Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7) rgqjx válasza Picco (#6) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Napi 8-12 órát a gép előtt ülök főleg munka miatt, persze nyilván felállok alkalmanként. A 188cm magasságomhoz kb 100-103kg társul. Nem igazán tapasztaltam negatívumot, de lehet hogy a 10+ év használat megszépítette az emlékeket. :B 3-4 havonta nem árt egy kicsit pumpálni rajta.

Nyilván szokni kell az elején, mivel ez nem stabil, bár ez nyilvánvaló. Az a fajta vagyok, aki nem tud sokat egy helyben ülni (normál széken sem), ilyenkor feltérdelek rá és az asztal a támasz. Nekem 2-3 hét volt teljesen megszokni, de azóta hosszabb időre inkább a labdán ülök, mint széken. Ami a bónusz, hogy a derékfájásom is elmúlt, igaza lehetett a gyógytornásznak aki javasolta. Valahogy úgy indokolta, hogy az üllő munka miatt néhány gerinc közeli izmom gyenge lett/maradt, mivel a labdán nincs támasz és folyamatosan egyensúlyozni kell, ezért szép lassan bizonyos izmok felépülnek, amik a gerinc mellett segítenek azt támasztani.

Javasolni tudom mindenkinek a próbát, mert aránylag olcsón beszerezhető (2-3000-től). A méretre viszont oda kell figyelni. Ami fontos, hogy térdnél a lábad minimum 90 fokos szöget zárjon be, de inkább többet. Nyilván a térd magasság felett kell ülni. Esetleg egy állítható magasságú széken érdemes lemérni a kényelmes ülő magasságot és annál nagyobbat venni (mivel ráüléskor csökken a magassága). Meg ugye a nagyobból lehet egy kis levegőt kiengedni, de túlfújni nem biztos hogy érdemes a kicsit. Ahogy az előző hozzászólásom képén is látszik, bár az elég laposnak tűnik.

Amit még nagyon tudok ajánlani azoknak, akik sokat ülnek gép előtt az a standing desk . Ez jóval drágább a labdánál, de bátran merem ezt is ajánlani. 2 éves tapasztalatom van egy hasonlóval. Nekem a legtöbb asztal picit alacsony, páromnak meg az a magas, ami nekem jó, így ez megoldotta a problémát. :DDD Pontosan be tudom állítani, hogy a könyököm mindig alá legyen támasztva.Nagyon nem részletezem, mert most a "székekről" szól van szó, de részemről nagyon ajánlott ez is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.