Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Rimuru


Rimuru
veterán

Vicc kategória. :(

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#2) arty


arty
veterán

jó is az egy os mind felett koncepció....

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#3) anaqer válasza Rimuru (#1) üzenetére


anaqer
veterán

Új verziók nagyobb rendszer-követelményekkel... beszarás, ilyet tényleg nem láttunk még! :U

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#4) pengwin


pengwin
addikt

Hurrá...
próbálják egyre bolondbiztosabbá tenni, egyre nagyobb blődségekkel.

(#3) anaqer
A vicc az, hogy a WUpdate-et így toldozzák-foldozzák a helyett, hogy kicsit javítanának rajta.
Érdekes módon ha előre integrálod a Windows teleptő lemezedbe az addig megjelent frissítéseket, akkor sokkal kevesebb helyet fog elfoglalni, mintha a WUpdate frissítette volna a rendszert telepítés után. Egy igen nagy kalap kaki a rendszer.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#5) kutga válasza anaqer (#3) üzenetére


kutga
nagyúr

A windowst akkor is fikázni kell. Mert csak. ;]

Let the Zone take me if I am.

(#6) Male


Male
nagyúr

Ja, a nincs elég hely kijelzésnél biztos jobb megoldás fixen lefoglalni 7GB-ot hátha kell majd alapon :U

(#7) Bici


Bici
félisten

Ideje lenne a MS-nak valami advanced install-t bevezetnie, hogy a júzer eldönthsse, hogy mit szeretne feltelepíteni a gépére.
Mintha lett volna már ilyen a Windows 95/98-ban. :U
Android esetén is hasznos az Aroma installer. :U

Így nem csak a tárhellyel spórolhat a júzer, hanem a frissítések is csak a feltelepített komponensekhez jönnének, ami szerintem mindenkinek előnyös lenne.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#8) CPT.Pirk válasza Male (#6) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, ez egy jó megoldás és nem "hátha", mert ezt fixen fogja is használni ezeknél a csodálatos "nagy" frissítéseknél.
Valószínűleg a Windows felhasználók többsége magától nem futtat pl. a lemezkezelőben ellenőrzést, így csak telítődik a C meghajtó mindenféle szeméttel... Ezután is fog náluk halmozódni a szemét, de legalább a frissítés le tud majd zajlani...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#9) pengwin válasza CPT.Pirk (#8) üzenetére


pengwin
addikt

Ez nem megoldás, csak 7GB-tal odébb tolták a problémát.

Miért nem tudja ezt magától megcsinálni a rendszer?

Üdv, pengwin

(#10) tatu9


tatu9
tag

Én azért nem nevezném "pici"-nek a 60 és 100%-os tárhelyigény növekedést. :U

“TRUST. PRAY. OBEY”

(#11) Televan74 válasza kutga (#5) üzenetére


Televan74
nagyúr

Divat lett belőle! ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#12) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Még szerencse, hogy vettem Cherry Trailes miniPC-t nemrég, amin az elérhető tárhely 28 GB körül van, de legalább adtak vele Windowst.
Pár napja bepingvinesítettem, maradt 18 GB szabadon.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#13) Televan74


Televan74
nagyúr

A mai SSD árak mellett,már nem nehéz berakni rendszernek egy 128GB -os példányt,és a Microsoft tehet egy szívességet. :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#14) kutga válasza Cucuska2 (#12) üzenetére


kutga
nagyúr

Pont ezt akartam mondani, ha nem tetszik, ott a pingvin.

MOD
Televan
Sőt, alap feladatokra ~10k környékén már 240-est is kapsz.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#15) sb válasza pengwin (#9) üzenetére


sb
veterán

Kezdhetné azzal "magától", hogy nem rak fel Candy Crush-t és hasonló baromságokat.
Ha jól tudom épp ezzel a frissítéssel jön majd az is, hogy egyáltalán user által eltávolítható lesz powershell mágia nélkül is pár beépített app.

(#16) Predatorr


Predatorr
őstag

Hozzá nem értők és pánikkeltők kedvéért GYAKORLATI TAPASZTALAT:
Feltettem ezt az előre szidott verziót egy 29GB partícióra (bár 50-et kért). 17GB-ot foglal minden drivert és segédprogramot telepítve. Sehol a 7GB „lefoglalt” partíció, mindamellett 2db pendrive is végig be volt dugva. Nem telepített játékokat és minden, nekem nem tetsző appot ellenállás nélkül eltávolítottam, ahogy az előzőekből is.
Szóval ne fékezze már itt mindenki a nyúzt. ;)

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#17) sb válasza Televan74 (#13) üzenetére


sb
veterán

Nekem - mivel olcsó volt - van egy rakás felesleges tárhelyem SSD-ből amit jelenleg nem használok.
De ettől még az ész nélküli tárhely foglalást nem tudom elfogadni.

Sokáig 64-est használtam, most is ellennék 120-assal de csak azért mert figyelek rá. Update után lazán otthagyja a 15-20GB-os cuccait. És eleve nem 20GB nyilván "belakva" a win10 sem. És itt nem a progikra gondolok, maga a windows könyvtár 30-40-re szokott lazán hízni winsxs és társaival.
Nvidia driverből, chrome installból is ott tud maradni lazán 2-3GB-nyi cucc az installerek között, msi csomagok uninstallra... Ha ezekre nem figyelsz akkor a 100-ast úgy bekajálja, hogy pislogni sincs idő. Mondom ezt munkahelyi gépre, ahol nyilván fent van pár GB-nyi program, de játék és hasonlók egy szál se.
Amikor nekiesek egy pucolásnak tényleg 10-30GB-ot sikerül felszabadítani. És még akkor is marad a 30-40Gb-os windows könyvtár önmagában...

[ Szerkesztve ]

(#18) tom_tol válasza Bici (#7) üzenetére


tom_tol
addikt

Akár felárat is fizetnék egy ilyen telepítőért.

(#19) Predatorr válasza sb (#17) üzenetére


Predatorr
őstag

Rendszeres pucolással soha nem foglalt többet a W10 rendszerem 19GB-nál. Igaz, a szoftverhalmot egy másikra telepítem (nincs adatvesztés, gyorsabb a helyreállítás, nem.b.sztatja az SSD-t, stb), de az sem nyomott még többet 20-nál.

tom_tol: LTSC

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#20) alevan


alevan
őstag

amely konkrétan 32 GB-os SSD-t tartalmazott

Bár SSD lenne, az cserélhető. Helyette low-end eMMC-t tettek bele, ami lassabb mint egy HDD, de legalább cserélhetetlen mert forrasztva van.

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#21) PuMbA


PuMbA
titán

20,5GB a 3 éves Windows 10-em cakk-pakk körülbelül 15db általános programmal. Eközben átesett 4 nagy frissítésen. Amit használok: CCleaner és Lemezkarbantartó.

(#19) Predatorr: :K

[ Szerkesztve ]

(#22) Bici válasza tom_tol (#18) üzenetére


Bici
félisten

Nincs véletlenül a MS-nak valami felülete, ahol az ilyen kéréseket elő lehet terjeszteni és szavazni rá? :D

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#23) Sinesol


Sinesol
veterán

Nem tudom hol jelent mindez gondot, minimum 120 gigas Ssd szerintem alap manapsag rendszerlemeznek, bar inkabb a 240 az ajanlott, hogy 1-2 nagyobb, fontosabb program is felmenjen.

(#24) sb válasza Predatorr (#19) üzenetére


sb
veterán

Akkor valami csoda rendszert használtok.
Ezt a másik drive sem oldja meg, mert van egy rakás dolog ami a win alá/C-re kerül.
Programdata, index file-ok, WinSXS, telepített csomagok.
És tényleg nem arról beszélek ami az adott programrésze, hanem a win tesz el magának, telepítők, stb...
Driverek? Előző verziók? Azt se lehet pucolni, híznak folyamatosan, ahogy az update-tel is egyre több cucc kerül be. Ki nem nagyon kerül semmi.
Muszáj, hogy hízzon. :F

szerk:
Önmagában a Windows könyvtáram most 31GB (ebben 1x patchcleanerrel már a winsxs is ki lett tisztítva), céges gépen 34GB.

[ Szerkesztve ]

(#25) edari válasza sb (#15) üzenetére


edari
őstag

Azt pl eddig is lelehetett törölni.
Inkáb azzal van a baj, hogy annyi sz*rt kell leszedni, hogy lemegy a nap mire egyesével törli az ember. Ezért kell inkább powershell scriptet írni ami mindent töröl.

(#26) IamSociopath


IamSociopath
aktív tag

Szerintem teljesen logikus lépés.
Itt mindenki magából indul ki, tekintve ez egy technológiai fórum, ez nem tükrözi egy általános felhasználó tudását.
Rengeteg ember még ma is az asztalra pakolja a dolgait pl. Hiába van csodásan 2 meghajtó vagy több partíció egy gyári gépben, egy hozzá nemértő szinte mindig az asztalra fogja pakolni a macskás videókat meg pistike c re telepíti a játékokat. A user mappákat pedig soha nem láttam még gyári telepítésnél átlinkelve másik meghajtóra.
Tehát egy minimális tudású felhasználó esetében csak így lehet garantálni a szükséges helyet a szolgáltatás biztosításához.
Én kifejezetten örülök ennek a lépésnek.

(#27) #54072192


#54072192
törölt tag

A cikkben nincs forrás, és még hiányos is... :U

Reserving disk space to keep Windows 10 up to date

"When apps and system processes create temporary files, these files will automatically be placed into reserved storage. These temporary files won’t consume free user space when they are created and will be less likely to do so as temporary files increase in number, provided that the reserve isn’t full. Since disk space has been set aside for this purpose, your device will function more reliably. Storage sense will automatically remove unneeded temporary files, but if for some reason your reserve area fills up Windows will continue to operate as expected while temporarily consuming some disk space outside of the reserve if it is temporarily full."

Tehát nem csak üresen fog állni, hanem a programok és szolgáltatások is használhatják, a karbantartó meg törölgeti szükség szerint. Ami ideiglenes fájl eddig A helyen volt, most B helyre kerülhet.

"In the next major release of Windows (19H1), we anticipate that reserved storage will start at about 7GB, however the amount of reserved space will vary over time based on how you use your device."

Az eszköz használatától függ, hogy mennyit szed le, nem pont 7GB lesz az.

"We may adjust the size of reserved storage in the future based on diagnostic data or feedback."

A jövőben a mérete változhat, ha a visszajelzések alapján ez nem optimális. Az is nyilvánvaló, hogy nem azért vezetik be, mert csak, hanem mert túl sok esetben nem lehetett frissíteni, mert egyáltalán semmi hely nem volt a rendszernek.

Predatorr: Nem partícióról van szó, hanem a rendszer fenntart valamennyi helyet. Gépház > Rendszer > Tárterület > Rendszerfájlok és fenntartott terület. Ott írja, hogy mennyiről van szó.

(#28) pusszycat válasza Televan74 (#13) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem akkora az SSD-m,h 2 részre kellet osszam :D még így is van a C-n 150 GB szabadon. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#29) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Ez igazán fantasztikus.
És olyan mikor lesz, hogy frissít a windows, és nem lesz a folyamat még ssd-n is egy kínzó fájdalom?

Vajon mennyi pénz kellene ahhoz, hogy a ms rendberakja végre az operációs rendszerét? Hány ezer milliárd dollárt kéne lerakni az asztalra nekik, amire azt mondanák, hogy "oké, újraírjuk / átírjuk faxán, és úgy fog működni ahogy működnie kell!"?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#30) #54072192 válasza Apollyon (#29) üzenetére


#54072192
törölt tag

Mikor lesz? Már van.

(#31) janeszgol válasza sb (#17) üzenetére


janeszgol
félisten

De ez nem esz nelkuli. Persze a tablet, nettop tulajok mrgszivtak, de talan ott meggondolja magat az MS. Egy olyan opciot tudok elkepzelni a 32 gigas emmc hasznaloinak, hogy a frissites microsd-re toltodik vagy a felhobe migralodik a rendszer, frissul es visszatoltodik.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#32) pusszycat válasza Apollyon (#29) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Soha. Nincs bugmentes program,legalább is ilyen méretben nincs.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#33) #54072192 válasza janeszgol (#31) üzenetére


#54072192
törölt tag

(#34) tom_tol válasza Predatorr (#19) üzenetére


tom_tol
addikt

LTSC esetén milyen választási lehetőségek vannak?

(#35) FoLey-v


FoLey-v
addikt

És lesz olyan orvosolás hogy ne kapjak ilyen hibát? Ebben az évben kétszer is kaptam,öröm volt alaphelyzetbe tenni a windowst ha már a command parancsok nem működtek. :W ;]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#36) Chabee válasza alevan (#20) üzenetére


Chabee
tag

Jah, nemrég kezembe került egy ilyen laptopnak álcázott tablet szégyen. Rendbe kellett tenni mert nagyon lassú volt. Első nekifutásra mondtam a gazdájának, hogy 6-7 eFt-ért teszünk bele valami SSD-t, és jó lesz. Aztán szembesültem azzal, hogy ez nem az aminek látszik. Forrasztott benne minden. Még az a szánalmas 32 gigás eMMC is. Viszont! A W10 volt annyira "intelligens", hogy jelezze, kevés a tárhely és tegyek be a gépbe egy minimum 16 GB-os pendrive-ot, miről minden adatot lesikál majd és azt fogja használni átmeneti tárnak. És ez valami 1607-es verzió volt, tehát nagyon nem friss. Szóval, ha ez így megoldható volt eddig, akkor most miért is kell lefoglalni plusz tárhelyet? Vagy miért is kell új gépet venni? Akkor ezt a ezt a fícsört most kidobják? Minden bizonnyal bennem van a hiba hogy ezt nem értem.

Igazat mondani könnyű, csak elhitetni nehéz!

(#37) HThomas válasza Male (#6) üzenetére


HThomas
senior tag

Szerintem ezzel oldják meg, hogy az élelmes userek ne tudják megkerülni a frissítések telepítését azzal a trükkel, hogy 7GB-nál kevesebb helyet hagynak a rendszerlemezen :D

(#38) pusszycat válasza FoLey-v (#35) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Mentsd le a windows image-t. Ha valami elromlik akár a hátértár vagy összeomlik a windows,újrarakás nélkül visszaállít mindent.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#39) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag

Nem értem a cikket. Először azt írja, az új Windows 10 32GB-ot igényel, majd azt, hogy a 32GB-os tablet nem elég.

(#40) #54072192 válasza Chabee (#36) üzenetére


#54072192
törölt tag

Mert sokkal egyszerűbb, ha a frissítés mindig sikeres, mint hogy feldob egy ablakot, hogy probléma van, dugj be egy pendrive-ot, különben nem frissül a géped, és erre többször is figyelmeztetni kell. Fentebb írtam, hogy ezt a tárterületet más is használhatja temp-ként, nem lesz elveszve.

(#41) Cucuska2 válasza Tetsuo (#39) üzenetére


Cucuska2
őstag

32GB-os rendszerek eddig is panaszkodtak főverziófrissítésnél, hogy kell neki egy pendrive, mert nem tud frissíteni.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#42) koby11h


koby11h
aktív tag

Ha valakit zavar akkor előbb-utóbb majd lesz egy patch ahol a user állíthatja a 7 Gbyte-ot, csak ki kell várni hogy ügyes embereket is feldühítsen :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#43) Cucuska2 válasza kutga (#14) üzenetére


Cucuska2
őstag

Most már egész istenes a helyzet, mert nem kell kernelt fordítani, hogy működjön a wifi és a hang, de azért pár órámba került, mire megoldottam a bajokat. Aztán nem tudom, hogy HDMI-n lett-e hang, de az nem is probléma, mert olyan fürge lett, hogy netezni, youtube-ozni is lehet rajta.
Én nekem a munkám nagy része távoli szerveren, SSH-zva történik, terminál kell hozzá nagyrészt, így még opcionálisan dolgozni is tudnék rajta.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#44) Male válasza CPT.Pirk (#8) üzenetére


Male
nagyúr

Elsőre erre azt mondtam volna, hogy így meg 7GB-tal előbb fogja a rendszer azt mondani, hogy nincs semmi hely, és nem tudja használni a gépét a felhasználó... szerintem a frissítés vs. legyen használható a gép viszonylatban az utóbbi a fontosabb... bár az MS-nél ezt régóta fordítva gondolják.
Illetve az egész addig működik, amíg 7GB-ba beleférnek, aztán növelné a rendszer a köv. frissítésnél, és akkor nem lesz ezeknél a usereknél hely neki... szóval ahogy pengwin is írja, ezzel csak arrébb tolták a problémát 7GB-tal.
Plusz: Oké, a felhasználó nem futtatja magától, de mi lenne, ha a frissítés ellenőrzi a helyet, szól, ha nincs elég a frissítéshez, és egy oké megnyomása után szépen leszedi a felesleget? Ez olyan megoldhatatlan feladat az MS számára?

Azóta más írta, hogy használat közben oda szemetel a rendszer... így azért nem olyan gáz, mint elsőre tűnt.

(#45) Apollyon válasza #54072192 (#30) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Láttam mobilról hogy írtál, közben indítottam a windowst és akartam is válaszolni, de elkezdett frissíteni. Már így is döcögősen indult, gondoltam nem rhosszabbítom meg a folyamatot azzal, hogy elindítom a firefoxot.

Miután felrakta végre az update-eket és háromszor is újraindította magát, végre elkezdhettem használni. Szóval mit is akartál mondani?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#46) FoLey-v válasza pusszycat (#38) üzenetére


FoLey-v
addikt

Le lett mentve,remélem jól csináltam. Bár bekapcsolni nemtudom,mert azt írja vagy tiltva vagy nem tartozik hozzá az engedélyezett eszközhöz.

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#47) nap válasza #54072192 (#30) üzenetére


nap
addikt

Nem gondolod, hogy a windows 3.1 egy kissé már elavult? ;]

[ Szerkesztve ]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#48) pusszycat válasza FoLey-v (#46) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ne erre gondoltam,hanem az egész windows mentésére,programokkal úgy ahogy most van neked.
Ott lent balra még menj bele a "Rendszekép biztonsági mentése" majd a "lemezkép létrehozása".

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#49) kutga válasza Cucuska2 (#43) üzenetére


kutga
nagyúr

Persze, Linuxon is vannak bajok, sőt. Attól függ mire kell a gép.

Let the Zone take me if I am.

(#50) #54072192 válasza Apollyon (#45) üzenetére


#54072192
törölt tag

Váratlanul ért a frissítés? Április 9-én jelent meg.

Egyébként azt akartam mondani, amit mondtam. Érdekes módon sosem tart sokáig nálam a frissítés, 1-2 perc alatt megvan, havonta egyszer ki lehet bírni. De még egy jó lassú eMMC-vel sem okoz gondot.

nap: Voltak ám ahhoz is frissítések. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.