Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sNORh


sNORh
addikt

azzigen... :Y mindigtudtamén hogy jó eza a pájonír. de mire feltolnál 400GB-ot tényleg megszülnél... jó az ötlet de még felesleges sztem..

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#2) szab.tam


szab.tam
nagyúr

nekem mindig bíztató, ha két multi nem acsarkodik, hanem valamiben együtt dolgozik. szerintem csak jó sülhet ki belőle. (pio, sharp)

[OFF]és sajnos ellenpéldákat is látni. ha nem jól tudom a lemezguruk majd kijavítanak:

a pio és a ritek egy időben ha jól tudom, együtt fejlesztettek, és a mai napig a ritek lemezeket a pio írók hibátlanul írják. de próbálj meg lg-vel riteket írni.... viszont az lg-k meg jól viszik a philips-eket.

jó-jó, tudom: verbát, vagy eredeti tayo youden-t kell venni, mert az mindenbe jó.... kell venni[/OFF]

(jó, hogy működik az off...) :D

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#3) waverider


waverider
senior tag

nékém teccik :C
egy lemezre ráírható a vinyó tartalmam, 2-3-ra az életem :))

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#4) t72killer válasza sNORh (#1) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ebben a formájában mindenképp felesleges:
1. nincs író hozzá (sacc/kb nem is lesz)
2. a jelenlegi DL BLU-diskeket is fél óra megírni, ráadásul az írási sebesség több rétegnél lassabb szokott lenni - ezt 1 napba telne teleírni :F ??
3. adatbiztonság - hisziapiszi, h addig él, mint egy sima BLU-disk (arról is voltak cikkek, hogy hajlamos a "rohadásra"). Ergo írjak meg belőle kapásból 2-t (2 nap írási idő, dupla ktg), és ha az 1ik beadja a kulcsot, újabb 1 nap, míg az új biztonsági másolat elkészül. Ja, és persze az adott 3 nap alatt ne nagyon piszkáljam a gépet se.

Nekem tűnik ez csak izzadtságszagúnak :F ? csináljanak inkább holodiscet, ha annyira ódzkodnak a merevlemezes tárolástól.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#5) Rolly válasza waverider (#3) üzenetére


Rolly
veterán

szegényes életed lehet :D.... (bocs magas labda volt)

(#6) ronaldo


ronaldo
őstag

Ezt mennyi idő lenne megírni? (tudom-tudom, olvasható verzióról szól a hír, de egyszer csak megírja valaki azt is...)

PPetert várom mint szagértőt, majd ő megmondja jól. :R

(#7) Cs_Laci válasza ronaldo (#6) üzenetére


Cs_Laci
senior tag

A gyári lemezeket ebből is préselik, nem? Mert akkor nem túl hosszú. De simán lehet, hogy tévedek.

Persze ez még nem jelenti azt, hogy otthoni használatra alkalmas lenne...

(#8) t72killer válasza Cs_Laci (#7) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Alkalmazási területet sem látok neki: mondjuk ha hemzsegnének az UHD filmek a piacon, az alkalmas TV-kkel és lejátszókkal, akkor talán.

Archiválásra 2 ok miatt sem felel meg: lassú/nehézkes az adatelérés/írás, illetve nem standard. SzVSz egy 800GB-os streamerkazettát hamarabb teleírok, mint ezt, és azt átküldhetem másik emberkének, h olvassa el... (jah, és egy ekkora kazi max 30-40€)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#9) twollah


twollah
nagyúr

Kiirnam az osszes empeharom zene egy ilyen lemezre es nem kellene allandoan a katalogust bujni, hogy hany szazadik CDn, DVDn van a keresett zene.

(#10) Hun'reeth válasza twollah (#9) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Tartsd a vinyón ;] annál nincs olcsóbb megoldás manapság. ;)

Hírhez: Nyilván "borzasztóan" olcsó lehet ilyen lemezt előállítani. Szép eredmény de nem több szerintem. Majd a holografikus tárolók lesznek talán amik jók lesznek és nagy kapacitásúak. Majd PPeter megmondja. :R

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#11) littlelion21


littlelion21
addikt

Kicsit amolyan "Delta-szagú" a hír...ennyit mára a tudomány és a technika világából...elolvassa az ember, elcsodálkozik rajta, eljátsszik a gondolattal hogy "mi lenne ha", aztán lesz@rja mert ez így ebben a formában úgysem valósul meg...

(#12) Male


Male
nagyúr

Gyanítom ebből sem lesz soha piaci termék...

(Talán még a nagy háborúban kezdték el fejleszteni, akkor kellettek az ilyenek a reklámnak, csak túl sokára készült el.)

(#13) Depression


Depression
veterán

Én még duplarétegű DVD-t sem vettem. Ennek meg végképp nem látom értelmét.
Vagy nagyon le vagyok maradva?

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#14) Cs_Laci válasza t72killer (#8) üzenetére


Cs_Laci
senior tag

Barátok közt összes évad egy lemezen, díszdobozos kiadvány ;]

(#15) littlelion21 válasza Cs_Laci (#14) üzenetére


littlelion21
addikt

Igen és minden 50. példányhoz ajándék Kiss Ramóna jár...

(#16) dchard


dchard
veterán

Első dolog: 16 darab ragasztott réteg? Hm. Biztos tartós lehet...

Második dolog: se olvasó, se író nincs és nem is lesz hozzá. DVD-ből is csináltak 15-20 gigás sok rétegűt. Emléxik még valaki rá? Senki, pedig alig 3 éve volt.

Ez megint arra jó, hogy eltereljük a figyelmet arról, hogy mióta a HD DVD kiesett, konkurencia hiányában egy centit sem lettek olcsóbbak a nextgen olvasók/írok/lemezek, és érdekes módon az elmúlt negyed évben egyetlen készülékfejlesztéssel vagy piacradobással kapcsolatos infó el nem hangzott.

Ennek nem izzadtság szaga van, konkrétan bűzlik. Egyébként közületek komolyan elhiszi valaki, hogy miközben a jól körvonalazódó mainstream szektorban meg sem mozdulnak, ugyanakkor a nyilvánvaló baromságra kidobnak több millió dollár fejlesztési pénzt? Hát szerintem ez egy kurva nagy kacsa. Demózzák élőben aztán majd elhiszem. De inkább iparkodjanak egy kicsit a hozzáférhető értelmes termékek piacra dobásával.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#17) Godefroy


Godefroy
senior tag

"Egy felmérés szerint Japánban ez év májusában 80 ezer Blu-ray felvevőt értékesítettek"

Hát ez azért nem túl sok, egy technikai örültektől hemzsegő 120 milliós országban.

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#18) erdoke válasza dchard (#16) üzenetére


erdoke
titán

Mások nem így látják az árak alakulását:
"Vajon hol tart a kék lézeres optikai adattároló szabványok csatáját megnyerő Blu-ray eszközök ára? A győzelmet követő időszakban konkurens híján bizony emelkedni kezdett az írók és olvasók ára is, mára viszont egyre kellemesebb szintre csökkennek az árcédulákon olvasható számok. A Pioneer BDC-202B BD-olvasó DVD-író például már 26 000 forintért megvásárolható, és az NEC BR-5100S, valamint az LG GGC-H20LRB meghajtók ára is 30 000 forint alá esett. Blu-ray írók terén szintén egyre jobb a helyzet, a Pioneer BDR-202BK és az LG GGW-H20LRB is 55 000 forintot kóstál. Külső, USB-s szuperkombót is kínál az LG. A BE06LU10 akár négyszeres sebességgel írja, hatszorossal olvassa a Blu-ray lemezeket, emellett a HD-DVD-k olvasásával is elboldogul. Ára tudásához mérten talán elfogadható, 76 000 Ft. Fokozatosan csökken a kék lézeres írókhoz való lemezek ára is. Egyrétegű, 25 GB tárkapacitású BD-R-t már 2500 forintért kapni, újraírhatót pedig egy ezressel drágábban."

A legjobb aláírás a héten

(#19) t72killer válasza erdoke (#18) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

viszont lassan eljutottunk odáig, hogy a HDD-k reális áron használhatók archiválásra. Jelenleg a HDD a BLU-diskkel szemben kb 2-3x-os árelőnyben van a FT/GB arányt tekintve, és még nem írtam, hogy mennyivel könnyebb egy HDD-n az adatokat rendben tartani! (+mennyivel gyorsabb, egyszerűbb).

Ergo írót és lemezt vásárolni botorság (ma is, és sztem 1 év mulva is az lesz), max filmet vesz az ember BLU médián, de ha biztonsági másolatot csinál róla, akkor jobban jár, ha azt HDD-re teszi (hogy szigorúan legális vizeken maradjunk :)))

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#20) maross válasza erdoke (#18) üzenetére


maross
veterán

"Egyrétegű, 25 GB tárkapacitású BD-R-t már 2500 forintért kapni,"

hat ez nem tul realis az 50-100 forintos dvdkhez kepest.. legalabbis magyar szemmel nezve.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#21) erdoke válasza maross (#20) üzenetére


erdoke
titán

Én a realitás ügyében nem szóltam, csak erre reagáltam:
"mióta a HD DVD kiesett, konkurencia hiányában egy centit sem lettek olcsóbbak a nextgen olvasók/írok/lemezek"
Ahogy azt se mondtam, hogy megéri ilyesmibe pénzt ölni.

A legjobb aláírás a héten

(#22) PPeter


PPeter
addikt

Jelenleg 5-6 hónapba kerül, mire egy műsoros BD50 (kétrétegű!) gyártósort finombeállítanak, és akkor is 20-30%-os a selejtarány. Ezt ma már mindenki tudja az optikai lemezgyártó iparban. Ezért nem vesznek a gyártók Blu-ray gyártósorokat - tízszer annyiba kerül, mint egy DVD-gyártósor, lassabb és nem termel pénzt. Ha a Sony nem dotálná lemezenként 2-3 dollárral minden egyes legyártott műsoros BD-lemez gyártását, a jelenlegi gyártók sem gyártanának Blu-ray lemezeket. Ezért nem lett olcsóbb és ezért nem terjed el a Blu-ray. Ezen nem segítenek a k***a érdekesen megfogalmazott marketinges jelentések sem, hogy hűű de nagy szelelet hasított ki a BD a piacból. Túróst.

Az lesz amit mondtam: a BD-vel garantált a lassú, drága High Definiton 'forradalom' az optikai lemezek piacán. Hát ez kellett sok Sony fanboynak... egyék is meg.

A sok-sok rétegű prototípusok - mint amiről a hír is szól - meg minimum 3-5 év, mire sorozatgyártásra érettek lehetnek.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#23) t72killer válasza PPeter (#22) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

bizony, előbb lesz az, hogy a benzinkútnál a tank mellett a mobilwinyót is meg lehet majd tölteni filmekkel, minthogy Marinéni BLU-n nézze a háború és békét:)) SzVSz nekem szimpatikusabb is az első megoldás. Zenét már régóta lehet venni online, előbb-utóbb HD filmet is...
Erre meg olyan területeken, ahol nemigen van sávszél, ideális megoldás a helyi "benzinkút", ahova az élelmes tulaj behúzza az optikai kábelt, és továbbértékesíti a cuccot. Ha most azonnal átállna az ipar, sztem most sem lenne drágább megoldás, mint optikai lemezekkel vacakolni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#24) MBazsee válasza littlelion21 (#15) üzenetére


MBazsee
tag

Vagy Magdi anyus... :DDD :DDD :DDD

(#25) ronaldo válasza PPeter (#22) üzenetére


ronaldo
őstag

Na igen. Ha lesz High Def. forradalom, akkor az webbportálokon keresztül, letöltés formájában...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.