Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Ez az elem dolog nem semmi.

valami

(#2) xlife11


xlife11
senior tag

Elfogadnám második telefonnak amin csak telefonálnék :U Sajnos az új okostelefonok sírva könyörögnek ilyen akkuidőért ;]

[ Szerkesztve ]

(#3) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Felüdülés a ciril betű a gombokon.:)
Az alján az a kerek valami meg olyan, mint némely netbook csuklója.:)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#4) szentkuti11


szentkuti11
addikt

Az elem dolgot egy okostelefonba is megoldhatnák :K

(#5) vwlaci


vwlaci
csendes tag

Hali, Azt írjak hogy AAA -s elem,
Nekem ez rendes ceruzának vagyis AA-s elemnek tűnik, ez értelmesebb is lenne mert ebből vannak nagyobb teljesítményű akkuk.

Ja és a régi 'piskóta' Alcatel one touch telefonok valamelyikébe is lehetett cerka elemet rakni:)

(#6) plus44


plus44
veterán

65k?? Az mondjuk elég durva érte...

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#7) kaller1 válasza plus44 (#6) üzenetére


kaller1
veterán

Az orosz piacon hivatalosan is magasan árazott az összes Philips modell, ez van sajna.

.::> <::.

(#8) Bog válasza vwlaci (#5) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Nézd meg az utolsó oldalon a képet.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#9) Nordic válasza szentkuti11 (#4) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Ötletes, de ilyet okostelefonokban nem hiszem hogy fogsz látni. Viszont tény hogy ott jobban kellene a plusz üzemidő.

(#10) j-cool


j-cool
tag

Emlékszem a Motorola V2288 előtt is volt elemről működő telefon: Alcatel (a pontos típusát nemtudom). kétsoros kijelzője volt és az is ment elemről.

De ez az elem dolog tényleg jó ötlet. Kár h itthon nem forgalmazzák ezeket a telókat (a szolgáltatók).

Hatékony, online, gyors autós szerviz program, ami ráadásul ügyfeleket hoz? ---> http://szerviz7.hu ugyanez elérhető általános célú (minden szerviznek megfelelő) átalakítható verzióban is, érdeklődni privátban.

(#11) Syl válasza j-cool (#10) üzenetére


Syl
nagyúr

Az első telefonom, még valamikor 96-97 környékéről: [link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#12) vans?


vans?
őstag

Kiraly otlet ez az elem, a Philipsek uzemideje meg :R

hábm bábm

(#13) Lacazr93


Lacazr93
senior tag

Csak azt nem értem hogy miért egy kis tudású telefonban használnak ilyet?

(#14) r4z


r4z
nagyúr

A Philips nem hozott szégyent magára :) 40-45k környékén simán bevállalnám a Deziré mellé

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#15) gPéter


gPéter
tag

gratula az üzemidőhöz,de számomra még mindig háztartásigép-gyártó a Philips.Az 50-70ezer forintos szegmensben tuti nem ezt a gépet választanám.

[ Szerkesztve ]

(#16) z0d1AK válasza Lacazr93 (#13) üzenetére


z0d1AK
veterán

Talán azért, mert a 10-15mm-es vastagságba nehezen férne bele a kb 10mm-es AA elem mérete. Ha meg vastag a telefon, akkor mindenki pampog, hogy miért nem vékony.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#17) fateless


fateless
veterán

Anno volt egy Panasonic walkman-em (valami hasonló hordozható kazetta lejátszóm :) ), ami működött a saját akkumulátorával, illetve az oldalára fel lehetett csavarni egy elemet, ami táplálta, ha az akku lemerült.
Nekem ilyen megoldás tetszene, mert akkor nem dudorodik ki állandóan egy ilyen kis elem a készülékből, de ha szükség van a plusz energiára, akkor pillanatok alatt megoldható az is. Ráadásul ezt nem csak ezen a készüléken lehetne alkalmazni, hanem minden más telefonon is.

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#18) Xaels


Xaels
félisten

Őszintén egész kellemes a design, még így az elem kuckó kidomborodásával is tetszik. Kapna egy kicsit komolyabb kijelzőt, 3,5mm-es jack csatlakozót, egy picit jobban kezelhető billentyűzetet és valami normálisabb OS-t és tuti vevő lennék rá. Honi viszonylatban kicsit sok érte a 65.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#19) gybazsi


gybazsi
senior tag

Jó teló, de ennyiért tényleg nem éri meg. Azon pedig teljesen meglepődtem, h ma is lett kirakva teszt az oldalra. :R

"az LFA a LegFaszább Autó rövidítése" - Bazsó Gábor (Totalcar)

(#20) szp1


szp1
addikt

"ha a római abc mellett orosz betűket is felfedezni vél a készülék gombsorán."

Nem szőrözés, de olyan, hogy orosz betű, nincs.
Ahogyan z0d1AK is írta, cirill betűk vannak.

Boldog karácsonyt mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#21) amanoba


amanoba
őstag

a teszt olvasása alatt végig azon gondolkoztam, honnan ismerős a forma, honnan nyúlt a philips, mert már ezt látta valahol...és a végére beugrott! a régi hifinknek ilyen a távirányítója! majd később ha érdekel vkit dobok fel képet...

egyébként az első philips teló ami igazán tetszik, csak az árával nem vagyok kibékülve!

Boldog Karácsonyt mindnyájatoknak!

szerk: szp1-hez tenném hozzá, hogy római abc sincs, latin van.

[ Szerkesztve ]

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#22) Adamul


Adamul
tag

"AAA ceruzaelem" - Valami tuti nem jó, mert az AAA az kisebb, ha tényleg ceruzaelem lenne benne akkor az AA!

(#23) Probber


Probber
őstag

Üzemidő az tényleg ott van, de szerintem a "külföldön 170 amerikai dollár" is sok érte, hát még a hazai 65K.

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#24) Pompi válasza gPéter (#15) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"számomra még mindig háztartásigép-gyártó a Philips"

És akkor a Samsung meg az LG ? :DDD

Feel Good Inc.

(#25) hackeeeee válasza Pompi (#24) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Erre Én azt mondtam, hogy az LG gyártson mikrót, a Samsung meg a Sony pedig TV-t... :DDD

Mondom ezt LG teló tulajdonosként. :D

Véleményem szubjektív...

(#26) sgery


sgery
őstag

Amcsiban 36e itthon 64e. Igazán jó az árképzés :/
Ha ütésálló lenne 30e-ret megérne munkás telefonnak, de többet nem igazán :(

Én már amúgy annak is örülnék, ha a Htc Legendemet ne kéne naponta tölteni :(

Philips amúgy mindent jól beáraz, pl. van nekik szín hangulatlápmájuk, 40e ft-os áron, 5db led van benne és bármilyen színt kikever. Nekem is van (persze én 20e-ért vettem:) ) faja, de 40e ft rengeteg érte :S

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#27) plömplöm válasza z0d1AK (#16) üzenetére


plömplöm
őstag

az AA elem "mérete", azaz az átmérője, az nem 10mm, hanem ~14mm. az AAA méretű elem átmérője ~10mm. viszont az AAA méret nem "ceruza", az az AA méret, az AAA-t magyarul leginkább miniceruzának szokták hívni. át kéne javítani a cikkben az összes "ceruza" elnevezést.
[link]

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#28) Bog válasza Adamul (#22) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Hát most az a nagy kérdés, hogy az AAA ceruzaelem-e? Nekem minden ilyen elem ceruzaelem, ha AA és ha AAA, akkor is, mert formára ceruza.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#29) r4z válasza hackeeeee (#25) üzenetére


r4z
nagyúr

Nekem csak az a gondom a Sony tévéivel, hogy túl vannak árazva. Ahogy Jeremy Clarkson mondta (igaz nem Sony, de a lényeg ugyanaz):
Íme egy tányér hányás, ami ugye értéktelen. Most ráteszem ezt a BMW jelvényt és máris 14.65 £-ot ér! Nem azt mondom, hogy a Sony ne lenne jó, sok cuccom van tőlük (20 éves hangfalszett a mai napig működik), de drága.

OFF vége :)

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#30) z0d1AK válasza plömplöm (#27) üzenetére


z0d1AK
veterán

Tippeltem, nem meregettem meg a ceruza elemet. A lenyeg, hogy jelenleg meg nincs olyan elem tipus a kereskedelmi forgalomban, ami a mai, vekony telefon idealnak (10-15mm (?)) megfelelne kiegeszito aramforrasnak ugy, ahogy azt a Philips alkalmazza.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#31) aram01 válasza hackeeeee (#25) üzenetére


aram01
nagyúr

ez a teló nagyon praktikus
a sony inkább hajsimítót gyártson :P

z0d1AK viszont én eltudnék képzelni egy olyan tokot,amibe bele van építve az elemes töltő.Mondjuk berakod a tokba az övedre,és már tölti is :U

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#32) Geller72


Geller72
veterán

"A Philips legújabb készüléke nem csak a beépített akkumulátorról, hanem elemről is képes működni."

-Nem új dolog. A philipsnek nem egy ilyen telefonja volt már, sőt a motorolának is..ha emlékeztek rá..;)...aztán az alcatelnek is.....stb..már nagyon-nagyon régen..

(#33) Memmaao válasza Geller72 (#32) üzenetére


Memmaao
addikt

Ha elolvasod dr. Kind írja is, hogy nem ez az első ilyen telefon. A moto v2288 viszont azért nem egészen így működött elemről, nem az akksit töltötte elem, ott maga az akksi volt 4db AAA tölthető elem, és behelyettesíthető volt sima alkáli elemmel is...

My name is Bond, James... Dean.

(#34) VS461


VS461
tag

Jó kis teszt, ötletes ez az elemes lehetőség. De miért nem gyártanak ilyet ütés-, por- és vízálló kivitelben? Az olyanok használata közben inkább el tudok képzelni olyat, hogy hamarabb jutok AA(A) elemhez, mint 230V-hoz. Pl. a Samsung B2100-ám esetében, de akár egy komolyabb Sonimra gondolva.

[ Szerkesztve ]

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#35) z0d1AK válasza aram01 (#31) üzenetére


z0d1AK
veterán

Mas is elkepzelte, es meg is alkotta.:)
Az iPhone-nak van ilyen tokja.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#36) aram01 válasza z0d1AK (#35) üzenetére


aram01
nagyúr

a rohadtak megelőztek ;]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#37) ^Clown válasza fateless (#17) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nekem is volt ilyen walkman-em, és már akkor is nagyon bírtam az elemet :) Szerintem nagyon jó ötlet, szimpatikus.

(#38) Drughi


Drughi
addikt

Ügyes kis megoldás és nekem a design is tetszik.
Ha függetlenül belövik az árát 40e alá, 2. telefonnak tökéletes lehet.

(#39) skajwa


skajwa
senior tag

Ilyen elemes mobilt már néhány évvel ezelőtt is piacra dobott a Philips. Ettől függetlenül nagyon jópofa dolog és amire tervezték, arra első osztályu a készülék!

Egy kis referencia: http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=103706

(#41) RaveForce


RaveForce
veterán

Alcatel One Touch Easy :)

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#42) Boxi88


Boxi88
őstag

Ötletes és ügyes találmány ezzel a elemmel, de tuti nem kéne, mert nagyon ronda és ezt az elemdolgot leszámítva nem különleges!

(#43) =Mentor=


=Mentor=
őstag

Látom ubiszezon van, mert ezek a telefonnak látszó valamik lassan elárasztják a Mobilarénát

(#44) #21346560


#21346560
törölt tag

Nekem is jól jött a nagy készenléti és beszélgetési idő, ezért vettem 4.000 Ft-ér egy Samsung E1170 -t.
Készenléti idő óra 830 óra , Beszélgetési idő óra 11 óra.
34 nap a készenléti ideje ha jól számolom......

[ Szerkesztve ]

(#45) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Hát nekem bejön ez a készülék csak az ára az ami miatt nem vállalnám be.A kínaiak egyre jobbak akárki akármit mond.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#46) Bog válasza =Mentor= (#43) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Köszönjük az építő jellegű hozzászólást. Karácsonykor különösen kedves, arról nem is beszélve, hogy 24-én is olvashatsz új tesztet, de rá se ránts.

Megjegyzem, hogy örömmel várom a listát azokról a telefonokról, amiket már lehet itthon kapni, hot cuccok és még nem teszteltük.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#47) joey04 válasza =Mentor= (#43) üzenetére


joey04
titán

Jobb, mint a 200. Nokia rókabőr.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#48) albiosz válasza Bog (#46) üzenetére


albiosz
őstag

Szerintem semmi rosszindulat nem volt a kolléga soraiban. Tény, hogy például ez a készülék sem lesz tömegtelefon. Nyilván ha lenne a piacon valami sikergyanús termék, akkor arról írnátok, de nincs... Ezért maradnak az ilyesféle érdekességek, amikből valljuk be nem valószínű, hogy túl sok kerül az olvasókhoz. Így Mentornak tulajdonképpen igaza van.

Az viszont mindenképp örömteli, hogy folyamatosan frissül tesztekkel az oldal, külön köszönet érte, hogy karácsonykor is!

Békés, boldog karácsonyt kívánok a stábnak és minden olvasónak!

[ Szerkesztve ]

(#49) LEFTHORSE1


LEFTHORSE1
őstag

Végülis R3-as vagy R6-os ceruza elem jár bele? A teló vastagságából ítélve (16,6 mm) a vastagabbik ceruza elem, az R6-os amit fogad.
Az ötlet jó, de nagyon elcsúfitja a telót az a kidudorodás, nem értem miért nem tudták megoldani dudor nélkül, hacsak a teló vastagsága nem a dudor tetejétől van mérve.
Nekem volt egy akus ötletem melyet megosztottam a koncepciós topikban, ugyanaz a koncepcióm teljes egészében [link]

Cseberből vederbe

(#50) zazahoho


zazahoho
őstag

az ára kicsit húzós ,de az elemes megoldás hasznos ötlet,a formája alapján nem lehet tucat terméknek beállítani ;]

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.