Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Domonkos


Domonkos
Ármester

>Full open sourcing of the client
>We have not outsourced the client for several reasons, relating to client reliability and other issues...

Kar erte. Pedig jo projektnek nezett ki.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#2) bkercso


bkercso
nagyúr

Vajon a "When I'm working" beállításban felismeri, ha leterhelném a procit (mondjuk játéknál) és akkor leáll a számítással? :F

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#3) csehferenc74


csehferenc74
csendes tag

Nekem most is megy. Bár nem mindig folyamatosan küldik a feldolgozandó adatokat.

(#4) bkercso


bkercso
nagyúr

Hány %-ot "fogyaszt" a prociból Medium-on? Nálam most telepítés után még semelyik módban nem éri el az 1%-ot; gondolom, majd változik.
Vagy inkább a GPU-n számol?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#5) pIIrash válasza bkercso (#2) üzenetére


pIIrash
tag

A kérdés kapcsán egy kicsit kiegészítettem a leírást az egyes módozatok beállításaival.

Maga a szoftver nem hiszem, hogy észrevenné vagy figyélné. Ilyen esetben a rendszer erőforrás-kezelője dönt és osztja szét a feladatokat és állítja be a prioritásokat.
Tehát ha például játék közben lassulást tapasztalsz, akkor első körben érdemes visszavenni Light-ra ez időre. De például CPU igényes feladatoknál előfordulhat lassulás. Ilyen esetben elég csak beállítani a "When I'm idle"-re, és addig szünetelteti a feldolgozást automatikusan (eltelhet addig néhány másodperc).
Ilyen esetben nincs szükség a számítás megállítására (Stop folding).

(#6) pIIrash válasza bkercso (#4) üzenetére


pIIrash
tag

Alap esetben inkább a GPU számítást preferálja, ahogy észrevettem. És ezek a számítások általában hamarabb is lefutnak. De ez függhet a feladatban meghatározott számítások mennyiségétől is.
Kaptam már olyan CPU számítást, amire 5 órát írt. De átlagban 2-3 óra között van.
Nyilván ez nagyban függ, hogy ki milyen hardverrel rendelkezik.
Nekem egy 4950K + 1070 GTX-el operál.High beállításon már majdnem teljes fordulaton pörgeti a 1070 gyári hűtőjét néhány perc után.

(#7) gygabor88 válasza bkercso (#4) üzenetére


gygabor88
tag

Nálam mediumon, ha csak CPU-s work unitot számol, akkor a ryzen 5 2600 95%-át elviszi. Ha csak GPU-s work uniton dolgozik, akkor is kell neki 15% CPU. Egyébként valahol lehet korlátozni benne, hogy max hány threadet használjon.

(#8) csehferenc74 válasza gygabor88 (#7) üzenetére


csehferenc74
csendes tag

AMD Ryzen 7 1700 mediumon a CPU: 45-50%.
ATI RX580 Nitro+ 8GB GPU: 90-100%
Threadet korlátozást szerintem nem tud.

(#9) bkercso


bkercso
nagyúr

Nálam fagyott tőle a gép, pl. Win10 és Minecraft (Java) is. Szóval leszedtem sajna.
Biztos valami driverrel akadhatott össze; nem volt kapacitásom utána menni ennek...

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.