Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Pixa válasza djculture (#50) üzenetére


Pixa
aktív tag

Egy illetővel sikerült felvenni a kapcsolatot akinek szinte ugyanilyen esete volt.
Az Ő esetében első fokon lerúgta a bíróság, mondván neki kell mindent bizonyítania. Persze az ember attól többet nem tud tenni, hogy elballag a helyi kapitányságra és feljelentést tesz, majd utána PSZÁF...

A bíróságot pedig kilehetne hagyni, ha a bank hajlandó lenne a jogszabályokat megfelelően értelmezni!
Azt elismerem, hogy csak úgy puszira, "mert megloptak" dumára ne kártalanítson a bank! Ez jogos és nem is vártuk el. Viszont amikor ott vannak a kész tények, attól többet tenni mi ügyfélként, áldozatként nem tudunk!

A rendőrség részéről kaptunk felvilágosítást, hogy még miket tudunk meglépni. Ami jogilag nagyon szépen hangzik, csak a bank azt hiszi, hogy az Ő Üzletszabályzatuk felülír mindent. ezért kell sajnos pereskedni!

Azt pedig csak halkan jegyzem meg, hogy a PSZÁF egy kalap szart ért! Ha azt mondja ki, hogy mi voltunk a hülyék, oké! Ha azt, hogy a bank, az is oké! De, hogy egy ekkora jogi létesítmény annyi emberrel ne tudjon állástfoglalni, az azért abszurd számomra.
Főleg azután, hogy az említett illető aki felvette velünk a kapcsolatot, a bíróságon (másodfokon) azzal a jogszabállyal (s persze az ügyhöz kapcsolódó bizonyítékokkal) nyerte meg a pert, amit ide is idéztem!

Szerencsére megszületett szombat este az utód és így most lelkileg egy nagy adag pluszt kaptunk illetve anyai részről a nagyszülők, részemről a dédszülők segítenek.

Nem siránkozásképp, csak okulásképp említeném meg az esetem ami most december 10-től történt!
Keresgéltem munkát, mert a régiek megszűntek... Találtam egy "Hal pult eladó" hirdetést. Mivel egy rakás elküldött önéletrajzom van és nem jelentkezett egy munkáltató sem, már rutinból küldtem az adott cégnek is.
Rá pár napra hívtak telefonon, hogy menjek be hozzájuk, mert szerződést kötünk meg menjek az üzemorvosukhoz. Mindez volt december 6-án. Közölték, hogy intézzek tüdőszűrőpapírt is mivel 10-én hétfőn már kezdenék és kell!
Nos, ember legyen a talpán aki ennyi idő alatt megoldja... Sebaj, elmentem a tüdőszűrőbe. Ott kaptam az infót egyből, hogy csak januárba tudnak időpontot adni. Innentől ez felejtőssé is vált, mivel nekem december 14-től december 23-ig tart a munkaszerződésem szerint a munkaviszonyom. :U
Végül másnap felhívott a munkáltató, hogy semmi gond, menjek be, írjuk alá a szerződést és így is kellek! Oké, meg is történt. Hétfőn, 10-én indultam dolgozni. A munkába járós céges buszt úgy vadásztuk le a párommal, mert a menetrendes papír szerint 5 percig áll a megállóba. Nos, ez a valóságban annyi, hogyha nem inti le az ember a buszt, akkor az nem, hogy 5 percet, de 5 másodpercet sem áll a megállóba... No comment!
A hal pult eladó állás konkrétan annyiból állt, hogy kaptunk munkaruhát és lehetett menni a hűtőrészlegbe pontyokat pucolni nagyüzembe!
Azt itt csak halkan jegyezném meg, hogy amennyiben nem öltöztem volna rétegesen akkor a munkaruhában nagyjából fél óra alatt rommá fagyok...
Második nap ebből a hűtőrészlegből ahol azért mondhatni "meleg" volt átraktak egy kisebb hűtőtérbe ahol 2 fok volt. Itt ismét indult a vagonnyi halpucolás. Persze le is kellett mosni a munkaasztalt, mert egy idő után minden felület pikkelyes, nyálkás lett. Ennek köszönhetően sikerült egy fasza torokgyulladást beszedni. Azzal pedig ugye értelemszerűen élelmiszerrel nem közösködünk! El is mentem a háziorvosomhoz, jeleztem a munkáltatónak a problémát. Elsőre úgy hatott, hogy e hét szerdára (19-e) sikerült összekapnom magam és a maradék napokat lenyomhatom. A telefonos egyeztetés után ezt nyugtázta is a főnökasszony. Majd pár nap múlva hívott a másik csaj, hogy közölje azt, hogy pénteki nappal megszüntetik a munkaviszonyomat! Szolidan megindokolta, hogy próbaidő alatt hiába beteg az ember, a munkáltató indoklás nélkül megszüntetheti a munkaviszonyt! :U S meg is szüntette...
Hiába jeleztem emberien, hogy nekem a munka fontos, hiába mondtam, hogy a bank szívat, hogy jön a baba, szartak rá(m) nagy ívbe!

Ilyenkor azon gondolkodom, hogy ki a hülye? Ha bemegyek dolgozni, akkor fegyelmivel vágott volna ki a munkáltató, hogy ilyen betegen nem lehet élelmiszerrel dolgozni. Arról nem is beszélve, hogy megfertőzhetem a kollégáimat is...
Ha nem szólok, hogy megbetegedtem, akkor szintén kivágnak...

Konkrétan nem esett jól, hogy ezt a kis időt ne bírták volna ki. Nem 6.000 ftos órabérben voltunk, tehát még azt se mondhatja a munkáltató, hogy olyan többletköltségbe kerültünk neki amit nem tud kigazdálkodni. :U
De sebaj! A pontyok fontosabbak, mint az ember egészsége. És sajnos az ilyen munkáltatói hozzáállások miatt mennek az emberek betegen is dolgozni, mert félnek, hogy kirúgják Őket. Ezzel persze magukkal hordozzák azt, hogy az állapotuk súlyosabb lesz, megfertőznek másokat is, stb.!

Mindenesetre nem búslakodom! Van még ezernyi ötletem az előrejutásra. :)

"...de egyszer itt hagyok majd mindent, nem számít majd odafent ami fontos volt itt lent, számot adok arról is, hogy mért volt nagy pofám..."

(#52) djculture válasza Pixa (#51) üzenetére


djculture
félisten

PSZÁF sajnos ebben az esetben tényleg nincs joga intézkedni mivel szerződő felek vitájába csak akkor szólhat bele ha maga a bank szegi meg az előírásokat. De ebben az esetben a bank hivatkozik arra hogy nincs meg az aki elkövette.
Utód ügyében gratulálok remélem hogy erőt ad nektek a továbbinduláshoz!
Meló ügyben annyi a megjegyzésem sajnos mostanában ez a divat. Annyi munkanélküli van és az új Orwelli munkatörvények lehetővé teszik is a munkáltatóknak hogy rabszolga stílusban foglalkoztasson embereket. Amíg bírja bírja, utána ha kidől viszlát. Mondjuk ha hűtőbe raktak dolgozni kutya kötelességük lett volna normális munkaruhát biztosítani /hajháló vagy sapka is/ sőt ilyen helyen dolgozóknak jár tea is. Én is dolgoztam szolnokon a szoláminál gépkezelőként a hűtő házban mikor nem volt más és nekünk adtak.

[ Szerkesztve ]

(#53) Pixa válasza djculture (#52) üzenetére


Pixa
aktív tag

Köszönjük! :)

A PSZÁF-ről, ha tudja az ember előre, hogy ilyen (és ehhez hasonló) esetekben nem csinál semmit, akkor megspórol egy kört magának. Arról nem is beszélve, hogyha a PSZÁF olyan okos jogilag, akkor nem tellett volna nekik több, mint három hónapba a nulla értékű választ kiküldeni, hanem már egyből értesíthetett volna, hogy Ők bizony ebben marhára nem kompetensek.
Ezek után vajon mennyire merjünk bízni a PSZÁF békéltető testületébe? :)
Rájuk is várnánk aztán közölnék, hogy Ők sem tudnak állástfoglalni... Na, ez lesz az a kör amit kihagyunk! :D Legalábbis nem hiszem, hogy válaszuk után tudnának érdemben bármit is békéltetni. :U De lehet tévedek! :)

A munkavilág borzalmas lett! A kormány azzal fényezi magát többek között, hogy "Megvédjük a munkahelyeket!". Na, de könyörgöm, ne a munkavállalótól aki ténylegesen akar dolgozni, hanem az olyan vezetőktől védjék meg akik anyagias önző rabszolgatartók!
Legalábbis én még tartom azt, hogy a kormány zsebébe úgy megy pénz, hogy azt a népség megtermeli. Ha most kivág akármilyen indoklással vagy ép indoklás nélkül, akkor máris kiesik egy termelő. Ebből következik, hogy az államnak is hiánya keletkezik. Na, most akkor ki védett meg kit? :U
A munkáltató engem a megfázástól, illetve attól, hogy ne vonjanak le sok-sok adót a munkabéremből, aztán megóvott a munkavállalástól is. :D
Sajnos ez már annyira ironikus, abszurd és szánalmas, hogy már nem idegeskedek, hanem röhögök az ilyen cégeken. :) Majd fognak Ők még rinyálni, hogy kellene fix munkavállaló amikor a kutya sem fog ilyen hozzáállással nekik dolgozni.
Madách fogalmazta ezt meg igen találóan! "S mi tessék rajta? Hogy nehány anyag
Más-más tulajdonokkal felruházva,
Miket előbb, hogysem nyilatkozának,
Nem is sejtettél bennök, úgy lehet,
Vagy, ha igen, másítni nincs erőd,
Nehány golyóba összevissza gyúrva,
Most vonzza, űzi és taszítja egymást,
Nehány féregben öntudatra kél,
Míg minden megtelt, míg minden kihűlt,
És megmarad a semleges salak. -
Az ember ezt, ha egykor ellesi,
Vegykonyhájában szintén megteszi. -
Te nagy konyhádba helyzéd embered,
S elnézed néki, hogy kontárkodik,
Kotyvaszt s magát istennek képzeli.
De hogyha elfecsérli s rontja majd
A főztet, akkor gyúlsz késő haragra.
Pedig mit vársz mást egy műkedvelőtől? -
Aztán mi végre az egész teremtés?
Dicsőségedre írtál költeményt,
Beléhelyezted egy rossz gépezetbe,
És meg nem únod véges-végtelen,
Hogy az a nóta mindig úgy megyen.
Méltó-e ilyen aggastyánhoz e
Játék, melyen csak gyermekszív hevülhet?
Hol sárba gyúrt kis szikra mímeli
Urát, de torzalak csak, képe nem;
Végzet, szabadság egymást üldözi,
S hiányzik az összhangzó értelem. - "

"Fukar kezekkel mérsz, de hisz nagy úr vagy -
S egy talpalatnyi föld elég nekem.
Hol a tagadás lábát megveti,
Világodat meg fogja dönteni.

Szerkesztésedre válasz: Kaptunk egy kertészgatyát ami egy vékony farmeranyagból van. Viccen kívül a kínai farmer vastagabb, mint ez a gatya... Mellé adtak ugyanilyen anyagból egy hosszú ujjú felsőt, egy bélelt mellényt és egy baseballsapkát. A sapiról annyit, hogy annyira rossz, hogy csak a fejed búbján tudod megtartani, mert normális méret nem létezik belőle.
A csizma volt egyedül jó amit adtak! Az állítólag valami drága, márkás csizma. De az tény, hogy jó volt, mert a lábam nem fázott.
A munkáról annyit, hogy közölték, hogy napi 8 és fél óra munkaidő, ebből az ebédidő a fél óra, de vannak szünetek. Ebbe az a "szép", hogy aki szünetet akart, azt elengedték. Pl. cigizni, WC-re. Csak épp utána nem szépen néztek rá... Szerencsére nem dohányzom már. A kamerán láthatták, illetve a mágneskártyám csekkolásán, hogy napi 8 óra meló 20 perc ebédidő volt amit betartottam.
Ebből mondjuk okultam legalább. De majd még szóváteszem a munkáltatónál ezt! :)

[ Szerkesztve ]

"...de egyszer itt hagyok majd mindent, nem számít majd odafent ami fontos volt itt lent, számot adok arról is, hogy mért volt nagy pofám..."

(#54) djculture válasza Pixa (#53) üzenetére


djculture
félisten

Csizmából gumicsizmát szoktak adni meg külön bélést, az elég horror amúgy mert beleizzad az ember lába és utána olyan az ember lába mintha 8 órát láb fürdőzött volna:) És ki is vágtam az egészet a francba inkább húztam két zoknit mint azt. Gatyát nekünk is ilyen vékony hentes gatyát adtak de adtak hozzá jéger alsót.
Ja meg ruhából két garnitúra és mosatniuk kell, mert az előírások nem engednek meg koszos ruhába dolgozni ezeken a élelmiszert feldolgozó helyeken.
A meleg ital meg kötelező az ilyen helyeken, azt ha nem tartották be simán fel lehet nyomni a helyet.

[ Szerkesztve ]

(#55) Pixa válasza djculture (#54) üzenetére


Pixa
aktív tag

Csizmából egy jóféle ám régebbi Tempex csizmát adtak. Az tényleg jó! A ruha pedig vicc.
Viszont az tény, hogy volt mosoda és két garnitúra ruhát kaptunk. Persze egy halpucolás és belezés párosnál hagy ne mondjam mennyit ér a két garnitúra ruha... Hiába van ilyen műanyag kötényke, akkor is szagos, nyálkás, stb. lesz a ruha. Maximum két napot lehet lenyomni benne! De akkor már tényleg simogattuk a halakat. :D
Két macskanadrág, egy farmer, póló, vastag kapucnis pulcsi amiben nyomtam. És erre jött rá a munkaruha! Különben első nap kifagy az ember.

Meleg ital? Konkrétan semmi ilyen nincs! Kapatsz teát, mert főznek bent. Na, de az is olyan, hogy ha épp sikered van kapsz, ha nem akkor elfogyott és nincs... De ezt is a dolgozók intézik! A cég részéről semmit sem kaptunk! :U

"...de egyszer itt hagyok majd mindent, nem számít majd odafent ami fontos volt itt lent, számot adok arról is, hogy mért volt nagy pofám..."

(#56) Lauda válasza djculture (#50) üzenetére


Lauda
félisten

Kizart dolog, hogy barmikor is karteritsen ez esetben a bank. Mivel nem azonosithato a tettes, ezert az maga a kartyatulajdonos is lehetett, hiszen a megfelelo pin-koddal vettek le a penzt. Szoval amig ennek az ellenkezoje nem bizonyitott, addig nem fognak fizetni.

(#57) Pixa válasza Lauda (#56) üzenetére


Pixa
aktív tag

Ennek jobb, ha a perrendtartás szerinti verziójának utánanézel, mert nem így van!
A másodfokú végzésben kimondta a bíróság az illetőnél aki felvette velünk a kapcsolatot, hogy a banknak kell azt bizonyítani, hogy a károsult a PIN kód esetében elkövetett-e gondatlan vagy szándékos magatartást!

De, mint már írtam is, a kártya fizikailag végig a kártyabirtokosnál volt!

"...de egyszer itt hagyok majd mindent, nem számít majd odafent ami fontos volt itt lent, számot adok arról is, hogy mért volt nagy pofám..."

(#58) djculture válasza Lauda (#56) üzenetére


djculture
félisten

Szerintem meg előbb utóbb fog ugyanis nem az ügyfélnek van bizonyítási kényszere a törvények szerint...
Ezek csak arra játszanak, úgy sincs pénze a károsultnak és nem perel.

[ Szerkesztve ]

(#59) Pixa válasza djculture (#58) üzenetére


Pixa
aktív tag

Ez így van!
A bankkártya a bank tulajdona. Tehát, ha úgy vesszük az Ő feladata, hogy a biztonsági intézkedéseket megtegye azért, hogy visszaélések ne történhessenek meg.

A bankok valóban úgy állnak az ügyfélhez, hogy nem fog perelni, mert az sok pénz. Ez persze így is van! Viszont azzal nem számol, hogy mindazok a mulasztások amiket csinált visszaütnek majd a bíróságon...

Egyébként valahol értem a bank logikáját. Az ügyfélnek nincs pénze perelni és a jogszabályokhoz is hülye. Így megúsztunk mindent.
Ha nem jön össze, akkor a kukacos ügyfél majd nekiáll fenyegetőzni. Erre persze a bank odavágja az Üzletszabályzatát ami szerintük sokkal nagyobb szentírás, mint egy törvény. Függetlenül attól, hogy a jogalkotásban még a törvény egy szabályzat fölött áll... S nem utolsó sorban kimondja, hogy a szabályzatoknak a mindenkor hatályos jogszabályoknak kell megfelelni...

Ha mégis perre megy, akkor neki kell esni az ügyfélnek. Ilyenkor jön a nagy kapálódzás, hogy a PIN kódját így meg úgy tartotta, meg így chipes a kártya...
De akkor árulja el a kedves bank, hogy azon emberek akiknek szintén chipes kártyájuk van és pl. Amerikába, Németországba, Romániába, stb. vettek fel !!!ATM-ből!!! pénzt, ott mégis ez hogyan fordulhatott elő? :U

A külföldi eseteknél kártalanítják az embert. Na, de miért is? Álljunk szkeptikusan az esethez!
Az ügyfél otthon hagyja a telefonját, mert... Most nem írom le miért, mivel aki okos tudja miről van szó. Aki nem, az maximum megkérdezi és én nem fogom elárulni! :) ...majd ezt követően kiutazik pl. Bécsbe felkapni a pénzt. Utána bejelenti X nap múlva a banknak az esetet. Mivel ugye külfölddel felvenni a kapcsolatot nehéz, hosszadalmas dolog, a bank kártalanít. (Persze van akit nem, de az esetek többségében ilyen esetben fizet a bank!)
Tehát ráfoghatjuk az ügyfélre is, hogy Ő szuper ügyesen mindent kihasználva a saját lóvéját lopta el és a bankon akar leverni még pénzt.
De ugye itt jön képbe a perrendtartás ami kimondja, hogy mindkét félnek bizonyítania kell a maga ártatlanságát.
Az ügyfél ugye megbízza az eljáró hatóságot egy feljelentéssel, hogy nyomozzanak az ismeretlen tettes után. A hatóság nyomoz, ha sikere van akkor el is fogják az illetőt, mint aki volt a híradóban is nem rég. Ha nincs, akkor jön a bank aki a rendelkezésére álló eszközökkel bizonyíthatja, hogy az ügyfél volt az aki elkövette a dolgokat.
Viszont, ha a banknak ez nem jön össze akkor a már korábban említett jogszabály (amit amúgy tartalmaz a bank Üzletszabályzata...) alapján kutya kötelessége az ügyfelet kártéríteni!
Az pedig nem lehet hivatkozási alap, hogy az automata pl. a sarki közért mögött van! Bizonyítékokat fogad el a bíróság, nem érveket. :)

"...de egyszer itt hagyok majd mindent, nem számít majd odafent ami fontos volt itt lent, számot adok arról is, hogy mért volt nagy pofám..."

(#60) Dark Archon válasza Pixa (#59) üzenetére


Dark Archon
addikt

Egyébként a leírásaidból az jön le, hogy ha 2015-ben még mindig nincs meg a tettes, akkor kártalanítaniuk kell. Szóval nem értem a problémát.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#61) Fecogame


Fecogame
veterán

Sms értesítés nem volt a kp felvételről? Mert akkor már az első alkalommal megakadályozható lett volna az egész.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#62) Dark Archon válasza Fecogame (#61) üzenetére


Dark Archon
addikt

"Ennél az internetbank szolgáltatásnál értesítő SMS szolgáltatásra, amikor szerződést kötöttem nem volt lehetőség."

Most már van rá lehetőség egyébként.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#63) Fecogame válasza Dark Archon (#62) üzenetére


Fecogame
veterán

Valóban, ezt a részt kihagytam. :)

Elég gáz, hogy nem volt elérhető az sms szolgáltatásuk :(

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#64) Sethdobaloah válasza Fecogame (#63) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

nem hagytad ki. Volt akkor is ilyen szolgáltatás, de nem kérte (illetve erről nem szól az írása) Ami nem működött, az nem vonatkozott a kártyahasználatra.

...csak én vagyok helikopter?

(#65) Pixa válasza Dark Archon (#60) üzenetére


Pixa
aktív tag

Ez nem így van! Fentebb a perrendtartásos részben írtam a dolgokat. Sajnos mindkét félnek bizonyítania kell a dolgokat és csak a bíróságon lehet ebből érdemben kiszállni.

"...de egyszer itt hagyok majd mindent, nem számít majd odafent ami fontos volt itt lent, számot adok arról is, hogy mért volt nagy pofám..."

(#66) Pixa válasza Fecogame (#61) üzenetére


Pixa
aktív tag

Anno amikor a szerződés létrejött volt SMS szolgáltatás, de csak annyira volt jó, hogyha küldesz egy SMS-t a banknak, akkor leközlik válasz SMS-ben az egyenleged. S ugye értelemszerűen, ha van netbank a szerződéshez akkor minek egy ilyen SMS szolgáltatás? Tehát tranzakcióértesítő SMS szolgáltatás ami mára van, akkor nem volt!

"...de egyszer itt hagyok majd mindent, nem számít majd odafent ami fontos volt itt lent, számot adok arról is, hogy mért volt nagy pofám..."

(#67) moonlight115 válasza Pixa (#65) üzenetére


moonlight115
tag

A végkifejletre kíváncsi leszek, feltétlenül írd meg, hogyan végződött, drukkolok, hogy megnyerd!
A kisbabához gratulálok. :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#68) Lauda válasza Pixa (#57) üzenetére


Lauda
félisten

Ennyi erovel fogom a kartyamat es naponta leveszek 100 ezret csukjaban es sallal korbetekerve az arcom, hogy ne legyek azonosithato, majd egy het utan bejelentem, hogy itt valami gebasz van, mert hianyzik 700k. A bank pedig meg engem fog karteriteni?

(#69) Pixa válasza Lauda (#68) üzenetére


Pixa
aktív tag

Azért az nem ilyen egyszerű! Ha ez így lenne, akkor gondolhatod logikusan, hogy a bejegyzésem nem születik meg, hiszen már rég kárpótolt volna a bank...
Egyébként idéztem ide a jogszabályból. Elég egyértelműen kimondja a dolgokat!

"...de egyszer itt hagyok majd mindent, nem számít majd odafent ami fontos volt itt lent, számot adok arról is, hogy mért volt nagy pofám..."

(#70) Pixa válasza moonlight115 (#67) üzenetére


Pixa
aktív tag

Arra még mi is! Tuti, hogy igen nagy menet lesz, mert a bankok és a perrendtartás sosem arról voltak párba híresek, hogy egy kiadós beszélgetés után megvan a közös kompromisszum. Viszont amennyire csak lehet, korrektül állunk a bankhoz. Ha viszont Ő szórakozik akkor mi is így teszünk! :)

Köszönet! :)

"...de egyszer itt hagyok majd mindent, nem számít majd odafent ami fontos volt itt lent, számot adok arról is, hogy mért volt nagy pofám..."

(#71) Dark Archon válasza Lauda (#68) üzenetére


Dark Archon
addikt

Ezért van az elévülési idő, ami alatt a banknak jogában áll bizonyítani, hogy te voltál (nekem legalábbis ez jött le). Pixa meg bizonyíthatja az ellenkezőjét... amire mondjuk szvsz nem sok esélye, mert hogy bizonyítod be, hogy egy adott időpontban nálad volt a kártya, te meg nem voltál az automatánál? Csak akkor tudod, ha nagyjából abban az időpontban vásároltál valahol a kártyával - és a deltaT alatt nem lehet elérni az automatáig.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#72) Pixa válasza Dark Archon (#71) üzenetére


Pixa
aktív tag

ATM automata felvétel, cellainfó, kártyahasználat más helyen, stb. hagy ne soroljam még, hogy mivel lehet bizonyítani, mert sok bizonyítékot elfogad a bíróság! :)
Itt az ügyvéden múlik az ügy igazán. Persze érvelni lehet.

"...de egyszer itt hagyok majd mindent, nem számít majd odafent ami fontos volt itt lent, számot adok arról is, hogy mért volt nagy pofám..."

(#73) Dark Archon válasza Pixa (#72) üzenetére


Dark Archon
addikt

Ezek nagy részével csak azt tudod bizonyítani, hogy te hol voltál. Hogy nem adtad oda a kártyát senkinek arra csak a kártyahasználat marad hasonló időpontban, mint a rablás, de ennek mennyi az esélye? Ha lenne ilyen bizonyítékod, nem is született volna meg a bejegyzésed.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#74) sztanozs válasza Dark Archon (#73) üzenetére


sztanozs
veterán

Inkább azt kellene megnézni, hogy a pénz lenyúlása előtt hol használta a kártyáját és hogy azokon a terminálokon azidőtájt jelentettek-e be kártyamásoló eszközt, vagy más hasonló incidenst.

Ja és az incidens időpontjai...
A fent említett összeg részletezve:
2012.07.18. – 90.000 Ft
2012.07.20. – 95.000 Ft
2012.07.21. – 95.000 Ft
2012.07.23. – 95.000 Ft
2012.07.21. – 98.000 Ft
2012.07.25. – 95.000 Ft

Tavaly volt egy nagy VISA-s csalás (OMV kutak - általánosságban az Euronet hálózata - volt érintett benne). Ha az ezt megelőző időben használtátok a kártyát azt érintett helyeken, akkor simán lehet, hogy ti is ennek az áldozatai lettetek. Erre vonatkozóan is kell kérni a vizsgálat lefolytatását.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#75) Hintalow válasza sztanozs (#74) üzenetére


Hintalow
senior tag

Az a baj, hogy ha rendes kártyamásolás "skimming" történik, azt többnyire előbb tudja a bank, mint az érintettek, és olyankor szó nélkül kártalanítanak is.
Ez sajnos azért veszett ügy, mert ha csipes kártya volt, azt bizony nem lehet másolni. (illetve lehet továbbra is a rajta lévő mágnescsíkot, ahogy régen is csinálták, de ezzel visszaélni max európán kívül lehet)
Amióta befejeződött a csippesítés a legtöbb banknál, és az atm-ek is csipesek európa szerte, gyakorlatilag megszűntek a visszaélések.

Az euronet-es esetre felesleges hivatkozni, mivel pontosan megkapta minden egyes bank, hogy mely kártyák adatai kompromittálódtak, és cserélték is mindet. (tudom, mi is hónapokig szívtunk vele a pénzintézetben ahol dolgozom)

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#76) Pixa válasza Hintalow (#75) üzenetére


Pixa
aktív tag

Gyakorlatilag megszűntek? Van még bőven!

Chipes dologra hivatkoznak, hogy azt a bank milyen faszán tudja. Ez szépen hangzik!
De aki Magyarországról ki sem tette a lábát, körültekintő kártyahasználó, nem vásárol online, annak akkor mégis hogy veszik le a pénzét pl. Romániába? :U Nem egy ilyen esetről lehet olvasni!
Szóval a chip meg a biztonság csak egy duma! A bankot ez védi, hogy hű az Ő chipes rendszerük másolhatatlan. Csak a feltett kérdésemre érdekes módon a bankba néma kuss a válasz! :U
Nem hinném, hogy nehezet kérdezek pedig...

"...de egyszer itt hagyok majd mindent, nem számít majd odafent ami fontos volt itt lent, számot adok arról is, hogy mért volt nagy pofám..."

(#77) Pixa válasza Dark Archon (#73) üzenetére


Pixa
aktív tag

A bíróság a bankot szólítja fel, hogy bizonyítsa be ezt. Nos, az már jó kérdés, hogy miképp tudja bebizonyítani?! Voltaképp sehogy!

Az ATM képen az illető akiből látni valamicskét azért arra elegendő, hogy a bíróság, bank, stb. láthassa, hogy ne a volt kártyabirtokos van rajta!
A cellainfó is bizonyítóerejű a bíróság előtt.

A többi pedig majd elválik!

"...de egyszer itt hagyok majd mindent, nem számít majd odafent ami fontos volt itt lent, számot adok arról is, hogy mért volt nagy pofám..."

(#78) Pixa válasza sztanozs (#74) üzenetére


Pixa
aktív tag

Van egy helyi bolt. Ott Windows XP-s gépek vannak. Erre gyanakodunk, mert utána kezdődtek a kivétek nem sokkal.

Na, de most gyanúsítsam/jelentsem fel a boltot? :U :F Ha nincs bent az a gép ami az ügyféladatokat logolja akkor onnantól bizonyítékok hiányában ejtik az ügyet. Ezen kívül, ha nincs bizonyíték akkor a bolt rágalmazás miatt még nyakon vághat. S ismerjük mindannyian a jogalkotást ilyen téren... :(

"...de egyszer itt hagyok majd mindent, nem számít majd odafent ami fontos volt itt lent, számot adok arról is, hogy mért volt nagy pofám..."

(#79) Hintalow válasza Pixa (#76) üzenetére


Hintalow
senior tag

Ebbe nem szeretnék ennyire belefolyni, csak azért válaszoltam, mert bankban dolgozom én is kártyás területen, és a csipesítés óta a korábban havi rendszerességű (javarészt valóban romániában végzett) skimmingek gyakorlatilag megszűntek, az elmúlt egy évben 2 esetünk volt, ahol kártyaadatokkal éltek vissza, egy chicagoban, egy pedig venezuellában.
Esetedben, mivel a bank valószínűleg semmi visszaélésre utaló jelet nem talált, csak a peres út maradt, remélem sikerrel jársz, viszont ha odáig elmennél akkor egyértelműen bizonyítanod kell, hogy a jogtalan tranzakciók időpontjában nálad volt a kártya. (az pedig kvázi lehetetlen, hacsak a felvételek időpontjai körül nem használtad a kártyát olyan távolságban, ami túl messze van a kp felvétektől, hogy oda tudj érni)

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#80) sztanozs válasza Hintalow (#75) üzenetére


sztanozs
veterán

A kártalanítás és a kártyák letiltása novemberben kezdődött, de az adatok "kiszivárgása" a tavasz-nyár folyamán volt. Ezt az esetet is azelőtt kezelték, hogy a bankok el kezdtek volna foglalkozni a letiltásal és újragyártással... Még ha érintett is lett volna a kivizsgálás során, ez a kártya addigra már le volt tiltva.

Amúgy nekem még mindig van (pont ez az incidens miatt újragyártott) chip-nélküli VISA kártyám.

Mindenesetre ha nem is az euronetes incidensben volt érintett mindenféleképp jó volna kideríteni, hogy hogyan került (kerülhetett) illetéktelen kezekbe a pin és a track. Ja és a trackre visszatérve. Nagy valószínűséggel nem chipes kártya volt, ha track másolással és pinkóddal le tudták nyúlni a pénzt. Bár asszem lehet módosítani úgy a tracket, hogy ne követelje a chipet, még ha chipes is volt a kártya.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#81) Hintalow válasza sztanozs (#80) üzenetére


Hintalow
senior tag

Azt azért nem nagyon lehet :)
Ha le is másolnak egy csipes kártyát, (értelemszerűen a mágnescsíkot) az a következőképpen zajlana le:
beteszik azt atm-be, ami beolvassa a mágnescsíkot a klónkártyáról, majd beszól a banknak, hogy pénzt vennének fel ezekkel az adatokkkal, a bank rendszer pedig visszaszól: "a rendszerben ez egy csipes kártya, olvasd kérlek a csippet" az atm pedig visszaszól, hogy azt nem tudom (mert nincs is), mire a banki rendszer: akkor bontom a vonalat, pá! és ennyi :D

Ennek egyenes ági következménye az is, ha bedöglik a chip (ritkán, de sajnos van ilyen) akkor nem lehet használni a kártyát, még ha a mágnescsík teljesen patent is.

szerk:

amúgy egy másik (látszólag) szakmabeli a homáron ezt irta:

Szia!
Először is sajnálom a téged ért kárt.

Viszont most fejtegetni fogok egy kicsit, mivel dolgoztam bankkártyával foglalkozó munkakörben így van jó adag tapasztalatom visszaélésekkel.
ugyan nem írtad, hogy milyen, mikori kártya, de ha az egész számlanyitás tavaly történt, akkor már csipes, itt viszont meg is dőlt volna a másolás sztori, mert vmikor 2010/11 között történt az ünnepélyes pillannat (pontosan nem emlékszem, anno kaptunk róla infót) amikor az utolsó atm-et cserélték csipelfogadóra. Innentől nem életképes a másolós sztori.
Itt plusz infóként leírnám, hogyan zajlik le egy úgynevezett "skimming" kártyamásolás, ha már megvannak az adatok a csalóknak:
kivétel nélkül külföldön csinálják (országon belül sokkal rizikósabb, gyorsabban reagálnak a hatóságok stb. ha megnézitek, mindenki akivel történt már ilyen, említi, hogy külföldön próbálkoztak a kártyájával.) jellemzően hétvégén, azon belül is éjszaka, hajnalban, amikor a bankoknál csak pár fő ügyelet van. Rengeteg tranzakciót végeznek minden kártyánál, a többség limit vagy egyenlegtúllépés, mert minden kártyánál kezdenek nagy összeggel,és minden sikertelen után egyre kisebbel próbálkoznak, hogy minél gyorsabban a lehető legnagyobb összeget emeljék le.
Azért sietnek, mert az első pár bejelentés után a bank az összes kártyát blokkolja, ami érintett (lehet) a buliban. Majd után megindul az ügyfelek értesítése, a sikeres felvétekre reklamáció, új kártya mindenkinek stb. ilyenkor a bank jellemzően mindenkit kártalanít.
Egyébként amennyire tudom, a csipesítés óta jelentősen visszaesett a kártyamásolások száma, és a helyük is megváltozott (régebben kelet európában csinálták az ilyen felvét-sorozatokat, mostmár ha történik ilyen, akkor észak -dél amerika a célpont, mert európában, szinte mindenüt csipes kártyák/atm-ek vannak.
Ennyi csapongás után viszont a posztóló esete:
- Országon belül történt, két egymáshoz közeli atm-nél, valószinűleg a károsult is Bp-i, sőt meg merem kockáztatni, hogy kb azon rész felé lakik/dolgozik a városban.
- a tolvajok láthatólag nem siettek, szép kényelmesen veszegették fel nap nap után a pénzt két egymáshoz közeli helyen, amit épeszű bankkártyacsaló soha nem tenne, mert elég ha van sms szolgáltatása a kártyatulajnak, másnap már a jard várja őt, de neeem, mintha csak tudták volna, hogy nincs ilyen, szépen naponta visszamentek. (ha a korábban felvázolt kártyamásolás történik, mire a posztoló belép a netbankba, már valószinűleg napok óta blokkolt a kártya, és már el is érte a bank telefonon, hogy tájékoztassa
- szép kényelmesen mindig hasonló összeget vettek fel, és bár ezt csak a bank tudná megmondani, szerintem simán lehet, hogy nem is próbálkoztak nagyobb öszeggel ezek során
(ha a kártyatulaj nem rendelkezik külön, a bankok 100.000Ft-ra lövik be a limitet.)
Tényleg nem akarok vádaskodni, de aki ezzel foglalkozik, annak az első kérdése egy ilyen esetben az, hogy családtagok ismerősök közül ki férhetett a kártyához, nem lett -e esetleg elhagyva pin kóddal együtt...
Egy ilyennél szerintem bármelyik bank visszautasította volna a kártérítést.

[ Szerkesztve ]

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#82) djculture válasza Hintalow (#81) üzenetére


djculture
félisten

Ehhez képest én októberben kaptam chipes bakkártyát előtte sima mágnescsíkos volt... :F

(#83) Hintalow válasza djculture (#82) üzenetére


Hintalow
senior tag

Azt nem is mondtam (emlékeim szerint), hogy minden kártyát lecserélt már minden bank :N
persze ütemezés szerint már rég be kellett volna fejeződnie a folyamatnak.

[ Szerkesztve ]

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#84) sztanozs válasza djculture (#82) üzenetére


sztanozs
veterán

Mondom, nekem még mindig van chip nélküli kártyám, amit idén gyártottak...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#85) sztanozs válasza Hintalow (#81) üzenetére


sztanozs
veterán

Ja és amúgy bankja válogatja, hogy az Track2 Fallback engedélyezett-e sérült, vagy nem működő EMV (chip) esetén. Ha engedélyezve van, akkor csak simán egy blank kártyával is lehet pénzt felvenni, mert azon nincs chip, és a fallback miatt a mágnescsíkon levő adattal fog authentikálni.
Arról persze nincs infóm, hogy a kérdéses bank milyen biztonsági beállítások között üzemelteti a kibocsátott bankkártyáit...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#86) Pixa


Pixa
aktív tag

Pár dolog!

1. Ha chipes, paypass-os, stb. kártyám van ami állítólag baromira biztonságos és pl. Amerikában, Romániában, Németországban, stb. vesznek fel pénzt, akkor kárpótol a bank.
Ekkor valami érdekes oknál fogva megillet az ártatlanság vélelme. Egyből nem akar arról előadást tartani a bank, hogy vajon milyen biztonsági hiba által nyúlják le az ügyfél vagy ügyfelek pénzét. Inkább gyorsan nyomja a kárpótlást!
Miről is beszélünk? Bekérik a bizonyításhoz szükséges dolgokat (ha tudják...) és utána a bank (ha nem előbb...) rendezi az ügyfelet.
Ha ez Magyarországon történik akkor hiába ugyanaz a pénzlenyúlás eset egyből CSAK az ügyfél lehet. Aztán majd bizonyítsa be az ügyfél, hogy nem Ő volt! Addig idegenkezűség még akkor se lesz, ha a rendőrség mondja ki! Neeem, perre kell menni, mert a bank addig nem nyugszik!

2. Még mindig KLÓNOZÁSOS esetről beszélünk! A klónozást mégis mi jelezné? Semmi! A klón az eredetivel száz százalékban megegyező, de NEM AZ EREDETI példány. Magyarán a chipes dolgokat valaki(k) marha jól tudja(k) másolni Magyarországon, ha külföldön is tudnak magyar kártyaadatokkal machinálni!
Ha tetszik, ha nem, a bankoknak/biztonsági embereknek be kell/be kéne ismerniük, hogy eddig volt biztonságos a chipes rendszer!
Lehet fájó pont, de ez így van!

3. A Homáron (ha már idézünk) volt ilyen is:
"Háta Más - 2012.12.07. 09:00:26
Nekem is volt hasonló sztorim, hálistennek kisebb összeggel: Az AXÁn annyira látszik, hogy nem bank, hanem biztosító, képtelenek voltak bankszerűen viselkedni. Ott is hagytam őket."

4. Nem jó az eset sehonnan, sehogyan! De reméljük a legjobbakat!

"...de egyszer itt hagyok majd mindent, nem számít majd odafent ami fontos volt itt lent, számot adok arról is, hogy mért volt nagy pofám..."

(#87) agressiv


agressiv
addikt

KP. :K

Hát még a borz.....

(#88) Triondor válasza djculture (#50) üzenetére


Triondor
csendes tag

Pontosan... tűzd nekik hozzá hogy te és a párod is hajlandóak vagytok eskü alatt vagy akár poligráfos vizsgálat alatt vallani, hogy valóban csalás áldozatai vagytok és, hogy a kártyával illetve annak adataival kellő körültekintéssel bántatok. És ha nem térítik meg a kárt, akkor a bírósági procedúra mellé erős antireklámot is kapnak médián keresztül azzal címkézve, hogy az Axa nem tartja magát a hatályos jogszabályokhoz... Aztán felsorolod nekik lágy nyugodtan amit itt is leírtál és ami a lényeg, hogy nekik kell bizonyítaniuk amit nem lehet bizonyítani.

Egy olyan technológiát használnak ami rendőrségi nyomozások útján bizonyítottan feltörhető és másolható. Nem ti voltatok a felelősek és minden rátok eső feladatot, ellopott kártya(adatok) bejelentése észlelés után, rendőrségi feljelentés és egyéb finomságok. A kártérítésről hozott határozatot várod írásban 8 munkanapon belül.

----

8-at mondj nekik ezek a csótányok is annyit írnak. Ők se szoktak szarozni, ezeknek se kell egy centit se engedni... Nem kell mérgesnek lenned se az Axás ügyfél kiszolgálóra de még az ügyvédjükre sem... azok csak idióták akik eladják magukat az ilyen kutyáknak.
Ilyen történetek hallatán mindig felforr a vérem, hogy csak lenne egy híján 100000 olyan ember mint én... kikerekíteném a számot, hogy a vérébe fojtsam az ilyen koszos kapzsi férgeket... Bizony, erőszak... mivel a törvényt ők alakítják ezért a fizika(repül a nehéz... valami) vagy a természet törvényei(sok lúd...) tudnak érvényesülni ilyeneken ellen.

[ Szerkesztve ]

(#89) tildy válasza Hintalow (#81) üzenetére


tildy
nagyúr

Es ott is irtuk paran, hogy az lehet, hogy az automatat csereltek, de a 3 evig ervenyben levo kartyakat NEM! nekem iden szeptemberben jart le a 3 ev, 2010ben kertem a raiffeisentol chipes kartyat , mint kartyacsere , nem adtak, mert nem volt nekik . Iden szeptemberben szunt meg a sima magnescsikos kartyam letezni.

A raiffeisen 2010 oktoberetol kezdett chipeseket kiadni, ha azoknak is harom ev a hatarideje, mint az enyemnek volt, akkor azt biza jovo szept-oktoberi NEM CSERELIK alapbol.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#90) Pixa válasza tildy (#89) üzenetére


Pixa
aktív tag

Még mindig tartom, hogy a nagy biztonságos dolgok - jelen esetben bankkártya -, nagyjából fél vagy maximum egy évig biztonságos az új védelmi rendszerrel. Utána viszont már a világ nem egy pontján megjelennek a hackertechnikák, klónozásra szolgáló berendezések, stb. és onnantól már szerencse kérdése, hogy épp ne az ember essen bele egy körbe!

Azt pedig a rosszindulatú megjegyzésemnek legyen betudható, de szerintem a bank rendszergazdái és/vagy hasonló területen lévő kollégái akik hozzáfér(het)nek az ügyfél ilyen-olyan adataihoz azok ki is tudják adni!

Dolgozol például az Állami Nyomdába ahol a személyi igazolványokat és egyéb okmányokat gyártják, akkor tudod, hogy hogyan készül egy-egy okmány. Ergo ha nagyon akarnád a feketepiacon be is tudnád szerezni a dolgokat hozzá, hogy legyártsd. Tehát elég egy belső ember aki tud, lát dolgokat. Titoktartási szerződés ide vagy oda, elég kreténnek kell lenni, hogy valaki aki kiad belső infókat az elkotyogja úton-útfélen! :)

Ezen kívül bakoknál ugye tapasztalhattuk nem egyen már az életünk során, hogy technikai okok miatt nem érhető el a netbank, esetleg átmenetileg nem tudunk kártyával fizetni. Ha a banknál rákérdezünk milyen választ kapunk? "A kollégáim frissítik a rendszert, hogy az Ön biztonságának..." vagy hasonló baromságokat. De ügyfélként soha a büdös életbe nem fogjuk megtudni, hogy mi volt akkor és ott a háttérben.
Eltelik X idő és utána ugrik egyet az egyenlegünk. Visszamenőleg ki ellenőrzi vajon, hogy a bank belső rendszerében például fél éve ránéztek-e az ügyfél adataira? Nem hallottam még ilyenről és amiket kaptam bírósági jegyzőkönyvet abban sincs ilyen. Hoppá! Miért is? :)
Tehát tartom, hogy nem kell ide CSI meg NCIS magasság, akkor is el lehet érni dolgokat. A lebukás pedig csak annyin áll, hogy a belső emberek mennyire ügyesen csinálják a dolgokat.
A TV-be volt egy román emberke akit úgy fogtak el, hogy visszament a másolóberendezésért. Ha nem megy vissza akkor nem kapják el!

Persze ezek magánvélemények amit a bíróság vagy elfogad vagy sem. :)

"...de egyszer itt hagyok majd mindent, nem számít majd odafent ami fontos volt itt lent, számot adok arról is, hogy mért volt nagy pofám..."

(#91) grrpowa


grrpowa
aktív tag

Végigolvastam a történetet hát jól kabaxtak veletek.Mikor lessz eredmény az ügyben :F remélem a retkes bank fizetni fog :K de utálom a bankokat :W

0631 7710098

(#92) Pixa válasza grrpowa (#91) üzenetére


Pixa
aktív tag

Hétfőn lesz beadva a bírósághoz még pár papír és utána amikor a Markó utca tárgyalásra tűzi az ügyet.
A bank ugyanazt fújja sokadjára is. De majd ez (is) lesz a veszte! :)

A bankokkal én sem vagyok kibékülve. Ezek után főleg nem! :(

"...de egyszer itt hagyok majd mindent, nem számít majd odafent ami fontos volt itt lent, számot adok arról is, hogy mért volt nagy pofám..."

(#93) Peat;)


Peat;)
veterán

Nem hiszem hogy egy ilyen peches esetet(több napot érintő, szép egyenletes még akár ésszerűnek is tűnő pénzfelvétel) meg lehetne úszni a jogi procedúra nélkül, legyen az bármely pénzintézet, ráadásul ha jól értem chipes kártyáról van szó. Persze megértem abszolút a felháborodást és az adott pénzintézet többszöri megkeresés után az lenne a minimum ha segítőkész lenne.

Általánosságban egyébként nagyon későn érkeztek meg alapból is a chipkártyák idehaza, emlékszem amikor másfél éve kb pont az AXA-s (de lehetett volna még sok más bank itthon kibocsájtott példánya) kártyámat leszólta külföldön egy eladó, hogy ez már kicsit ciki. Egyébként nekem lecserélték időben ingyenesen a kártyát és mai napig megtartottam az AXA-s számlámat, kártyámat, a hazai piacon összesítésben a dobogós helyeken mozog az olcsóságot tekintve, igaz volt első is, csúszik lefele lassan. Most megmutatkozott hogy mely az az egyik terület amire nem fordítanak nagy figyelmet.

A PSZAF-et viszont nem értem, várható volt hogy a szolgáltatásban lehetnek bakik a bankoknál (masszívan veszteséges szektor lett, sok leépítés, költségcsökkentés -> esetleges hiányosságokhoz vezethet a szolgáltatásban vagy minőségben) ezért segítőkészebbnek kellene lenniük ilyen káreseménynél. (ha egyelőre jogilag még nem is az)

(#94) djculture válasza Pixa (#92) üzenetére


djculture
félisten

Az elég gáz, mert a bankoknál se hülye ügyvédek dolgoznak. Ilyen bagatell összegek ügyében csak akkor hagyják idáig fajulni a dolgot ha számukra biztos az ügy. Ha a bank mulasztása miatt történt meg ez a történet, akkor már nem csak az eltűnt pénzt de egyéb nem vagyoni kártérítést is lehet követelni ami nem kicsit több lehet.

(#95) Coccolino_O válasza Pixa (#86) üzenetére


Coccolino_O
őstag

A paypass arra jó, hogy 5 ezer forint alatti vásárlás esetén gyorsabban végezz a pénztárnál, afeletti összegnél meg már kell a pin kód ugyanúgy, mintha "sima" bankkártyád lenne. Nem értem, hogyan függ össze ez a biztonsággal.

Vagy arra gondoltál, hogy nehezebb másolni?

(#96) Pixa válasza Peat;) (#93) üzenetére


Pixa
aktív tag

A PSZÁF egy nagy rakás szar! Arra vannak csak, hogy büntessenek akit tudnak. Ha arra nincs lehetőség akkor maximum jó tanácsot adnak és csókolom!
Velük is csak egyel többen vagyunk...

"...de egyszer itt hagyok majd mindent, nem számít majd odafent ami fontos volt itt lent, számot adok arról is, hogy mért volt nagy pofám..."

(#97) Pixa válasza djculture (#94) üzenetére


Pixa
aktív tag

Ha nem hülye ügyvédek lennének akkor már első körben nem egy összesen nyolcsoros (köszöntéssel és mindennel együtt) levelet küldtek volna.
A panaszban amit benyújtottunk szintén nem reagált a kormányrendeletre ami idővel törvény lett... Vajon miért? :)
Van mulasztása bőven az AXA-nak! Ez csak egy a (nagyon) sok közül!

"...de egyszer itt hagyok majd mindent, nem számít majd odafent ami fontos volt itt lent, számot adok arról is, hogy mért volt nagy pofám..."

(#98) Pixa válasza Coccolino_O (#95) üzenetére


Pixa
aktív tag

Nehezebb másolni? Ezen jót röhögtem! :)
A hackerek és egyéb létformák már akkor ráugranak a biztonsági dolgokra amikor az még csak el kezd terjedni a piacon. Mennyi ideig is tud biztonságos maradni egy védelmi rendszer? Talán maximum egy évig! De akkor aztán fejlesztik keményen. Utána kijönnek a backdoorok és egyéb nyalánkságok.

Egy technikai szakember elmondta, hogy a klónozás mellett a ghostolás is bevett szokás külföldön. S a ghostolás esetén már igen durván tudnak machinálni az adataiddal, mivel a ghostolt pl. kártya programozható. Így tehát nem nyeli el az automata, hanem csak egy "Sikertelen tranzakció."-t fog jelenteni.

Na, most, ha a chipes kártyát ennyire lehet hamisítani, klónozni, ghostolni akkor a paypassost ne lehetne megbütykölni? Ugyan már...

De írhatnám azt is, hogy a bankok kiadják az adatainkat jó pénzért "ismeretlen" személyeknek. Azok legyártanak kártyákat, a levett lóvéból a bank bizniszel. Ha mégis pert nyerne valaki akkor még mindig jól járt a bank, mivel a többi lóvéval remekül elvan. Magyarországon pedig a jogalkotás és jogérvényesítés egy nagy kalap szart ér!

Anno megveri a szomszéd nagyapámat akit elvisz a mentő, mert olyan sérülései lettek, de azért a bíróság a szomszédnak ítél igazat, olyan sérülésekre hivatkozva amit a kutya se látott! (Ha kell megtudom mutatni a peres jegyzőkönyveket bármikor!)

Az AXA-s esetnél is ott a felvétel, és egyéb dolgok, mégis baszakodik a PSZÁF (is), meg a bank is...

"...de egyszer itt hagyok majd mindent, nem számít majd odafent ami fontos volt itt lent, számot adok arról is, hogy mért volt nagy pofám..."

(#99) Coccolino_O válasza Pixa (#98) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Igazából csak abból indultam ki, hogy nem adod át a kártyádat. Nem értek hozzá, de gondolom, ez nem zárja ki a másolás lehetőségét.

"De írhatnám azt is, hogy a bankok kiadják az adatainkat jó pénzért "ismeretlen" személyeknek. Azok legyártanak kártyákat, a levett lóvéból a bank bizniszel. Ha mégis pert nyerne valaki akkor még mindig jól járt a bank, mivel a többi lóvéval remekül elvan."

Ilyesmiről még sose hallottam vagy olvastam, így elsőre ez eléggé zeitgeist szagú. És felteszem, hogy ez a tulajdonosoknak is feltűnne.

[ Szerkesztve ]

(#100) Pixa válasza Coccolino_O (#99) üzenetére


Pixa
aktív tag

A másolást POS terminállal, ATM automatával és még ki tudja hogyan tudják kivitelezni. Szóval klónozni annak aki ért a dolgokhoz nem nehéz dolog!

A banktitok miatt nem fogsz tudni ilyenekről. Lehet most azt mondani, hogy Pixa egy jó nagyot fikciózott. Aztán, ha majd másképp lesz akkor meg én leszek a mumus...
Amit én írtam, az csupán egy feltevés minden rosszindulat nélkül. De mivel volt már ilyenre példa, így nem tartom kizártnak.
Ha viszont a korábban írt dolgaimat kellene idézni akkor azt tudnám ismét felhozni, hogy itthon a kártyámat biztonságosan használom, majd jön az SMS értesítő, hogy Bostonba felvettek pénzt. Na, oda mégis hogyan jut el a kártyaadatom amikor Budapest közigazgatási határát sem léptem át az elmúlt tíz évben? Költői kérdés lenne? Nem hiszem, mivel nem egy ember járt már így!
Na, akkor most már ez is zeitgeist szagú? :)
Tudod a tényekkel nem tudok én se mást kezdeni, mint elfogadni!

"...de egyszer itt hagyok majd mindent, nem számít majd odafent ami fontos volt itt lent, számot adok arról is, hogy mért volt nagy pofám..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.