Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) devast


devast
addikt

Így kell ezt csinálni. Dizájnolsz valami pici sz*rt, jól teleaggatod mindenféle menő technológia logojával, és eladod az értékének az ötszöröséért. :C

(#2) moleculez


moleculez
veterán

Mennyi?!?! :Y
Azt hittem megáll 50k-ba, még el is gondolkodtam rajta.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#3) #16939776 válasza devast (#1) üzenetére


#16939776
törölt tag

Minden területen ebbe az irányba megyünk, "elnevezed ultramobil"-nak, bele rakod az összes jelenleg elérhető technológiát, és ki spórolhatod az anyagot belőle, ami már is javítja az eladhatóságát. Míg ha nem különbözteted meg, azt hiszik a vásárlók, hogy ki akarod őket rabolni.

(#4) Predatorr


Predatorr
őstag

Ez mekkora egy vicc már! :D 5 hangszórós Sokol rádió. :((( Tényleg ennyi gyp-s van a világon, aki teljesen hülye a fizikához is? :Y

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#5) #95462144


#95462144
törölt tag

Ennyiért már van Bose vagy Denon, sőt talán olcsóbban is láttam. Kicsit vastagon fogott az a ceruza.

(#6) mad823 válasza #95462144 (#5) üzenetére


mad823
őstag

Ennyiért bármi is van, pl. rendes aktív hangdoboz is HDMI ARC bemenettes (is).

(#7) ALBY


ALBY
senior tag

Rossz vicc ez a soundbar, tükrözi a korszellemet.

Vannak azért szerencsére kellemes, jó, megoldások is.
Gedeon például itt olcsón egy jó kombót mutat be.
https://gedeonaudio.hu/a-kis-dog-topping-mx3-erosito-teszt/

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#8) Predatorr válasza #95462144 (#5) üzenetére


Predatorr
őstag

Szerintem már ezekkel is bányásznak. :Y :((

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#9) hevepapa


hevepapa
senior tag

"Maximális névleges teljesítmény 320 W". Sírok a nevetéstől :) Ez a cucc saccra 30-50 W valódi teljesítménytől kb. szétszakadna! Kicsit emlékeztet engem ez a marketing szöveg azokra a régi szép időkre amikor a lengyel piacon lehetett kapni 0,5 kg-s műanyag Hi-Fi tornyokat amikre 2x1000W volt ráírva :) Báááárrr.... ha úgy értették, hogy abban az 1 miliszekundomos időben 320W jön ki belőle mielőtt széthullik atomjaira, még stimmelhet is az érték :)

[ Szerkesztve ]

(#10) mad823 válasza ALBY (#7) üzenetére


mad823
őstag

No HDMI, no party. Az van, hogy egy soundbar eléggé plug&play, ilyen felhasználóknak is készül. Ezért sajnos ár vagy hangminőség ide vagy oda, nem összehasonlítható egy szofisztikáltabb rendszerrel.

(#11) Skynet258


Skynet258
veterán

Megláttam a címet, mondom kicsi, nem fog hű de jól szólni, de nézzük. Megnyitom a cikket, jól néz ki, hm, ára mennyi. Megláttam az árat... na sziasztok. :DDD
Ez az én személyes történetem az LG Eclair-rel.

https://geekpulse.hu

(#12) Predatorr válasza Skynet258 (#11) üzenetére


Predatorr
őstag

25 rongyért vettem SAL20 hangfalakat. Azok szólnak szépen, pedig nem high-end cucc. Bt alapzajos (mint mind), de vezetéken használom.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#13) Skynet258 válasza Predatorr (#12) üzenetére


Skynet258
veterán

Nekem egy LG SH7 soundbar van pár éve, igazából jól működik, tűrhetően is szól, de azért ránézek az új cuccokra mindig. Hát erre most kár volt. :D

https://geekpulse.hu

(#14) siposz


siposz
aktív tag

Erre már illik az "Azért kicsi, hogy ne fájjon." mondás.

(#15) Predatorr válasza Skynet258 (#13) üzenetére


Predatorr
őstag

:DDD Nézegesd inkább a régieket jófogáson. ;) 3 utas sztereó hangfalak, jó kis mélysugárzókkal (magasakkal), aztán van hangminőség. Még a térhangzáshoz sem kell 7.1 hangfal (1 basszus, vicc). Hallgattam pár 5.1 cuccot, 1 sem szólt úgy mint a 90-es évek közepén a Technics hifim, pedig csak virtual DB surroundja volt 2+2 hangfallal. De az alaplapi hangkártyára még ráköthetek +2 párat +1 külön mélynyomót, amelyet sosem fogok.

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#16) Duree


Duree
veterán

Hát ez azért nem semmi ár, ha azt mondom a felét sem éri akkor még enyhén fogalmaztam. Ennyi pénzből egy igen jó 5.1 szettet állítok össze és messze felül múlja bármelyik soundbart.

duree54

(#17) #72042496 válasza Duree (#16) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ennyi pénzből egy teljesen fapad 5.1-et lehet esetleg összeválogatni, ami köszönő viszonyban sincs az igen jóval. Meg azt rakd be a hálóba, vendégszobába, vagy akár a nappaliba ha egyszer nem olyan a dizájn.

(#18) KaitouP


KaitouP
veterán

Szerintem igenis van létjogosultsága kompakt megoldásoknak is, mert nem mindenkinek van lehetősége, és helye nagy tévének, normál/nagy méretű hangrendszernek. Az pedig elég szar tud lenni, amikor szeretnél egy picit többet mondjuk éppen hangban, mint egy sima PC hangszóró, vagy a tévé hangszórója, de nincs rá helyed, csak éppen annyi, amekkora ez az LG féle megoldás is. A gond inkább itt a borzalmas ár/érték arány, egyszerűen ez a készülék röhej ennyiért. Akkor már sokkal inkább a Polk Audio MagniFi Mini, bár még ennyiért is csak húzott szájjal nyitnám a pénztárcám.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#19) Predatorr válasza KaitouP (#18) üzenetére


Predatorr
őstag

Kicsi, szar hangszórókból akkor sem jön ki elviselhető hang, ha ötöt raknak egybe. Nincs az a csöpp szoba, ahová ne férne be 2 minőségi hangfal.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#20) salapp


salapp
addikt

Na, szuper, ugyanaz a gyökér "felelős apuka", aki egyoltásos és oltás nélküli fiatalkorú családtagjaival, plasztik kártyáikat bőszen lobogtatva, teljes díszben elsőként tobzódott nyitás után az állatkerti tömeg sűrűjében, az a gyökér biztosan megveszi ezt is. Szerintem ennél is drágábban kéne adniuk, az almás szaroknál bejön.
Szar-légy...

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#21) bteebi válasza devast (#1) üzenetére


bteebi
veterán

Csak az ötszöröse??? De jófej vagy, van az közel 10 is... :U Nem szeretném látni a kilónkénti árát. :DDD

Gondoltam, hogy leírom, hogy "Minek?", de inkább csak csendben fogom a fejem. :F

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#22) bteebi válasza #72042496 (#17) üzenetére


bteebi
veterán

Azért a teljesen fapad az szerintem költői túlzás (legalábbis az nálam a Genius 5.1, meg a legeslegbudgetabb erősítő+hangfal kombók), bár nyilván közel sem várható ennyiért "prémium" hangzás. Amúgy - nyilván - nagyon nem mindegy, hogy csak hangfalak, vagy erőlködő is kell-e a keretbe, és szigorúan újonnan, vagy használt is bejátszhat.

140-160k körül már van Yamaha és Magnat 5.0 is. Persze azok mellé 250k-ért már nem egyszerű egy erősítő, szub meg még sehol, de még valószínűleg ezzel együtt is jobb lesz a mély, mint ennél a zseb subwoofernél. Ha spórolni akarsz az erősítőre, vagy egy low end szubra :DDD , akkor a nagyméretű frontokat lecserélve már 100k-ért is kaphatsz 5 hangfalat. (Akciós vagy sem, most elérhető 100k alatt. Tök irreleváns, ha látszólag 10 millióról akciózták le ennyire.) Kell még mellé meg mondjuk egy ilyen 5.2-es Sony erősítő. Oké, Wi-Fi meg Ethernet, sok zóna, Dirac, sőt streamelés sincs, viszont 4K, HDR (!), HDMI (!! :DDD, ARC is), sőt még BT is van rajta, és még marad 50 ezer a subwooferre is. :DDD

Amúgy a korrektség kedvéért egy 2.0 vagy 2.1 (+erősítő) rendszerrel lenne érdemes összehasonlítani, abból meg 250k-ért már lehet kapni jócskán elfogadhatót. (Tízszer annyiért meg még jobbat, nyilván.)

Mindenesetre akárhogy is csinálja az ember, hangminőségben csak jobban járhat ettől. Persze ennek a mandzsettagomb-hangprojektornak is megvan a létjogosultsága, mint ahogy írtad is, csak nem ennyiért... Sznobkodásra meg nem jó az LG, akkor már inkább a Bose.

Basszus, hatalmas megdöbbenésemre kevesebb mint 50 ezerért (!) lehet kapni új 5.0 rendszert, egész nagy frontokkal! :Y :Y :Y Mondjuk ez már tényleg a legalja: Fenton 5.0 :DDD De van gyakorlatilag ugyanígy kinéző AUNA is. Szóval ez valami OEM kínai hangfal lehet. :DD Egy magára bármennyit is adó audiofil ennyiből nem vesz meg fél méter hangfalkábelt se. Sőt, talán még 10 centit se...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#23) #72042496 válasza bteebi (#22) üzenetére


#72042496
törölt tag

Újonnan és erősítővel együtt fair, és ebből egy olcsó erősítő, mellé 30-35 ezer forintos hangdobozok, illetve mélyláda jön csak össze. A kábelt nem is számolom. Ez teljesen belépőszint, még ha ilyen Fenton-féle kreálmányokat is árulnak pénzért. :)

Ezeknél a kis erősítőknél az 5.2 egy nagy kamu egyébként, annyit jelent, hogy kettéosztották a kimenetet. Jóval drágábban adják azt, amikor az erősítő külön be is méri a két mélynyomót. Denont ismerem valamennyire, ott ez az X3700-tól indul.

Ez az LG Eclair nekem se kéne, főleg ennyiért. Általában a soundbar viszont nem ördögtől való, mint ahogy ezekben a topikokban sokszor előjön.

[ Szerkesztve ]

(#24) Duree válasza #72042496 (#17) üzenetére


Duree
veterán

Te hol élsz? Ember látom te is azok közé tartozol akinek csak BMW az autó. Igen is lehet jó szettet összeállítani 250 ezerből, nem azt mondtam, hogy felső kategória hanem azt , hogy jó.
Nem kell Dali vagy B&W esetleg Focal-ban gondolkodni, vannak olcsóbb és jó megoldások, csak szét kell nézni a boltokban.

duree54

(#25) #72042496 válasza Duree (#24) üzenetére


#72042496
törölt tag

Lenn linkelték is, hogy kb. miket lehet beleszuszakolni ebbe a keretbe, én kérek elnézést, hogy az "igen jóról" eltérő fogalmaim vannak.

De itt mindegy is, hogy mennyi és milyen, mert a soundbar egyik lényege éppen az, hogy nem komponensekből álló x.1, hanem kompakt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.