Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Miért jó ekkora tárhely mellé az 5400 fordulat helyett 7200 fordulatosat gyártani? Lassabb, halkabb,kevesebbet fogyaszt, és talán tovább is üzemel az 5400 fordulatos.
Vagy valaki rak egy ilyenre op.rendszert? :U

[ Szerkesztve ]

(#2) BatchMan


BatchMan
senior tag

2T kb. 25eFt, így a 4T 200$ ... 60 eFt kicsit soknak tűnik.

(#3) Viktor81 válasza BatchMan (#2) üzenetére


Viktor81
senior tag

Az ujdonsag ara...
Amugy valoban magas, foleg mivel 1 db semmit sem er. Szoval inkabb 4*2T, mint 2*4T.

(#4) Akula


Akula
őstag

jól látjátok a helyzetet.
1.) rohadtul drága, mert újdonság.
2.) nagy a sebesség, hogy lerövidüljön az élettartam. vagyis vegyél még egyet hamarosan.
üzlet. :C

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#5) *Tata*


*Tata*
senior tag

Igen jó az ára :Y , de megy ez még lejjebb is.

(#6) golya87


golya87
őstag

Garancia ezeknél is 1 év?

(#7) fecg21 válasza BatchMan (#2) üzenetére


fecg21
aktív tag

A zajszintjét már ki sem merték írni.... :DDD

(#8) Borisz76


Borisz76
veterán

Seagate ST4000DM000 4 TB jelenleg 174.90 euró azaz kb 52470 Ft.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#9) siti


siti
senior tag

és miért nem tesznek bele még egy kart és olvasófejeket? gyorsabb adatátvitel, párhuzamos feldolgozás, stb. Mert az addig OK hogy a proci több szálon nyitja meg az excelt, outlookot, meg autocadet, de hogy a vinyó olvasófeje nem tudja ezt egyszerre...

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#10) djculture válasza Silentfrog (#1) üzenetére


djculture
félisten

Mivel a 7200rpm-es vinyónak fényévekkel jobb az elérési ideje és teszem azt konvertálásra vagy adatbázistárnak és még ezer féle dologra jobban alkalmas.

(#11) KAMELOT válasza BatchMan (#2) üzenetére


KAMELOT
titán

Itt arról van szó, hogy 2 HDD helyett csak 1 hdd foglalja a helyet és fogyasztja az áramot. És 8 tányér helyett csak 4 forog. :)
2TB 90euro
4TB 194euro
Az a plusz ki felár nem gond. De ha viszont egy 3TB-s hdd-t veszel ami 120euro akkor 240euroért kapsz 6TB helyet viszont az többet ér. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#12) djculture válasza KAMELOT (#11) üzenetére


djculture
félisten

Mondjuk 1hdd-t meg nem lehet raid kötetbe rakni hogy jóval gyorsabban operáljon vagy netán ha tönkremegy ne kelljen érte a kürtnek kifizetni százezereket csak hogy meglegyen az adat :) Van előnye a több kisebbnek is. Elég sok ilyen 1-2T vinyót hoznak hozzám is hogy bedöglött rajta meg a fontos adat. Hullanak mint a legyek a nagyobb méretűek, jobbik esetben csak 1-2 millió bad sector van rajtuk 1 éves korukban. Rosszabbik esetben csak kattognak vagy a motor el se éri a normális fordulat számát. Sajnos nem igazán a minőségről híres ez a terület se.

[ Szerkesztve ]

(#13) banhammer


banhammer
veterán

Mi van a dobozos verzióban a HDD-n kívül?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#14) Gabesz84 válasza banhammer (#13) üzenetére


Gabesz84
őstag

doboz. :DDD

(#15) Angel1981 válasza BatchMan (#2) üzenetére


Angel1981
veterán

Szokás szerint - megy majd lejjebb is. :)

(#16) KAMELOT válasza djculture (#12) üzenetére


KAMELOT
titán

Igen. A meghibásodásért sajnos a felhasználó is felelős. Tele rakja szeméttel, vírusok, nem defragmentál stb.
Esetleg össze vissza mozgatja működés közben, mobilt tesz mellé és persze nem megfelelően hűti a hdd-t.
haverom egyik 3TB-s seagateje pont így romlott el. Nem hűtötte 60-65fokos volt. Elégtek benne a dolgok. Mármint a motor részen azt kellett cserélni. 45euro volt.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#17) Day 'n' Nite válasza banhammer (#13) üzenetére


Day 'n' Nite
aktív tag

Meg egy papír 40 nyelven, hogy ne használjuk zuhany alatt, meg a tisztítást ne drótkefével végezzük, és hasonlók. :)

“Nem akkor alkottál tökéleteset, ha már nem tudsz mit hozzátenni, hanem ha már nem tudsz mit elvenni belőle.” /Antoine de Saint-Exupéry/

(#18) TeeJay


TeeJay
félisten

mióta megfizethetőek a kisebb (64-128GB-os) SSD-k azóta a vinyó már csak tárolásra van
akinek gyorsabb elérés kell az veszi 7200 fordulatosban
aki meg csak adatot akar tárolni halkan az vesz 5400-as ilyet
személy szerint én már nem is emlékszem mikor vettem utoljára 3,5"-os vinyót
mióta laptopot használok csak abba vettem illetve USB3-as külső 2,5" vinyót
egyelőre jól működnek szerencsére és tényleg inkább 2 kisebb mint 1 nagyobb a fontos adatokat meg mindkettőre ráküldeni.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#19) Dr. Romano válasza banhammer (#13) üzenetére


Dr. Romano
veterán

kb ilyesmire lehet számítani

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#20) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Háttértárnak ideális cucc.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#21) pacal-x válasza djculture (#12) üzenetére


pacal-x
csendes tag

Többségük véletlenül nem pont Seagate volt ? ;]

(#22) kromatika


kromatika
veterán

kicsit túl van árazva az újdonság varázsa miatt,főleg a 2tb változathoz képest.

(#23) jerry311 válasza kromatika (#22) üzenetére


jerry311
nagyúr

4k HUF-fal drágább, mint 2x 2 TB. Hol van ez túlárazva? :F

(#24) #16939776


#16939776
törölt tag

Csábító a méret, de elég kockázatos 1 db HDD-re ennyi adatot bízni, főleg erre a márkára.

Sok szerencsét.

(#26) jerry311 válasza #16939776 (#24) üzenetére


jerry311
nagyúr

Torrentezett linux isokért nem kár. :DDD

(#27) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Tekintve hogy múlt hétfőn pont egy 1TB-os Seagate halt ki alólam (második jobblétre szenderült HDD-m húsz év alatt, a másik valamilyen Quantum volt tizeniksz éve), úgy döntöttem, hogy szakadjon le a kezem, önként valaha is Seagate HDD-t veszek.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#28) djculture válasza pacal-x (#21) üzenetére


djculture
félisten

wd red ajánlottunk eddig de sikeresen beszoptuk múlt héten, 100-ból 20 pusztult el 1 nap alatt. Lehetett gariztatni. Greenek azok heti 1000 db minimum ami befut rosszan, seagete 1-2-3T meg már zsír újonnan is kattog meg zajog. Körbe ért a lista mindegy mit veszel ezek a nagyon nagy vinyók hulladékok sajnos manapság.

[ Szerkesztve ]

(#29) dkekesi válasza bLaCkDoGoNe (#27) üzenetére


dkekesi
tag

Ez igazán racionális döntés: 1 darab meghalt, ezért rossz a márka.
Amikor megjelentek a 2TB-os HDD-k vettem egy Seagate-et. Első bekapcsoláskor rossz volt: már akkor jöttek a hibák, amikor első alkalommal elkezdtem telemásolni. Visszavittem, a kereskedő levett egy újabb példányt a polcról. Az is rossz volt. Valószínűleg az egész széria hibás volt, vagy csak szó szerint leesett a raklap a kamionról. 2 hét múlva jött egy új szállítmány, abból is kaptam egyet. Azóta is hibátlan, semmi baja. Megbántam, hogy Seagate lett? Nem.
Másik: ha nem Seagate-et, akkor mit vegyek? Van még a WD és.... ennyi. Micsoda választék! Azzal is legalább ennyi rémtörténetet tudok, ráadásul rosszabbul végződtek, mint az enyém.

(#30) Ga


Ga
tag

A szokásos tanulságok (megint):
- aki egyetlen hdd-re bízza életét (adatait), az csak magára vethet
- ha két egymást követő sorozatszámú hdd-t kötnél RAID1-be, goto 1. pont
- ha két hdd-t használsz RAID1-ben, és mindkettő ugyanannak a tápegységnek (netán Vargáné?), netán azonos 12V ágán van, goto 1. pont
- a RAID nem helyettesíti a backup-ot, ha nem lenne egyértelmű, goto 1. pont :)
+1 Bónusz: 1 év garos vinyót venni? szintén goto 1. pont

(SZVSZ az 1 év garos vinyók garidőn túli elhalálozása az egyik fő bevételi forrásuk - gyártófüggetlenül)

[ Szerkesztve ]

(#31) bteebi válasza Silentfrog (#1) üzenetére


bteebi
veterán

A tovább is üzemel része a gyártónak nem érdeke :). Gondolom 1 év garancia van rá (Seagate-éknél úgy szokás... :((( :W), bár erről nem szólt a cikk. Azért minimum 2 év garit illene adniuk rá.
Szerintem egyébként $190 nem is rossz ár érte, kb. mintha 2 db 2 TB-osat venne az ember. Először relatíve drágább szokott lenni az új termék, ez meg nagyjából pariban van a régebbi modellekkel. Persze ilyen USDHUF árfolyam mellett, meg mire ideér, nem lesz olcsó mulatság. 50 ezer Ft alatt szerintem már életképes lehetne, 45 körül viszonylag jó vétel, 40 körül pedig (jelenleg) best buy lenne. Utóbbit majd talán pár hónap múlva :K.

#30: Hát van benne igazság...

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#32) Taky válasza banhammer (#13) üzenetére


Taky
senior tag

Gondolom csavarok, kábelek.

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#33) RyanGiggs válasza bLaCkDoGoNe (#27) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Na én pont így vagyok a WD-vel.
"szakadjon le a kezem, önként valaha is" WD HDD-t veszek.

[ Szerkesztve ]

(#34) Lenry válasza #16939776 (#24) üzenetére


Lenry
félisten

na most igazából van ez a márka, meg a másik.
ez semmivel nem megbízhatatlanabb, mint a másik.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#35) ledgeri válasza KAMELOT (#16) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A tele szeméttel, miben másabb, hogyha az pl egy BD-film, és ugyanannyi helyen van (akár fizikailag ugyanott), de ugyanúgy nem nyúl hozzá semmi?

A többit értem, tudom, de vegyük csak ezt mint két rendszer közti külömbség...

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#36) KAMELOT válasza TeeJay (#18) üzenetére


KAMELOT
titán

Persze. 128GB SSD....100euro...abból veszek 2TB-s HDD-t. :) Nekem 128GB-s SSD-re a WIN7 + progik sem mennek fel.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#37) pacal-x válasza djculture (#28) üzenetére


pacal-x
csendes tag

Seagate greenről amúgy sincsenek jó véleménnyel a népek.[link]

Nagy winyónak (1+ TB) a Hitachi (újabban Toshiba) eddig bevált. :K

(#38) mikung válasza bteebi (#31) üzenetére


mikung
aktív tag

Szerintem 3 évtől elfogadható, az 5 év pedig jelzi hogy tényleg bíznak benne hogy legalább ennyi ideig menni fog.

(#39) szeksziboj


szeksziboj
tag

Ide vezetett a HDD gyártók kannibalizmusa, oligopol piac és úgy csicskáztatják a vevőket ahogy nem szégyellik :W

(#40) bteebi válasza mikung (#38) üzenetére


bteebi
veterán

Az egy dolog, hogy mi lenne nekünk jó, vagy épp elvárható, és más, hogy mit nyújtanak a gyártók. Mivel már csak két gyártó van, ezért nem csak ár, de "garanciaverseny" se lesz :(. Egyébként az igazán megbízható, több garanciával rendelkező winchesterek jóval drágábbak, mint átlagos társaik.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#41) Lenry válasza KAMELOT (#36) üzenetére


Lenry
félisten

mit telepítesz, hogy ennyi helyet foglal?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#42) 69Raizen69


69Raizen69
tag

Nem tudom,hogy honnan veték azt az információt,hogy 7200as,mert ahány helyen idáug megnéztem mindenhol 5900RPM -e irnak. :R
Pl:

"Barracuda/Desktop HDD (5900RPM?, 64MB cache, SATA-600 interface)

ST4000DM000 4TB (4/8)

The "DM" in the model number suggests a 7200 RPM drive (historically, Barracuda Greens used "DL" for 5900 RPM), but according to an analysis, at least the 4TB unit actually spins at 5900 RPM. Going back on what you said about 5900 RPM drives, are you, Seagate? The company doesn't even give a specific rotational speed for these."

Termel az elbutított rabszolganép!..... Eladod a tested a pénzedért, kifizetik érte az órabért

(#43) Dragon27


Dragon27
senior tag

Seagate vs.WD végre elindul a harc :D de + 1,2 gyártó jöhetne még :DDD

Seagate 4TB 155,30 Euró ez szép :C

(#44) djculture válasza Dragon27 (#43) üzenetére


djculture
félisten

Ja verseny hogy melyikből pusztul el több adott időintervallumban :D
Elég vicces a helyzet, régen is volt rossz széria ami elpusztult (maxtor pl ezért ment tönkre), de manapság már jó szériát is alig találnia ami teszem azt 4-5 év múlva is működne. Sokan emiatt 1-2 évente max adták el a vinyót vettek újat csak hogy ám közbeszólt az árvíz ami felvitte az árakat.
Az is tendencia hogy minél több lemezből(adatrögzitő felületből) fejből áll egy vinyó annál hamarabb tönkremegy. Legjobb olyat venni perpillanat aminél 1 lemez van még ha csak 1T is a kapacitása.

[ Szerkesztve ]

(#45) Dragon27 válasza djculture (#44) üzenetére


Dragon27
senior tag

Seagate vs.WD árvíz alatt is összebeszéltek : de mostanra hogy jól megszedték magukat talán egy elfogadható árazás lesz kb. szeptember felé :DDD

(#46) H.O.D.


H.O.D.
senior tag

De jó is lehet ennyi adatot elbukni egyszerre :C

Where do you want to go today?

(#47) zapok


zapok
aktív tag

Melyik cég vásárolta fel a Samsungot a Winchester piacon?

Am. 2 éve már (mióta felvásárolták a Samut), hogy nem veszek vinyót, pedig lassan esedékes lenne 2-4 TB., de időközben megtanultam a Shift+Delete kombót használni. :K

Ezt az 1 év garis akármit már én sem merném megvenni, csak ha nem számítana a pénz! :U

[ Szerkesztve ]

Anyám tyúk, avagy az ember tragédia.

(#48) 69Raizen69 válasza zapok (#47) üzenetére


69Raizen69
tag

Megint egy rossz infó,mert 2éves gari van rájuk :C

Termel az elbutított rabszolganép!..... Eladod a tested a pénzedért, kifizetik érte az órabért

(#49) zapok válasza 69Raizen69 (#48) üzenetére


zapok
aktív tag

Nálunk itt Debrecenben 1 év a gari (egyelőre még csak a 3 TB-osra [link])

A tapsikolás most nem jött be... :U

Mutatok pesti boltot is: [link]

[ Szerkesztve ]

Anyám tyúk, avagy az ember tragédia.

(#50) leslieke válasza zapok (#49) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Itt meg 2 év garancia van írva: [link]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.