Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43) dkess válasza #72042496 (#42) üzenetére


dkess
őstag

Az eredeti (nem fejhallgatós) kérdéssel kapcsolatosan a fő zóna analóg többcsatornás kimenetére csak kirakja a HDMI forrás kikódolt többcsatornás hangját - nem? Amennyiben nem lehetne, akkor végerősítőre sem lehetne kötni. Ugye itt kb. pont az lenne a lényeg, hogy mehessen a HDMI -s forrás esetén is. Másfelől a subwoofer is erre van kötve az megy gond nélkül is HDMI forrás esetén is (gondolom a többi csatorna is menne a főzónában).

Most nézegettem az AVR -em (Pioneer) használatiját. Mindhárom zónára (fő és a 2 db alzóna) be lehet állítani külön-külön, hogy vonali szintű kimenete legyen vagy PRE OUT jellegű szabályozható (mindhárom hangereje külön szabályozható, ha erre van állítva). Az egyik alzónának az analóg kimenete mellett dedikált optikai kimenete is van (azt nem tudom, hogy pl. AC3/DTS -t is továbbtolna-e, de lehet csak sztereó LPCM menne ki a sztereó alzónára). Igazából csak 3 kivételt említ:

- többcsatornás analóg bemenet csak a főzónán lehet,
- phono bemenet csak a főzónán lehet,
- a tuner lehet bármelyik és bármennyi zónán egyszerre, de csak egy adó hallgatható - amennyiben az át van kapcsolva, akkor vált a többi érintett zónában is.

Bakker most jutottam el oda, hogy HDMI az alzónákra nem megy ... A fentiek javarésze off ...

Ugyanakkor mi lenne, ha a fejhallgató erősítőt a főzóna frontjaira kötnéd. Átállítod vonali szintre a kimenetet (avagy hagyod PRE OUT -on, ha a AVR -en szeretnél hangerőt állítani). Aztán a fejhallgató erősítőt bekapcsolod, ha azt szeretnél hallgatni - a hangszórókat meg ki. Ugye a főzónához is lehet különböző független hangszóró konfigurációkat állítani amik között lehet váltogatni. Azonban van egy dedikált gomb is a "Speaker off" -ra - ez be/kikapcsolja az összes hangszórót. Ez nem jó megoldás Neked?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.