Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) D1Rect


D1Rect
félisten

Kinek tartoznak?

(#2) ollie


ollie
MODERÁTOR

hogy ha ennyi az adósságuk akkor miért van az, hogy ott több a munkalehetőség sokkal jobb a kereset? vagyis nem ez zavar, hanem, hogy itt miért nem???

Úgy, hogy semmi köze az államadósságnak az életszínvonalhoz.

Pedig ugye népszerű azt állítani, hogy van...

Egyébként az USA államadóssága kb. hatszor ekkora.

[ Szerkesztve ]

***

(#3) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Ha már kopi-pészt, illik feltüntetni a forrást

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4) Lenry


Lenry
félisten

so what?

kinek tartoznak? és mit tehet akárki, ha egy állam azt mondja, hogy "sorry, nem adom vissza"
és hogy a francba szedtek össze ennyi adósságot?
és honnan? a pénz nem terem a fákon, azt valahonnan el kellett venni.
már pedig minden egyes országnak van államadóssága, ergo senki nincs olyan helyzetben, hogy adni tudjon

ollie: az USA adóssága 13.000 Mrd USD

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5) ollie válasza Lenry (#4) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én ebből indultam ki (itt ugye trillió), és ez zavart meg, mert ugye ami itt billió, az ott trillió.

***

(#6) mephi666 válasza D1Rect (#1) üzenetére


mephi666
nagyúr

hát nekem... affenébe... teljesen ki is ment a fejemből, behajtom rajtuk egy részét és lesz végre pénzem zsíroskenyérre :B

#4: itt szvsz. nem szó szerinti értelemben vett "pénzekről" van szó... mármint az itt szóban forgó "pénz" fizikai formában nincs sehol jelen, csak hitel formájában :B inkább csak csendben fülelek, mert nem sok lövésem van a témához...

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#7) Dany007


Dany007
veterán

Ha jóltudom a Magyar államadósság 2009-ben ~ 21.700 milliárd forint volt.

(#8) D1Rect


D1Rect
félisten

Viccet félretéve:
Kiknek tartoznak?

(#9) Depression


Depression
veterán

Na kinek tartoznának? Hát a bankoknak! Az államadósság nem gond, csak az a nem mindegy, hogy mire költik. A németek javulásra, fejlesztésre, beruházásokra, munkahely teremtésre, kutatásokra. Mi pedig... nem annyira.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#10) #53246592 válasza ollie (#2) üzenetére


#53246592
törölt tag

maximum annyi összefuges van hogy valamiböl fizetni kell az adossagot. a konkret összeg mondjuk nagyon keveset mond, talan ezert is szoktak a GDP-hez viszonyitva szazalekosan megadni az allamadossagot.

(#11) mephi666 válasza D1Rect (#8) üzenetére


mephi666
nagyúr

viccet félretéve: szerintem nagy része még mindig a világháború utáni "büntetés"-ből van... nem tudok pontos összegeket, de a németeket rendesen "megvágták" utána...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#12) fatbastard válasza D1Rect (#8) üzenetére


fatbastard
csendes tag

a világ igazi urainak, a bankoknak tartoznak.
egyébként németország anno megpróbált kibújni a nemzetközi pénzmaffia uralma alól (2. vh), de nem igazán sikerült, mint látjuk :U

(#13) D1Rect válasza fatbastard (#12) üzenetére


D1Rect
félisten

Ez nagyon általános.
Melyik bankoknak? Mennyivel?
Kik a tulajdonosai a bankoknak aminek állítólag a nemzetek tartoznak?
Honnan volt annyi pénzük, hogy jusson kölcsön ilyen mértékben?
Mit tehet, ha valaki bedobja, hogy nem fizet?
Már nem azért, de egy országnak nagyobb hadereje van mint bármelyik banknak, szóval erővel nem tudnák elvenni.

(#14) truba válasza D1Rect (#8) üzenetére


truba
tag

Először is, hogy mindenki értse miről van szó: A külső államadósság a nemzetgazdaság, tehát az állam, a vállalatok és magánszemélyek együttes, a külföld felé fennálló adósságát jelenti.

Dehogy a kérdésre válaszoljak is, sok mindenkinek:pl USA legnagyobb hitelezője Kína( az adósság 50%+ az övé, a maradék nagy része pedig az arab országoké.

Németo.: legnagyobb hitelezője szintén Kína, plusz sokkal tartoznak még az EIB-nek és az EKB-nak és még egy kicsivel az IMF-nek.

Magyaro: a mi legnagyobb hitelezőnk az IMF, és az EIB.

(#15) fatbastard válasza D1Rect (#13) üzenetére


fatbastard
csendes tag

Melyik bankoknak? Mennyivel?
nem tudom, gondolom utána lehetne nézni, de ez az ügy szempontjából lényegtelen szerintem

Kik a tulajdonosai a bankoknak aminek állítólag a nemzetek tartoznak?
a legtöbb bank (és kihelyezett hitel) tulajdonosa a nemzetközi pénzmaffia (többnyire indirekt módon persze, de a szálak ugyanott futnak össze

Honnan volt annyi pénzük, hogy jusson kölcsön ilyen mértékben?
onnan, hogy a bankok teremtik a pénzt, ha kihelyeznek mondjuk neked 1.000.000 forint kölcsönt, akkor nekik nem kell, hogy legyen 1.000.000 forintjuk, egyszerűen csak jóváírják a számládon és kész. (pontosabban a kihelyezett hitel 10%-ával kell rendelkezniük ha jól tudom, de ez országonként változik)

Mit tehet, ha valaki bedobja, hogy nem fizet?
Már nem azért, de egy országnak nagyobb hadereje van mint bármelyik banknak, szóval erővel nem tudnák elvenni.

Igen, de a legtöbb "fejlett" országban az ország vezetőségébe már régen beépültek a pénzmaffia kiépviselői, úgyhogy gyakorlatilag ők döntik el, hogy fizessen-e az adott ország vagy sem.
például nézd meg magyarországot, az elmúlt évtizedekben gyönyörűen kiépült egy nemzetközi igényeket kiszolgáló vezetés...
de ugyanez a helyzet máshol is.

[ Szerkesztve ]

(#16) Depression


Depression
veterán

Kicsit utána néztem:
Magyarország adóssága 100 Mrd$. Ez 10k $/fő.
Németország lakossága 83M, tartozásuk 690Mrd €, azaz kb. 8,3k €/fő.
Nekik egy kicsit nagyobb, de kétlem, hogy ők lennének nagyobb bajban.

Ha nem fizetnek, nem kapnak többet, de az hagyján, zárolják az ország számláit. Azaz se segély, se állami/önkormányzati fizetés. Mindenki csődbe menne, és háború lenne a vége.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#17) truba válasza fatbastard (#15) üzenetére


truba
tag

Ez jó volt,nagyot röhögtem :DDD de sajnos nem így van.

(#18) #53246592 válasza Depression (#16) üzenetére


#53246592
törölt tag

A nemeteke 1690Mrd, legalabbis a cim alapjan, igy mar az egy före juto nagyobb mint Magyarorszagnak, de a következtetes meg igy is ervenyes: ök kevesbe vannak bajban.

(#19) fatbastard válasza truba (#17) üzenetére


fatbastard
csendes tag

örülök, hogy sikerült néhány kellemes percet szereznem neked :)
tudod, gyakran összefutok olyan emberekkel, akik a hvg-ből és az index.hu-ról szerzik minden ismeretüket a világról, és egy időben próbáltam felnyitni a szemüket, de mostanában már nincs erre energiám sajnos...

[ Szerkesztve ]

(#20) szablya


szablya
tag

Zeitgeist!

[ Szerkesztve ]

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#21) ollie válasza fatbastard (#15) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Na de akkor egy másik számlát meg csökkent azzal az értékkel. [link]

Valamint:
ne felejtsük el, hogy egy bank által folyósított kölcsön új pénz, ami visszatérítése révén „megsemmisül” és csak a használat után kapott kamat marad meg

(#19) fatbastard: te meg gondolom az előbb linkelt zeitgeist-ből szerezted, ugye?

(#20) szablya: ezt kár volt, majd ha tanultabb leszel rájössz, hogy mekkora hülyeség

[ Szerkesztve ]

***

(#22) truba válasza fatbastard (#19) üzenetére


truba
tag

Örülök, hogy örülsz, így mindkettőnknek jó. Ettől függetlenül, nagy hülyeséget írtál le az előbb.

(#23) szablya válasza ollie (#21) üzenetére


szablya
tag

Lehet, nem tudom. Én elhittem, ami ott van. Ha tévedés, majd rájövök idővel, vagy valaki felvilágosít :)

[ Szerkesztve ]

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#24) PierNight


PierNight
aktív tag

úhh hsz dömping van :) 2x megkellett volna gondolnom, hogy bejegyzem ide...főleg, hogy alapba nem szeretek ilyen témákkal foglalkozni...de ezen nagyon meglepődtem és felháborodtam. És amint látom sokak érdeklődését felkeltettem :)

Winner_hun : köszi, hogy emlékeztetsz rá bele is teszem :)

[ Szerkesztve ]

(#25) fatbastard válasza truba (#22) üzenetére


fatbastard
csendes tag

sosem tanulom meg, hogy a hozzád hasonló figurákkal ne vitázzak :)

szerk: úgy mégis, kíváncsi lennék arra, hogy hány éves vagy, hány szakirányú diplomád van, esetleg hány évtizedet töltöttél el a gazdasági szektorban?
csak azért kérdem, mert biztos van valami alapod arra, hogy egyszerűen kijelentsd, hülyeség amit írtam :U

[ Szerkesztve ]

(#26) bullseye válasza ollie (#21) üzenetére


bullseye
addikt

hát nem hiszel egy olyan dokumentumtalan filmnek, amely az érvei közt George Carlin fellépését is felvonultatja :U (ha élne az öreg, mit kapnának tőle ezért...)

amúgy a mindenkori fedezet a 10% emlékeim szerint. Azaz amit egyesek betesznek kamatozni, azt nem rejtik a paplanba, hanem tőzsdéznek vele, ill. abból adnak másoknak kölcsönt, és csak 10% amihez nem szabad belőle nyúlniuk, hogy ha többen is kivennék idő előtt a pénzt, legyen kéznél. (lásd a régi szép a postabank rohamot)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#27) eziskamu válasza fatbastard (#15) üzenetére


eziskamu
addikt

Hát tényleg ott vannak, csak nem maffiózók hanem liberálkapitalista pénzügyi szakemberek. Nem mintha amúgy egyetértenék a Piac mindenek felett gondolattal, mert kéne azért bele állami szabályozás, de ez ellen meg azzal érvelnek, hogy az állam meg még jóindulattal is el tudja rontani a dolgokat.

(#28) truba válasza fatbastard (#25) üzenetére


truba
tag

Nem vitatkozni kell, hanem tényekkel alátámasztani amit mondasz.

Harminc múltam, két diplomám van (ebből az egyik közgazdász) és sohasem dolgoztam a gazdasági szektorban. És valóban hülyeséget írtál.

[ Szerkesztve ]

(#29) bullseye


bullseye
addikt

hogy az egyáltalán nem zsidózásból kissé kibontakozva a topiknyitó kérdésre is válaszoljak. A gyarmatbirodalomból él jól a nyugat, még ha mára virtuális gyarmatok léteznek csak, és többek közt mi vagyunk azok.
1, Olcsóbb munkaerő gyártáshoz
2, Új felvevőpiac exportbevételhez

1. pont nem akkor gáz, még így is jól járunk, hogy sokaknak munkát adnak, azok adóznak, stb. stb. a gond csak az, hogy nagy a verseny, hamar itt hagynak minket egy jobb ajánlatért amíg a méregdrága gyár még nem épült fel (vagy már elavult)
2, Na itt jönnek a gondok: olyan élelmiszer, amit EU szabvány szerint már lassan állatnak sem szabad adni, tier-b-c-z elektronikai cuccok, régi lejátszott autók, villamosok, egyebek. És persze reklámok ezerrel arról, hogy attól vagy nyugat, ha veszel mindent - amiből nekik az igazi nyugaton termeled a hasznot :)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#30) JuliusCaesar


JuliusCaesar
tag

És most ekkor mi van? Ez úgyis csak egy csomó egy és nulla valamelyik banknak a számítógépén. Elméletben van persze mögötte fedezet, de a pénz mára inkább bizalmi rendszerré alakult át (lévén már nincs benne/mögötte arany), és reméled hogy holnap a 150 forintodért még mindig kapsz egy sportcsokit.

Nem vágom a témát, de ez a pénzesdi már annyira elvont lett, hogy kár ilyeneket törni a fejedet. Amíg nincs gond, flottul megy a rendszer, jól élsz addig nem is nagyon érint a dolog.

szablya: az ilyen konspirációelméletek nagy baromságok. Biztos van nagy maffiahálózat, de azt nem ma fogják leleplezni és megállítani. Ráadásul honnan tudod hogy nem az igazi "összeesküvők" rendelik meg ezeket a filmeket, figyelemelterelés céljából?

... Alea iacta est - Veni, vidi, vici ...

(#31) fatbastard válasza truba (#28) üzenetére


fatbastard
csendes tag

az irritáló stílusod kezd idegesíteni öregem.
vagy érvelj rendesen, vagy kussolj, de ne hülyézz le többet.

[ Szerkesztve ]

(#32) bullseye válasza fatbastard (#31) üzenetére


bullseye
addikt

nem hülyézett le, azt írta, az a hülyeség, amit írsz. akad összefüggés persze, de nem kizárólagos. viszont kíváncsi lettem a Te végzettségedre, korodra és érintettségedre. Ha megtisztelnél vele bennünket...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#33) ollie válasza fatbastard (#31) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem téged hülyézett le, hanem a mondanivalódat, viszont te itt fejezd be a személyeskedést.

***

(#34) fatbastard válasza ollie (#33) üzenetére


fatbastard
csendes tag

tökmindegy, úgyis gáz ez az egész ph fórum, megyek innen a francba...

[ Szerkesztve ]

(#35) ollie válasza fatbastard (#34) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

oké

***

(#36) fatbastard


fatbastard
csendes tag

.

[ Szerkesztve ]

(#37) Crystalheart válasza fatbastard (#34) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Szerencsére.

(#38) JuliusCaesar válasza fatbastard (#34) üzenetére


JuliusCaesar
tag

Aki nem tud itt megférni úgyis kiszűrik. Inkább magadtól kopj le, mint a modik idejét lopd.

... Alea iacta est - Veni, vidi, vici ...

(#39) Lenry válasza fatbastard (#15) üzenetére


Lenry
félisten

pontosabban a kihelyezett hitel 10%-ával kell rendelkezniük ha jól tudom, de ez országonként változik

Magyarországon ez 5%

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#40) PierNight


PierNight
aktív tag

elég érdekes dolgokat írtatok, köszönöm kicsit talán bővült a rálátásom a dolgokra :)
veszekedni meg ilyeneken teljesen felesleges attól nem lesz jobb senkinek!

(#41) tkazmer válasza D1Rect (#13) üzenetére


tkazmer
addikt

Kik a tulajdonosai a bankoknak aminek állítólag a nemzetek tartoznak?
mi az, hogy "állítólag"? kibocsátot egy ország kötvényt vagy sem? felvett hitelt vagy sem? ezek nem annyira "állítólag" dolgok..:)
amúgy meg pl az IMF, Világbank, stb. a tagjaik által befizetett öszegből finanszírozza a hitelezését.

Honnan volt annyi pénzük, hogy jusson kölcsön ilyen mértékben?
nagyon gyakran pl. befektetési alapok vásárolnak államkötvényeket, a befektetési alap jegyeiből pedig bárki vásárolhat, ilyen módon a te vagy az én pénzemből van a fedezet.

Mit tehet, ha valaki bedobja, hogy nem fizet?
nem kap több kölcsönt, zárolják a számláit, arra sem lesz pénze, hogy azt a hatalmas haderőt elindítsa a bank ellen.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#42) Dare2Live válasza Lenry (#39) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ettöl még elég jo TIER 1 rátával rendelkeznek.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#43) Dare2Live válasza tkazmer (#41) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Németország nagy elönye, hogy a saját lakossága fedezi a hiteleit. Ugye Magyarországét meg külföldi alapok....

Én anno sokat probáltam itt közgázos összefüggéseket magyarázni, aztán rájöttem, hogy olyan ez mint amikor mikroelektronikából/analog vezérlésből korrepetáltam egy csajt akinek az összeadással problémai voltak.... Persze integrál meg PTtag amikor a Zeitgeist megmondta.... :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#44) Crystalheart válasza Dare2Live (#43) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Pedig én élvezem az ilyen magyarázatokat, kicsit polihisztor vagyok, szóval nyugodtan jöhet. :)

tkazmer: Érdekes ezen elgondolkodni. Szóval zárolják a számláját. És ha előzőleg az ország megoldja a saját pénze tárolását, és biztosítja az energetikai önellátást? Sőt, neadjisten még Euro is a pénznem, így elinflálni sem lehetne. No nem mintha ilyet javasolnék, mert korábban láttuk, hogy azért lehet csökkenteni is a hitelállományt.

A kínaiak nagyon sokaknak hiteleznek rengeteg pénzt. És nekik is hitelez valaki, vagy ők ilyen hiperek a félkommunizmusukban? :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.