Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) golya87


golya87
őstag

Novemberben, vagy decemberben jön az újabb Radeon Software "széria"?

(#2) Abu85 válasza golya87 (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Pressnek novemberben, publikumnak decemberben. De ha minden jól megy, akkor megjelenhet szerintem novemberben is mindenkinek, de a média szokott kapni két hetet, hogy tesztelgessen.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3) Hajdi


Hajdi
senior tag

Jó lenne, ha jönne! Pályázom a BF5-re és elkélne egy kis sugárkövetés. :B
Ha már lúd, legyen kövér alapon!

Mellesleg Abu! Mikor jön a DX12 raytracing támogatás Microsoft részéről? Olvastam valahol, de már nem emlékszem. :)

"The Man Who Sold the World"

(#4) Duck663 válasza Abu85 (#2) üzenetére


Duck663
őstag

Mire lehet számítani, mint nagy újítás? Lehet már valami biztosabbat tudni?

Jut eszembe Polaris 30. Korábban szó volt róla, hogy jön majd a VEGA 11, amit aztán szépen kukáztak is. Van rá esély, hogy a Polaris 30, az egy Polaris 10/20 és VEGA 11 hibrid legyen? VEGA alapok, de GDDR5 esetleg GDDR6 memória?

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#5) Abu85 válasza Hajdi (#3) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ott van a Windows 10 októberi frissítésben. Azt kell telepíteni. Persze most nem lehet, de majd ha elérhető lesz a fájlokat nem törlő kiadás.

(#4) Duck663: Nem mondanak idő előtt semmit. Annyit tudok, hogy az Overlay továbbfejlődik, több lehetség lesz benne a külsőségek konfigurálásában, a VSR elérhető lesz igen széles képarányhoz is, lesz globális Chill kapcsoló, de ez ugye nem nagy kunszt, ugyanazt fogja csinálni, mint a profilokon belüli mód. Ezek biztosak. Van pletyi még Wattmanról a telefonban, illetve videoszerkesztőről a ReLive-hoz.

Na innen talány az egész. Mert jönnek még dolgok, de nem tudni, hogy mik. Ha a fejlesztésekből indulunk ki, akkor régóta adós az AMD a ROCm Windows verzióval, ezt igen sok ideje ígérik, de ugye kell hozzá a Windows frissítése is. Talán az October Update már átalakította a Windows kernelt annyira, hogy kompatibilis a ROCm-mel. Ha igen, akkor ez jöhet. Régebben felmerült az injector is, mert ugye DX12-ben és Vulkan API-ban nem működik a ReShade/ENB Series, stb. Ezeket mindenképpen driverbe kell integrálni a modern API-hoz. Ezen biztos, hogy dolgoztak, csak nem tudni, hogy el is készül, vagy /dev/null lett.

Hardverek nincsenek az útitervben a Vega 20-on kívül.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6) DzsedalY


DzsedalY
tag

Látom még mindig nem sikerült megugrani, hogy egy Vega 56-tal a VSR max felbontása ne 2048x1536 legyen... Érdekes a 18.5.1 driverben még benne volt a 4K is, utána viszont semmi, huncut AMD biztos lepaktált valami monitor/tv gyártóval hogy ösztönözzék a vásárlást :( :(( :(((

(#7) Duck663 válasza Abu85 (#5) üzenetére


Duck663
őstag

Köszi, hát akkor várunk türelemmel.

Furcsa ez a hardvertelenség. A VEGA 10 lényegében lassan 2 éve elkészült, tavaly januárban demózták, később kijött, de azóta síri csend és már-már hullaszag. Koduri lassan egy éve nincs ott, de hardver továbbra sincs sehol.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#8) stratova válasza Duck663 (#7) üzenetére


stratova
veterán

Vagy Vega 12 már NDA alatt van, bár ez eleve nem nagy
GPU lesz.

[ Szerkesztve ]

(#9) Hajdi válasza Duck663 (#7) üzenetére


Hajdi
senior tag

1 év alatt nem lehet új hardvert fejleszteni.

"The Man Who Sold the World"

(#10) Duck663 válasza Hajdi (#9) üzenetére


Duck663
őstag

Nem is egy év alatt kell, Koduri nincs ott egy éve. De gondolom az új VGA-kat nem akkor kezdték el, mikor lapátra tették. Jaj bocsánat átigazolt az Intelhez. A VEGA 10 fejlesztését kb 2 éve ilyenkor fejezhették be. A következőt sem akkor kezdték el. A kutatás-fejlesztés folyamatos.

(#8) stratova: Inkább valami nagyobb kellene, az RX580 kicsit kezd kevés lenni, a VEGA 10 meg nem hoz annyit, hogy megérje, drága is, sokat is fogyaszt. Szóval jó lenne már valami újdonság, valami előrelépés. A korábbi driveres fejlődés sincs már, nem lépnek előre, tök mindegy milyen drivert használsz, max egy újabb játéknál, inkább csak hibajavítás van.

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#11) farkas1


farkas1
tag

32 bit-es driver nem frissült, az maradt az előző verzión.

(#12) Hohocali


Hohocali
aktív tag

Probálta ezt a driver-t valaki? Működik?

Nekem az előző 18.9.3 teljes halált okozott (RX580, HDMI, clean install, 4k 60Hz).
Ebben volt minden:
- nincs kép, ventillátorok maxon
- windows elinduláskor eltűnik a kép (AVR-en keresztül van TV-re dugva, AVR-ben ellenőriztem a bejövő jelet, 1-2 sec-ig volt jel, aztán semmi, és így "oszcillált")
- windows desktop jobb klikk esetén nincs ott a radeon control panel
- install közben annyira befagyott, hogy a hard reset sem tudta elindítani a gépet, táp lekapcsolás kellett hozzá

Azt hittem a kártya a rossz, de visszaraktam a 18.7.x-et, és egyből minden helyreállt.

Az már csak hab a tortán, hogy minden clean install esetén uninstall utáni gép újraindításba minden driver belefagy, és hard reset kell, hogy legyen kép, és folytassa az install-t.

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#13) stratova válasza Duck663 (#10) üzenetére


stratova
veterán

Az két külön dolog, hogy szerinted/szerintem mi kellene és mi várható :)
Sajnos ez nem kívánságműsor :/ Vega 12 van elvileg betárazva még idénre, ami Polaris 11-et váltja és Polaris 10 kisebb variánsait kóstolgatja teljesítményben. Ez AMD-nek főleg mobil vonalon jöhet jól, az asztali jelenléte talán annyira nem kritikus.
Viszont elég megnézni milyen árban adja NV a 12 nm-es RTX-et így AMD-nek is biztosan érdemesebb a 7 nm-es termékeket először drágábban eladható termékeknél bevetni (Vega 20 Instinct, Radeon Pro). Valószínűleg emiatt is várható leghamarabb talán jövőre Navi 10 képében 7 nm asztali termék (esélyesen Polaris 10/20 fogyasztás Vega 10 teljesítményszint).
AMD már megégette magát párszor a Compute képességekre kihegyezett nagy lapkák Gamer/asztali bevezetésével. Fury X, Vega 56/64, eredetileg az R9 290X-nek is az volt a gondja, hogy lényegesen később érkezett mint a 780, amire válaszul kidobta NV a Ti-t és árat vágott 780-nál. 390 pedig csak ráncfelvarrás lett miután befutott a 980, ami úgy verte a 780 Ti-t hogy kisebb olcsóbban gyártható lapka lett.

(#14) ttt válasza Hohocali (#12) üzenetére


ttt
senior tag

Az előző driver - írtam is a fórumába - nálam is elnémította a rendszert. Képe ugyan volt, hang nem, nem hogy a hdmi-d, de az alaplapi hangkártya is néma lett. Visszatettem a régi drivert és minden müx.

Mondjuk az is megérne egy misét, hogy az AMD-nél korábbi driver verzió csak valami áprilisi van fent. A Gururól tudtam csak letölteni.

Az rendben van, hogy ezek béta driverek, viszont azért kicsit többet kellene tesztelni, mint egy napot mielőtt kiadnák. Főleg WHQL minősítéssel !
(Ezek szerint ez is csak egy hangzatos bohóckodás, bár eddig sem tartottam fontosnak ezt a "minősítést".)

(#15) Duck663 válasza stratova (#13) üzenetére


Duck663
őstag

Persze, de ha megnézed korábban milyen ütemben fejlődtek a lapkák, és évente menni jött, akkor csak hiányérzeted támad!

Szerintem amúgy meg nem jó, hogy a legújabb, és piszkosul drága gyártástechnológiára építenek. Inkább nem is tudom, optimalizáljanak, alakítsák át az egész GCN struktúrát, a fogyasztáscsökkentés érdekében, és gyártsanak régebbi, olcsóbb, kipróbált gyártástechnológiával. Most pl a konkurenciának még mindig ott a lehetőség, hogy arra lépjenek majd és nem vagyok meggyőződve arról, hogy teljesítményben be fogják majd érni, lényegében nagyobb felbontáson a VEGA 64 duplája kellene, csak hogy egálban legyenek.

Kis megjegyzés a 18.10.1-es meghajtóra. Jött hozzá egy frissítés, kiegészülve 1-2 Vulkan kiterjesztéssel ha jól látom. Ami jó is lenne, de nem az. Időnként teljesen véletlenszerű teljesítményesés van, Vulkan alatt (New Colossus) és Division alatt, utóbbi alatt korábban is volt ilyen, de a 4 magról 4 mag + HT megoldotta a kérdést, most ez visszatért, recseg a hang Realteken, vacakol a FreeSync (már megint) pedig már jó volt, belassul a vezérlőfelülete a meghajtónak, a tálcaikon nem jelenik meg pedig beállítva, frissítésnél, jobb klikk alatti menüben sem volt (azt hittem nem is települt), de a teljes törlés és újratelepítés azt legalább megoldotta. Overlay nem működik VSR-rel, Codemasters játékoknál lényegében nem működik a VSR (továbbra sem). A meghajtó nem ismeri fel az összes telepített játékot, Steam és Origin alól. Hirtelen ennyi. AMD-nek jelentve, (újfent).

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.