Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

Szerintem ennek így nem sok értelme van.

(#2) x123456 válasza -NOKIA- (#1) üzenetére


x123456
aktív tag

Hát kb... :)

(#3) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Én akkor kérném 129 dollárért azt a pc-t, ami végtelen kapacitással rendelkezik...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4) bpx


bpx
őstag

kellett, mint egy falat kenyér... :)

(#5) dabadab


dabadab
titán

Ez tulajdonképpen teljesen értelmes cucc, wifin keresztül lehet mountolni (gondolom) SMB share-eket USB mass storage device-ként. Az ember beledug egy ilyet a butus DivX-es DVD lejátszóba, amitől az egy csapásra wifis hálózati lejátszó lesz.
Mondjuk az ára elég durva, de lesz ez majd jobb is (mert hát mégiscsak egy 20 dollár környéki USB-s wifi adapter némileg átfaragott firmware-rel).

[ Módosította: Erasmus ]

DRM is theft

(#6) floatr válasza dabadab (#5) üzenetére


floatr
veterán

Így van, és máris megszabadulhatsz egy rakat lemeztől :)
Bár szvsz egy okosabb lejátszó is megvan ennyiből

(#7) ArchElf válasza dabadab (#5) üzenetére


ArchElf
addikt

Főleg, ha a lejátszó csak USB 1.1-et tud :D
Ennél több értelme van a WIFIs vagy Blutooth-os CF/SD kártyáknak, amivel nem a memóriába, hanem a laptopra/nas-ra a hátizskában/asztalon/neten lehet írni. Persze manapság már kaphatók brutál méretű kártyák is, szóval már ez sem az igazi

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#8) dabadab válasza ArchElf (#7) üzenetére


dabadab
titán

CF foglalat alig valamiben van, SD se olyan gyakori, ráadásul ott bejátszanak a röhejes méretkorlátozások is, egy 2 TB-os share-et elég nehéz lenne belepréselni akár az SDHC max 32 GB-jába.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#9) ArchElf válasza dabadab (#8) üzenetére


ArchElf
addikt

Hét igen... :(

Most nézem a specification-t...
General Specifications:
Platforms Supported: Windows, MAC, and Linux
File System Capabilities: FAT32 and NTFS

Lol -ez aztán a támogatás... Kérdés, hogy milyen fájlrendszernek mutatja magát a drive (forrás share, vagy fix FAT), jogosultság, 2GB-os fájlméret?

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#10) stevve válasza dabadab (#5) üzenetére


stevve
nagyúr

Ennek akkor van értelme szerintem is, ha amúgy a lejátszó nem képes hálózatra csatlakozni. Ha igen, akkor nem látom a hasznát... Ja, és LAN-ban és nem egy magas bitrátájú 1080p-nél, mert egyébként borzalmasan ingadozhat a wifin az átviteli sebesség.

bár igaz, inkább csak DivX-es vonalon érdemel említést egyelőre.

ArchElf:
LOL, akkor tényleg csak SD, HD alapból kilőve :U

[ Szerkesztve ]

(#11) dabadab válasza ArchElf (#9) üzenetére


dabadab
titán

"Kérdés, hogy milyen fájlrendszernek mutatja magát a drive"

Izé: "File System Capabilities: FAT32 and NTFS" :)

DRM is theft

(#12) ArchElf válasza dabadab (#11) üzenetére


ArchElf
addikt

Izé?
Csak ez mire vontakozik? Forrás? Emuláció?

Még több specifikáció:
Minimum Requirements:
Processor: 1GHz
RAM Memory: 1GB
Available Hard Disk Space: 1GB

:Y
OMG, mire kell ennek 1GB szabad hely...

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#13) Csakénvagyok válasza ArchElf (#12) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Írva vagyon:

A dologban az a trükk, hogy az eszköz a fájlokat egy vele „összepárosított” windowsos számítógép merevlemezéről streameli wifikapcsolaton keresztül. Így válik többé-kevésbé indokolhatóvá a nevében szereplő „végtelen” jelző is: amekkora háttértárral rendelkezik a PC, akkora kapacitás érhető el az IUM-en keresztül is.

(#14) ArchElf válasza Csakénvagyok (#13) üzenetére


ArchElf
addikt

Ezt most mire reagáltad? A minimum 1 GB szabad helyigényhez, vagy ahhoz, hogy FAT/NTFS-nek látszik-e a bedugott "pendrive"? Nem kötekedésből, csak érdekel.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#15) bigga


bigga
aktív tag

Hát én ennyi erővel inkább vennék egy media boxot, aztán hajrá, 25-30k-ból megvan az is. Meg ha többen akarnak netezni, miközben használom ezt a cumót, akkor megint csak gondok akadhatnak az adatátvitellel. Szo felejtős a dolog, de az ötlet nem rossz.

" You know what capitalism is? Getting f*cked! "

(#16) eziskamu válasza bigga (#15) üzenetére


eziskamu
addikt

Ha nem foglalná le az egész Wifi vezérlőt, még jó is lenne.

(#17) Csakénvagyok válasza ArchElf (#14) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Hol van a HSzedben a FAT/NTFS megemlítve?

(#18) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Ezek az ebayes kinaiak is azok, bármennyit rá lehet masolni de csak az utolsó max 1-2Gbyte olvashato vissza. :DDD

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#19) Szmeby


Szmeby
tag

Én vettem párezerért egy HDMI kábelt és a gépet rádugtam a tv-re. Persze én megtehetem, mert fengshui meg minden... szóval kicsi a lakás. :)

(#20) ntomka válasza ArchElf (#9) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ha ez tényleg így van, akkor a többi platform védelmében át lehetne írni a cikk megfelelő részeit windózós számítógépről simán számítógépre.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#21) Rive


Rive
veterán

Akkor ez tkp. egy miniatürizált, hordozható, rádiós kliens valami file-szerverhez.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#22) ArchElf válasza Csakénvagyok (#17) üzenetére


ArchElf
addikt

Itt. Mivel ahhoz a hozzászóláshoz, amire válaszoltál, nem tudtam hozzákötni a válaszod gondoltam esetleg erre reagáltál...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#23) bijesz válasza dabadab (#5) üzenetére


bijesz
aktív tag

Hát szerintem nem egy 20 dollár körényéki usb wifis adapter.
Ha az lenne akkor usb host funkciót kellene támogatn az ezköznek.
Szóval ez egy usb host és file rendszer emuláló cucc wifire kötve.
Az árából vehető egy médialejátszó ezért nem jó szerintem.
Negyedáron lenne életképes nekem.

(#24) dabadab válasza bijesz (#23) üzenetére


dabadab
titán

"Hát szerintem nem egy 20 dollár körényéki usb wifis adapter.
Ha az lenne akkor usb host funkciót kellene támogatn az ezköznek.
"

Annak, amire rádugod? Persze. De nyilván támogatja is, mert az kell a pendrive-hoz is.
Ha viszont arra gondolsz, hogy erre a "végtelen pendrive-ra" kellene host funkció, akkor értetlenül állok a felvetés előtt: minek? Hiszen ez a cucc nem hostként, hanem device-ként üzemel, konkrétan a gép felől sima mass storage device-nak látszik.

DRM is theft

(#25) ArchElf válasza dabadab (#24) üzenetére


ArchElf
addikt

Plusz WIFI routerként (repeaterként, vagy mi a szösz)?
Pontosabban: nem lehet közvetlenül a routerhez kapcsolódva internetezni, csak az IUM-en át, amely képes „közvetíteni” az otthoni wifirouter és a gép között, ez viszont értelemszerűen lassíthatja a pendrive-funkció adatátviteli sebességét.

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#26) veector válasza ArchElf (#9) üzenetére


veector
senior tag

FAT32-n tudomásom szerint 4GB a max fájlméret, amivel HD (720p) sorozatnézésre tökéletes, még hosszabb sorozatokhoz is (pl. Sherlock).
Viszont film csak SD, hacsaknem a lejátszó barátja az NTFS-nek is.

(#27) Csakénvagyok válasza ArchElf (#22) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

És miért nem tudtad?

(#28) Szabesz válasza Csakénvagyok (#27) üzenetére


Szabesz
őstag

Mert köze nincs ahhoz, amit kérdezett. Szóval: mire kellhet 1 GB szabad hely eme wifi-pendrive szoftverének?

¯\_(ツ)_/¯

(#29) Csakénvagyok válasza Szabesz (#28) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Senki sem olvassa el a hírt? Lényegében a vele összepárosított gépről streemeli wifin az adatokat. Oda kell a minimum egy giga.

(#30) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Jó az elgondolás, csak nekem nem ér meg ennyi pízt.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#31) GReddy


GReddy
tag

Ez nem pendrive. Egészen mást csinál. Hülyeség a cikk címe. A pendrive arra való, hogy a melóhelyen letorrentezett cuccokat vigye haza az ember rajta. Ez a wifis izé meg egy multimédia streamer. És minden, csak nem pendrive. És főleg nem végtelen a kapacitása. (Ez ilyen "de a gépbe' benne van az internet is, ugye?" szintű kijelentés.)

Dominate the woods... The Bowhunter.

(#32) JetiRulez válasza GReddy (#31) üzenetére


JetiRulez
őstag

Részben igazad van, idézőjelbe kéne tenni a címben szereplő pendrive szót.

És igen! A gépben benne van az internet meg teletex is. Az internet a kék E betű. ;]

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#33) ArchElf válasza Csakénvagyok (#29) üzenetére


ArchElf
addikt

Miért kellene - nekem a ami napig megvan a 128 MB-os pendrive-om... Arra nem lehet adatot menteni? Vagy 1 GB alatt ár nem is pendrájv a pendrájv (vagyis csak 1 GB felett végtelen a kapacitás)?
Amúgy arról szó sincs, hogy lefoglalná azt az 1GB-ot (legalábbis én nem láttam a leírásban ilyet), egyszerűen egy windows share-t rejt el egy removable media device mögé (wifi-n keresztül).

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#34) Szabesz válasza Csakénvagyok (#29) üzenetére


Szabesz
őstag

Nem mondod. És mégis minek?

¯\_(ツ)_/¯

(#35) Csakénvagyok válasza Szabesz (#34) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Te már csak tudod!

(#36) julius666 válasza GReddy (#31) üzenetére


julius666
addikt

A pendrive arra való, hogy a melóhelyen letorrentezett cuccokat vigye haza az ember rajta.

Aztamindenit, ezek szerint rosszul használtam amikor a legális családi fotókat meg videókat hurcoltam rajta? :Y
Kösz a felsötétítést főnök! :R :(((

minden, csak nem pendrive. És főleg nem végtelen a kapacitása.

Elméletileg valóban nem pendrive, viszont a gyakorlatban pont ugyanúgy működik, bedugod az átlag PC-be, és neked pont ugyan úgy jelennek meg a szerveren lévő cuccok, mintha a pendriveon lennének. Teljesen transzparens.
A kapacitás meg nyilván nem lehet végtelen, de miután akkora szervert pakolsz mögé, amekkorát akarsz, így bármekkora lehet.

(#37) bijesz válasza dabadab (#24) üzenetére


bijesz
aktív tag

Igazad van én fogalmaztam rosszul.
Szóval arra akarok kilyukadni, hogy az eszköz amire rádugod az egy usb storage host vagyis usb storage-t támogat. A legtöbb eszköz amin van usb port az ilyen.

Kevesebb eszköz van ami támogat pl USB-s wifi adatpereket is. És ezek is adott típusú USB wifi eszközöket támogatnak.

Ennek a "végeteln kapacitású" eszköznek ha jól értem az a lényege, hogy olyan eszközre is rá tudod kötni, azaz kvázi wifi képessé tenni ami csak az USB storage funkciót támogat az USB portján keresztül.
Ehhez azonban emulálnia kell az eszköznek egy USB storage-t.
Erre mondtam, hogy szerintem nem egy 20 USD-s kütyü, bár kétségtelen, hogy egyedüláló piaci helyzete miatt túlárazott.

Várjuk a kínai klónokat :D

(#38) ArchElf válasza GReddy (#31) üzenetére


ArchElf
addikt

A pendrive arra való, hogy a melóhelyen letorrentezett cuccokat vigye haza az ember rajta.
Remélem nem nálunk dolgozol - vagy ha igen, akkor már nem sokáig...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#39) Jim Tonic válasza GReddy (#31) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Anélkül, hogy megbántanálak, a példádról egy szó jut eszembe: lúzer...

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#40) ArchElf válasza Jim Tonic (#39) üzenetére


ArchElf
addikt

Emlékszem egy esetre, amikor a HelpDesk hívott, hogy telefonált egy dolgozó:
Egy napon keresztül töltötte fel a kedvenc zenéit a laptopjáról a céges munkaállomásra egy 64 MB-os pendrájvval és másnapra sehol nem volt a gépén - kérte, hogy állítsák vissza... A heti profil tisztítás során ezt a nap végén mind letörölték a profiljából (akkoriban még nem volt komolyabb USB kontroll). :)

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#41) Vodar


Vodar
senior tag

Végtelen kapacitású pendrive, ergo feltalálták a Wifit? Azta!

(#42) julius666 válasza Vodar (#41) üzenetére


julius666
addikt

kösz hogy a cikk címének elolvasása után beröffentettél valamit fórumra is...

(#43) xKacsax


xKacsax
aktív tag

Szvsz Már bocs de ilyen áron és ezzel a működési alapelvvel ez szörnyen nagy Bar*mság :W :W :W .

Verba volant, scripta manent.

(#44) Vodar válasza julius666 (#42) üzenetére


Vodar
senior tag

Ez egyáltalán nem új cikk, 1-2 éve folyamatosan vannak cikkek erről a "végtelen kapacitású pendriveról".

(#45) hemaka


hemaka
nagyúr

Ez aztán nagy valami mondhatom.

(#46) szablya


szablya
tag

129 dollárért a 'végtelen' kapacitású szervert is adják hozzá? Mert akkor BEST BUY :Y :Y :Y
:DDD

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#47) Isee


Isee
senior tag

Fantasztikus találmány :C

"...But, before your President decides, please ask him this: What if we leave... and you're wrong?" (Optimus Prime ~ TF2)

(#48) Black-core


Black-core
aktív tag

Kérdés. Nem lehetne e inkább a mobilinternet féle elérést alkalmazni,és annak mintáján elküldeni/fogadni az adatokat? Annak több értelmét látnám,nem volna wifi hatótáv korlát. :R

(#49) MacCaine


MacCaine
őstag

Az ötlet jó, a marketing kicsit sántít, de az is ötletes. Remélhetőleg lesz full linux support hozzá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.