Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dragon3000


Dragon3000
veterán

Végre, remélem ezek után nem fog hisztizni, hogy újabb driver érhető el (olvastam, hogy javították, de ki tudja :D). A 18.12.3 van fent és folyamat sír, hogy van újabb a 18.12.2 személyében.

[ Szerkesztve ]

(#2) Mrpingvan


Mrpingvan
tag

Kit érdekel a Radeon VII?
THIS IS DA REAL SHIT
Köszönjük Lisa Su :R

Troll off

(#3) Dragon3000 válasza Dragon3000 (#1) üzenetére


Dragon3000
veterán

Persze, hogy még mindig a 18.12.2-t tartja a legfrissebbnek ez a fos, nem is érdekelne, ha nem jelezné naponta többször is.

(#4) Nimda válasza Dragon3000 (#3) üzenetére


Nimda
addikt

Ki lehet kapcsolni. Amúgy ez a mostani csak opcionális, majd egy "főverzióban" talán javítva lesz.

[ Szerkesztve ]

(#5) Duck663 válasza Dragon3000 (#3) üzenetére


Duck663
őstag

Igen, ezt sikeresen nem javították ki. Ahogy az Enhanced Sync melletti képtörést sem, úgyhogy vissza is ment offra. Az áramfelvételi korlát is ugyanúgy visszaáll alapra, nem tartja meg a beállítást újraindítás után. A beállításokban lófrálva meg simán leáll a Radeon Szoftver. Még nagyon bulihangulat lehet a fejlesztőknél.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#6) Dragon3000 válasza Duck663 (#5) üzenetére


Dragon3000
veterán

A többivel nincs gondom, amit most észre vettem, hogy valami miatt kikapcsolta a freesync-et, ami eddig be volt kapcsolva.

(#7) robertosz91 válasza Duck663 (#5) üzenetére


robertosz91
tag

A bővített szikron csinálja a képtörést videólejátszás során?

Az élet jó, csak meg kell tanulni lebegni a sz@rban.

(#8) Rinocerosz válasza Duck663 (#5) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Legalább neked működik nekem a 1060-at minden 1 es játéknál állítgatni kell...
Hiába van 140fps-em le esik 30 at akkor már be lagol... mert 110 fps kevés ügye bár.

Egyebként nekem egyre szimpatikusabb az amd megint.

(#9) Duck663 válasza Dragon3000 (#6) üzenetére


Duck663
őstag

Na nálam meg azt nem babrálta. Viszont, há-hááá, végre kezd működni a frissítési tanácsadó. El sem hiszem, már azt hittem a Win7-esekről megfeledkeztek. :)

(#7) robertosz91: Nem tudom, játék alatt néztem és ahogy freesync tartománya fölé megy, ott a képtörés. Nyomják ezt a bővített szinkronizációt, de én csak akkor láttam hasznát, amikor még fix 60hz-en voltam, akkor működött, freesync mellett teljesen felesleges.

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#10) Kansas


Kansas
addikt

És a mobil Raven Ridge-ekkel mi van, azok mikortól lesznek támogatva non-OEM driverből?

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#11) solfilo válasza Duck663 (#9) üzenetére


solfilo
veterán

A Freesync tartomány felső határára lődd be a Chill felső határát, akkor az nem engedi fölé, s nem lesz képtörés, a VGA meg hűvösebb lesz és kevesebbet eszik.

(#10) Kansas: Februártól. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#12) ricsy888


ricsy888
senior tag

Érdekes. Rx 580 +freesync on, random fekete képet dobál 3D alkalmazás alatt. Simán Windows alatt nincs gond.

[ Szerkesztve ]

(#13) Duck663 válasza solfilo (#11) üzenetére


Duck663
őstag

A megcélzott képkockaszámot állítom oda, a Chill pedig off. Beállítanám én a Chillt is, ha lehetne globálisan, de egyesével lehet csak, úgy meg nem állítgatom, viszont a megcélzott mehet globálisan, ez így egyszerűbb és nincs törés. Nem érdekel a VGA fogyasztása, +50% power limitben használom, bár OC nincsen, de nem is azért használom így, hanem mert így sehol sem veszi még picit sem vissza az órajelet.

(#12) ricsy888: RX580 van nekem is, és Freesync is, de nálam nincs ilyen.

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#14) solfilo válasza Duck663 (#13) üzenetére


solfilo
veterán

Én nem játszok sok játékkal, azoknál beállítottam a Chillt. :)

solfilo

(#15) rodrigez


rodrigez
senior tag

Akkor lehet, hogy az én overclock parám is a driver miatt van? Nem tudom milyen volt korábban, mert előtte egy ősi NV-m volt, mert inkább csak dolgoztam a gépen, mint játszottam. Most vettem bele használtan egy RX480-at és ha egeret szülök sem tudom elérni, hogy megtartsa újraindítás után a beállított feszültséget. Lecsökkentettem 1075mV-ra az 5,6,7-es terheléses profilokat a gyári 1170-ről és full stabil, sose fagy, ennek ellenére mindig visszadobja. sőt újraindítás után ha megint át akarom írni akkor már nem is engedi, mert ha rákattintok az alkalmaz gombra, akkor abban a pillanatban visszaírja a mező értékét az eredeti 1170mV-ra... Kell csinálnom egy visszaállítást és utána megint engedi a következő újraindításig. Ráadásul baromira érezhető ha gyárin hagyom, mert üvölt a venti és közelébe sem ér a gyári órajelnek, nemhogy a dobozon feltüntetett tuningnak. 1075mV-on meg +15%-os power limittel, simán megy és meg sem mozdulnak az órajelek. És a memória is megy 900mV-on, azt is állíthatom vissza állandóan. Marad a BIOS írás?

(#16) ricsy888 válasza Duck663 (#13) üzenetére


ricsy888
senior tag

Valóban érdekes és bosszantó. Jelenleg így teljesen használhatatlan a freesync számomra.
Egy dolog még amire gondoltam, a monitor illesztőprogramja. Valószínű nálam lesz a gond.

(#17) joker1220


joker1220
őstag

Sziasztok!

A Chill beállítható globálisan, nem kell játékonként megadni egyessével. A maximális képkockaszámot az FRTC vel lehet beállítani.

https://www.amd.com/en/technologies/frtc

A Chill egyik fejlesztője leírta hogy mi a különbség, mire való a Chill és mire az FRTC:

"Yes, you are asking all the right questions :)

Yes, I was talking about the case where MinFPS == MaxFPS

Chill (as a framerate limiter) and FRTC achieve slightly different goals:

a) FRTC (and similar technologies) makes sure that the frames ARE DISPLAYED at regular pace, but this increases the input lag somewhat.

b) Chill (as a framerate limiter) makes sure that the frames are SUBMITTED TO THE GPU at a regular pace. This does not ensure a steady output framerate (there will be some fluctuation), but this does insure a minimal lag. So this is perfect for variable-framerate displays (FreeSync)

3) Yes, it lowers input lag. In general, in a regular gameplay you have 2 situations:

a) The game is CPU-limited (CPU-bound) - in this case the input lag is minimal

b) The game is GPU-bound - in this case the input lag is maximal (depending on the game).

So, basically, if your system can render at 150fps, and you limit it to 140fps - you ensure that it is effectively CPU-bound (if using Chill) and effectively GPU-bound (if using FRTC and similar technologies).

4) You would basically prefer to use FRTC if you have a fixed-framerate monitor, and you want to submit frames at the refresh rate, but in this case it becomes the same as VSync.......

5) Or, alternatively, you can use Chill as it was intended - with variable framerate - and that works great, especially with a FreeSync display ;) "

Itt azt írják hogy az Enhanced Sync használható a Freesync el egyszerre:

https://www.amd.com/en/technologies/radeon-software-enhancedsync

When Above your max refresh rate, EnhancedSync will provide Vsync like functionality of displaying only whole frames, but will do so while reducing the pretty big input lag of VSync.

When Below your max refresh rate, EnhancedSync will disable. This will cause tearing but no input lag / reduced fps like VSync enabled would.

That makes EnhancedSync supplement FreeSync which only works when under your max refresh rate.

So if you have both:

Above refresh -> EnhancedSync

Below refresh -> Freesync

No tearing

------------------------------------

Ezzel az új driverrel a következőket vettem észre (RX580):

Nekem a Radeon Overlay használata esetén az asztalon böngészés közben időnként olyan jelenségek voltak mintha egy kisebb ablak felugrott volna a böngésző mögött időnként és a körvonalai megjelentek a képernyő random részein. Az Overlay kikapcsolása után megszűnt a jelenség.

Ha a Freesync + Enhancedsync egyszerre be volt kapcsolva akkor Witcher 3 ban időnként teljesen elfeketedett a kép vagy összeomlott a játék. Más játékkal ezt nem vettem észre. Inkább kikapcsoltam, csak Freesync-et használok, azzal egyik játékban sem jött elő gond.

A Chill nekem globálisan be van kapcsolva, nem vettem észre hogy bármilyen gondot okozna.

Frissítést ugyanúgy felajánlja a korábbi 18.2.2 verziót akarná felrakni.

Egyenlőre ezeket vettem észre.

Üdv

[ Szerkesztve ]

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#18) Daelion válasza rodrigez (#15) üzenetére


Daelion
őstag

Nálam is hasonló gondok voltak,nem akarta az istenért se megjegyezni a Wattman ha lekapcsoltam a gépet.

Ez oldotta meg nekem Win 10 alatt:

Kapcsold ki a gyors rendszerindítás bekapcsolást az energiagazdálkodás/Főkapcsoló alatt.

Illetve ha használsz MSI Afterburnert akkor kapcsold ki a 'Erase autosaved startup settings' a general tab alatt,ebbe nem vagyok biztos de ártani nem árt még ha csak statisztikai overlaynek használod is a progit.

Most így megy 950Mv undervoltal stabilan fix boost órajelen a RX 570-em 30%-os power limiten és meg is marad kikapcsolás után is. :)

[ Szerkesztve ]

(#19) Kansas válasza solfilo (#11) üzenetére


Kansas
addikt

dupla...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#20) Kansas válasza solfilo (#11) üzenetére


Kansas
addikt

Köszönöm, ezt a képet eddig nem láttam - igaz, csak cikkeken keresztül követem a CES-t, azokban meg csak az volt, hogy Q1.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#21) rodrigez válasza Daelion (#18) üzenetére


rodrigez
senior tag

Köszi a tippeket! Hazamegyek melóból megnézem! :) A gyors rendszerindításban nem vagyok biztos, hogy be van kapcsolva. Nem nyúltam hozzá, ha default a be akkor be van. :) MSI Afterburner viszont van fent!! Mert azzal próbálkoztam előtte és az lehet, hogy bekavar, mert még profilt is mentettem el benne a kártyához. Bár windows-al együtt már nem indul el. Azért leszedem azt is és tesztelek. Még egyszer köszi! :)

(#22) Daelion válasza rodrigez (#21) üzenetére


Daelion
őstag

Nálam default be volt kapcsolva.
Afterburner meg szeret össze akadni ha ott is be vannak állítva dolgok,én most lefokoztam az Afterburnert csak statisztika kijelzésre biztos ami biztos alapon.
Minden más a Wattmanba van beállítva/elmentve.

Próbát mindenképp megér,sok sikert!

(#23) Duck663 válasza joker1220 (#17) üzenetére


Duck663
őstag

Na pont itt a probléma, hogy a maximális frissítés fölé ha megy, van törés, holott nem kéne hogy legyen, fix 60hz-en nem is volt, de freesync mellett ez egyszerűen nem működik és jönnek a törések.

A Chillt csak bekapcsolni tudod globálisan, de paraméterezni nem! Itt a gond. Paraméterezni is kellene, a freesync tartományra, de miután azt nem tudom megtenni, marad a frame target és a játékbeállításokkal meg törekszem arra, hogy a minimum ne legyen a freesync tartomány alsó határán.

(#18) Daelion: Ezt az afterburneres dolgot megnézem én is, hátha ez izélgeti a wattmant. Köszi a tippet. :)

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#24) rodrigez válasza Daelion (#22) üzenetére


rodrigez
senior tag

Jelentem tökéletes lett! Nagyon köszi a segítséget! :) Igen, alapból be volt kapcsolva a gyorsindítás. Az Afterburner-ben először csak kikapcsolatam az erase-t, de aztán inkább töröltem a francba az egészet. Újraindítottam, beállítottam mindent Adrenalinban és azóta vagy 5x újraindítottam és párszor Tomb Raider bench-et is beiktattam, hogy ne csak idle menjen. Minden nagyon fasza :) Nem tudom melyik volt a ludas, de egyiket sem bánom, hogy kikapcsoltam vagy töröltem.

(#25) Headers


Headers
tag

Nekem még mindig azt írja ki, hogy frissítés érhető el.

Ennek DDU lesz a vége sajnos. :((

A nem-tudás tudása a tudás kezdete

(#26) PuMbA válasza Duck663 (#23) üzenetére


PuMbA
titán

És miért nem paraméterezed a Chill-t játékonként? Mert azt lehet :)

(#27) Daelion válasza rodrigez (#24) üzenetére


Daelion
őstag

Nincs mit. :)

Én se vagyok biztos benne,hogy melyik volt mert ezek csak azok amiket találtam a neten pár nap olvasgatás után és egyszerre próbáltam ki őket.
Afterburnert meg nem akartam simán törölni mert már évek óta használom mint overlay.

De a lényeg,hogy működik. :K

[ Szerkesztve ]

(#28) Rasnac válasza Daelion (#27) üzenetére


Rasnac
aktív tag

Sziasztok
az új software rendben megy viszont olyan kérdéssel fordulok hozzátok hogy PUBG alatt belöttem a freesync felső tartományába a Chillt. Igy viszont lazán 60 70 fpsel megy csak a játék. Ha kikalcsolom a chillt visszatér a "normál" 80-100fps. Valamit rosszul csinálok, vagy hagyjam a chillt?
(nem válasz akart lenni) Köszi előre is

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember."

(#29) Norman M249


Norman M249
tag

"Radeon Settings Advisor nem fog régebbi Radeon Software-t javasolni telepítésre"

Még pont itt járok az olvasásban,de már előre felraktam az újat. Ugyanúgy dobálja a régebbi drivert... Nem kicsit bosszantó! Ez van...
Jelenleg telepítve 19.1.1 Új recommended 18.12.2 :C :C :C

Egy pozitiv dolog viszontmár most van, az 1-2 percenkénti egérmutató lagg megszünt, ja és a chrome is gördülékenyebben görget.... Húúúrrrááááá!

[ Szerkesztve ]

(#30) Norman M249


Norman M249
tag

"több kijelző alkalmazása esetében eltűnik az egérmutatóra vonatkozó lag,"

Kiváltságosnak érzem magam, nálam ez összejött egyetlen kijelzővel is... Vajon miért gyanakodtam a driverre, nem is értem.

(#31) Dragon3000


Dragon3000
veterán

A friss driver témában, nem lehet, hogy a legfrissebb whql drivert akarja állandóan telepíteni, a többit meg figyelembe se veszi?

(#32) Norman M249 válasza Dragon3000 (#31) üzenetére


Norman M249
tag

Mindegy ennek ,hogy WHQL vagy Beta, ha van újabb ,akkor nyomatja ,hogy van jobb, szebb és okosabb... Kicsit kezd ebből elegem lenni.

(#33) PuMbA válasza Rasnac (#28) üzenetére


PuMbA
titán

A Chill-t be is kell állítani, hogy mi legyen a minimum fps az adott játékra vonatkozóan :)

[ Szerkesztve ]

(#34) Rasnac válasza PuMbA (#33) üzenetére


Rasnac
aktív tag

Az oké, de ha a Chill bevan állítva akkor sokkal kevesebb az fps :( és ez Siegere is igaz. Kilőttem egyenlőre a Chillt.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember."

(#35) Duck663 válasza PuMbA (#26) üzenetére


Duck663
őstag

Mert sokat kellene. Nem nagyon vannak állandó játékok amikkel játszanék, néha ezt veszem elő, néha azt. Nemrég vettem meg a Shadow Tactics címűt, na ettől aztán kedvet kaptam egy kis Desperadoshoz, amit még akkor adtak ki amikor még dinoszauruszok szaladgáltak a földön, nincs is profilja a RS-ben, van hogy épp rám jön az autókázhatnék, DiRT, GRID... vagy egy kis sniperkedés, vagy épp egy bőregér jelmezében van kedvem bújni, szóval nagyon sok játékot kellene beállítani, és sokszor előfordul, hogy a telepítés után elállítódik valami, na most akkor újra nekiállni állítgatni? Kizárt. Arról nem is szólva, hogy a játékok kb felét ismeri csak fel steamből vagy a többiből, a többi manuálisan kellene hozzáadni. Most a 19.1.1 telepítése után pl több AC játéknak eltűnt a profilja. Na nem köszönöm, ezzel én nem bohóckodom. Globálisan beállítom amit kell és kész.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#36) Dragon3000 válasza Duck663 (#35) üzenetére


Dragon3000
veterán

Eltudod menteni a beállított profiljaid a gépre. Nem néztem, de ennek, akkor van értelme, ha ezeket is tudja menteni.

[ Szerkesztve ]

(#37) Duck663 válasza Dragon3000 (#36) üzenetére


Duck663
őstag

Köszi, láttam hogy valami profil mentési lehetőséget, de nem foglalkoztam vele. Nekem megfelel az, hogy globálisan állítgatok be mindent, anizo, frame target, (chill, shader cache off, sync mindig ki) és ennyi. Inkább a játékokon belüli beállításokkal játszom illetve a VSR-rel. 60+ legyen, esetenként mint pl dirt rally alatt még több, így a 48Hz-es alsó freesyncbe nem futok bele, felül meg a frame target limitálja a felső határra, törésnek pedig nyoma sincs. Ezzel boldog vagyok. A fogyasztás része meg nem érdekel.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#38) Cyberboy42 válasza Duck663 (#37) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

bármi játék alatt csak nyomsz egy Alt+R kombinációt, és ott beállíthatsz mindent ami kell. és az adott játékhoz menti. És sem pepecelek túl sokat bármivel, de van hogy egy adott játékhoz més CHill értékeket adok meg. esetleg ki vagy bekapcsolom az adaptive syncet, netán power limitet csökkentek növelek... elég egyszerően elérhető menü, és az adogg játékhoz menti el.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#39) domilee


domilee
csendes tag

Nálam továbbra is szaggat az egér (Asusu Rog RX580). Másnál is fennáll a probléma? A 18.9.2-es az utolsó aminél nem jelentkezik. Augusztusi frissítés..

[ Szerkesztve ]

Sosem késő tanulni. http://www.eskuvofotohd.com/

(#40) micafighter válasza Duck663 (#5) üzenetére


micafighter
nagyúr

Afterburner esetleg nincs telepítve? Windows gyors indítást kikapcsoltad? Ezektől is resetelodhet a wattman beallitasod ujraindulaskor.

(#41) dargelot


dargelot
senior tag

Sziasztok. Jelenleg 17.1.1 van fent mert a 18.12.3 valamiért kikapcsolta a freesync-et és csak win újrarakással tudtam újra freesync-et elérni. A Win meg alapból 17.1.1-et rak fel.
Nekem egy R9 290-em van, de havernál is pont ez csinálta, neki egy 580-a van.
Szintetek tegyek egy próbát vagy hagyjam a fenébe?

(#42) bozont válasza Norman M249 (#32) üzenetére


bozont
veterán

Ki kell kapcsolni az értesítéseket és már nem fog zavarni. De valószínűleg azért jelzi a 18.12.2-t, mert az a legfrissebb WHQL, míg a 19.1.1 "csak" optional. Mielőtt a 18.8.2-ről frissítettem ránéztem és ott jelezte a 18.12.2-t mint ajánlott drivert és ezt a legfrissebbet mint optional.

(#39) domilee
Nálam nincs lag szerencsére, monitor+ erősítő párossal.

(#41) dargelot
Ezzel sincs problémám, működik rendesen egy RX480-nal. Naprakész Windows 10-re telepítettem.

Egy problémám volt telepítéskor, eltűnt az erősítő a hangkimenetek közül. A HDMI driver újratelepítése megoldotta.
Viszont ez az újra gondolt ventivezérlés nem tetszik. Manual módban tényleg nem megy a zero rpm, 18% az alja a sebességnek. Na meg nekem elég jó gyárilag a ventivezérlés, viszont néha elkezdett maxon pörögni valami oknál fogva, amit a maximum sebesség lekorlátozásával tudtam egyszerűen megoldani. Most már ez sem olyan egyszerű. :(

[ Szerkesztve ]

(#43) domilee


domilee
csendes tag

Ha valakinek gondot okoz az egér szaggatása nekem ez megoldotta:

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/971eqk/psa_if_you_have_mouse_lag_in_the_latest_drivers/

Sosem késő tanulni. http://www.eskuvofotohd.com/

(#44) dargelot


dargelot
senior tag

Egyébként az új driver előtt manuálisan le kell szedni a meglévőt, vagy lehet egyből telepíteni az újat?

(#45) dargelot


dargelot
senior tag

No felraktam ezt a drivert, mert csak wqhd-ban játszok, s a 17.1.1 eléggé elavult. Persze a freesync elszállt és az egérmozgás s a böngészés is szaggat.....

(#46) PuMbA válasza dargelot (#45) üzenetére


PuMbA
titán

Két kijelződ van? Nem bekapcsolva, hanem hozzákötve a kártyádhoz :)

[ Szerkesztve ]

(#47) dargelot válasza PuMbA (#46) üzenetére


dargelot
senior tag

Igen, a freesync-es monitor display portal, illetve a tv hdmi kábellel.

(#48) PuMbA válasza dargelot (#47) üzenetére


PuMbA
titán

Húzd ki a HDMI-t és minden jó lesz :) AMD driver minőség mostanában kicsit lejjebb ment.

[ Szerkesztve ]

(#49) dargelot válasza PuMbA (#48) üzenetére


dargelot
senior tag

Sajna nem lett jobb. Úgy látom hogy amíg nem lesz új kártyám marad a 17.1.1. Persze ehhez most megint jöhet a win reinstall. Teljesen tanácstalan vagyok.

(#50) PuMbA válasza dargelot (#49) üzenetére


PuMbA
titán

Újraindítottad a géped is kihúzás után? Az kell.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.