Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5) Sk8erPeter válasza Phvhun (#1) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Írásommal kapcsolatban kíváncsi vagyok a véleményedre"
OK. :DDD
Néhány zavaró tényező: annyi igényesség azért elvárható lenne egy tesztszerűségnél, hogy helyesen, csupa nagybetűvel írd azokat a mozaikszavakat (!), hogy "HDD", "SSD", "AHCI", "BIOS", "SATA" (főleg, hogy ezek képezik a központi szerepet a cikkben), illetve nagy kezdőbetűvel a Windows és ehhez hasonló szavakat, mert ezek hiányában gyorsan összecsapottnak tűnik a cikk, nem az jön le, hogy túl nagy energiát fektettél volna bele, és ez engem olvasás közben eléggé zavart.
Amúgy mi az, hogy "@ STOCK"? (Mihez képest gyári beállítások?) A SATA IDE mode-ra gondolsz? Konkrétan mit jelent az, hogy "SSD @ BIOS + FW + 4MAG + MAGICIAN"? Mi van a BIOS-szal, mit állítottál be? Az AHCI módot? Magiciannél konkrétan milyen beállításokat eszközöltél? Az sem mindegy, vannak különböző profilok amiket be lehet állítani, és amelyek különbséget jelenthetnek, és amelyeket nem biztos, hogy érdemes beállítani. Vagy csak SSD firmware-t frissítettél? Vagy BIOS-t frissítettél? Miről mire, és tudott-e valami olyan releváns dolgot a BIOS-frissítés, ami hatással lehetett bármilyen módon a teljesítményre? (A 4MAG láttán először azon gondolkoztam, milyen program lehet az (four mag), aztán rájöttem, hogy CPU-magokról (nem MAGokról) beszélsz. :DDD :)) Persze ez már csak a saját hülyeségem, de azért lehetett volna úgy írni, hogy 4 CPU-mag, vagy ilyesmi, de ez már csak a kötekedés része.)

Amúgy nem tudom, összességében van-e értelme egy Hitachi HDD-vel összehasonlítani egy SSD-t, meg a Hitachi tempójáról nem derült ki túl sok minden, de az persze egyértelmű, hogy jó befektetés egy SSD.

Sk8erPeter

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.