Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

ejha!

modern-art írás. talán így tudnám jellemezni. ilyet még nem láttam. gratula!

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2) Noddy


Noddy
senior tag

Nem nagyon van kapcsolat a képek között úgy mint ahogy a vers egy komplex egészet alkot. Olyan mintha csak a vers egy egy mondatára reagáltál volna nem az egész versre...
De lehet, hogy ez volt a célod.
Azért remélem sikerült megértened a verset :)

De jó látni, hogy valaki olvas Pilinszky verseket.

[ Szerkesztve ]

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#3) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Nem szoktam a LogOut-os verseket elolvasni, de ez tetszett! Én inkább fekete-fehér vagy szépia stílusú háborús képeket képzelnék el. Például az éjfélről a hideg háborús kubai rakéta válság jut eszembe.

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#4) 3arnus válasza Noddy (#2) üzenetére


3arnus
csendes tag

Köszönöm
Amúgy teljes mértékben igazad van, és reagálás volt a cél. És persze hogy sikerült anélkül nem ment volna, sztem majd még probálkozok mással is

(#5) Ygg


Ygg
senior tag

:R

(#6) Noddy válasza 3arnus (#4) üzenetére


Noddy
senior tag

Én csak szeretem a művészetet de művelni nem tudom, de ez a kis montázs jó példa a művészetek találkozására. Vers és látvány.
További jó munkálkodást.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#7) JanFe


JanFe
aktív tag

Erdekes :)

"There is nothing permanent except change"

(#8) zsazsi98


zsazsi98
újonc

A vers az egyik kedvencem, [a myspace oldalam mottója.]. Nagyon örülök, hogy más is értékeli. :)

(#9) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Na akkor az én felfogásom szerint:

Sosem lehet tudni, hogy mit hoz a sors, mindaddig míg nem történik valami szörnyű, azt hisszük, hogy miénk a világ, de ha már egyszer megtörtént a baj (pl. háború) akkor már semmi más nem számít az embernek csak az, hogy életben maradjon, nem érdekli a másik, magasról tesz rá, hogy mi van vele.
Amikor viszont már érzi, hogy ez a küzdelem kilátástalan (meglátásom szerint semelyik sem az csak itt most a versre próbálok koncentrálni) akkor elkezdi csendben várni a halált.

Remélem jól értelmeztem a verset

Üdv. core2

(#10) ]Phobos[ válasza Neil Watts (#9) üzenetére


]Phobos[
senior tag

Az én felfogásom szerint egyszerűbb az üzenete:
Az emberi korlátoltságról szól, melynek szenvedése a háború borzalma, jutalma pedig a teljes bukás.

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#11) Neil Watts válasza ]Phobos[ (#10) üzenetére


Neil Watts
veterán

Egyszerű, tömör, jó!
:R

(#12) VIC20


VIC20
őstag

Hááát...

Az ember vonakodik leszólni, mert találóak a képek. Azonban igaza van annak az előttem szólónak, aki megjegyezte, hogy ezek a vers egy-egy (pontosabban nagyjából minden egyes) kiragadott sorát jelenítik meg, de nem az egészet adják vissza.

Tényleg jobb lett volna az egész verset tükröző képeket választani (/alkotni). És nem is kell ennyi; kicsit görcsösen ragaszkodtál a "minden sorhoz (félmondathoz) keressünk képet"-elvhez. Pedig a gondolati egységek nem a sorok (vagy mondatok) szerint követik egymást, tehát ezért elhibázott ez a megoldás.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.