Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Végre! Maxiriszpekt! Ez nagyon jól jön.
:R

(#2) JoeYi


JoeYi
őstag

szép-szép

Javasolt első módosítás: ne is txt-be darálja bele a dolgokat, hanem egyből dobjon össze egy egyszerű html fájlt, ahol a kép linkekből img tag lesz, a sima linkekből pedig url. Eredmény képpen pedig egyből nézegetni lehet ak épeket a linkekre pedig kattintani

(#3) LW válasza JoeYi (#2) üzenetére


LW
őstag

Szia
Vagy akár xml, totál igazad van, hogy ez eddig nem jutott eszembe!? :DDD
AndrewTdi + JoeYi: Továbbá köszönöm a "szép" szavakat. :K

(#4) TeeBee73


TeeBee73
addikt

Ahogyan Hancock mondta: "Szép munka!" :C

Köszönjük! :R

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#5) eoawzx válasza LW (#3) üzenetére


eoawzx
csendes tag

Egy grafikus felületet szerintem megérdemelne az alkalmazás.. :K Elég "oldszkúl" már a consolos felület. Ha gondolod szívesen segítek összedobni egy winform-os felületet hozzá.

(#6) atom87


atom87
aktív tag

Hát ez valóban nagyszerű, remek program!

A html-es dolgot én is támogatom! :K

:C :C

Kawasaki z1000

(#7) ztoldy


ztoldy
senior tag

Okos és hasznos program. Szép munka!

Valóban egy html fájl hasznosabb lenne és akár egy puritán gui is sokat dobna a használhatóságon, szerintem.

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#8) LW válasza TeeBee73 (#4) üzenetére


LW
őstag

:DDD

eoawzx: Köszi, nem lenne vele gond, csupán lájkolom a konzolt. Viszont a következő Logoutgyanús projektem pofásabbnak ígérkezik. ;) Nem árulhatom el, hogy mi az, de ígérem tetszeni fog az olvasótábornak. :K

ztoldy: Ha 2.0 verzsön megvalósul, akkor beleöltöm abba a felületbe. :K

[ Szerkesztve ]

(#9) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Minden elismerésem! Már régebben is vágytam egy hasonló programra. :R

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#10) veector


veector
senior tag

Szerintem viszont teljesen jó a konzolos felület, nem is kell több. GUI-ban lenne egy textbox meg egy gomb? Inkább console.
Html-es kérésekkel se nagyon értek egyet, mert gondolom ezek összefoglaló HSZ-be kellenek. szóval elég a [link] -t megcsinálni.
xml viszont jó ötlet.

(#11) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

szép munka!

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Elakadtam. Beírom az URL-t, elfogadja, de utána semmilyen dátumot nem vesz be. :F

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#13) Atos23


Atos23
senior tag

Minden ilyen kezdeményezést köszönünk :R

(#14) LW válasza JetiRulez (#12) üzenetére


LW
őstag

A 2000.01.01-(mai dátum)ig mindent ennie kell. Próbáld a cikkben írt tesztadatokkal, nem írtad el esetleg a téma címét?

Az alaplapod nem 1960at ír?:)

• Téma URL címe – pl. Prohardver.hu/tema/flash_ssd
• Kezdési év, hónap, nap – pl. 2000.01.01
• Utolsó év, hónap, nap – pl. 2010.07.19

Mindenkinek: (még az utánam szólóknak is)
Újra és újra köszönöm a kellemes fogadtatást:)
Ez volt az első cikkem, ám nagyon úgy néz ki hogy, nem az utolsó. ;)

Boldog névnapot minden Dánielnek és Daniellának! Azt gyanítom errefelé inkább előbbivel futunk össze. Anyám volt szíves 10kor felébreszteni vele. :N

[ Szerkesztve ]

(#15) JetiRulez válasza LW (#14) üzenetére


JetiRulez
őstag

Ha a téma címét eltévesztettem volna, akkor arra is hibát kéne írnia, nem?
Az alaplap a pontos dátumot mutatja.
A kezdődátumhoz nem tudok már mit beírni. A Példa szerint is csináltam (persze érvényes dátumot adtam meg).

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#16) harry válasza LW (#14) üzenetére


harry
veterán

Szerintem mindenképp maradjon a parancssoros megoldás, egyértelmű ;] Már csak a linuxra fordítás miatt is, gondolom egyszerűbb, mint ott guit varázsolni, fölöslegesen.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#17) gabor85 válasza LW (#8) üzenetére


gabor85
őstag

nájsz pikcsőr egy nájsz filmből :DDD

komolyan: hasznos program, gratula a fejlesztőnek :R

(#18) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

A macska a legjobb a cikkben. :D
Jó lett. :R

#14 LW: Köszi, viszont kívánom Neked is!

[ Szerkesztve ]

(#19) scope2007


scope2007
addikt

köszi.. szeretjük a user által írt progikat :)
remekül működik píísz :D

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#20) Hasek


Hasek
Közösségépítő

Emlékszem régen Eastsider-rel mennyit dolgoztunk, mikor egyszer mi gyűjtöttük össze a linkeket az akkori új "Hogyan néznek ki a gépeink" topic nyitásakor, úgyhogy max. respect! :R

Üdv. H

(#21) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Jó kis cikk lett és igen hasznos. :R

(#22) Djuree


Djuree
félisten

ez jóóóó. mindig csodáltam aki tud programozni és értelme is van a programjának :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#23) HummeRC


HummeRC
senior tag

Tényleg nem leszólásképp, de ennek a proginak mi értelme? Ténylegesen mire jó amit csinál? Nekem valahogy még sosem hiányzott ez a funkció. Fel sem merült. Azt becsülöm, hogy meg tudtad csinálni ( :R ), de a célját nem látom. Felvilágosít valaki? :F

(#24) LW válasza HummeRC (#23) üzenetére


LW
őstag

Kinek a pap, kinek a papné. Ilyen munka után kíváncsi lennék újra feltennéd a kérdést. :)
Egyszerű és nagyszerű linkgyűjteményt lehet vele készíteni pl. a topikokhoz. Kinek hogyan néz ki a gépe, ki mit gánykodott, kinek hogy néz ki a desktopja és miegymás.

Valószínű a második alkalmazásom jobban fog tetszeni.

(#25) JetiRulez válasza JetiRulez (#15) üzenetére


JetiRulez
őstag

Más még nem találkozott ezzel a hibával? :F

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#26) LW válasza JetiRulez (#25) üzenetére


LW
őstag

Írd le püben vagy itt, hogy pontosan melyik kérésre milyen bemenetet írsz. Működnie kell.

(#27) WildBoarTeam


WildBoarTeam
aktív tag

Ígéretesnek hangzik. Gratula és köszi! :R
Kipróbálom holnap melóhelyen...ma fáradt vagyok gondolkodni hozzá. :U

UI.: a macska nem is annyira dagadt. :DDD

blabla

(#28) Illusion1010


Illusion1010
senior tag

Lehet ebbe valahogy copy/paste- val beírni a topic címét? Nem sűrűn használom a parancssort :B

Esetleg a 2.0 verzióban lehetne vágólap figyelés, vagy ilyesmi :)

Egyébként ügyes kis progi, thx :R

(#29) JetiRulez válasza LW (#26) üzenetére


JetiRulez
őstag

Téves

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#30) HummeRC válasza LW (#24) üzenetére


HummeRC
senior tag

Ok, megértettem. Mondtam, hogy nem leszólás volt részemről, inkább értetlenség. :B A 20-as hsz példa jó magyarázat volt. (Tehát röviden adatbányászat könnyítő program, hogy lokálisan kereshessek a hsz-ek között.) Akinek erre van igénye, annak biztos nagy segítség, nálam még nem merült fel erre igény, hogy komplett topikot lementsek.

Ettől függetlenül a munkád becsülöm. :R

Ui: kíváncsivá tettél a következő munkádra, ha az szerinted tetszeni fog nekem. ;)

(#31) LW válasza HummeRC (#30) üzenetére


LW
őstag

Stay tuned! :C Fő a meglepetés. :)

(#32) LW válasza Illusion1010 (#28) üzenetére


LW
őstag

Még nem leltem másolási lehetőségre, de utána fogok nézni.

Köszönöm a hozzászólásokat, és az elismerést, és a dél óta alatt összegyűlt 4000 oldalbetöltést is. ;]

Na én eddig bírtam, bedobom a szunyát. :DDD

(#33) Kommy válasza Illusion1010 (#28) üzenetére


Kommy
veterán

Lehet, ha a legfelső soron nyomssz egy jobb gombot akkor ott edit és ott van a paste.

LW: Nekem se fogadja el a dátumot.

[ Szerkesztve ]

(#34) geprombolo


geprombolo
senior tag

Na, ezt a progit nekem találtad ki! :C Maxiriszpekt! :R A már a cikkben is említett gánytopic képeit gyűjtögetem mindjárt két éve, nem mindig haladok vele úgy, ahogy szeretném, de ezzel gondolom más lesz a helyzet. A topiclakók már tudják, hogy itt találják a néha frissítésre kerülő cikkemet róluk.
A progi használatáról meg majd referálok. Ismételten hatalmas köszönet érte! :R

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#35) Kommy válasza LW (#32) üzenetére


Kommy
veterán

[ Szerkesztve ]

(#36) Kommy válasza Kommy (#33) üzenetére


Kommy
veterán

Mégis megy csak én okos mint a képen is látható egyben írtam be a dátumo, nem pedig külön külön az év, hónap , napot. korán van még :D

(#37) WildBoarTeam


WildBoarTeam
aktív tag

Na csekkoltam (még fut), de ahogy elnézem egy több tízezres hsz-es topikban is elölről kezdi a bejárást, tehát az 1. hsztől.

Mi lenne, ha mondjuk a kezdő és záró hsz számát kérné be?
Akkor csak annyi lenne, hogy a megadott útvonal mögé írja be a progi és csak abból kérdez le.
Például:
prohardver.hu/tema/miskolc_es_kornyeke_adok-veszek-beszelgetek
dátum helyett meg megadom, a kezdő hsz számát
1000
és a záróét
1500
és ezt mögé pakolná így:
prohardver.hu/tema/miskolc_es_kornyeke_adok-veszek-beszelgetek/hsz_1000-1500.html

így nem kellene bejárni egy 20ezer hsz-es topicot, ha csak az utolsó 500 hsz adata kell....

Nyugodtan szóljatok le, ha rossz ötlet...:DDD

blabla

(#38) geprombolo válasza WildBoarTeam (#37) üzenetére


geprombolo
senior tag

Remek ötlet, támogatom. :C Pláne, ha tényleg mindig elejétől veszi a topicot, dátumtól függetlenül.
Meg a korábban elhangzott html-fájlba mentett lista készítését is támogatom. Azt lehetne abszolút útvonallal csinálni (vagy hogy is mondják...)? Szóval hogyha kiírom lemezre, akkor is találja meg a lista a képeket.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#39) bejmuller válasza harry (#16) üzenetére


bejmuller
aktív tag

linuxra nem kell forditani, ott a mono
igy is mennie kell, es gui-val is mennie kellene gond nelkul

Az ornitológusoknak nincs jutalom a munkájukban. A madarak leszarják az embereket. :D

(#40) LW


LW
őstag

Igazatok is van meg nem is.

Nyilván nem lehet besaccolni normálisan hsz szám alapján az első szükséges oldalt, de a program (a forrásban is kivehető) letölti mindegyik fájlt(amíg nem talál használhatót), de megnézi az első és az utolsó hsz számát.

Ha lap_utolsó < felhasználó_kezdési, akkor a következő oldalra ugrik
Ezen felül, Ha lap_kezdési > felhasználó_utolsó dátum, akkor kilép(break) a ciklusból és lezárja a kimeneti fájlt.

Meg lehetett volna spékelni felezős bonyolultabb algoritmusokkal, de majd egyszer.
pl: első lap: Get(1-200) [offset:0], utolsó:lap Get(friss.html)[offset:a lekérdezett lap alapján], középső lap: get(offset_elso+offset_utolso)/2 + ((offset_elso+offset_utolso)/2+200) [De itt is le kéne kezelni, hogy nem 200-al osztható eredményt kapunk]
Ha lekérdezett lap_utolsó < felhasználó_kezdési, akkor center=((center+utolso)/2)
Ha lekérdezett lap_kezdési < felhasználó_utolsó, akkor center=((center+első)/2)

A lényeg, hogy itt rengeteg dolgot le kéne kezelni, szóval igazból a mostani parasztbruteforce megoldás a net miatt kicsit lassú, és a PH! szervereit is jobban megkínozza, de legalább egyszerű és jó.
Viszont a hszszám kicsivel kényelmesebb lenne.
Előfordulhat, hogy a következő azzal lesz már. :K

WildBoarTeam: emlékeim szerint 200 a max. egyszerre lekérdezhető mennyiség.

[ Szerkesztve ]

(#41) LW


LW
őstag

Köszönöm Kommynak az első szemfüles hibajelentést. Respect érte. :R

(#42) WildBoarTeam válasza LW (#41) üzenetére


WildBoarTeam
aktív tag

Esetleg egy olyan dolgot beletenni, hogy ha elrontok valamit, akkor ne kilépjen, hanem újra bekérje az adatokat? :U
és ja...csak 200-at kezel :O

[ Szerkesztve ]

blabla

(#43) LW válasza WildBoarTeam (#42) üzenetére


LW
őstag

Örülj neki, hogy nem kapsz "nem válaszol" üzenetet. ;] :P

Következő nagy ápdétben rakok az url-ellenőrzésbe témacsekkolást is

(#44) WildBoarTeam válasza LW (#43) üzenetére


WildBoarTeam
aktív tag

oké. ;)

blabla

(#45) Straw


Straw
senior tag

Jó kis progi és jó kis írás, köszönjük.

Jah és a Nightwish király, engem sok jegyzőkönyvön segített át :D

42

(#46) LW válasza Straw (#45) üzenetére


LW
őstag

:) Csak kár hogy már nincsenek együtt, Anettel nem olyan jó, mint régen Tarjával. :(

(#47) LW


LW
őstag

It's coming!

A titokzatos soron következő alkalmazásom hamarosan elérhető. Nagyjából akkor, amikor a PH! felhasználóm 1000 napos lesz. :DDD

Ahogy a Rivatuner is mondta nekem múlthéten hajnali 4kor batyus szemeimnek: Be Patient!
Márha valaki kíváncsi lesz rá, de érzem, hogy sokaknak örömöt fog okozni. :K

Utána a PHLC 1.1-et is megalkotom személyes bejegyzésként.

(#48) WildBoarTeam válasza LW (#47) üzenetére


WildBoarTeam
aktív tag

Már eljött az idő! Letelt az 1000 nap. :DDD
Várjuk a projektedet.... :C

blabla

(#49) LW válasza WildBoarTeam (#48) üzenetére


LW
őstag

Jó reggelt. Höh, nem hittem volna, hogy valaki elolvassa :DDD . Ami azt illeti még van 10 órám és 40 percem, de az is kevés lesz 46 **(majdnem elszóltam magam)** megírására. Este csak neked adok egy ßétát, mint egyetlen hű olvasómnak. :(
Ráadásul egész éjjel Lostot néztem, ergo lazsáltam. De nem is f*som a szót, MUNKÁÁÁRAAA! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#50) Kommy válasza LW (#49) üzenetére


Kommy
veterán

Énis olvasom, telegonon kinn vsn egy külön oldalon az oldalad, hogy lássam mi lesz a következő hasznos programod. Csak így tovább

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.