Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45) Tanisz válasza #52588800 (#37) üzenetére


Tanisz
senior tag

Érdekes ez a problémakör.

Mindent a pénz határoz meg.
Nem ismerem a PUBG mögött álló céget, erőforrásait, még lehet kezdetben nem volt elég tőke, nem tudom, de most tuti van (és ezért jogos a felhasználói elégedetlenség).

Viszont mint AC-nek van létjogosultsága.
Saját példa, munka mellett játékot is fejlesztünk páran, írtam is róla logoutos cikket, már elég régi sajnos.
Folyamatosan fejlesztjük, de mivel ezért pénzt mi nem látunk (családnak meg enni is kell) , így mindenki szabadidejében csinálja, ezért nagyon lassan haladunk. Itthon sz@rnak az ilyen fejlesztőkre mint mi, nincs egy befektető vagy cég, aki esetleg szponzorálni tudna (hogy főállásban tudjuk ezt folytatni).
Így saját erőből oldjuk meg a dolgot. Lehet 2-3 év múlva adjuk ki a véglegest, lehet 1 év múlva, ki tudja, most előre nem látjuk, hogy mennyi szabadidőnk lesz rá.
Volt egy durva becslésünk/számításunk ,hogy kb mennyi pénz kellene, hogy mindenki főállásban csinálja a dolgot és 1 éven belül kész legyünk a minőség is a saját magunk támasztott színvonal is meglegyen és még hasznot is hozzon, hát nem kicsit kaptunk sokkot. Több 10 millióról HUF-ról beszélünk.
Mivel a projektünk nem olyan, amit AC-ben meg lehetne oldani, így ez a lehetőség is kiesett.

Szóval bárhonnan nézem pénz beszél, kutya ugat, sajnos :(

Az összes kiadó, fejlesztőcég és a többi ipari résztvevőnek is az a célja, hogy pénzt/profitot termeljen.
Mellé még bejön az is, hogy a felhasználók is egyre türelmetlenebbek (most nem PUBG-re értem, röhej, hogy 1 év után is ilyen állapotok vannak ennyi bevétel után :D ).
Az egy jogos elvárás a felhasználótól, hogy minőségi terméket szeretne, de ahhoz meg idő kell, ha nem 1 évig fejlesztenek valamit, hanem 2-3 évig, akkor azt finanszírozni kell. Arról nem is beszélve, hogy a játékosok sem bírnak annyit várni, ha már egy projekt csúszik, akkor is megy a "rinyálás".

Nem egyszerű ez.

Az AC pedig önszabályozó, vagy megveszed, vagy nem, rád van bízva és jól látszik a PUBG tekintetében is, hogy kifizetik azt a pénzt egy félkész programért, mert nem akarnak várni és/vagy túl nagy a hype körülötte.
Nekem pl ez volt az első AC játék amiért fizettem (jó akciósan, még szerencsére :D ), de pl a duo/quad-kat nagyon élvezem :D

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.