Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lacee1986


Lacee1986
senior tag

Nagyon kíváncsi vagyok, hány darabot sikerül nekik eladni ennyi pénzért. A billentyűzet és a dokkoló ára pedig elég viccesre sikeredett. :C

(#2) Syl


Syl
nagyúr

És Európában, ne adj Isten Magyarországon is lehet majd kapni? Hivatalos forrásra, nem zuggsmre gondolok. Vagy ismét csak Amerikában árulják két boltban és utána megy a sírás, hogy nem kell senkinek :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#3) tjb007 válasza Syl (#2) üzenetére


tjb007
nagyúr

USA only.

(#4) Paul119 válasza tjb007 (#3) üzenetére


Paul119
addikt

Facepalm :(

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#5) Syl válasza Paul119 (#4) üzenetére


Syl
nagyúr

Egyszer nem volt elég nekik az egy milliárdos bukta...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#6) Tsebacsi válasza tjb007 (#3) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ezeknek elmentek otthonról, vagy tényleg valami oka, üzleti megfontolása van ennek a szvsz kimondottan rossz, buta döntésnek? :(((

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7) Paul119 válasza Syl (#5) üzenetére


Paul119
addikt

Van pénz, megtehetik, bár ennyiért amúgy sem vennék arm tabletet :D

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#8) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Hát ezen az áron még faragni kellene... 50 dollárral van a a hasonló iPad Air (32 GB LTE) alatt (USA) és az nagyon kevés. Egyrészt ugye a MSme, prémium brand, másrészt az RT elterjedtsége minimális, a szoftveres ellátottsága (tabletre optimalizált appokkal) gyér, a jövője pedig kétséges.

Sokkal olcsóbb modellekkel kellene kitümni minden piacot, ez így továbbra is bukta lesz.

Nem a lényeg a fontos.

(#9) BlackSoft


BlackSoft
addikt

LTE szerintem már alapfelszereltség kellene hogy legyen minden mobil eszközben, de ez az én véleményem. Nekem amúgy tetszik ez a kis ketyere, még az is lehet, hogy valamikor beszerzek egyet :K

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#10) Gusztáv válasza BlackSoft (#9) üzenetére


Gusztáv
addikt

Annak mi az értelme, hogy kifizetek valami olyat, amit az életben nem használok? Az LTE legyen opcionális, így akinek szüksége van rá az megveszi, a többiek meg spórolnak 160 dollárt.

Laci

(#11) BlackSoft válasza Gusztáv (#10) üzenetére


BlackSoft
addikt

Telefonokban is van. A gyártása meg nem 160 dollár, hanem 1,60dollár kb, szóval én simán arra gondolok, hogy ezt nem kellene felszámolni egyáltalán, hanem alapként ott kellene, hogy legyen.

Példa erre, hogy vettem egy iPad-et, még az elsőt. 32GB-ot, és mondtam, hogy kell a fenének a 3G bele. Eltelt 1év, és mégis szükségem lett volna bele a 3G-re, adhattam el, hogy vegyek olyat, amiben van...

Telefonban is van LTE, nem kötelez senki, hogy használd is, de ott van, ha kéred, ha nem. Laptopokba is nyugodtan tehetnének szerintem.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#12) virkir válasza Syl (#2) üzenetére


virkir
veterán

Szerinted mekkora kereslet lenne rá 697€+helyi tréfa áron?
Szvsz tök nyolc, hogy hol árulják, épeszű ember ilyet nem vesz.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#13) Syl válasza virkir (#12) üzenetére


Syl
nagyúr

Mint tudjuk a világ tele van éptelen elméjű emberrel :DDD
Persze ez a 680 dollár/euró piszok sok érte (nem mintha az új samsung tabok olcsók lennének), de legalább árulnák!

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#14) Lall válasza virkir (#12) üzenetére


Lall
veterán

Akkor épeszű ember iPad Air-t és szipiszupi biliműanyag Samu táblát sem vesz ebben a kategóriában.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#15) garambe válasza dreamdancer (#8) üzenetére


garambe
tag

Ez 64 GB, amiből a ipad air már $829 vagyis $150 van alatta....

(#16) Kasya


Kasya
nagyúr

Nekem ilyen aron meg tetszene is itthon. Bar kicsit lemaradtam: az Office teljes erteku RT alatt?

(#17) Воланд válasza Kasya (#16) üzenetére


Воланд
titán

"Office for Windows RT will lack, the company has explained: support for macros, add-ins and other features that rely on ActiveX controls or third-party code, including Flash support; support for legacy media formats in PowerPoint; support for equations constructed in Equation Editor 3.0; selected email features which rely on a full-fat version of Outlook; Excel Data Models, although pivot tables, query tables and pivot charts will operate as normal; recording narrations in PowerPoint; searching embedded audio and video files, recording audio or video notes, and importing from an attached scanner in OneNote." [link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#18) tjb007 válasza BlackSoft (#11) üzenetére


tjb007
nagyúr

A 3G/LTE eddig is feláras móka volt, és ezután is az lesz.
Ha gyártó lennék én is, meg szerintem mindenki más is megkérné ennek az extrának az árát.

(#19) BlackSoft válasza tjb007 (#18) üzenetére


BlackSoft
addikt

Szerintem ez egy baromság... Extra volt a Wi-Fi és a Bluetooth is régen, ma meg már egy kínai karóra is tudja. Ideje lenne ennek is így lennie már. Kétségtelen, hogy egyszer ez is ilyen lesz, csak az a kérdés, hogy mikor... Szerintem itt lenne az ideje elkezdeni.

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#20) Lionking01


Lionking01
tag

Nem tudom, hogy ki látott már Surface akár 1-et is,mert szinte sehol sincsen kirakva. Ellenben a Nexus tablet-ekkel. Véletlen egyet mégis sikerült találnom a WestEnd MediaMarkt-ban, és meg kell mondjam , hogy nem egy rossz készülék. Az utódja meg még jobb lesz. Sajnos a minőséget meg kell fizetni. A Sony táblagépei is hasonló, ha nem drágább, áron vannak. Aki nem 20ezer forintos gagyit akar, amit két hét múlva eldobhat, annak biztosan tetszeni fog.

(#21) vicze válasza Tsebacsi (#6) üzenetére


vicze
félisten

Az ok elég egyszerű, az Tegra 4 mellé párosított Icera modem elég korlátozott frekvenciákat támogat.
3-3 sávot 3G és LTE estén is.
3G: 1,2,5-ös sáv. LTE: 4,7,17.
EU-ban főleg a 3-as LTE az elterjedt + a 7-es. (Itthon csak 3-as van.) Illetve világ szinten is főleg 3-as és 7-es van. 3G-vel elvileg nincs gond 1-es sáv van szinte mindenhol, US-ben 2-es

(#22) Lionking01 válasza BlackSoft (#19) üzenetére


Lionking01
tag

"régen, ma meg "

Pontosan. Egyelőre a 4G-t més sok SoC nem is tudja. Tehát ameddig akad olyan, amelyik tudja, annak bizony felára lesz. Ha már mindegyikben benne lesz, csak akkor kezdődik a verseny.

(#23) Syl válasza Lionking01 (#20) üzenetére


Syl
nagyúr

Tavaly egy ideig volt kirakva a szegedi Media Marktban, nevetséges áron.
Mondjuk a működése is nevetséges volt :Y

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#24) Tsebacsi válasza vicze (#21) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ez szerintem nem meghatározó oka annak, hogy szinte csak szürkeimportból lehessen beszerezni európában egy ilyen eszközt. Plusz ugye az ára... Persze általánosságban a Surface 2-ről beszélek, nem kimondottan az LTE verzióról.
Kár mert kint nyomogattam pár percig egy ilyen kis aranyost egy hozzávaló billel még október végén, és nagyon tetszett, alapvető dolgokra szerintem sokkal jobb, mint egy droidos táblagép.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#25) Kasya válasza Воланд (#17) üzenetére


Kasya
nagyúr

:R

(#26) LordX


LordX
veterán

Aki nyavajog azon, hogy USA only: Mégis mit szeretnél csinálni egy csak USA-ban használható eszközzel az államokon kívül?

(#27) BlackSoft válasza LordX (#26) üzenetére


BlackSoft
addikt

Mi az h csak usa-ban használható? :U Csak usa-ban forgalmazzák hivatalosan :W Ez most úgy hangzott, hogy egy bicikli, amit csak amerikában árulnak, ha elhozom ide, akkor nem lehet tekerni, és nem fog gurulni :DDD

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#28) Воланд válasza BlackSoft (#27) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#29) BlackSoft válasza Воланд (#28) üzenetére


BlackSoft
addikt

Ettől nem a termék nem használható, hanem egy régióhoz kötött funkciója. Bár ezt sem nagyon értem, mert én megveszek valamit, mondjuk egy tabletet, ami a munkámhoz szükséges, akkor az legyen olyan, hogy ha én japánban vagyok, vagy usa-ban akkor is működjön ahogy kell.

Nekem telefonnal 3G-m amúgy mindenhol volt eddig, európán kívül is, és ez a mobilhálózatra is igaz.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#30) Arthuro_Adam válasza BlackSoft (#11) üzenetére


Arthuro_Adam
őstag

Szerintem átlagos felhasználónak teljesen felesleges az LTE, Magyarországon még inkább, ahol szó sincs korlátlan mobilnetről. Az LTE kicsit olyan, mint a QHD-s kijelző, meg a nyolc mag.

(#31) BlackSoft válasza Arthuro_Adam (#30) üzenetére


BlackSoft
addikt

"...Magyarországon még inkább, ahol szó sincs korlátlan mobilnetről."

A korlátlant hogyan érted?

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#32) Arthuro_Adam válasza BlackSoft (#31) üzenetére


Arthuro_Adam
őstag

Adatkorlátra gondolok.

(#33) BlackSoft válasza Arthuro_Adam (#32) üzenetére


BlackSoft
addikt

Még mindig nem tiszta mire akarod ezt érteni, és milyen formában. Mert ezt most én úgy veszem (és nem tudom hogy helyesen értelmezem-e), hogy adatkorlát pl 2GB adatforgalom lehet max... Ez pedig nem igaz, mert mondjuk nekem olyan előfizetésem van, hogy annyit számláznak amennyit használom. Akár torrentezhetek a telefonommal naponta Blu-Ray filmeket is, annak alapján fogom kapni a számlát.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#34) Arthuro_Adam válasza BlackSoft (#33) üzenetére


Arthuro_Adam
őstag

Akkor úgy fogalmazok, hogy az elérhető lakossági szolgálatatások között vagy adatkorlátos (ráadásul nem is túl sok) netre fizethetsz elő, vagy annyiba kerül a forgalomarányos, amire horribilis összegeket lehet kifizetni. Még talán a Telenor 30 gigás csomagja a legjobb, de ha netezésen kívül másra is kell, akkor az is kevés lehet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.