Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kemotox


kemotox
addikt

Madarat tolláról :P

(#2) PindurAnna válasza kemotox (#1) üzenetére


PindurAnna
Közösségépítő

Embert kabátjáról :K

De érdekes az aláírásod :Y

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#3) #56573440 válasza PindurAnna (#2) üzenetére


#56573440
törölt tag

ezért utálom a legtöbb ilyen gumiünnepet, mint a nők napja, a valentín nap, az anyák napja és társai. ide sorolom a halottak napját is pl. soha nem is "ünnepeltem" őket (kivéve amíg sulival kötelező volt az anyák napja), cserébe amikor lehet elviszem a páromat olyan helyre ahol jól érezhetjük magunkat, az édesanyámmal év közben is foglalkozok, stb. kár hogy szép lassan mindegyikre piros betűs ünnepet kell gyártani, mert másképp senkit nem érdekel

(#4) Lauda


Lauda
félisten

A hetkoznapok forgataban az embernek sokszor magara sincs ideje, nem hogy masokra, ilyenkor kicsit kizokken az ember es jut ideje/eszebe jutnak az elfeledett ismerosok, csaladtagok. Az ajandekhalmokat en se ertem, gyerekeknek meg ok, amugy nem latom ertelmet. Valoszinuleg gazdasagi szempontok miatt is sulykoljak az emberekbe ezeket az unnepeket, ilyenkor mindenre van penz, az etelek jo resze es persze az ajandekok nagy hanyada is a kukaban/pinceben vegzi.

[ Szerkesztve ]

(#5) Dany007 válasza Lauda (#4) üzenetére


Dany007
veterán

Talán már a harmadik dolog az elmúlt pár napban amiben egyetértünk. : o Főleg úgy, hogy első olvasatra nem is néztem ki írta, aztán meglepődtem. :D

Szóval ja. Én örülök, hogy van ez a karácsonyi mizéria, mert legalább ilyenkor rá van kicsit kényszerítve az ember, hogy foglalkozzon másokkal is. Szívesen adok ajándékot másoknak, de a szokásos hétköznapokban nincs erre keret. Se pénzügyileg se időben. De karácsonykor benne van a "kényszer" az emberekben hogy valamit illene ajándékozni. És úgy vagyok vele ha már "kell" akkor legyen az normális ajándék.
Btw mi az elmúlt 3 évben nem vettünk egymásnak semmit, se karácsonyra se születésnapra se semmire. Az idei volt az első.

Ami viszont engem is idegesít az a távolabbi rokonság össze-vissza ajándékozása. Mi minden évben megbeszéljük a rokonokkal, hogy csak a gyerekeknek veszünk ajándékot. Erre valamelyik rokon minden évben felrúgja ezt és vesz valami kis apró csertreszt a másiknak. Mi meg ott ülünk kínosan, kellemetlenül a családi karácsonyon (ált.25-26.) hogy b.meg mi nem tudunk adni semmit mert úgy volt h nem veszünk egymásnak...
Nálam is pont az van, hogyha valamit nagyon akarok úgyis megveszem magamnak. Igen, kezdve a tv-től a pc-ig a telefonon át mindent. Másrészt aminek én örülnék az rendszerint elektronikai cucc és azt meg csak én tudom kiválasztani magamnak.

Egyébként tavaly(előtt) karácsony volt az amikor nagyon felb...tam az agyamat és összeszámoltam hogy 1 évben összesen hány alkalom van, amikor a szűkebb(!) családnak valamilyen ajándékot kell venni. 63 lett a vége! Persze ebbe mi is benne vagyunk meg a nagyszülők, tesók, tesók gyerekei stb...

(#6) Lauda válasza Dany007 (#5) üzenetére


Lauda
félisten

En is szeretlek. :DDD :P

(#7) greenity


greenity
aktív tag

Én most tapasztaltam először, hogy mennyire el tud veszni az ember a szürke hétköznapokban.
Amíg szimpla egyetemista voltam, ment a dolog, mindig kerítettem időt ilyesmire.

Most ha nem is teljesen kötött a munkaidőm, de ha benne vagyok valamiben nehezebben szakadok el + ha még el is tudnék lógni, akkor is zavarna a dolog.
A szürke hétköznapokba bele tud fásulni az ember eléggé.

Én személy szerint azért örülök ennek az időszaknak, mert picit lehettem a családommal, nem csak hétvégén. Szükségem van rájuk és arra, hogy együtt legyünk. Ha csak ennyit tudunk akkor ennyit.

Részemről az ajándék nem csak karácsonyra és hasonlókra szól. Ha van miből meglepni őket, akkor általában megteszem.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#8) PindurAnna válasza #56573440 (#3) üzenetére


PindurAnna
Közösségépítő

Ez az ünnep azoknak való, akik egyáltalán "nem emlékeznek-nem tudnak a névnapokról-stb.-iről", mert talán ekkor gondolnak a szeretteire..

(#4) Lauda Tudom, hogy rohanó életet élünk, de mindenki jár boltba, és vehet egy csokit, egy sört, egy energiaitalt csak úgy a párjának, gyermekének, testvérének, szüleinek, hogy nincs semmilyen alkalom..csak úgy mert gondolt rá és örömet szeretne szerezni vele :)

Nekem van, hogy megveszem a fiam kedvenc csokiját és ott lapul a táskámba pár napig..néha teljesen laposan adom oda neki, mert már valami összenyomta :D
De akkor is érzi, hogy gondoltam rá, vagy a páromra..

De nálunk ez a nagy családi ajándékozás azzal ment el, hogy év közben apró-pici dolgokat gyűjt a család minden tagja.
Pl. veszünk 10 db mosogatószivacsot abból 2db-ot elteszünk karácsonyra. Vagy ilyen apró és olcsóbb dolgokat veszünk és eltesszük.
Majd karácsonykor összegyűjtve ezeket zacskókba tesszük amit megszámozunk, és zsákbamacskába kihúzott számok alapján ki van osztva a számhoz tartozó zacskó a tartamát meg ha épp nekünk arra nincs szükségünk, akkor csereberéljük egymás között. Még az idősek is élvezték "ezt a fajta ajándékozást és játékot", nagyon jó hangulatot tud csinálni, ha pl egy férfi intim betét mintát nyer :C :C

[ Szerkesztve ]

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#9) PindurAnna


PindurAnna
Közösségépítő

:(

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#10) Huma válasza PindurAnna (#8) üzenetére


Huma
addikt

"mindenki jár boltba, és vehet egy csokit, egy sört, egy energiaitalt csak úgy a párjának, gyermekének, testvérének, szüleinek, hogy nincs semmilyen alkalom..csak úgy mert gondolt rá és örömet szeretne szerezni vele"

Ilyet én is szoktam csinálni.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.