Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#54) Dany007 válasza Phvhun (#46) üzenetére


Dany007
veterán

"A post lényege annyi hogy felmérjem mennyire voltam reális becslés közben. "

Ez okés, csak az a gond, hogy a cél amire kíváncsi voltál relatív és szubjektív. Normálisan meglehet élni ezen összegnél jóval kevesebből, ahogy írtam is.
De ha az embernek olyan igényei vannak, akkor ennél jóval több kell ahhoz. Ez teljesen relatív. Téged nem érdekel az autó, de nekem már csak családi okokból adódóan is nélkülözhetetlen. Plusz biztos, hogy nem járnék még egyszer tömegközlekedéssel dolgozni amíg csak tehetem...
Tehát ebből is látszik, hogy nem próbáltál meg általánosítani hanem főként a saját egyéni preferenciáid mentén számoltál. Ami szintén relatív és abból nem lehet megmondani, hogy reális-e! Igen neked lehet reális, de millió másoknak meg mondjuk abszolút nem.

"A kiflicsücsökszámolós spórolós élet nekem nem kell"

Na ez meg a másik gond. Hogy nem megy az értő olvasás. Egyszer se írtam hogy ilyen szinten kéne spórolni. Nem igazán értem mért kell eltúlozni és elferdíteni amit írtam. Mert ehhez semmi köze sincsen.
Az ésszerű spórolás csupán azt jelenti, hogy inkább megtanulok főzni és rászánom azt a napi kemény 30-45 percet, minthogy kiadjak dupla annyit(!) a kifőzdei "moslékra". Btw ahogy korábban is írták kifőzdei árakat nézve napi 3 étkezéssel bőven kevés az a cirka 60 ezer amit írtál.
Plusz ha piszkosul drága albérletben laksz akkor érdemesebb lenne olcsóbbat keresni. Ha nem lesz család, akkor 1 főnek a 30-40m2-es lakás is bőven elegendő. Az meg még Pesten is megáll 70k alatt ha nem valami elitebb, belvárosi környéken laksz. Igaz, hogy 1 éves cikk, de itt pl le van átlagolva, hogy 70k vagy többért már 60m2 fölötti lakást lehet bérelni Pesten. 30m2 meg kijön 50-ből vagy még annyiból se. És egy embernek szükségtelen ennél nagyobb lakás.
Arról nem is beszélve, hogy ahogy látom bkv-t így is fizetsz, el lehet költözni egy olyan környékre ahol jóval olcsóbb az albérlet.
Ez nem kiflicsücsök számolgatás, hanem ésszerű spórolás. Ami ott látszik majd meg, hogy ezekkel együtt hó végén nem 20k-t raksz félre, hanem mondjuk 60-70k havonta! Ami azt hiszem nem teljesen mindegy.

Persze úgy is lehet, ahogy te gondolod. Horrorisztikus áron gyári kaját kajálni, egyedüliként drága lakásban lakni, meg persze kocsi se kell. A te dolgod, tényleg.
De akkor fölösleges mindezt kiposztolni és véleményekre várni, ha nem bírod még elolvasni se, se érteni a lényegét.
Vagy mit vártál a bejegyzéstől? Önigazolást? Hogy majd mindenki bólogat milyen f...án kitaláltad a frankót?
Ha meg valaki ajánl egy életszerűbb racionálisabb ötletet azt meg elhajtjuk a fenébe, mert nem egyezik a nézőpontunk? :)

Szerk.: A rezsi egyébként tényleg sok. Nekünk 3 főre nincs ennyi, 2 telefon előfizetéssel, lakásbiztosítással együtt se, pedig mindkettőnk mobil számlája jóval több, mint amit te beírtál, plusz télen 23-24 foknál sincs hidegebb. Ja, és nem muszáj elolvasni, sem megérteni. Csak akkor nincs értelme bejegyzést írni és kérdezni a fórumozókat.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.