit írsz a Fifa Cod és Battlefield részekről.
Ne felejtsd el ezek tömeg játékok amiket minden évben kiadnak mint a Need For Speed-et is.
De nem feltétlen azért veszik meg mert jó hanem inkább csak azért veszik meg mert kijött.
Arról nem is beszélve hogy én a mai napig képes vagyok bármelyik Mario játék elé leülni és játszani de olyan emberről még nem halottam aki játszott volna Fifa Cod vagy Battlefield részeivel ha már 2 évnél öregebb a játék.
Vagy te halottál már valakit aki 2002-es Fifával vagy 2005-ös Coddal nyomja?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#31) mirci18


mirci18
addikt

Egyébként meg akármikor van valami hír a Nintendóról jönnek mindig a Trollok ide okoskodni.
Hogy ilyen meg olyan szar a Nintendo.Meg hogy veszteséges.
Csak azt elfelejtik hogy az Xbox már a kezdetek óta veszteséges a Sony is már évek óta kínlódik mert bár a konzoluk relatíve sikeres addig a kézi konzol haldoklik nem veszik már annyian.
(Azt meg csak halkan teszem hozzá hogy érdekes a Nintendónál megoldották hogy visszafelé kompatibilis
legyen egy generációt de jelenleg a másik két rivális erre nem képes. Na akkor ki a f.sz?)

Tudomásul kell venni hogy a Nintedonak a 2000-es évek utáni időben két sikeres szériája volt az eggyik a wii a másik a DS mind a kettő olyannyira volt sikeres a maga szegmensében hogy soha eggyik konzolgyártó sem tudta őket megverni.

Az is tudvalevő hogy a Nintendo cég már a kezdetek óta a játékaiban törekszik az innovációra az egyedi megoldásokra újításokra.És itt nem csak Mario van meg Zelda mint sokan magyarázzák hanem van Donkey Kong van Yoshi stb. Kérdem én a riválisoknak van valami olyan játéka ami már megy 25-27 éve (mint a Mario) és nem lövöldözős vagy éppen focizós?

De hogy megemlítsem a grafikát is. Igen a Nintendo magyarázkodik a grafikával kapcsolatban.De ő legalább nem hazudik.Értem ezt úgy hogy lejebb húzza egy picit a játék grafikáját hogy szépen akadás nélkül fusson.
Érdekes olyat hogy játék akadás és belassulás nem halottam egy Nintendo-s játéknál sem. De bezzeg Need for Speed vagy éppen Gta részeinél vagy a Watch Dogsnál meg ez van. Mert nem bírta a játékot a konzol.

Az biztos hogy a Nintendonak kisebb a tábora de egy minőségi játékokat áruló cégnél így van mert ők nem a tömegre mentek.Ferrarit se vehet mindenki. Egyszer próbálkoztak a tömegek megszólításával a Wii-nél és bejött érdekes mi.

Lehet itt temetni a Nintendót minden héten.De az új exkluzív címek mint a Mario Kart 8 meg majd a Captain Toad bizonyítja hogy megdobja az eladásokat mert az emberek ilyen konzolra vágynak és ilyen élményre.
Pénze meg van bőven arra hogy legalább még kitermeljen 3-4 veszteséges generációt is.De addigra biztosan megtalálják a megfelelő utat ők is hogy újra sikeresek legyenek.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#32) perge666 válasza xtremez (#25) üzenetére


perge666
veterán

Mert a többi konzol mit csinál?
Ugyan azt amit az N!!

Vegyünk csak 1-2 példát,és szerintem nem is kell már tovább mennünk : Kratos/GOW/ vagy Snake/MGS/ a PS3-ból..........
Minden évben azt hallom hogy ez az utolsó rész,és hogy méltó befejezést csináltak neki,erre a következő évben jön az újabb rész,amiben feltámadnak,vagy a túlvilágon harcolnak vagy tudom is én.

Neked a Nintendo azért tűnhet unalmasnak,mert már pár évtizede létezik,de hidd el 10 év múlva a többi konzol is megmarad a jól bevált receptnél!

mirci18 : Azért a COD az más tészta,legalább is nálam.
Én a 4.részét imádtam,és még tavaly is játszottam vele.
Meg nosztalgiaképpen a COD2-vel is játszottam amikor még meg volt nem is olyan rég a PS2.

[ Szerkesztve ]

(#33) halkow


halkow
őstag

Ideje lenne már hogy a kézi konzolok ki törjenek az okostelefonok gyűrűjéből szerintem Nintendo ds-t se csináltak már 2 éve se új ps vitát :( kérdem én csődbe mennénk ha ismét lenne valami új hd-fulhd kézi konzol?

[ Szerkesztve ]

Alcatel onetouch idol2s the king

(#34) perge666 válasza halkow (#33) üzenetére


perge666
veterán

A PS Vita ahogy hallom,nagyon nem megy. :(
Tavaly én is hozzá jutottam egyhez nagyon olcsón,de nem sokáig volt meg mert drága volt hozzá a játék,meg nem is volt nagy választék sajnos.
Pedig mostanában gondolkoztam rajta,hogy kéne valami új kézikütyü.
A PSP-t 2 napja adtam el,de azzal már kijátszottam magam,meg már a 4.volt nálam./ezt az utolsót csak egy nagyobb utazás miatt vettem meg,de már uncsi volt/

[ Szerkesztve ]

(#35) mirci18 válasza halkow (#33) üzenetére


mirci18
addikt

Olyan gyakran kár lenne új generációt csinálni.
4-6 évente egy új generáció közben esetleg csak egy frissítést kell kiadni.
Most lett kiadva a 2ds a Nintendónál.
Van sima 3ds meg 03ds xl.Egyenlőre felesleges újabb jobb konzol.
A PS Vitáról meg ne is beszéljünk nevetséges eladásai és játékfelhozatala van

Tudomásul kell venni hogy a telefonok elértek arra a szintre grafikailag hogy már nem éri meg venni a telefon az otthoni konzol mellé 60-80 e ft-ért még egy kézikonzolt is.
NEm tudom mi lenne az az irány amiben elindulva újra megnőhetne a kézikonzolok eladása úgy mint ezelőtt 10 évvel fénykorukban vagy még régebben.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#36) halkow válasza perge666 (#34) üzenetére


halkow
őstag

Hát ja nekem is az volt inkább a bajom ezzekkel a kütyükel hogy qrva drága hozzá minden játék headseg memória kártya ilyenek meg allig bírt ki a ps vita 1,5-2 órát a 3ds is néztem anno de annak nem sokkal volt jobb az üzem ideje ott meg a kijelzőt éreztem kicsinek, akkoriban jelent meg nálunk 50-60k ért a játékok meg surolták a 15-20k-t :( most már 33k körül mozog a 3ds ára

( #35 ) mirci18: köszi a választ neked is

[ Szerkesztve ]

Alcatel onetouch idol2s the king

(#37) perge666 válasza halkow (#36) üzenetére


perge666
veterán

Nekem a Vita simán bírta 3-4 órát.
Most nézegetem a 3DS-t is,de nem igazán van annyi felesleges pénzem.Esetleg ha valaki épp cserélne VGA-ra,mert az enyémet mostanság nem használom ki. :N

mirci18 : Hiába a jó telefon,ha utálom tapicskolni a kijelzőt,meg izzad a kezem. :U
2 hete vettem egy LG G2 mobilt,van hozzá USB OTG kábelem,meg Logitech F710 gamepad,de így sem olyan élmény mint egy kézikonzol,kényelmi szempontból meg pláne!

[ Szerkesztve ]

(#38) mirci18 válasza perge666 (#37) üzenetére


mirci18
addikt

Én nem is mondtam hogy jobb.
Csak sokan telefonra álltak rá olcsósági szempontból.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#39) Stevenstyle válasza Jason19 (#4) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

Na itt álljunk meg egy pillanatra! Mielőtt butaságokat irkálsz legalább vennéd a fáradtságot és utána néznél a dolgoknak! A wiu ha hardvert nézzük közel sem mérhető össze a wi esetével. Hardvert tekintve a U nem marad el úgy mint anno a sima wi a ps3 és az X360-al szemben. a wiu hardvere valamivel a két új konzol mögött van, de a lemaradása nem olyan nagy. Összességében a wiu-t is nevezhetjük next gen konzolnak. A probléma nem a hardverrel van, hanem azzal, hogy még mindig kevés rá a húzócím. A szokásos N exkluzív címből sincs sajnos még mindig túl sok, de ennél is nagyobb probléma, hogy a multiplatform címek sem jönnek sok esetben a N konzoljára.

Összességében nem a hardver a gond! Örök igaz mondás, hogy a konzolt amúgy sem a hardver adja el (nem is ebben van a gyártóknak a pénz) hanem a szoftverkínálat!

(#40) Gebriel válasza Def26 (#5) üzenetére


Gebriel
veterán

Ha valamelyik kenyérpirító gyártó, kidobna egy erős konzolt. Te arra is rá ugranál. :DDD

(#41) mlinus válasza Stevenstyle (#39) üzenetére


mlinus
őstag

a wii u hardvere kb az xbox 360-al egyezik meg. Picit jobb, de nem lényegesen. Szóval elég messze van a bonetól és a ps4-től..

(#42) mlinus válasza BabMester (#8) üzenetére


mlinus
őstag

na ezt meg honnan szedted :)

a 3dworld 720p/60fps, mint ahogy a mario kart 8 is.

(#31) mirci18

a nintendo first party játékok szépen futnak valóban, de te egy csomó multiplatform játékkal érveltél a sony és MS ellen, ami azért nem helyétálló, mivel ezek a játékok (már ha nagy ritkán megjelennek wii u-ra) ugyanúgy szaggatnak a nintendó gépén is..

black ops2
arkham origins

(#43) ViharVadász válasza mlinus (#42) üzenetére


ViharVadász
őstag

A Black Ops 2 meg a Batman játékoknál is bár látszik, hogy alacsony fps-el dolgozik a konzol, de azt is vegyük figyelembe, hogy a fejlesztők mennyi időt hagytak egyáltalán a Wii U platformra. Gondolhassák azt, hogy nem fogják sokan megvenni ezeket a játékokat Wii U-n, mert tény, nem ezek a legkedveltebb játékok a Nintendo konzolokon, így minek tegyenek ezeknek a fejlesztésükre plusz időt is, ha meg tudják csinálni úgy, hogy azok fussanak legalább 30 fps-el.

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#44) BabMester válasza mlinus (#42) üzenetére


BabMester
senior tag

http://www.cinemablend.com/m/games/Wii-U-Has-More-Next-Gen-1080p-60fps-Games-Than-Xbox-One-PS4-59924.html

(#45) Dr.F.E.R.I. válasza mlinus (#41) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Ez fele részt hazugság, fele részt csúsztatás. Ő sem azt írta, hogy a Wii U teljesítménye közel van az XO/PS4 duótól, hanem hogy nincs olyan messze tőlük, mint a kis Wii volt az elődeitől (ami igaz).

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#46) mirci18


mirci18
addikt

Komolyan mondom már fárasztó a vitátok.
Fogjátok már fel végre volt van és lessz is Nintendo.
Aki Nintendo-t vesz mint én is nem grafikabuzi hanem játékélmény orientált.
Nem a third party címek viszik a gépeket hanem az exkluzívok amikben a Nintendo jó.
Fejezzük már e ezt a véget nem érő vitát arról hogy mennyire szar a Wii U.
Akinek kell megveszi akinek nem kell annak nem kell.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#47) b. válasza mirci18 (#46) üzenetére


b.
félisten

Igazad van . Én is imádom az N-t már évek óta. Az bánt hogy régen havonta jöttek ki nagyobb címek, jobb játékok gamecubera, még wii -re is. .Az irányítót imádom, bejön az új gamepad/tablet :D
Aki meg mondjuk a SM. 3D worldre azt mondja hogy csúnya, az nem komplett. Nagyon szép játék, de vannak programozók akik a világ élvonalába tartoznak, azok kihoznak ilyenek is rá.[link]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.