Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#98) Crystalheart válasza #56573440 (#96) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Na meg lehet három napra főzni, két hónapra bevásárolni, stb. Ez megoldható egy belvárosi lakásban is. Pláne egy személyre... Még olyan őrült étvágyú ember is, mint én, elvan egy nagy fazék főzelékkel pár napig, szóval egy átlagos embernek elég harmadannyit is főznie. Egy nagyobb hűtő működtetése mondjuk 15000 Ft/év, ha jól rémlik, a kisebb, egy személyre való hűtő kevesebb.

Az igaz, ahhoz, hogy ezeket el tudjuk végezni otthon, kellenek a kezdő beruházások. (Már ha nem hagyott ránk az előző lakó mindent, ami kell.) Egy frissen beköltözött pályakezdőnek talán még nem volt pénze konyhabútorra sem, mert azok nem olcsók. (De azért nekem kín volna konyha nélkül.) Az is igaz, hogy bár főzni viszonylag olcsó, sütni mindenképp drága. Ha valaha városba kellene költöznöm, szerintem direkt kéményes konyhát keresnék, hogy betehessem a sparheltet is - az ilyen falusi dolgokat nem könnyű levetkőzni... :) (Ráadásul 30 m2-t simán felfűtene.)

De én abszolút megértem, ha valaki nem akar ezzel tökölni. Néha nekem is elegem van a sütés-főzésből, és igazából sohasem szerettem csinálni. Pláne, hogy nálam néha fél nap, de még ha csak egy óra, akkor is utálatos tud lenni. Irigylem a szakácsokat és kézműves pékeket, akiknek ez a szenvedélye, és még pénzt is keresnek vele.

Ghoosty: Igen, okos családos ember összeköti a kellemest a hasznossal, és együtt eltöltött idővé teszi a főzést. Mondjuk a bejegyzésben egy személyről van szó, ott ez nem opció. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.