Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Vegyek PS5-öt ~200.000 Ft-ért (ha lehet kapni), meg utána bele a háttértárat még 200.000Ft-ért. Fasza...És még a PC a drága. ;]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#2) Raysen623


Raysen623
addikt

Én még 155e-ért vettem a digitális verziót és bőven elférek a beépített SSD-n. Nem kellene szélsőségekbe esni azonnal. Egyébként 400 ezerből már egy közepes erősségű PC sem jön ki.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#3) Baltazár123 válasza tibaimp (#1) üzenetére


Baltazár123
senior tag

Mennyi játékkal játszor párhuzamosan, hogy kell ekkora háttértár?
Nekem series x-re van rátolva egy külső 2gb hdd, amin olyan játékokat tárolok, amikkel ritkán játszom. Ha kell bekapcsolom, egyébként meg kikapcsolva tartom. bőven elég ez a hely is, pedig elég sok játék van fenn. A belső tárhely is bőven elég.

(#4) tibaimp válasza Baltazár123 (#3) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Akkor minek a bővíthetőség? Mert a jövőben esetleg jönnek majd olyan játékok, amik az SSD-t használják "grafikai memóriaként" és a méretük több 100 GB lehet?

Na mindegy, nem akarok itt PC/konzol vitát nyitni, de ez akkor is fura. A legfurább meg az, hogy már a megjelenéskor is kevés volt a ~800GB, mi lesz itt pár év múlva...

Ezen is spórolt a gyártó(k), majd a felhasználó megveszi, úgyis megfogja.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#5) Dragon3000 válasza tibaimp (#4) üzenetére


Dragon3000
veterán

De ez miért fáj neked? Sok embernek elég a belső tárhely, így ők miért fizessenek egy nagyobb tárhelyért? Illetve Te sem vennéd meg 100e-rel többért, ha 2TB lenne benne a tárhely, így akinek kell 50e körül tud bele venni 1TB-os ssd-t pluszba.

(#6) tibaimp válasza Dragon3000 (#5) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Én nekem ez nem fáj, nem fogok venni konzolt, kb. soha. Csak fura....
Amúgy meg Belőled is tipikusan az önigazolás szól, "jól van az úgy, ahogy a "cégek" csinálják"....
pedig sajnos, nekem van igazam, bár ne így lenne....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#7) Dragon3000 válasza tibaimp (#6) üzenetére


Dragon3000
veterán

Miben van igazad? Nincs konzolom és nem is lesz, de mivel is jobb a gyártó által belerakott megoldás, ami 99%-ban sokkal többe kerül, mintha külön veszel bele megfelelő ssd-t? Azért sincs igazad, mert ha a felhasználók 80%-nak bőven elég az alap kiépítés, akkor minek drágítsa meg magának a gyártást a cég, hogy külön pl 1TB-os és 2TB-os megoldás is legyen, miközben, így se tudnak eleget gyártani? A maradék 20%-nak van lehetősége 1-2-4TB-os ssd-t még pluszba belerakni.

[ Szerkesztve ]

(#8) tibaimp válasza Dragon3000 (#7) üzenetére


tibaimp
nagyúr

"felhasználók 80%-nak bőven elég az alap kiépítés" --- erre majd térjünk vissza 4-5 év múlva. De szerintem 2-3 és is megválasztja....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#9) lordEVO válasza tibaimp (#8) üzenetére


lordEVO
tag

Addigra lesz ssd jobb aron.

"Én nekem ez nem fáj, nem fogok venni konzolt, kb. soha. Csak fura....
Amúgy meg Belőled is tipikusan az önigazolás szól, "jól van az úgy, ahogy a "cégek" csinálják"....
pedig sajnos, nekem van igazam, bár ne így lenne...."

Na meg egy olyan szemely aki jol megmondja a tutit, hogy hogyan kellett volna ezt csinalni. A sonynal, ami egy tobb milliard dollaros orias ceg, ahol a sok mernok evekig dolgozott, hogy egy elfogadhato aron belul a maximumot adjak, majd tibaimp jobban tudja.. :DDD Ez kb olyan, mint amikor haverom okoskodik, hogy mekkora hulyeseg az elektromos auto mert, hogy ez meg az.. Nem ertem, hogy az ilyen ember miert dolgozik targoncaskent egy cegnek, ha ennyira tokos elmehetne Elon Muskhoz tanacsadonak is.

(#10) Dragon3000 válasza tibaimp (#8) üzenetére


Dragon3000
veterán

Kit érdekel mi lesz 4-5 év múlva? Ott a bővítési lehetőség, addigra már utánad fogják dobni ezeket az ssd-ket. Te tipikusan azaz ember vagy, aki az elején költ feleslegesen sokat, hogy majd x év múlva kihasználja, közben meg ha x év múlva bővítene sokkal kevesebb pénzből megúszná a dolgot.

(#11) tibaimp válasza lordEVO (#9) üzenetére


tibaimp
nagyúr

A Sony most írta, hogy már nem veszteséges a PS5 gyártás, míg korábban, amikor beletették előre azt, ami "belevaló" pl.: megfelelő mennyiségű háttértár, akkor évek múlva lett csak nyereséges egy-egy konzol generáció. Most a mérnökök évekig dolgoztak azon, hogy a felhasználót ismét lehúzva és kicsit átbaszva, a Sony még több profitot nyeljen be, az amúgy is elképesztő mellé.

Nem targoncás vagyok, bár az a munka is tisztelendő. Nem tudom ismered-e ezt a szót....

De tudod mit, én itt befejeztem....szeva!

Dragon3000: úgy legyen, de majd az idő igazolja valamelyikünket....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#12) Seaky válasza tibaimp (#11) üzenetére


Seaky
tag

Már megbocsáts tiba, de miért is kéne bárkinek is veled egyet értenie? Az idő igazolja a cégeket akik a profitért dolgoznak és nem feltétlen érted vagy értem.. ;]
De ennyi szájtépés, totál felesleges volt. Ha tippelnem kéne a 20-as éveidet téped max, ha több vagy az már baj :Y

(#13) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

Az a baj, hogy ugy ragod itt a fekaliat, hogy nem is vagy erintett, de meg csak utana sem neztel a temanak.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#14) Z10N válasza Baltazár123 (#3) üzenetére


Z10N
veterán

"Nekem series x-re van rátolva egy külső 2gb hdd"
Dos emulatorozol? :)

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#15) KDMorgen


KDMorgen
újonc

Egyszerre 3-4 játék bőven elég a gépen amíg ilyen árban mozognak :DD

(#16) BusinessGuy válasza tibaimp (#1) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

66.000 ft egy random gen4-es ssd így hirtelen rákeresve.
Vafyis 150k+66k vagy 185k+66k. Ennyiért a jelenlegi árakon is maximum egy videókártyát veszel ami kb egálba lesz a konzolokkal, semmi mást... Pláne ha megint elszabadulnak az árak..

Gyakorlatilag bármilyen gen4-es ssd működik, ennyi a lényeg, minden mással csak túlfantáziálták a hihhetetlen ssd powát a Sony mondja meg mi lesz jó dologgal...
Egyébiránt pc-be se ingyé van a háttértár ugye....

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.