Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Jelen állapotban konkrétan kiesett a szemem az ár láttán! :Y

Maradok a nem okos, de igen jó hatékonyságú elektrosztatikus taszításon alapuló fogkefémnél.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#2) atike


atike
nagyúr

Nem olcsó? Nekem drágának tűnik... :DDD

(#3) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Alice? Azt nem akarjátok tesztelni? :U

És nem, nem én forgalmazom... :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#4) Lami66


Lami66
őstag

Mindjárt jönnek a Xiaomi, Oclean, Alfawise, stb. márkájú, hasonló termékeket használók, és jogosan fogják szóvá tenni, hogy 30-50 ezer forinttal olcsóbban kapható szinte ugyanez más márkanéven.

(#5) Janoo_07


Janoo_07
aktív tag

Ennél a modellnél ki lehte akadni az áron, de vannak olcsóbb modellek is. Pl én egy Philips Sonicare ProtectiveClean-t vettem 22-ért amihez volt tok, meg 2 pótfej és 3 tisztítási üzemmód: Clean, Gum Care és White, 3 intenzitási fokozattal...

Egy sima fogkefével összehasonlítva ég és föld a különbség a Philips javára. Csak ajánlani tudom. Ha párban veszed őket még ennél is olcsóbban ki lehet fogni...

Gondolom a biznisz a pótfejekben van, de pl. a curaprox 5460 sem olcsó amit előtte használtam, ennyivel meg többet ér ez...

[ Szerkesztve ]

(#6) Ezekiell


Ezekiell
veterán

Érdemes benézni a Bestbuy topikba, rendszeresen vannak 20-30%-os Philips kuponok, amikkel az ár már sokkal barátibb.

Tavaly vettem egy ilyet, tényleg eszméletlen jó cucc. A sima elektromos fogkefét sose szerettem/tudtam megszokni, mindig vérzett az ínyem tőle (pedig próbáltam párat), de ez hibátlan.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#7) jUUh


jUUh
addikt

Minőségi készüléknek tűnik, az ára is mutatja. Szívesen kipróbálnám. :B

Samsung Galaxy S23+

(#8) ro3000


ro3000
tag

Valaki árulja már el, hogy tud ez a csoda percenként 50 ezret rezegni? Van benne egy motor ,ami mondjuk 3000 fordulatszámú. De legyen 10000. Amit kétlek, de legyen. Na most ebből, hogy lesz 50000?

(#9) Picco válasza ro3000 (#8) üzenetére


Picco
addikt

nem tudom pontosan hogyan, de elhiszem hogy tud.
nekem meg elozo szerias/ugyanilyen kategorias van, 3 eve vettem szuperakciosan karacsony kornyeken, talan £100 korul volt, amazonon. be kellett allitanom a "tanulo programot" ami ket het alatt megy fel normal erossegre mert azthittem kiveri a fogaimat amikor ranyomtam a fogkefet kicsit.
elso fogmosas utan ereztem hogy sokkal simabban siklott a nyelvem a fogaimon, jo kis cucc, bar learazas nelkul tenyleg durva ara van es a fejek sem olcsok, de erzed is hogy miert fizettel ennyit. aki megteheti annak ajanlom, foleg ha levadassza kedvezmenyesen.

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#10) Napfénysüti

Elég jó cuccnak tűnik meg is kérik az árát. Nekem még forgófejes elektromos fogkefém van de minél többet olvasok a szónikusakról annál inkább váltanék ilyen típusúra a jövőben.

Més que un club!

(#11) Met


Met
nagyúr

nehézséget összerakni egy elekrtomos fogkefét.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#12) crawshayi válasza ro3000 (#8) üzenetére


crawshayi
csendes tag

Gondolom piezo-elektromos elven, több is van ebben a technikában.

(#13) ro3000 válasza crawshayi (#12) üzenetére


ro3000
tag

Nos ezekben motor van. A tengely forgását alakítják át rezgésre. Na de 50000????

(#14) crawshayi válasza ro3000 (#13) üzenetére


crawshayi
csendes tag

Ez a kettő nem zárja ki egymást. Nem néztem utána, de piezoelektromos mozgató motorok léteznek. Illetve az ultrahangos elven működő fogtisztítókban az ultrahangot piezo elektromos elven hozzák létre. Nálunk a mikroszkópok szkennelő fejét (34KHz) illetve a nagyon pontos mikrométeres mozgásokat piezo motorok végzik. Ha jól emlékszem láttam már GHz tartományra hangolt piezo kristályt is, tehát milliárdszor képes rezegni másodpercenként.

(#15) ro3000 válasza crawshayi (#14) üzenetére


ro3000
tag

Rendben van, legyen piezós. Bár a hangja alapján nekem "kommersz" motornak tűnik.

(#16) tothmaxy182 válasza ro3000 (#13) üzenetére


tothmaxy182
őstag

[link]
Ahogy látom nem egy forgó tengelyű “hagyományos” motor van benne, hanem két tekercs, ami ide-oda rángat egy mágnest.

Minden szavam magánvélemény!

(#17) bkercso


bkercso
nagyúr

tízszer több lepedéket távolítva így el.
Ez így biztosan nem jön ki, max. tizedannyit hagy. Különben egy sima fogkefének min. a lepedék 90%-át a fogon kéne felejtenie. ;)

Mennyire van amúgy erre szüksége az embernek? Megspórolható vele valami a fogorvosi költségből vajon? Ötévente egy fogkőleszedés, vagy mi?

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#18) Met válasza bkercso (#17) üzenetére


Met
nagyúr

Nekem mintha kevesebb fogkő képződne.
Viszont azért évente egyszer illik ellátogatni fogdokihoz.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#19) AliceWake válasza bkercso (#17) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Nekem egy éve nincsen szükség fogkő eltávolításra (pedig a java részében fogszabályzóm is volt), és fizető vendég vagyok. (Tavaly augusztusban vettem ennek a modellnek a közvetlen elődjét.)
Nyilván egyszer majd kelleni fog, de a harmadévenkénti tisztítás/polírozás árát biztosan megspóroltam.

Non omnis moriar.

(#20) LurkerSheik válasza Lami66 (#4) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

Jogosan.
Én egy Oclean X-et használok, ami minőségileg is egy abszolút top.
Fogásra, tárolásra (fali tartó mágnesesen), töltési időre, használati időre. (Napi 2x - 30-40nap).
A kijelző 2 napig érdekes dolog.
Az app viszont jól működne ha használnám, van a fogkefében giro szenzor.

Philips koppincsnak ott a szinte 1:1-ben megegyező Xiaomi Soocas X3 15k körül.
Ezen az áron pedig nem rúg labdába egy alsókategóriás Philips szónikus.

Minőségi fejek viszont itt is ott is drágák. Philipsnél a legdrágább.

Ezáltal a 75 ezres Philips ár nemhogy sok, hanem vicces.

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#21) silentkiller


silentkiller
senior tag

Én ennek a nem "okos" verzióját használom, ugyan ebben a fekete színben közel 5 éve. Azalatt egy szériát váltottam tavaly, tehát 3-4 évet valóban ki tud szolgálni a fogkefe. Naponta többször használom, drága, valóban drága nem kellene ezután semmi más, higgyétek el. Akinek fontos a szájhigiénia - tapasztalatom alapján - ennél nincs jobb. Próbáltam a kínai koppincsokat is de ott a fej és annak minősége volt az ami rövid távon sem hozta a Philips színvonalát.

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#22) Narxis


Narxis
nagyúr

Én egy Oral-B Genius 9000-et használok már 2 éve de akármilyen fejet használok hozzá a lepedék ott marad az íny felett a fogamon. Ezt el tudja távolítani az ilyen szónikus fogkefe?

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#23) ro3000 válasza Narxis (#22) üzenetére


ro3000
tag

ha eltudná, nem lenne szükség fogorvosra :-)

(#24) Narxis válasza ro3000 (#23) üzenetére


Narxis
nagyúr

De ez nem fogkő, sima lepedék, körmömmel kaparva eltűnik. Kérdeztem a fogorvosom, hogy vegyek-e szájzuhany gépet de azt mondta ő nem ajánlja. Még használok ilyen nagyon vékony fogköz tisztító kefét is.

Thanos was right.

(#25) AliceWake válasza Narxis (#24) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Ha letörlöd manuálisan, nem piros/irritált (esetleg enyhén vérző) alatta?

Non omnis moriar.

(#26) Narxis válasza AliceWake (#25) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nem.

Thanos was right.

(#27) AliceWake válasza Narxis (#26) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Szerencse. Akkor nem az, amire gondoltam.

Esetleg napközben sima szájvízzel öblögetés nem opció?

Non omnis moriar.

(#28) Met válasza Narxis (#24) üzenetére


Met
nagyúr

Lehet hogy leszedné mert ez nem sikál mint a forgófejes hanem rezegteti a sörtéket.
Mintha kis vésők lennének, ezért is kell ferdén a foghoz nyomni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#29) LurkerSheik válasza silentkiller (#21) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

Használtam sonicare-t és a fej minősége nem volt se jobb se rosszabb mint az felsőkategóriás kínaik.
Az elektromos fogkefe nem iPhone vs olcsó kínai droid kategória.
Teljesen értelmetlen ez az árazás egy csúcs Xiaomi/Oclean mellett, ami többet kínál mind minőségben, mind ‘okosságban’.

Van egy régi pro care 7000 vagy mi, 13 éves philips forgófejesem, még ma is teker igaz nem sokat bír és érezni a különbséget a forgófejes és szónikus közt.
tovább van meg a tiszta száj érzet. (Mivel jól szét is csapja a szónikus a fogkrémet).
De a forgófejesben a bluetooth és hasonló mókusvakítások már 10 éve se tartalmaztak hozzáadott értéket. Az a technológia annyi.

[ Szerkesztve ]

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#30) genlog válasza ro3000 (#13) üzenetére


genlog
junior tag

A piezón kívül áttételekkel is meg lehet csinálni.

(#31) TechMagneTic válasza Lami66 (#4) üzenetére


TechMagneTic
tag

Igen, Jönnek itt is vagyok :DD Xiaomi Mijia T100-am van. 4db ezres volt és tökéletesen teszi a dolgát. Nem, nem Istenítem, előtte soha nem volt elektromos fogkefém, mondom kipróbáloam és maradt. Természetesen nem zárkózom el a gondolattól, hogy idővel lecserélném jobb, újabb, stb modellre. A Teszt alanyát én is kipróbálnám :)

(#32) NavySeal


NavySeal
senior tag

Én most rendeltem be egy Xiaomi Soocas X3U-t, hogy kipróbáljam ezt a "szónikus" technológiát. Sajnos bénán nőttek a fogaim, így sűrűn (1/2 évente) járok fogkövet leszedetni. Féltem egyből beruházni egy 50-70e HUF-os Philipsre, drágának tartom így látatlanba.

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#33) khron78 válasza Janoo_07 (#5) üzenetére


khron78
őstag

Nekem is ez van. 1 éve használom, tökéletes.

(#34) Pityesz4734 válasza ro3000 (#8) üzenetére


Pityesz4734
tag

Nem motor van benne, hanem egy rezgőnyelves, dupla tekercses elektromágneses szerkezet egy brutál erős neodym mágnes elé építve. :K Az oldal mozgást alakítja át egy torziós szerkezet forgássá, úgynevezett "sepregető" fogmosási technikához. ;)

[ Szerkesztve ]

(#35) Pityesz4734 válasza silentkiller (#21) üzenetére


Pityesz4734
tag

Pontosan így van, 100%-osan egyetértek Veled. :R
Én 8 éve használok egy régebbi modellt, hibátlanul. :K

(#36) Sys85


Sys85
veterán

Én akciósan vettem MM-ben a Philips Sonicare ProtectiveClean 5100-at tokkal,dokkolóval (UV C-s sterilizálós állvány+ utazós töltő) 32k-ért.
Ennyit nekem megért,még akkor is ha pl a Xiaomi verziója sokkal olcsóbb.
Korábban volt forgófejes Oral-b,de nem voltam vele elégedett,nem tisztított annyira jól,plusz az ínyem se szerette.
A szónikus fogkefe viszont tökéletes,sokkal tisztábbak a fogaim,kíméletesebb és egy töltéssel napi 2 használattal 1,5hetet simán elmegy,de hogy a cikkben szereplő termék árát soha az életben nem fizetném ki az biztos!Annyival nem ér többet.

(#37) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Philips Sonicare 75000Ft, Made in China
Xiaomi Mi t100, 4000Ft, Made in China

(#38) zseko


zseko
veterán

Kellően hülyének kell lenni hozzá, hogy ilyen mókusvakításért valaki ennyit kiadjon az alternatívák ismeretében, akár már házon belül is. Persze ez is csak egy vélemény.
Egy fogkefétől fogmosást várok el, semmi szükség sem BT-re, sem applikációra, a gps-ért pedig még külön a kedves édesanyjukat.
Az RFID-es kefefej egyenesen nonszensz és felesleges árdrágító, bár érthető abból a szempontból, hogy ennyiért senki nem fogja négyszer megvenni a készüléket. Én mindenesetre mindenképpen a teljesen külön fogkefét preferálom mindenkinek.
Apropó, ha már 'egy készülék, ám egyedi kefefej mindenkinek', hol tárolódik a használaton kívüli a kefefej, vagy csak leveszem a másikét, és lehajítom fiókba, polcra amíg fogat mosok, hm?
Ahogy már a 4. hsz-ben meg is jegyezték az alternatívákat, úgy én is egy AlfaWise S100-at vettem kipróbálni elsőnek, ráadásul tizedennyiért, és igaz hogy ez 'csak' 31000-el rezeg, és nincs benne sem BT sem GPS, sem applikáció hozzá, de azért csak sikerül megoldanom egyedül is a fogmosásomat, és emlékszem is rá...
Szinte teljesen elégedett vagyok vele, sokkal simább a fogam tőle, leszedte a kezdődő fogkövet, meg a lepedéket. Ami miatt nem 100%, az a bekapcsoló gomb, lassan egy ujjal nem is lehet benyomni, és hogy a Gearbest beleszart a 'saját' termékénél a fej utánpótlás biztosításába.

HR24.hu

(#39) genlog válasza Sys85 (#36) üzenetére


genlog
junior tag

A Philipsben a borotváik miatt nagyot csalódtam. A Series 8000-es rosszabbul borotvál, mint kb. 10 évvel ezelőtti Series 5000-es.
De ahogy olvasgatom, ma már nincsen tuti márka, tuti termék, mindnek van valami baja.

(#40) Sys85 válasza genlog (#39) üzenetére


Sys85
veterán

Borotvákkal nincs nagy tapasztalatom,szakállas vagyok és max a Philips OneBlade-t használom,az meg teljesen jó,ahogy a korábban is említett fogkefe is.

(#41) LurkerSheik válasza zseko (#38) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

Ez is 31000-el rezeg. A 62000 a két irányba történő elmozdulása a fejnek. Nem is tudom ilyen nonszensz számítást ki alkalmaz még.
A teljes amplitúdót adja meg mindenki ami 30-40 ezer körül van általában.
Valóban egy fogkefébe teljesen irreleváns a gps meg rfid stb, a színes kijelző is csak, hogy ne beszéljek haza. Ha leveszed a fejet, nincs tartója.
Jelentkezzen aki ismer olyan családot/valakit aki így használ egy fogkefét.
Mintha a biciklipumpába kamerát építenének. :C

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#42) Sys85 válasza LurkerSheik (#41) üzenetére


Sys85
veterán

A kérdésed arra irányult,hogy van e olyan család akik 1 gépet használnak közösen saját fejekkel?
Csak mert én ismerek ilyet.
Igaz az a komplett szájzuhanyos Oral B szett (szájápoló center vagy mifene),abban van tartó 4 fejnek és szájzuhany fejeknek.
Ők cserélgetik a fejeket az egy darab gépen.

(#43) ivarg


ivarg
tag

Seago SG-507
Elégedett ügyfél vagyunk én és a család valamelyik akcióban 3500Ft -ért vettem 5db pótfejjel.
Előtte oralB volt az a fasorban sincs ehhez képest és az ennek megfelelő modell 49000huf most, tudom én hogy egyre drágábbak a luxus termékek amiket a részvenyesek vásárolgatnának, de azért nehogymá...
lujivuttog is mehet a Pi-be.

Addig nyújtózkodj, amig kinyúlsz!

(#44) AliceWake válasza zseko (#38) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

A fogkefében természetesen nincs GPS modul. Az alkalmazás igényli a telefon helyadataihoz való hozzáférést.

Az RFID-nek pedig a kefefejnek megfelelő program és intenzitás automatikus kiválasztása, de főleg a kefefej-csere emlékeztető miatt van relevanciája.

LurkerSheik (#41) Nem mintha a fejet ne lehetne belerakni egy fogmosó pohárba vagy akármibe, ami tetszik :U

És én is ismerek ilyen családot. Egy rakás fogkefét eleve több, eltérő színű fejjel adnak, pontosan azért, hogy többen tudják használni.

[ Szerkesztve ]

Non omnis moriar.

(#45) AliceWake válasza LurkerSheik (#41) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Dupla, törölhető.

[ Szerkesztve ]

Non omnis moriar.

(#46) zseko válasza AliceWake (#44) üzenetére


zseko
veterán

Természetesen gondoltam, hogy az alkalmazás használja a gps-t :)

Én eléggé bírom az új technikákat és fejlesztéseket, de az RFID-et, és amire használják, továbbra sem tartom többre mókusvakításnál. De legalább van mivel indokolni a túlárazottságot. El tudom ugyan fogadni, hogy vannak akik közös fogkefét használnak, de személy szerint ugyanolyan gusztustalannak tartom ugyanazt közösen használni, mint más kajájába beleenni, cserefej ide vagy oda.

HR24.hu

(#47) sunavlys válasza zseko (#38) üzenetére


sunavlys
senior tag

"hogy a Gearbest beleszart a 'saját' termékénél a fej utánpótlás biztosításába."

vannak alternativák

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#48) zseko válasza sunavlys (#47) üzenetére


zseko
veterán

Tudom, én találtam nektek a rst2056-hoz pl. a Mornwell fejeket :)

HR24.hu

(#49) sunavlys válasza zseko (#48) üzenetére


sunavlys
senior tag

Na ugye: meg a philips fejei is jók hozzá

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#50) Pityesz4734 válasza joysefke (#37) üzenetére


Pityesz4734
tag

Azt a kis hulladékot összehasonlítani egy Philips Sonicare fogkefével: :Y :Y

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.