Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nyunyu


nyunyu
félisten

Formáját, elrendezését, árazását elnézve a sok pénzzel rendelkező divatmajmok kötelező tartozéka akar lenni.
Meg gondolom az asztroszürke szín sem véletlen.

(Pont passzol a 2016+ rMBPk oldalán lévő aljzatokba.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2) [Newman] válasza nyunyu (#1) üzenetére


[Newman]
tag

Én is megnéztem gyorsan, hogy passzolna e a Dell XPS13-amhoz, de aztán a gyártó oldalán világossá vált hogy ez csak MacBook kompatibilis.

VCIX-DCV,VCIX-NV,vExpert,vExpert Pro,vExpert NSX,VMCA - newman.cloud

(#3) Geller72


Geller72
veterán

"A kis méret ellenére gazdag csatlakozókínálatban dual-link DVI, HDMI és három darab DisplayPort kivezetés található"

-Valamit nagyon benéztetek szerintem. A képen látható kártyán csak 3 csati van. :U
...arról nem beszélve, hogy 60k-ért ajánlani egy 1050-et..khm.. :D Minimum vicc.

[ Szerkesztve ]

(#4) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ami az X1 extreme laptopot illeti,jobbnak látom manuálisan cserélgetni benne a dolgokat mint egy csucsabb verziót választani, mindezt csak szemre mondom nem kalkulálva.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#5) energy4ever válasza Geller72 (#3) üzenetére


energy4ever
addikt

Nem odavalo kepet raktak be!
Itt van a valodi kep rola:

".arról nem beszélve, hogy 60k-ért ajánlani egy 1050-et..khm.. :D Minimum vicc."
En tavaly ilyenkor vettem karacsonyra asszonynak egy 1050TI-t 46.000Ft-ert. :DDD :DDD :DDD
Meg az sincs, hogy olyan helyrol ahol olcsobb, mert pont a linkelt boltbol van. :N

(#6) RacePrivat95


RacePrivat95
lelkes újonc

Több, mint 1 millióért csak egy 1050 Ti :Y Ne már..

[ Szerkesztve ]

(#7) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

A Creative és az ASUS tehetne már végre legalább egy digitális bemenetet a belépő/közép kategóriás külső hangkártyáira is.

Ilyen tényleg minőségi (de még megfizethető) 5.1-es külső DAC kb. nem is létezik, csak USB-ről hajtható, azok meg Android-on kb. semmire se jók.

(#8) -Faceless- válasza RacePrivat95 (#6) üzenetére


-Faceless-
őstag

Már nem azért, de ekkora házban csoda ha ezt lehűti...

(#9) RacePrivat95 válasza -Faceless- (#8) üzenetére


RacePrivat95
lelkes újonc

Nem is az, csak ennyi pénzért valakinek ez alternatíva?

(#10) Geller72 válasza RacePrivat95 (#9) üzenetére


Geller72
veterán

"Egész pontosan az X1 Extreme modellről van szó, ami nagyjából azt mutatja meg, hogy mire képes a ThinkPadekkel foglalkozó részleg, ha nem kell az árazással foglalkozni:"

-De azért egy két-négyszeres szorzó kicsit több, mint a pofátlan kategória. :U .Ha a hw elemeket megnézzük, hogy az milyen más notikban szerepel nagyjából pont ugyanígy, akkor találunk nem egyet, ami fele ennyibe (sem) kerül..Nem beszélve arról, hogy 800k-indulóról FHD TN panel? :D.
Egy relatíve alap Dell G3 ugyanezzel a procival, vga-val, panellel, rammal, ssd-vel 1000 dodó. HP Omen dettó..Asus ROG TUF szintén..és ennyiért már van IPS paneles is..
..Csak mer' X1 Kárbon. :D.

(#11) flashpointer


flashpointer
őstag

uj ryzen processzorokrol, uj felepitesu gtx 1070-rol esetleg valami rovid hir befer egy reklam meg egy setalonovenyes cikk koze?

(#12) rodrigez


rodrigez
senior tag

Én lehet átnevezném a cikk címét csörgősipkás ajánlatokra. :D

(#13) Akula


Akula
őstag

Ezek a műbőr borítások a füleseken mennyit bírnak?
Nekem volt már hasonló, kíméletes használat mellett is rongyolódott egy év múlva, a második évben meg már olyan volt a fülem tőle, mintha mákos lenne.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#14) Cs1csó válasza Akula (#13) üzenetére


Cs1csó
félisten

Pontosan a műbőr ilyen, van valami minőségi textilbőr vagy hasonló az tovább bírja de nekem pl .egyik sem jó mert mindegyikben izzad a fülem körül és megőrülök kizárólag a plüs párnás verziókat szeretem.

(#15) Dr. Akula válasza Geller72 (#10) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Te most a konzumer kategóriát hasonlítod a businssel. Persze még ahhoz is drága az X1, meg sokmindenben már nem is bc, de azért a lowend cuccok amihez hasonlítod, hogy kerülhettek egy mondatba vele?

(#16) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Predator Z271T ha g-synces akkor hogy lehet egyben free synces is?
"Bemenetként a szokásos HDMI/DisplayPort párost kapjuk, a FreeSync az utóbbin keresztül érhető el, 30 Hz-től felfelé"

(#17) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Predator Z271T ha g-sync-es akkor hogy lehet egyben free sync-es is?
"Bemenetként a szokásos HDMI/DisplayPort párost kapjuk, a FreeSync az utóbbin keresztül érhető el, 30 Hz-től felfelé"

(#18) Boky


Boky
csendes tag

Inno VGA-t ajánlani... az aztán igen.

(#19) pigster


pigster
senior tag

"...csúcs X1 Extreme változat egyébként akciósan 1 277 090 forintba kerül..."
Vajon elengedik azt a 90 Ft-t? Akkor elgondolkodnék rajta.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#20) Geller72 válasza Dr. Akula (#15) üzenetére


Geller72
veterán

A BC is alatta van bőven hasonló HW-t tekintve. Nekem is ilyen van, fél millától nehogy azt mond, hogy nem találnál olyat, ami minimum ezt tudja...Nekem a Dell 440k volt. Ebben a sávban azért van konkurens bőven.
Azért az Asus ROG TUF nem éppen low end szvsz.. :U

Pl ez.
És ez "csak" 300k.

"ASUS ROG TUF FX505GD - i5-8300H, 15.6FULL HD, 1000 GB+256 GB, 16GB, Geforce GTX 1050 4GB + Ajándék ASUS ROG GX950 Gamer egér"

340-ért már i7-8750H procival..375k-ért 32GB RAM-al..378k-ért 1060-al. És hol van még innen az a 800k X1 belépő?????

(#21) Noukoum válasza RacePrivat95 (#6) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem játékgép. Egy nagyobb kártya több "kárt" okozna mint hasznot.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#22) Dr. Akula válasza Geller72 (#20) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nem alatta, hanem felette van. A bc-ben a minőséget fizeted meg, a G3-ban a játékvideokártyát. Viszont a minőséget azt nem. Minőség != GHz!

(#23) Geller72 válasza Dr. Akula (#22) üzenetére


Geller72
veterán

..az alatta jelzőre az X1-et értettem..azaz árban egy jó BC bőven alatta megvan hasonló hw-vel, mint az X1.

"A BC is alatta van bőven hasonló HW-t tekintve. Nekem is ilyen van, fél millától nehogy azt mond, hogy nem találnál olyat, ami minimum ezt tudja...Nekem a Dell 440k volt. Ebben a sávban azért van konkurens bőven."

[ Szerkesztve ]

(#24) dagonya


dagonya
aktív tag

régen rossz, ha prospektus-spacifikációk alapján hasonlítunk össze termékeket. én x1-et használok, amióta megjelent, azzal együtt, hogy igen, rohadtul túl van árazva pusztán a hardvere alapján, nem is állt módomban sose újat venni, de ezt mindenki eldöntheti saját magának, hogy milyen szempontok szerint vesz cuccokat. mindenesetre, ha valamelyik reggel az x1-esem helyett egy ROG TUF fogadna az íróasztalomon biztos telehánynám a kávésbögrémet ... és nem azért, mert "jobb" vagy "rosszabb" vagy "nemtomhányforint" hanem mert rohadtul nem arra van kitalálva amire nekem kell, az x1 meg igen.

[ Szerkesztve ]

(#25) Geller72 válasza dagonya (#24) üzenetére


Geller72
veterán

Alapvetően a két kategóriában szereplő HW miatt hasonlítottam össze a két gépet. És igen, kiba' túl van árazva és nem annyival, amennyivel te többnek érzed (magad) mert X1(-ed van). A 300k vs. 800k közti különbözet soha nem fogja indokolni semmilyen kifogás sem. Mint említettem, nekem is más kateg van, de inkább telehánynám a bögrédet, de nem adnék 800-1.3m-t egy ilyenért. :D. Egyszerűen nem ér ennyit. Egy "túlhájpolt" valami a sok közül. Nekem sem kell ROG TUF. Használtan, pár évesen majd 150k-ért jó vétel lesz. ;). Gondolom, te is így vetted az előző széria valamelyikét. :)
:R

(#26) dagonya válasza Geller72 (#25) üzenetére


dagonya
aktív tag

a "kicsit" "nagyon" "majdnem tökre" túlárazva definiálásába nem mennék bele, mindenki annyit költ cuccokra, amennyit megtehet, meg amennyit valamilyen szempontból indokoltnak tart. attól tartok, hogy én egy szaros laptoptól ugyanúgy nem vagyok se több se kevesebb, mint ahogy a rogtufnak sincs semmi köze az x1hez ... piaci szempontból.

(#27) Armagedown


Armagedown
őstag

A Lenovonak sikerült legyőznie a fizikát és egy vékony, könnyű laptopba szerelte a GTX 1050 Ti -t és tökéletesen le fogja hűteni, semmilyen throttling és túlmelegedés sem lesz :DD

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#28) Cs1csó válasza Armagedown (#27) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nana! LEHET, hogy nem lesz throttling stb. DE amikor a felkapcsol a hűtés olyan hangja lesz mint egy MI-24-es harci helikopternek.

(#29) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

"RX560 Pulse OC 4 GB 46 000 forintért. Nem mai darab a Polaris, de mint láttuk, az AMD még mindig talál rajta csiszolnivalót. A szóban forgó kártya egyébként egy darab hűtőventilátorral hűti az 1226 MHz Boost órajellel dolgozó, 896 stream processzort tartalmazó GPU-t."

Ez egy butított változat,van amelyik gyártó egy D betűvel,van amelyik "evo"-val jelöli.
"896stream"(14cu)
Ebben 1024 stream processzor ,16 CU van,durván 5000ft-al olcsóbb,gyorsabb jobb,mégis a drágább és gyengébb van ajánlva.
Ja persze leesett a 4GB vram miatt amit a kártya soha nem fog kihasználni tekintve a teljesítményét.
Na mindegy,ez is az is bő tizessel drágább mint amit maximum ér.

Wasabi...

(#30) pusszycat válasza Cs1csó (#28) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Miért,lehet folyadék(gáz/valami) hűtése van mint egyes telefonoknak. (vagy ha nem akkor miért nem) :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#31) Noukoum válasza Kronos3000 (#29) üzenetére


Noukoum
veterán

De a négy az több mint a kettő, szóval az előbbi kell. :D

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#32) t72killer válasza Geller72 (#10) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A precisionökkel kell hasonlítani (lusta voltam, nem pörgettem át a precision árlistát:B), leginkább a support level miatt.

Más: mi értelme van az UHD felbontásnak 15.6"-on:F? Pláne windózzal:Y

Szerencsére nem most kell laptopot vennem, egyelőre elég gáz a helyzet: a fogyasztás szempontjából legfontosabb proci téren kb nulla az előrelépés Broadwell óta, ráadásul az intelnél még beütött a spectre/meltdown, azaz simán lehet, hogy a valóságban (!=reklámcikkek) gyengébb fogyasztás/teljesítmény arányt ér el egy mai lapos, mint egy 3évvel ezelőtti:U. Várjuk nagyon az energiahatékony, sokmagos Ryzenek eljövetelét a notikba, de ezek vhogy sehogyse akarnak jönni. Nem idén lesz értelmes (=nem 50+W fogyasztású/magát a legkisebb terhelésre rögtön összethrottlingoló) 8magos proci notebookba...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#33) Cs1csó válasza t72killer (#32) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az i5 4690-es proci a 4,5 éves forgalmazási ideje alatt kb. végig tartotta az árát úgy hogy mellette gyakorlatilag folyamatosan kijött 5 generáció, ez az abszurd:

Ha drámai sebesség hátránya lett volna a 7-ik, 8-ik, vagy a 9-ik generációval szemben akkor már vagy olcsón kiszórták volna vagy bezúzták volna fémhulladéknak. Persze kompatibilis régebbi lapokkal stb. de ez akkor sem indok.

(#34) t72killer válasza Cs1csó (#33) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Így bizony, a fejlődés kb 0... Persze, ott a rájzen, de ne felejtsük el, hogy milyen mélyből jött az AMD. A Ryzen újabb generációja nagyjából megközelíti az intel procik szintjét - azaz továbbra sincs sok előnye a mostani prociknak pl egy húzott 4770k-val szemben. A sok magot, ami bejött, sajna elég durván meg kell fizetni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35) Cs1csó válasza t72killer (#34) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen, gyakorlatilag a Ryzen-ekkel elérték hogy végre teljesítmény/fogyasztás arányban beérték az Intelt de NEM HAGYTÁK LE őket, sajnos.

(#36) t72killer válasza Cs1csó (#35) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha a spectre patch hatását beleszámoljuk, ami az intelt sokkal nagyobb mértékben bünteti, akkor valószínű, hogy az újabb Ryzen már jobb egy hangyányit.

Viszont valahogy mindenki lesz.rja a mobil szegmenst, az intelnek tolni kéne már a spectre-meltdown rezisztens, 20W-ból 4 fizikai magot ténylegesen megetető notebookprocikat, az AMD-nek pedig a max 40W-ból 8magot etető mobil Ryzent:(((

A Raven ridge-től nem estem hanyatt:(

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#37) Cs1csó válasza t72killer (#36) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mindketten a technológiai plafon miatt szenvednek, amit nem tudnak áttörni.

(#38) Alchemist válasza Geller72 (#10) üzenetére


Alchemist
addikt

Más kategória, az általad említettek 2 kg fölötti gamer laposok, az X1 Extreme pedig 2 kg alatti multimédiás business gép akár 3 év onsite NBD garanciával.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#39) Astroboy válasza nyunyu (#1) üzenetére


Astroboy
őstag

"Meg gondolom az asztroszürke szín sem véletlen."
...
Bakker, most felfedted világuralmi törekvéseim. :D

(#40) Gabibácsi válasza nyunyu (#1) üzenetére


Gabibácsi
tag

Tehát akik macbook pro-n dolgoznak, divatmajmok.
Ma is okosabbak lehettünk,

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#41) Chaser válasza Alchemist (#38) üzenetére


Chaser
titán

gart sztem hagyjuk, alap dell inspironokra is 3 év van itthon, és mindhez lehet venni nbd onsite gart, ez ilyen összegnél régen rossz ha extra számba megy, 5év lenne az ildomos ha van pofájuk elkérni ennyit érte, macecnél is, ha sz@ros inspronra 100e ft-ért is 3 év van

csak nálam nem jó a menüválasztó gomb? mindig csak első oldalra ugrik az oldal, v 404

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#42) Reggie0 válasza Gabibácsi (#40) üzenetére


Reggie0
félisten

Jellemzoen igen, mert pont munkara alkalmatlan. Felvagni viszont jo.

[ Szerkesztve ]

(#43) Chaser válasza Chaser (#41) üzenetére


Chaser
titán

mosmájó', új gépen vagyok, lehet vmelyik adblocker betett neki ( : már kikapcsoltam őket

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#44) Bandit79 válasza flashpointer (#11) üzenetére


Bandit79
aktív tag

+1
Érdekes én is már vártam volna ilyen infókat, ne talán teszteket már nem is említek... marhára le van lassulva a Ph. Vicc kategóriák ezek a reklám cikkek. Valószínű qva unalmas lehet összeszedni a kötelező hardverajánlatokhoz a szöveget és nem jó kis izgi teszteket dobálni kifele ,mint anno. :)
Hasra ütés szerűen visszalapoztam 2010 ig-, és pl vga tesztek majdhogy minden hónapban voltak akár több gyártótól is.. hova lett a pörgés? :9

[ Szerkesztve ]

(#45) t72killer válasza Bandit79 (#44) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Noigen, se nvidia RTX, se intel 9700/9900 teszt, pedig hónapok óta kaphatók már ezek a cuccok...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#46) himpike


himpike
aktív tag

Ez a cikk valóban tragikusra sikeredett... :(((
Oda a heti betevőm...

(#47) Peter13 válasza Bandit79 (#44) üzenetére


Peter13
senior tag

....akkor ezek szerint nem csak én érzem így... :N
lassan kezdem elfogadni, hogy a PH egy hírportál lett, ugyanakkor azon vettem észre magam, hogy a tesztek iránti kiváncsiságomat egy ideje már ösztönösen más helyeken elégítem ki (értsd: nem is keresem már itt, mert tudat alatt elfogadtam hogy hiába...tök fura volt erre most így ráeszmélni :) )

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#48) Chaser válasza Peter13 (#47) üzenetére


Chaser
titán

a felismerés...( :
én csak emberkék miatt járok már fel, legtöbb hír mintha blikk lenne, fizetett hirdetések, ha a világűrbe is bannolnak bullshit az egész, az "írók" nagy része se fogalmazni, se helyesen írni nem tud, tartalom már konvergál a nullához, sokszor az ipon is beelőzi őket hírekben és tesztekben
ellenben, user tesztek és irományok néha elég jók vannak, olykor egy-egy témáról érdekes eszmecsere is kialakul

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49) CSB29


CSB29
aktív tag

Én értem, hogy a prohardvernek valamilyen reklámból meg kell élnie, de ezer éve a legócskább, vagy legtúlárazottabb termékeket hirdetitek. Nem lehetne rendes támogatót keresni? :(
Első hardver: Thinkpad 2018
Na mondom magamban, nekem is az van, csak régi, ezek prémium gépek, biztos elkérnek azért a konfigért majd 400 e körül. Abbahagytam az olvasást az árnál.

[ Szerkesztve ]

(#50) Reggie0 válasza CSB29 (#49) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha nem araznak tul egy termeket, akkor mibol futja reklamozni?

Raadasul nincs annyira tularazva, egy rendes laptop 10 eve is 500e korul mozgott.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.