Hirdetés

2018. december 10., hétfő

Gyorskeresés

(#1) M5Norbi

M5Norbi
(őstag)

Nagyszerű írás :C

Picit talán kritikus hangvételű itt-ott de nekem ez bejön én is ilyen vagyok. :)
De lehet hogy lesz akinek ez negatív.

Az a helyzet főnök hogy helyzet van,nem is hogy helyzet szinte már szituáció.....

(#2) Menslee

Menslee
(tag)

Nekem például tényleg kicsit túl negatív.
De ennek ellenére tényleg remek kis írás volt így reggelire :K

(#3) ldave

ldave
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Nintendo nem volt kint?

A Slime draws near. Command?

(#4) VoidXs válasza ldave (#3) üzenetére

VoidXs
(PH! kedvence)

De, elég nagy területen a többihez képest.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#5) BaLee

BaLee
(PH! addikt)

Korrekt kis kiállítás, a tömeg most jobban eloszlott a 2 csarnokban, mint az előzőn az 1 nagyban.

Belépők sem vészesek, elővételesen egy ilyen eseményért a 2k egy vicc és még sorba sem nagyon kell állni.

Mi is voltunk már párszor, ez volt a 3. csak mi 250km-t tettünk meg érte... :)

Az a jó a PlayIT-ben, hogy le tudod foglalni magad bármivel. Én pl. játékokat próbálni sosem álltam sorba, inkább csak nézelődtem, Cosplayeseket néztem akik eszméletlenül közvetlenek voltak, a sok színpadon is biztos találsz olyan műsort ami érdekelhet, meg még kajálni is tudsz és már nem is volt végig olyan eszméletlen sor a hamburgeresnél mint múltkor. :)

[ Szerkesztve ]

(#6) VoidXs válasza BaLee (#5) üzenetére

VoidXs
(PH! kedvence)

Én Nagykanizsáról mentem, az is van legalább olyan távol. 2000 pedig tényleg semmi ezért, de még a Collector's is bőven megéri az árát.

Azért ilyeneket nagyon ne mondjunk, a RollerCoaster Tycoon-ban akkor kell árakat emelni, ha a látogatók szerint jó értékű :D

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#7) radi8tor válasza VoidXs (#6) üzenetére

radi8tor
(MODERÁTOR)

Kösz a beszámolót, már hiányoltam PH hasábjairól. :R

⭐ https://wellbe.hu

(#8) Ed3r_X_

Ed3r_X_
(PH! nagyúr)

Jó rendezvény lehet, de a belépő árát már kicsit vészesebbnek találom. De egyszer akkor is kinézek :R (milyen kocka az aki egy iylen rendezvényre nem megy el legalább egyszer? ;] )

"The best things in life aren't things"

(#9) Th3Ac3

Th3Ac3
(fanatikus tag)

Az őszi PlayIT-en voltam eléggé vegyes tapasztalataim voltak, nem szeretem a nagy tömeget. A cikk szépen körüljárta a témát, kitettek magukért a srácok/lányok. Ehhez képest a mostani ahogyan látom a nagyobb helynek köszönhetően egy fokkal élvezhetőbb lehetett. Bár az tény inkább foglalok előre jegyet/ megyek délután mert nincs kedvem újra 3 órát sorban állni :) Majd talán legközelebb ellátogatok ismét.

(#10) VoidXs válasza Th3Ac3 (#9) üzenetére

VoidXs
(PH! kedvence)

Én, a nagy hülye, beálltam az elővételeshez, mert nem találtam a másik sort. Negyed órát kellett csak egyébként állni, hogy eljussak a bejáratig, ahol közölték, hogy kerüljem meg az egész SYMA-t. Akkor ezek szerint ez is sokat javult.

(#11) Felhő

Felhő
(senior tag)

Töbször voltam már PlayIT-en, de tavaly kimondottan az akciós játékok miatt küldtem ki húgomat (vidékre kellett azon a hétvégén pont mennem), aki elővétel híján másfél óráig állt kint a sorban. Ezután az 576 standján egymást fúró tömegben még másfelet. Rosszul lett, majdnem elájult, és üres kézzel hazajött inkább.

Írtam a szervezőknek, hogy legyenek kedvesek a fenti ok miatt biztosítani a kedvezményes játékok megvételének lehetőségét, de a visszaírt válaszok krtikán aluli stílusúak voltak. Még megvan a levelezés, sokat lehetne okulni belőle, a "hogyan ne kezeljük az ügyfeleket" okán.

Szégyellem, hogy anno céges szinten, termékekkel is támogattuk a rendezvényt, mert ez így egy vicc...

13 év, 2700 pozitív, 0 negatív. Viber-en is elérsz!

(#12) Ed3r_X_ válasza Felhő (#11) üzenetére

Ed3r_X_
(PH! nagyúr)

"hogyan ne kezeljük az ügyfeleket"

Elbírom képzelni miket írhattak, ha ilyen a vélemény róluk. :U

"The best things in life aren't things"

(#13) gianni85 válasza Ed3r_X_ (#8) üzenetére

gianni85
(PH! kedvence)

olyan mint én. Várjunk, akkor lehet nem is vagyok kocka :D:D:D

(#14) oriic

oriic
(HÁZIGAZDA)

Nem sajnálom hogy nem jutottam ki idén.

Kriminális volt egy két dolog. Konzolokhoz haver nem tudott odajutni mert szinte az összeset Vér Istvánkák foglalták be, akikre ha rászóltál jött a fater és még ismerősnek anyázott. :(

Cosplay-nek továbbra sincs semmi helye egy ilyen rendezvényen szerintem, arra ott a Mondocon vagy más animés cucc, ide a játékok miatt jönnének az emberek. Elvileg. Media Markt-ot én sem értem, Gameday Iroda élőműsort viszont szívesen megnéztem volna.

De legalább javítottak a bejutáson tavalyhoz képest.

szerk:

Sírok. Hogy néz ki az a Master Chieft szobor... :( :O

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#15) VoidXs válasza oriic (#14) üzenetére

VoidXs
(PH! kedvence)

Az emberek magatartása nem a szervezők hibája. Simán tudtam volna írni egy oldalt erről, de inkább hagytam. Ahogy azt a gondolatomat is, hogy korhatárosítani kellene legalább az "A" csarnokot, hogy ezek ne nagyon kerülhessenek oda.

[ Szerkesztve ]

(#16) mekker

mekker
(őstag)

Szvsz ezek a játék rendezvények, meg comic conok (hál' isten ilyen nem sok van itthon) nagyon bazáriak és gagyik. A teches rendezvények jók, mert végig lehet nézegetni minden kütyüt, ki lehet próbálni, de itt még azt a pár konzolt sem tudod használni negyed óra sorban állás nélkül.

A sötétség a mélység velejárója.

(#17) Ic3man

Ic3man
(kvázi-tag)

A "Scarlet" kiscsaj aranyos, bár a láb munka elég gyenge volt, de azért jól néz ki. :)

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#18) VoidXs válasza mekker (#16) üzenetére

VoidXs
(PH! kedvence)

Annyi a baj, hogy kevés van belőlük, kétszer ennyi konzolt adni a Mikrószaftnak nem lenne probléma. Ahol megjelennek, oda ilyeneket visznek, biztos van belőle párezer raktáron, a PlayIT-en meg elég hely nekik.

(#19) oriic

oriic
(HÁZIGAZDA)

E3-at akarok Budapesten. :DDD

Live-Die-Respawn

(#20) VoidXs válasza oriic (#19) üzenetére

VoidXs
(PH! kedvence)

Nekem elég egy repülőút és szállás Los Angelesbe :D

(#21) ricshard444 válasza VoidXs (#15) üzenetére

ricshard444
(PH! nagyúr)

Én ezzel úgy voltam, hogy megpróbáltam kiszűrni a pistikéket, sajnos ez csak egy darabig ment, mikor nekem jött egy kiscsávó /15 év körüli/ és még ő volt felháborodva, hogy állok egy számítógép elött, aztán ott mondta magában a szép szavakat, ott azért már éreztem, hogy ez...érdekes.

Nekem nem tetszett összességében, mert elrontotta a "mostani gamer generáció".
Ha annyi éves lennék, mint ők, akkor talán tudtam volna élvezni, de az én korosztályom annyit csinált, akiket láttam, hogy álltak 3-5-s bandákban és beszélgettek a sarkokon.
Gergőék jók voltak, a Cosplay is tetszett, de a többi része...., nem éreztem, hogy egy Show-n vagyok.

Még egy élmény: beálltam egy sorba, mert akkor már toljam is valamivel, megfogom végre a kontrollert, erre odaVETŐDIK a 12 éves kölyök, hogy EZ AZ ENYIMÉ /az apja meg ott állt tőlem 2 méterre.../, ezzel az élménnyel fel is adtam, mentem még 2 kört a csarnokban és indultam a vonathoz.

Többet nem megyek, ez nem az én közösségem.../voltak nagyon durva "lények"/

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#22) VoidXs válasza ricshard444 (#21) üzenetére

VoidXs
(PH! kedvence)

Azért ez már durva. Mögöttem csak azt szokták mondani, hogy milyen szarul játszom, de amikor átadom a helyem, olyan jókat röhögök... CS:GO-ban a KDR egész pontosan negyedelődött, Forzán pedig megkérdeztem a gyereket, hogy tudja-e, mi az a fék nevű dolog, és hogy mire jó...

(#23) ricshard444 válasza VoidXs (#22) üzenetére

ricshard444
(PH! nagyúr)

:N

Láttam pár dolgot én is, egy vállalkozó szellemű, aranyos lányt is néztem 5 percig /miután elkezdett játszani rendesen/, ahogy Forza 4-t próbál játszani, de nem tudtam mi a gáz és a fék.
Odaszólt a tesójának, aki 15 év körül lehetett, az meg ennyivel lekezelte, hogy: nem tudod b@zdmeg, akkor a francért játszasz: ott az a kettő szar :(((

:F :F

Olyat is láttam, hogy egy srác bezombult egy fenéktől, direkt meg is löktem, de tovább folyt a nyála megrendülés nélkül, bamba tekintettel a táncoló szoknyás kislányra ;]

Olyan volt, mintha egy idegen közösségben lennék, nem is vagyok már évek óta nagy játékos, de azért durva látni, hogy kik az igazi kockák.

Köszi a beszámolót amúgy, én is hiányoltam már egy írást :K

Vannak dolgok...

(#24) VoidXs válasza ricshard444 (#23) üzenetére

VoidXs
(PH! kedvence)

Hát igen, a parasztcsorda másik fele a színpadok előtt van, innen is jut eszembe agyhalott gyerek, amikor valaki rossz választ mondott a kvízen, a fejét fogta. Egyszer szólították fel, akkor is baromságot mondott, na az az arckifejezés minden pénzt megért.

Jó a fórumokat is nézni olvasás után, egy kis "kimaradt jelenetek" eszmecsere zajlik itt. ;]

(#25) Freiherr

Freiherr
(őstag)

Ezek a hozzászólások csak megerősítik azt a hozzáállásomat,hogy soha a büdös életbe nem járok ilyen jellegű tömegrendezvényekre.;)

"WRC is for boys, Group B was for men"

(#26) fulopmartin

fulopmartin
(lelkes újonc)

Én voltam de idén nem volt nagy cucc.
Élősszőr is nem volt olyan amit máshol lehetetlen lett volna kipróbálnom.Tényleg semmi újdonság.
És ami engem már eléggé zavart ,hogy nagyon sok kisgyereket bevittek akik elleptek mindent.
Tudom ,hogy ezért sokatoknak nem leszek szimpatikus ,de én bevezetnék valamicske korhatárt ,fölég azt figyelembe véve hogy akad pár 16+ játék is. (Jó én is Diablon nőttem fel )
A nyaobb helyszín viszont jó ötlet volt.

"Unlimited continues means no game over. Game is only over when you make it over."

(#27) .noxwill válasza oriic (#14) üzenetére

.noxwill
(PH! kedvence)

Én pontosan ezért nem erőltetem az ilyen rendezvényekre való eljutást. Bármennyire jól hangzik is, az egész teret befoglalják az általad nevezett Vér Istvánkák. Párszor bementem a haveromhoz az egyik Pesti Media Markt-ba két meló közt, és elképesztő hogy még mindig az van, hogy ezek a kölkök nem mennek iskolába, és inkább ott lógnak a konzolok előtt, míg haza kell menni. És ha odamész rászólni hogy takarodó, akkor ő van felháborodva. És ilyenekkel van tele az ilyen PlayIT. És való igaz, hogy az eszetlen oda nem illő Cosplayeseket is el kellene hagyni, csak ami oda illő, de azt is korlátozottan.

Viszont azt én is megnéztem volna, ahogy a Szirmai üvölt az éterbe 12 órán keresztül :D

All→M8

(#28) Ic3man

Ic3man
(kvázi-tag)

Nekem az utolsó ilyen jellegű eseményem a jogelőd BGS (Budapest Game Show) 2010 volt.
Igaz akkor felkérésre csináltuk a CoD : BO kupát, de azért volt idő szétnézi. Egy csarnokban (Millenáris Parkban) volt az egész cumó, de akkor minden volt és baromi jó szórakozás volt. Az is tény, hogy épp akkor sok újdonság volt. Akkor mutatkozott be gyakorlatilag először nagy rendezvényen a Kinekt az új Windows Mobile stb.
Összességében talán az volt az utolsó jó rendezvény. Vagy csak én vagyok már túl öreg ezekhez... :)

[ Szerkesztve ]

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#29) VoidXs válasza fulopmartin (#26) üzenetére

VoidXs
(PH! kedvence)

Nem lesz korhatár, ha a hülyegyerek fizet, akkor sajnos beengedik. A programok viszont jók, én a következőn azt teszem, hogy leülök a nagyszínpad elé, és max két hot dogért kelek fel. Meg beállok zombinak, és aki lent köcsögösködött, az megszívja.

(#30) simonzé

simonzé
(PH! addikt)

Ez a cikk bizony nagyon gagyi lett. Nem mondod el mi az a PlayIT, hol rendezték és mikor történt. Ezt bevezetésnek hívják, na ez nem volt.
A legtöbb bekezdést újra el kellett olvasnom hogy megértsem, olyan pongyolán és igénytelenül lettek megfogalmazva.
A kaput pedig a "Stick of Truth-(sz?)al" (általános iskola - hasonulás) és a "bárhányszor" (nincs ilyen szó) tette be.
A következő cikked jobb lesz, rosszabb nem nagyon tud lenni.

Tudom troll vagyok, menjek a p*csába, de ettől még igaz amit leírtam.

I don't fit in. I fit out.

(#31) ricshard444 válasza simonzé (#30) üzenetére

ricshard444
(PH! nagyúr)

Az ilyen helyesirasi problemakon felul, szerintem boven olvashato es elvezheto volt a beszamolo.
Annak meg lazan elment, 10-bol 5 cikk kapasbol igenytelenebb es semmitmondobb.

A beszamolo nezopontja alapbol az, hogy aki elkezdi olvasni az okkal csinalja azt, ergo tudja, hogy mi az es hol volt, igy az iro ezt ugy gondolhatta nem emliti meg.

Vannak dolgok...

(#32) VoidXs válasza simonzé (#30) üzenetére

VoidXs
(PH! kedvence)

Amit leírtál, az majdnem igaz, nem számít trollkodásnak, én is ki szoktam fejteni a véleményem legalább ennyire, ki is kellett néhányat vágni a cikkből emiatt. Ugyanakkor ez egy személyes vélemény kifejtése, ahogy jött, úgy írtam, ezért annyira szabad stílusú, mintha beszélnék, és nem ok nélkül hiányzik belőle sok dolog, de azért bevezetőt tényleg illett volna írnom. Az "(sz?)" egy poén, arra utalva, hogy ki hogy ejti, de legyen neked gyereknap, lecserélem, mint a bárhányszort.

[ Szerkesztve ]

(#33) kiszi07

kiszi07
(senior tag)

Maga a cikk az jó! A rendezvény nagyon gáz.. tele 15 éves kis kocka videós ranjongókkal..

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#34) -Faceless-

-Faceless-
(őstag)

Besírok ezen a mesterMC-n, kíváncsi leszek meddig húzzák úgy hogy ne pereljenek ki mindent belőllük. :DDD

(#35) .noxwill válasza simonzé (#30) üzenetére

.noxwill
(PH! kedvence)

Nem troll vagy, simán csak grammarnazi. ;] :D

All→M8

(#36) ViharVadász

ViharVadász
(őstag)

Remélem a következőre ki tudok majd jutni, ez a PlayIT eddig nekem nagyon tetszik. Csak az utazást kell valahogy majd megoldanom, mert Szlovákiából picikét nehézkes lesz. :(
A cikk egyébként nagyon jó lett, köszönjük! :R

[ Szerkesztve ]

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#37) jones965

jones965
(Modder)

Az írás azon tartalmával, hogy rengeteg a kiskorú, és ez elveszi érettebb látogatók érdeklődését a rendezvénytől valamelyest egyet kell értsek.
Nincs ez másként az ettől jóval nagyobb, hasonló rendezvényen sem, pl: Gamescom.
Mondom mindezt úgy, hogy van viszonyítási alapom, lévén mindkettő párhuzamba állított rendezvényeken is voltam több alkalommal, mint kiállító. Azt tudomásul kell vennünk, hogy a megcélzott réteg a szülőkön keresztül pontosan ez a korosztály, számukra adható el a termék, legyen ez hardver vagy éppen szoftver.
Azt viszont én sem tudom elfogadni, hogy ezek a fiatalok szülői támogatást élvezve kihasználják a körülmények által felkínált helyzetet, tegyem hozzá:tisztelet a kivételnek.

Aki mindezek után még mindig szeretne a következő kiállításra is kilátogatni, annak elmondhatom, az már a Hungexpo területén lesz a legnagyobb csarnokban, valamint jelenleg 3 napos rendezvényre van tervezve.

(#38) VoidXs válasza jones965 (#37) üzenetére

VoidXs
(PH! kedvence)

3 napos? Azért az már durva. Egyet el lehet ütni, igaz, a végén már kicsit szenvedve a jókedvért, de hogy hármat...

Egyébként azok a gyerekek, akik így viselkednek, maximum MesterMC-znek, vagy tört szerókon CoD-oznak, így nekik nem igazán adható el semmi.

[ Szerkesztve ]

(#39) Felhő

Felhő
(senior tag)

Ez is két napos rendezvény mindig tudtommal... A péntek pedig fél nap szokott lenni.

13 év, 2700 pozitív, 0 negatív. Viber-en is elérsz!

(#40) jones965 válasza Felhő (#39) üzenetére

jones965
(Modder)

Ezt nem tudom melyik kiállításra mondod?
A playIT-n pénteken este még keményen építés volt, semmi látogató. A Gamescom-on pedig már péntektől látogatói nap van.

2010-ben volt 2 napos ( 2 félnapos helyesen) a rendezvény, de akkor még BGS ( Budapest game show) néven futott. Az xbox kinect debütálása miatt lett anno így szervezve.

(#41) Ic3man válasza jones965 (#40) üzenetére

Ic3man
(kvázi-tag)

Úgy-úgy, na az volt az utolsó amin részt vettem.
Akkor is mint "bemutató".

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.