Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Rabbitf_24


Rabbitf_24
őstag

Hiánypótló, köszönjük! :R

(#2) Garada válasza Rabbitf_24 (#1) üzenetére


Garada
őstag

+1
Remek cikk, eszméletlen részletesen minden lépés leírva! :R

(#3) a.sebi


a.sebi
őstag

Eddig meg nem volt gari nélküli ps 4 tekintve a decemberi megjelenést!
Mostmár lesz :DD

(#4) Gijon válasza Rabbitf_24 (#1) üzenetére


Gijon
senior tag

Jó cikk! :K Csak neki ne kelljen állnom :U

(#5) rovid89


rovid89
csendes tag

hiánypótló a cikk gratulálok hozzá, mindig is szerettem az ilyen csináld magad dolgokat :D

jöhet még ilyen nyugodtan

(#6) Dovloran


Dovloran
senior tag

Jó lett a cikk. Részletes és ügyes. :D Én is akarok egy PS4-et, de nem hinnék, hogy ebbe valaha is belekezdek majd.

Samsung Galaxy Y ~ LG Optimus F6 ~ Apple iPhone 4S - iOS 6.1.3 ~ Apple iPhone 5S ~ Meizu M6 Note ~ Lenovo S5 Pro ~ Umidigi S5 Pro ~ Google Pixel 6a - GrapheneOS

(#7) Weeman1


Weeman1
veterán

Jó cikk,minden elismerésem. :)

Xiaomi 11T Pro

(#8) Rabbitf_24


Rabbitf_24
őstag

Hőmérsékletek/hangok szempontjából érezhető javulsá volt?

(#9) Sza_Sa


Sza_Sa
senior tag

Érdekes cikk, a Philips csavarhúzó jó, de én inkább az ismertebb nevén írnám ami PH és a mérete. pl.: PH-3
Mert keresztfejű csavarhúzóból létezik PZ is, meg a számtalan méretet már ne is említsem.
Szerk: Én nem mertem volna egy garis cuccot szétszedni :R

[ Szerkesztve ]

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#10) AndrewBR


AndrewBR
senior tag

+1
Nagyon yo cikk.
Thx

A.

(#11) Sn00k


Sn00k
veterán

Komoly írás! Grat!

Én is erősen gondolkozom egy PS4 beszerzésén, de kissé mellbe ütött, hogy írtad 5400rpm-es vinyót raktak bele. Nem is értem, ennyire megdobta volna az árát egy 7200-as ? lol! Még jó , hogy írod viszonylag egyszerű a cseréje... :U

3njoy the Lif3

(#12) krx21


krx21
nagyúr

Köszönjük! :C
A paszta csere a placebón kívül javít a hatékonyságon, vagy nem vetted észre? A képek lehettek volna egy kicsit jobb minőségűek... Amúgy ügyes vagy!

(#13) davidsone


davidsone
addikt

Grat! Komoly, részletes írás lett.

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#14) haddent válasza Rabbitf_24 (#8) üzenetére


haddent
addikt

Köszönöm mindenkinek! Remélhetőle nem lesz rá senkinek szüksége ha mégis akkor meg használható lesz :R

Hőmérséklet/hang talán kicsit javult, de sajnos épp a kánikula előtt csináltam, ezért most minden hangos és meleg :DDD (Mérésről meg ugye szó nagyon nem lehetett, hitelesről.)

(#15) aizen92


aizen92
addikt

Köszönjük a cikket! :R

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#16) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Kösz az írást!
Egy dolog érdekelne komolyan, simán bemegy egy másik aksi vagy mokolni kell kábelel, esetleg forrasztani?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#17) haddent válasza F.B.I. (#16) üzenetére


haddent
addikt

Attól függ. Szó szerint bármilyen 5VDC akksit belerakhatsz. Én most rendeltem 2000mAh (eredeti 800-as), ez elvileg simán belemegy. Forrasztás csak akkor kell ha pl. telefon akksit akarsz belerakni :DDD Jó esély van rá, hogy simán kihúzod, bedugod, megy.

(#18) F.B.I. válasza haddent (#17) üzenetére


F.B.I.
veterán

Linked van róla?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#19) MerLinh válasza Sn00k (#11) üzenetére


MerLinh
senior tag

hát ha mindenképpen cserélni szeretnéd, én inkább ssdt raknék bele, persze egy 500asnak még huzos az ára de idővel lehet jó lesz =)

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

(#20) Jeanne d'Arc

Nagyon jo cikk !:)

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#21) Steve1207 válasza MerLinh (#19) üzenetére


Steve1207
veterán

SSHD bőven elég lenne a jelenlegi konzolokba, nem? Gyorsabb is és alig drágább, mint a sima HDD-k.

.

(#22) krx21 válasza Steve1207 (#21) üzenetére


krx21
nagyúr

Az SSHD-nek nem sok értelme van... Néha még lassabb is... Tesztek igazolják... De a SSD-nek sem ilyen árak mellett... Nem a töltési idő a szűk keresztmetszet, hanem a kapacitás...

(#23) AxBattler


AxBattler
félisten

Grats, igényes cikk! :C
A pasztázás, és a légszűrős mod logikus lépés, én is bevállalnám, ha lenne PS4-em.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#24) RECSKA válasza krx21 (#22) üzenetére


RECSKA
veterán

SSHD-t nem kezelné le normálisan... Sima HDD sebességet hozna.

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#25) MerLinh válasza krx21 (#22) üzenetére


MerLinh
senior tag

hát noti vinyok....lassú amellett érzékenyebb és ahhoz képest hangosak is =)
sshd-k nem tudom mi kontrolálná, lehet rendes rendszer kellene alá szoftverekkel

[ Szerkesztve ]

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

(#26) krx21 válasza RECSKA (#24) üzenetére


krx21
nagyúr

Pont ezt mondom...

(#25) MerLinh:
A SSHD igazából egy HDD egy lassabb, de nagy méretű cache-vel... Ha mindig 1 játékot indítasz el, akkor harmadjára már talán gyorsabban indul el, de nincs igazából jelentősége... Ha 3-4 játékot használgatsz akkor már talán soha nem jön ki az előnye, még lehet inkább a hátránya mert állandóan írogatja a ssd részt...
Windows alatt van értelme ha sokat dolgozik valaki ugyan azokkal a file-okkal...

[ Szerkesztve ]

(#27) satz18


satz18
őstag

Gratulálok a sikeres bütyköléshez. Az nagy élmény tud lenni, amikor szeretett gépünket darabokra szedjük, és ha utána még halkabb és hidegebb is lesz tőle az dupla öröm.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#28) haddent válasza satz18 (#27) üzenetére


haddent
addikt

:R Jó, hogy felhoztátok a HDD vs. SSHD vs. SSD kérdést, gyorsan bele is vágom!

(#29) haddent válasza F.B.I. (#18) üzenetére


haddent
addikt

update 1 (cikkben is frissítve)

- 2000mAh akksi link: innen mind ua.

- SSD vs. SSHD vs. HDD (update 1 -hez legörgetve, röviden: HDD vagy ha felvet a pénz akkor SSD :K )

(#30) gianni85


gianni85
veterán

Előző generációban a 360ast kellett pasztázni, meg hűtésmódosítani, most meg a PS4-et? :C
Részletes, jó cikk.

(#31) F.B.I. válasza haddent (#29) üzenetére


F.B.I.
veterán

Kösz.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#32) haddent válasza gianni85 (#30) üzenetére


haddent
addikt

Az előző generációban az első verziós gépeket kellett tudtommal, de ott mindkettőt, PS3 és X360 is. Itt erről szó nincs, semmi ilyen szériahibáról nem lehet találni információt. Az más kérdés, hogy ettől még a gyártók mindig is gány fülzsír pasztával küldik ki a gépeket, és "miért ne"? :DDD

F.B.I. nm. én ezt vettem konkrétan, hát nem holnap fog ideérni ... :DDD

gianni85 nem, nem hiszem, hogy szépen meg tudnám oldani. Ha belevágok akkor valami HTPC házba átköltöztetés lenne, de az meg túl drága egyelőre. Sajnos ugye csak a ház árából adódóan is min. egy 20-30k lenne, ami egy új konzol negyede (már most), és ha közben jön új revízió akkor bele sem tudok tuszakolni. Úgyhogy ez egyelőre álló projekt. Ha az a hűtésmodot csinálnám akkor én csak lyukakat fúrnék egyébként, nem kivágnám egy az egybe az egészet, na meg valami filter is kéne oda, hogy az egész polcot ne szippantsa be.

[ Szerkesztve ]

(#33) gianni85 válasza haddent (#32) üzenetére


gianni85
veterán

Azt a ventinyílást te is tervezed megcsinálni? Kíváncsi vagyok mennyit javítana a hőmérsékleten és a hangon.

(#34) Sn00k


Sn00k
veterán

Erről a HDD mi a véleményed, ez gondolom jó lenen hozzá...?!
[link]
vagy ez akár:
[link]

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#35) haddent válasza Sn00k (#34) üzenetére


haddent
addikt

A második 3.5" -ös, ha nem akarod belülre rakni a PS4 -be akkor jó :DDD
Az első elvileg 9.5mm vastag, be kell férjen. Viszont drága és cska 750GB illetve én nem találtam róla infót, hogy 5400 v. 7200rpm -e. Erről írtam a cikkben. Olcsóbb, nagyobb.

Egyébként nem kell a WD -hez ragaszkodni, HGST/Hitachi pont olyan jó, ha nem jobb. Főleg, hogy a WD megvette..

[ Szerkesztve ]

(#36) semetka


semetka
őstag

NAgyon jó cikk, gratula

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#37) #16939776


#16939776
törölt tag

Köszi, hasznos írás :R

Hogy ez a kis lemez mire jó, rejtély. Szerintem a Sony sem tudja.

Ebből a nézőpontból a műanyag USB portok előlaphoz szorítását -ne a Pcb-nél szakadjon fel a fólia, határozottabb csatlakoztatás közben- és árnyékolását oldják meg vele.

(#38) haddent válasza #16939776 (#37) üzenetére


haddent
addikt

És tényleg :Y Fel sem tűnt. Valóban az usb csatihoz lesz köze! :R

(#39) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Én egy ilyenbe dobnám bele, biztosan rendesen szellőzne...akár passzívan is.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#40) Rabbitf_24


Rabbitf_24
őstag

Egyébként annak ellenére, hogy SATA2-es vinyó van benne alapból, SATA3-as vezérlő van a lapon?

(#41) F.B.I. válasza haddent (#32) üzenetére


F.B.I.
veterán

Rendeltem egyet én is....remélem jó lesz. :DDD

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#42) Luck Dragon

Én soha nem mertem volna így szétszedni. köszönöm a részletes bemutatót. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#43) haddent válasza Rabbitf_24 (#40) üzenetére


haddent
addikt

Hát az jó kérdés.. Szerintem igen, mivel biztos vagyok benne, hogy a gen. végére jönnek SSD -és változatok (bár addig kicserélhetik a vezérlőt..). Passz..

F.B.I. nagyon poros lenne nem? Meg macerás, azért ez egy test bench vagy mi :DDD

(#44) hpeti2 válasza Sn00k (#11) üzenetére


hpeti2
aktív tag

Ha csak 1 USD-al drágább, akkor is az a 10 millió eladott darabszámra vetítve 10 millió USD. Pont ezért rakják bele az olcsóbbat.

Ui.: Ugyan ez igaz a hűtőpasztára és sokminden másra is.

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#45) haddent válasza hpeti2 (#44) üzenetére


haddent
addikt

HDD esetében lehet vitatkozni, az 5400 nyilván halkabb, kevesebbet fogyaszt, kissebb a mechanikai meghibásodásra az esély stb... Persze ez mind mese habbal, és valszeg az van amit te is írtál.
Csak egy más megvilágításból: ha 50$ helyett 40$ -t keresne minden darabon, akkor is jól járna nagyon és mi is. Persze ez senkit nem érdekel.

(#46) Sn00k válasza haddent (#35) üzenetére


Sn00k
veterán

Rendben köszi! :DDD

3njoy the Lif3

(#47) halkow


halkow
őstag

Ez kicsit érthetetlen hogy a paszta így szét megy nem is értem miért nem foglalkozik a sony normálisan ezzel a géppel :(

Alcatel onetouch idol2s the king

(#48) haddent válasza halkow (#47) üzenetére


haddent
addikt

Ne magyarázzunk bele többet, mint a valóság! A gyári paszta mindig mindenhol trágya, a legolcsóbb ami épp elegendő. Nem megy szét, 10 évig is elmegy vele, de nyilván jobb neki egy 4000Ft/5g paszta :K

[ Szerkesztve ]

(#49) oriic válasza F.B.I. (#39) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

És kb 5 perc alatt poros lenne. :D

Live-Die-Respawn

(#50) sqpp


sqpp
őstag

Gratulálok! Szép munka!

Azért nem semmi hová jutott a technika, régen egy "számítógép" még egy egész szobát elfoglalt. Manapság pedig egy PlayStation 4 elfér bárhol..
Kíváncsi vagyok, hogy 30-50 év múlva mik lesznek, de hát ez még a jövő kérdése.

Mindenesetre nekem tetszett a cikk, mégha inkább a képeket is néztem. Nem vagyok a PS, híve de tetszett nagyon. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.