Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22) DarkByte


DarkByte
addikt

Előre is bocsi ha nagyon rendezetlen módon fogalmaznám meg gondolataimat; sok minden az ember eszébe jut ilyenkor. Megpróbálom átadni mi minden futott át az agyamon.

Huh, na igen, ez az az a típusú írás, ami után hosszasan szoktam merengeni. Volt (lesz?) egy hasonló órám az egyetemen ahol ilyesmikkel foglalkozunk; sajnos én nagyon kevés vagyok tudományos szempontból hozzá, de a tanárunknak hatalmas elismerésem mert az ilyesmit megismerni kívánókkal sem bánik mostohán, hanem örül annak hogy érdeklődünk, még ha ő már elérhetetlen tudományos magasságokban is mozog egy hozzám hasonló egyszerű programozó hallgató számára. Ezen órák után szoktam úgy belefeledkezni a gondolkodásba a buszon hazafelé, hogy az utolsó másodpercekben veszem csak észre hogy már le kellene szállni: megérkeztem. Ennek az írásnak is sikerült valami hasonlót elérnie.

Olyan írás, ami olvastatja magát.. elsőnek csak belenyitottam.. uhh, mennyi szöveg, vajon megéri elolvasni? Aztán elkezdtem olvasni.. és csak olvastam. Bár az elejében sok minden bevillant hogy igen, ezt is tanultam, azért jól esett feleleveníteni a tudásomat. Aztán a második felétől kezdődik a felfoghatatlan. A méretbeli nagyságrendek eleve olyanok hogy bár tudom nem egyszer láttam valamilyen vázlatos megjelenítését (Gondoljunk csak a Men in Black végére), de amikor egy ilyen animációt meglátok, valami olyan egyedüllét fog el ami egészen egyszerűen máshoz nem hasonlítható. Mindezt tetézte hogy az utána lévő összefoglaló közben a Rob Dougan féle Clubbed to Death került a lejátszási listámon sorra.)

Ezután jöttek a meteorok, a fekete lyukak.. egyszóval az a rengeteg katasztrófa amely bármikor elsöpörheti kicsiny porfészkünket az univerzum pislákoló szentjánosbogarainak térképéről. Ezekről úgy gondolná az ember, mivel évente hall róluk, valószínűleg van egy nagy adag média szenzáció részük is. Na de hogy ennyire érdektelenek legyünk ebben irányban ha az bőven elegendő veszélyt hordoz magában, egyszerűen elképesztő. (Bár sajnos aligha hiszem hogy egy erre tartó meteort önkéntes Bruce Willis -ek meg tudnának állítani, de azért a képzelet hogy van B terv, nem volna elhanyagolandó. Na igen, megint működnek az ösztönök; a túlélés lehetőségébe való beleringatás.) Kicsit asszociálni kezdtem a kedvenc sorozatomra, a Csillagkapu -ra. Nagyszerű manifesztációja annak hogyha létezne is ilyen lehetőség hogy a távoli világokba jussunk el, annak legelőször a hadászat venné hasznát és esetleg utána kezdenének egyéb ténylegesen hasznos dolgokra használni. Ami az embereket jellemzi kicsiben (hatalomvágy, felsőbbrendűség), az működik nagyban is. Nagyon szomorú hogy erre tart ez a nagy közös kollektív tudat amit emberiségnek nevezünk. :( (apropó, épp a napokban linkeltem lapa -nak egy megint csak elgondolkodtató dolgot a környezetszennyezéssel kapcsolatban: [Ahogyan ég a világ] Ha van időtök fussátok át. Ez is tipikus példája annak mennyire kicsinyesek azok akiknél a változtatás hatalma van. Sajnos mikor már oda jutunk hogy kiderül a pénzt nem lehet megenni vagy levegőként elszívni akkor már régen késő lesz.)

Bennem is nem egyszer felmerült már az a meglátásod hogyha az emberek csak néha gondolnának arra hogy mi vesz minket körül odakint, illetve hogy milyen jelentéktelenek vagyunk a világegyetem mértékeiben, akkor talán nem az egymásra acsarkodás, az állandó máson való túllépés lenne a célunk ebben a sóhajtásnyi idejű életben. Viszont ilyenkor mindig oda lyukadok ki hogy ez is egy kicsinyes meglátás; ugyanolyan számomra elképzelhetetlen lépésre lenne szükség egy ilyen változáshoz, mint hogy ténylegesen fel tudjam fogni melyek is azok az arányok ami akár csak az univerzumunk egy kisebb galaxisát jellemzi. Így működünk, még ha ez nem is az emberiség vele született tulajdonsága, hanem magunkra erőltettük ezt a magatartást. Itt találó a Matrix -ból Smith hasonlata: olyanok vagyunk mint a vírus.

Örülök hogy olvashattam az írásotokat, kellemes és egyben hátborzongató perceket okoztatok! Nagyszerű és igényes írás, ha van erőtök kérlek folytassátok! :R

Apropó, mostanság folynak a [CERN] -ben a részecske gyorsító kísérletek, esetleg ha valaki tudna olyan szövegeket linkelni, avagy itt a logout -on egyszeri halandó számára is érthető módon beszámolni róla hogy pontosan mi mindent köszönhetünk majd ennek a tudományos módszernek, az szerintem többünket érdekelné (úgy emlékszem a több dimenziók létezésének egy része is bizonyítást nyerhet általa).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.