Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Ez egy furcsa felvetés és a CELL után érdekes változásokat hozhat.

És van itt egy koncept is... ami szerintem szörnyű:

Nagyítható
[+]

[ Szerkesztve ]

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#2) callmeakos válasza olbaidhun (#1) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

ejjj deranda :o

All→M8

(#3) Gergosz2 válasza olbaidhun (#1) üzenetére


Gergosz2
veterán

Hát szerintem nem így fog kinézni mert ténylegszörnyű. Úgy néz ki mint egy 100in1 kártya olvasó:D

Amúgy remélem lesz benne visszafele kompatibilitás , hiszen így jópár játék élettartamát tudnák pár évvel meghosszabítni.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#4) EyEsOnU


EyEsOnU
tag

most nem azért de pár hónapja állítólag kiküldték a devkit-eket, amikből végleges verziót (a devkitből ha jól értelmezem) év végén kapnak. ebben az ~1 évben érdemi fejlesztést lehetetlen ilyne körülmények közt kivitelezni, tehát jó esetben 1 év lesz lesz fejlesztésre a konzol megjelenéséig, ami mondjuk elég egy új fifára vagy nfs-re, esetleg egy ridge racer 19 még bejátszhat... Szvsz nem lesz ebből jövőre semmi. Elrontotta a sony nagyon a gyenge gpu-t a ps3-ban, a cell-ben még rengeteg erő lakozik, de a gpu lassú hozzá.

(#5) Angel1981


Angel1981
veterán

Akkor ez még mindig csak pletyka.... :(((

(#6) mephi666


mephi666
nagyúr

az a kontroller meg úgy néz ki, mintha anorexiás kínai tervezők részegen megpróbálták volna lemásolni az xbox360 vezérlőt ;]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#7) Def26


Def26
félisten

Ezek a használt játékos mizériák engem nagyon nem nyűgöznek le. :(

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#8) Psych0


Psych0
őstag

Ezekszerint elvesztették a versenyt az ms-sel és ezután beállnak a sorba az x86 processzorokkal.

Az meg, hogy egy játék olyan lesz, mint a BKV bérlet az felháborító.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#9) Gergosz2 válasza Def26 (#7) üzenetére


Gergosz2
veterán

határtalan a pénzéhesség.. :(

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#10) aram01


aram01
nagyúr

kíváncsi leszek hogy milyen paraméterekkel fog rendelkezni az új

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#11) Mappa válasza mephi666 (#6) üzenetére


Mappa
addikt

és közben batmant néztek?! :DDD [link]

nem kötelező megadni

(#12) wikings2


wikings2
őstag

Röhejesen néz ki, szerintem még várhatnának vele pár évet... :U

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#13) mephi666 válasza Mappa (#11) üzenetére


mephi666
nagyúr

ez a kép szerintem simán valami józsefvárosi piacra szánt polystation4, vagy valami hasonló :DDD ...sony-nál nem hinném, hogy ilyen elcseszett dizájnnal állnának elő

...vagy kamu az egész

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#14) #08052480 válasza Gergosz2 (#9) üzenetére


#08052480
törölt tag

Mert akarnak pénzt látni a játékokból? Szemét banda.

Az a szerencsétlen kép meg fake

[ Szerkesztve ]

(#15) Gergosz2 válasza #08052480 (#14) üzenetére


Gergosz2
veterán

azért nagy szemétség , hogy úgy tekintenek már azokra akik használt játékot vesznek , mintha letorrentezted volna. Jó alá írom hogy nem látnak belőle pénzt , de legalább eredeti játékot vesznek meg. Nekem is van jópár másodkézből való játékom , mert nem akartam minegyikért 10k-t fizetni.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#16) Mappa válasza mephi666 (#13) üzenetére


Mappa
addikt

100% hogy kamu

nem kötelező megadni

(#17) FefeeX válasza #08052480 (#14) üzenetére


FefeeX
veterán

Mintha a használt autók vásárlása miatt lecsuknának a rendőrök... Csak hogy megértsük egymást...

(#18) ladlac


ladlac
tag

Ezt a banánkontrollert már a PS3-nál elsütötték, akkor sem lett belőle semmi. A Sony meg úgy látszik még több pénzt akar a játékokból - és jelenleg pont annyit hoznak neki a használt játékok, mint a warez.

(#19) FefeeX válasza ladlac (#18) üzenetére


FefeeX
veterán

Erről annyit, hogy az új játékokat azért is lehet olyan rohadt drágán eladni, mert ha megunod, el tudod adni 40-50-60%-os áron. Amennyiben ez megszűnik, kevesebb fog fogyni az új játékokból - ergo jut hozzájuk pénz belőle, ráadásul előre, csak még többet akarnak.

(#20) wikings2 válasza FefeeX (#19) üzenetére


wikings2
őstag

Több bolt vissza is veszi nyomott áron korától függően pont ezen üzletpolitika miatt :)

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#21) #08052480 válasza Gergosz2 (#15) üzenetére


#08052480
törölt tag

Az o szemukben a ketto egy es ugyanaz. Ok ebbol elnek es ha nem latnak belole penzt, akkor leszarjak kb hogy honnet szerezted.

@FeeFex:

nem, nem ertjuk egymast ahogy latom. Ki beszel itt rendorokrol? A hasznalt piac legalis, jogi uton keptelenek megfogni, es mivel nekik ebbol penz kell, valamilyen uton csak fognak ellene vedekezni. PC-n teszik ezt a steammel, konzolon ebben a generacioban meg a multis kodokkal. Siman elkepzelheto, hogy a kovetkezoben ezt hardveresen oldjak meg. Lehet felhaborodni, de en ezen nem latok semmifele kivetnivalot. Vedik a sajatjukat.

(#22) FefeeX válasza #08052480 (#21) üzenetére


FefeeX
veterán

Oké, nem rendőr, a gyár épít egy olyan elektronikát az autódba, hogy ha más ül bele nem indul el. És kéri az eredeti ár háromnegyedét az egyszer már eladott cucc újra beüzemeléséért. Egyszer eladni van joga. Viszont ez, amit csinálnak, legalább annyira szürkegazdaság, mint a használt játékok adásvétele, de inkább rosszabb. Normális jogrendszerben ezt büntetnék, mint ahogy a kettős büntetés sem megengedett. De sajnos pénz beszél, kutya ugat.

"es ha nem latnak belole penzt, akkor leszarjak kb hogy honnet szerezted."
Leírtam, hogy látnak belőle pénzt. Csak az nekik nem elég.

[ Szerkesztve ]

(#23) #08052480 válasza FefeeX (#22) üzenetére


#08052480
törölt tag

Felolem, azt magyarazol be magadnak amit akarsz. A steam is mekkora szar mar, hogy nem adhatom el a megvett jatekaimat. Az lenne az igazi, ha ingyer' osztanak es csak az fizetne erte aki akar.

"Leírtam, hogy látnak belőle pénzt. Csak az nekik nem elég."

Ezt elmagyarazhatnad, mert annak amit leirtal nem latom ertelmet.
En eladom a jatekom Pistinek, o meg Janinak igy egyszer fizetunk nekik a harom helyett. Mifele penz jar nekik az utolso kettobol?

[ Szerkesztve ]

(#24) adalbert1 válasza #08052480 (#23) üzenetére


adalbert1
veterán

Igen, csak a steam mellett a legtöbb játékot több forrásból is megveheted (a pár steam only címet most hagyjuk ki).
Nekem se tetszik ez a gyártói magatartás (annak ellenére hogy megértem miért teszik/tennék). Az se fog tetszeni, ha esetleg csak digitális terjesztés lesz (habár ezt szerintem csak a következő generációnál lépik meg majd), akkor már olcsóbb külföldi rendelésre se lesz lehetőség. :(

Az utolsó két emberből meg úgy látnak pénzt, hogy akkor az első fogyasztónak hamarabb összejön egy új játékra a pénz, illetve a csóró felhasználók szerintem jellemzően már a gépet is abban az életciklusában veszik, mikor már a gyártónak se ráfizetéses árulni.

(#25) macman507 válasza olbaidhun (#1) üzenetére


macman507
aktív tag

Már a PS3 megjelenése előtt is volt ilyen kép a neten, pont ugyanilyen borzalom kontrollerrel, tuti, hogy nem ilyen lesz.

Csak ne rontsák el a PS4-et... :)

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#26) #08052480 válasza adalbert1 (#24) üzenetére


#08052480
törölt tag

Nem azt mondtam, hogy nekem tetszik (mar ha tenyleg igy lesz, de biztos vagyok benne, hogy valamifele sznakciokat kitalalnak), mert nekem is van otthon par hasznalt jatek es eleg gyakran adok is el, csak ugy tunik egyesek azt hiszik az ilyesmi alanyi jogon jar nekik.

A masik reszhez meg csak annyit, hogy ez csak feltetelezes es egyaltalan nem kell igy lennie, mig az teljesen biztos, hogy ha a masik ketto hasznaltan veszi abbol a kiado egy fityinget sem lat.

A Steamen meg tudtommal aktivalni kell minden jatekot amit megveszel, ha dobozos ha nem. A jatekok tulnyomo tobbsege meg ezt koveteli (bar javits ki ha tevedek, nagyon ritkan jatszok pc-n)

[ Szerkesztve ]

(#27) Gergosz2 válasza macman507 (#25) üzenetére


Gergosz2
veterán

kétlem hogy a sony ilyet adna ki akeze közül. Dizájnban mindíg jók voltak szerintem.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#28) adalbert1 válasza #08052480 (#26) üzenetére


adalbert1
veterán

Én is inkább konzolon játszok, de van jópár pc-s játékom ami kijött lemezen és steamen is, és a dobozos változatokat nem kell sehol regisztrálni (tehát a két verzió egymástól független).
Ezek jellemzően régebbi címek. Mostanában ahogy látom inkább az a tendencia, hogy sok nagyobb cím vagy a steamen vagy a kiadó saját digitális disztribúciós rendszerén kötelezően regisztrálandó, de azért van sok játék most is, ami nem. Persze amit steamen veszel, az a te fiókodhoz lesz hozzárendelve, illetve most már vehetsz ajándéknak is játékokat, amit később továbbadhatsz más felhasználónak (de azzal a példánnyal te ugyanúgy nem tudsz semmit kezdeni).

Igen, de a másik két embernél még mindig ott van, hogy a kiegészítésőkből és szolgáltatásokból esetleg látnak felőlük is pénzt. Illetve nem hiszem hogy van olyan játékos aki mindent használtan vesz. Így meg ha elfordulnak az adott platformtól, akkor semmi bevétel nem lesz belőlük. Ezen kívül még az első számú játékos is minden esetben sokkal jobban meg fogja gondolni azt, hogy mire költi a pénzét, és szerintem biztos hogy kevesebb játékot fog venni egy évben.

(#29) FoxiestFox válasza #08052480 (#26) üzenetére


FoxiestFox
félisten

A másik két emberből, ahogy előttem is írták.. az elsőből látna pénzt, így viszont az első ember a láncban sem fogja megvenni, mert nem tudná eladni, és ha mégis megvett egyet, amit nem tud eladni, nem tudja megvenni a következőt, így a kiadó megint nem lát több pénzt.
A használt piac nagyon is egészséges dolog.

[ Szerkesztve ]

(#30) #08052480 válasza adalbert1 (#28) üzenetére


#08052480
törölt tag

Igazabol ez az egesz szerintem csak elmeleti sikon mukodik, es jellemzoen csak az itteni es hasonlo szegenyebb orszagokban. Ha a harmincakarhany millio embert evente nem zavartatja magat es megveszi az online passok nelkuli (? - lehet mar nem igaz, de a generacio elejen meg igy volt) CoD-okat, akkor azok meg fogjak venni akkor is ha nem adhatjak kolcson (vagy el).
Ugyanugy ha mindket orias meglepi ezt, tul sok lehetosege nem lesz a nepeknek ha jatszani akarnak, es ha az elso evente vesz ket jatekkal kevesebbet, azt a maradekot kipotolja az aki eddig arra vart, hogy valaki megunja es tovabbadja - maximum var vele fel evet, amig lemegy az ara (mondjuk annyira amennyiert megvenne hasznaltan) es abbol a penzbol is lat mar a kiado.

[ Szerkesztve ]

(#31) zsigus válasza #08052480 (#30) üzenetére


zsigus
őstag

"Igazabol ez az egesz szerintem csak elmeleti sikon mukodik, es jellemzoen csak az itteni es hasonlo szegenyebb orszagokban."

Nemrég volt róla hír, hogy ha jól emlékszem az amerikai GameStop áruházláncnak nagyobb bevétele van a használt játékok kereskedelméből, mint az új eladásokból. Szóval ez globális szinten érvényes, és sztem pont a kisebb országokban van kevesebb használt játék eladás, és ránk inkább a két véglet vonatkozik, vagyis vagy megveszik vagy letöltik a játékokat.

Persze van sok-sok ember aki cserél vagy elad játékokat itthon is, de itthon valahogy ez annyira nem jellemző ahogy látom, és a hasonló témájú weboldalakat is keresgélni kell, mert lépten-nyomon nem igazán fut beléjük az ember.

Más: sokan írjátok azt, hogy ez visszavetné az új játékok eladásait is (ami valamilyen szinten igaz is), sztem ez nem teljesen lenne így.

Először is itt nem olyan témakörről beszélünk mint egy autó vagy egy elektronikai berendezés. Ha mondjuk van egy VW Golf-ja valakinek és meg van elégedve vele akkor nagy eséllyel ha eladja, újra ezt a márkát választja (bár ez sem feltétlenül igaz, mert lehet, hogy akkor lesz egy más gyártónál akció, és mást választ).

De játékoknál az a helyzet, hogy ha valaki megvesz egy EA játékot akkor eladáskor nagyon nem biztos, hogy szintén EA játékot fog választani. Ha lenne egy biztosíték az emberek részéről, hogy egy EA játék eladásakor szintén egy ÚJ EA játékot vesz valaki a befolyt pénzből, akkor senki nem ellenkezne a használt piac ellen, de a valós helyzet az, hogy erre nem sok esély van, és nagyon nem biztos, hogy kiegyenlítik egymást ezek a tranzakciók. Valakinek lesz egy slágerterméke (mint annak idején a COD4) és akkor azon az éven mindenki azt veszi, és az EA semmit nem kap a használt játékok kereskedelméből.

Csere esetén persze semelyik vállalat sem jár jól, de ez kisebb szinten zajlik ember és ember között, nem úgy ahogy korábban is írtam, hogy bizonyos áruházak a használt játékok kereskedelmére rendezkednek be.

A konzolgyártóknál pedig szintén kényes dolog ez, ugyanis az exkluzív játékokból rengeteg fogy egy konzolra levetítve, és valószínűleg az Uncharted 1 eladásaiból rengeteg más kiadók által fejlesztett játékot vásároltak.

Egy kicsit hosszúra nyúlt, bocsi.

Egyébként honnan is jött ez a "Sony is tesz a használt játékpiac ellen" dolog? Az MS nyilatkozik egy ilyet és máris felmerül a Sony-nál is?

Annak viszont nagyon nem örülnék, hogy ha nem lenne visszafelé kompatibilis a PS3-mal. 3 évig volt egy PS3-am, és egy átmeneti időszakra átálltam PC-re (hiányzik is a PS3 játékkínálata), abban a reményben, hogy majd PS4-el bepótolom a hiányzó PS3 címeket (és a régebbi kedvenceket is újrajátszom). Ha megint azt találják ki, hogy belerakják az előző HW-t is eleinte, megint olyan ára lesz megjelenéskor, hogy senki nem fogja venni.

[ Szerkesztve ]

(#32) FefeeX válasza #08052480 (#23) üzenetére


FefeeX
veterán

Azt hiszem, időközben megmagyarázták a többiek :R , így felesleges tovább tépni a szám. Ha meg akarod érteni, úgyis megérted, ha nem, akkor meg ez van. :U

Egyébként pont maguknak köszönhetik a játékgyártók azt, hogy 1 hónappal kiadás után sok játékot már újan meg lehet venni féláron, és ha bevezetik ezt a további lehúzást, akkor pont ez megy még tovább, nem tudja eladni, hát nem ad érte 10-8-6 ezret, csak 3-4et, és ugye akkor annyi lesz az ára, mivel minden annyit ér amennyit fizetnek érte. Nem tudom, mennyire figyeled az új játékok piacát, de az elmúlt 2 évben egyre korábban kezdik akciózni a friss címeket (tényleg van 1 hónap után is 40-50% kedvezmény, ami korábban nem volt jellemző...

(#33) Thodeus válasza EyEsOnU (#4) üzenetére


Thodeus
aktív tag

Fejlesztőknek azért valami körvonalazódott információt biztos mondtak már, hogy meg tudják kezdeni a fejlesztést pc-ken. Onnantól, hogy megkapják a devkiteket meg lehet az alá rakni a cumót az 1 év alatt.

(#34) FefeeX válasza Thodeus (#33) üzenetére


FefeeX
veterán

Bár nem nagyon értek az ilyen profi programozáshoz, de azt tudom, hogy teljesen más a felépítése a konzolnak és a PCnek, közvetlen memóriaeléréssel, meg hasonlók, így hiába x64 alapú a rendszer, szerintem nem tudnak PC-n elkezdeni fejleszteni hozzá. De erősen szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#35) adalbert1 válasza #08052480 (#30) üzenetére


adalbert1
veterán

Ahogy zsigus is írja, külföldön is jelentős a használt játék kereskedelem (Angliában pont most kerül felszámolás alá a GAME, nekik több száz üzletük volt, és foglalkoztak ezzel, sőt neten is rendelhettél preowned játékokat is).
Egy olyan játéknál amit direkt online multiplayerre veszel szerintem ez nem jelent akkora problémát, a legtöbb COD-dal általában úgyis a következő megjelenéséig játszanak a játékosok. Inkább olyan játékoknál okozna problémát, ahol van egy pár órás single player, a multiplayer része meg semmit nem ér.

(#36) Schimanski


Schimanski
csendes tag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.