Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#144) Dany007 válasza beefjeez (#143) üzenetére


Dany007
veterán

Én csinálom? Én csak elmondom a véleményem az "érvedről".
Ti meg hozzátok itt sorra az extrém példákat, hogy ki jár be messzebbről dolgozni, mintha ez olyan normális / hétköznapi dolog lenne.
De most komolyan, annak a cirka 4 millió hivatalos dolgozónak mégis hány ezred része jár be 120km-ről dolgozni napi szinten?
Soha nem azt mondtam, hogy nincs ilyen. Én azt mondtam, hogy ez nem normális dolog. Más az, hogy Pesten belül a fos közlekedés miatt elképzelhető, hogy 1 órát kell menetelni a melóba. Okés. De az, hogy 120-150km-ről járjon be valaki napi szinten melózni az nincs rendben.
És igen is választása mindenkinek van! Vagy volt vagy lesz.

"nem olyan egyszerű ez, hogy most akkor nem jár be valaki, ha csak itt van munka."

Értem, tehát akkor minden szolnoki fizikatanár Pestre jár dolgozni? Mert kb így hozod fel ezt a példát. Hogy ez teljesen természetes dolog, hogy valaki ilyen távolságokból jár napi szinten melózni.

Ezért is mondtam, hogy felőlem Moszkvából is járhat. Mit bánom én... Az ő dolga. De ha ez neki nem tetszik, akkor tegyen ellene. Lehet lakást bérelni, lehet meglévőt eladni és így tovább.
Arra próbálok célozni, hogy az ilyen emberek többsége azért nem lép mert vagy fél kockáztatni vagy valamilyen okból kényelmet jelent számára még így is.

De megjegyzem még mindig átlagról beszélek, ahogy eddig is. Átlag hétköznapi emberről. Igen közöttük is nagy a szórás van aki 6-8 órát más meg 10-12-t dolgozik naponta. De a 120km-ről bejárás már extrém itthon.

Egyébként Pest külterületeiről is azért járnak be sokan Pestre dolgozni, mert részben ott van jól fizető munka. Ellenben nem szeretnének Pesten lakni mert részben drága, részben pedig szebb és kellemesebb egy külvárosi régióban. Amivel nincsen továbbra sem semmi gond. Csak akkor el kell fogadni, hogy ez az életmód a sok utazással jár. Mérlegelni kell hogy megéri-e? Ha megéri akkor pedig nem picsogni miatta. Ha nem, akkor meg be lehet költözni Pestre és mindjárt nyerhet egy fél órát is akár oda és vissza is.

És nincs itt semmi álomvilág, az általad felhozott példák a dolgozó lakosság kb tizedszázalékát érinti.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.