Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GIJoe


GIJoe
addikt

Elsőre ez így vérszegény pláne ennyiért, akkor lehet már inkább akciósan egy TCL, v Hisense QLED ... :B

[ Szerkesztve ]

(#2) Digitalis válasza GIJoe (#1) üzenetére


Digitalis
senior tag

Ennél a szériánál eddig úgy tudtam, hogy a páros hüvelyk MVA, páratlan - IPS
8505/8545 43 ", 65" - IPS; / 50 ", 58", 70 "- A VA
[link]

[ Szerkesztve ]

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#3) Teaway


Teaway
veterán

2021 küszöbén 2 GB RAM?? :Y

Nincs itthon csokid??

(#4) dino_m


dino_m
senior tag

Én csak azt nem értem, hogy miért kellene egyből forradalminak lennie egy frissített dizájnnak? A 7304 utódja némi ránc felvarrással. Gondolom túl közel volt a talp és nem fért el a TV előtt a sound bar. Kicsit emeltek rajta. Beletettek némi új technológiát és mehet is a piacra. Az emagnál 155ezer környékén van tehát az ára sincs kőbe vésve. Ennyi.

Egy férfi sosem nő fel, csak drágábbak a játékai.

(#5) gyugyo79 válasza Digitalis (#2) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nekem is furcsa, hogy ide a tesztre egy speciális verzió került [link]

(#6) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

50Hz :(

(#7) Digitalis válasza gyugyo79 (#5) üzenetére


Digitalis
senior tag

Extrák között (többek között) megemlítettem volna esetleg a DTS Play-Fi
támogatást is. Csak nekem tűnik egy kissé elsietettnek, pontatlannak és hiányosnak ez a revjú? hmm

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#8) siposz


siposz
aktív tag

Tervezek idén TVt venni, az ambilight is tetszik, de nem hoztátok meg a kedvemet. Meg különben is, 43 col? Az asszonnyal már közöltem, hogy 55 col alatt nem gyártanak TVket, az a minimum.

(#9) atus72


atus72
senior tag

Aztán a 4 oldali AmbiLight-ot tudja-e már végre? :W :W :W :W

(#10) Acélfarkas


Acélfarkas
senior tag

Érdekes hogy minden gyártónál a direct ledes háttérvilágításnál van eltérés a zónák között. Pont az lenne a lényege a technológiának hogy ne legyen eltérés. Ennyire béna mindegyik?

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#11) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Valaki magyarázza már meg, hogy egy TV-be aminél nincs igazán fogyasztásra és hőtermelésre gond mi ... ért nem lehet erősebb procit és grafikai részt rakni, egy mai átlagos telefonba sokszor erősebb a hardver mint ezekben.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#12) Acélfarkas válasza zsolt501 (#11) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

Fillérb@szás.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#13) zsolt501 válasza Acélfarkas (#12) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Az de végtelenül... egy Amlogic médialejátszóban több szufla van mint ezekben, pedig azok nem kerülnek vagyonokba.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#14) AxBattler válasza Digitalis (#2) üzenetére


AxBattler
félisten

Ez nekem is fura, rögtön megnéztem DSpec-et, és ott egyértelműen IPS-t írnak.
Nagyon jó lenne, ha a cikkíró utánakérdezne ennek a disztribútornál! :K

2GB RAM valóban elég karcsú... ugyanakkor Android rendszert már tavaly sem volt képes rendesen tesztelni az oldal. :U

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#15) azbest válasza zsolt501 (#13) üzenetére


azbest
félisten

inkább tűnik úgy, hogy kábé pariban van az elterjedt amlogic és mtk alapú stickekkel: mibox, firetv stik 4k ... azokban is 2GB meg 1.5GB ramok vannak és 4 magos A53

[ Szerkesztve ]

(#16) AxBattler válasza azbest (#15) üzenetére


AxBattler
félisten

Jogos, alap média lejátszásra ez is elég kell, hogy legyen Kodi-val, vagy Plex-el.
A fölösleges alkalmazásokat meg le lehet tiltani / irtani.

Egyébként Netflix, HBO GO, XBOX, YT, és vmi médialejátszó alkalmazáson kívül én kb. semmit nem hagynék a kezdőképernyőn, szóval bőven elég a teljesítménye.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#17) Kroni1 válasza Teaway (#3) üzenetére


Kroni1
veterán

Nekem volt 4GB ramos lejátszóm is ami semmivel sem volt jobb mint a 2GB-os tévém, meg a 2GB-os Mi Box-om, szóval itt inkább a SOC a szűk keresztmetszet. szerintem.

(#18) Digitalis válasza azbest (#15) üzenetére


Digitalis
senior tag

Pontosan. Mivel az x96max-om nem támogatja a DV-t, ezért ezt nem a box-val, hanem ac_wifin keresztül (5ghz/867Mb/s) saját beépített TV- player-rel és BT fülessel szoktam nézni. Akadás nélkül megy. Legalább 10 eszköz már párosítva lett a BT-vel. Amint bekapcsolom valamelyik eszközt automatice párosodik vele, teljesen ok. Mel-re konvertált DL és a Single layer profile 8.1 DolbyVision film, wifi/bt kapcsolattal teljesen rendben simán megy.

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#19) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

175-ért szaggat a szoftver, trágya a távvezérő, valamint android van rajta. Egy ilyen szemét nem jönne be a háztartásba. Csak dühös lesz tőle az ember, amikor használja.

(#20) Duree


Duree
veterán

Ez a teszt sem tudott meggyőzni , hogy szabad Philips tévét venni, ráadásul még túl is árazták.

duree54

(#21) ghorinka86 válasza Krugszvele (#19) üzenetére


ghorinka86
csendes tag

A szoftver nem szaggat jobban, mint bármelyik androidos tévén. Én 220 körül vettem az 58-as változatot, ami sztem nem rossz ár. A távvezérlőt szeretem, bár a világítás hiányzik róla. Vannak hiányosságai, de az h alaptalanul belekiabálod a világba h sz@r, az egyszerűen nem igaz.

(#22) gnandii


gnandii
csendes tag

Ennek az elődjét használom tv-ként és monitorként lassan egy éve. Kodival 4K HDR-ben hibátlan a lejátszás, Yt is nagyon szép 4K HDR videóknál. Kb ez a kettő app van használva csak, elég is. A cikkben említett mozgás megjelenítési hibák csak ritkán, bizonyos irányú mozgásnál és csak nagyon rövid ideig látszanak.

Monitorként is nagyon rendben van, 4db 21,5”-os képernyőt helyettesít, ha valaki igazán dolgozni akar, akkor ekkora felületen lehet. Nincs beállítva felskalazas, 4K 60Hz 100% scaling van. Esti munkákhoz az Ambilight ad beállítható színű hattervilagitast, sokkal jobb, mint ha csak a monitor világítania szemből.

Összességében nagyon elégedett vagyok vele, nem hiszem, hogy ez az újabb széria rosszabb lenne bármiben...

(#23) Kroni1 válasza Krugszvele (#19) üzenetére


Kroni1
veterán

Ezekről a tévékről szerencse hogy olyanok vannak ilyen véleménnyel, akinek nem megy be a háztartásba, ergo nincs vele valós tapasztalata. Nálam 3 android tv-s eszköz teljesít szolgálatot teljesen jól, ebből az egyik egy philips tévé. Se a távirányítóra se a szoftverre nincs panasz, pedig van LG és Samu tévé is a családban. Nincs semmi bajom a többi gyártó rendszerével de én más rendszerű tévét nem nagyon vennék.. Az Ambilight, a többieknél gyakran lemaradó Dolby Vision, a beépített Google Assistant nálam mind a philips felé billentik a mérleget a következő tévém vásárlásánál is.

Az egyetlen baj ezzel a tévével az ára, merthogy ennyiért vannak tisztességes tévék 50-55" méretben, még házon belül is. Persze Performance fantázianév meg minden, de annyival szerintem nem tud többet egy 7-es sorozatnál amennyivel drágább.. Még lehet kapni 50" méretben a kifutó 8804-est Bowers & Wilkins hangrendszerrel, 30W-os subwooferrel 210k körül, én sokkal inkább azt venném mint ezt, az sokkal jobb tévé szerintem.

(#24) Kroni1 válasza ghorinka86 (#21) üzenetére


Kroni1
veterán

58" méretben az tényleg jó ár, mennyire fura hogy közben sokkal kisebb 43"-os meg 175k. Bár van ennél érdekesebb is, pl. az LG 48" OLED tévéje drágább mint az 55" modelljeik...

(#25) gyugyo79


gyugyo79
addikt

Tisztázni kellene, hogy
1. A tesztre a PH kapott egy speciális változatot a TV-ből és így VA panellel volt tényleg szerelve.
2. IPS panellel volt ez is szerelve mint az összes többi 43"PUS85##

Mert utána hitelesebb lenne a többi ...

Bár amikor egy 1 millás Q950TS TV-hez hasonlítja, ami csak azért hatalmas csúsztatás mert 40-43" -ba egyik gyártónak sincs "jobb" QLED/OLED változata, mert ami QLED is van az sem a jobb kategória egy egy gyártó saját típusai közt sem mert ilyen "kicsi" méretben nem ugyan az a választék már sajnos.
Ezért szerintem a hasonlítgatás is egy kicsit informatívabb lenne ha az adott kategórián belül/is történne ...

(#26) Violka2016


Violka2016
tag

Prohardver nemsemmi, ők tudtak szerezni VA paneleset... Amúgy van akinek tényleg számít, hogy hogyan futnak a google storeból letöltött játékok? Játszik valaki ilyennel? Beépített lejátszót ki használ mikor ott a kodi / plex stb? Szerintem már minimum egy alap sound bar annak aki kicsit is túllép az RTL klubon kb úgyhogy ezt a hangzás teszt részt sose értem ezeknél a TVs teszteknél... Nem hinném, hogy bármivel is kevesebbet tudna ez a TV mint a többi gyártó hasonlóan alap modellje és ne vegyük már ide az LG oled és társait mert azért az nem egy liga már árban sem. Mondjuk ez a TV ennyit biztos nem ér ahogy a teszt se róla... Ahogy írta más is házon belül lehet kapni jobbat / nagyobbat ennyiért. Nincs Philipsem, de a következő TVm az lesz. Ez a teszt nagyon izzadtság szagú lett, valamit írni kellett róla...
[link]

(#27) Digitalis válasza Violka2016 (#26) üzenetére


Digitalis
senior tag

"15.2ms input lag... játékra azért nem ez a tévé az ideális választás."
Ennyire rossz érték lenne ez? :F

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#28) Violka2016 válasza Digitalis (#27) üzenetére


Violka2016
tag

Nekem megfelelő, de van egy két kiskölök akinek a vorzónhoz túl sok gondolom... kompetitív játékra meg amúgy is monitort használ aki komolyan veszi... Szerintem nem rossz ez a TV (mondjuk az árát sokallom) az ambi meg kibaszott jó tud lenni. 70pus8505 jöhetne is itthonra.

(#29) GIJoe válasza ghorinka86 (#21) üzenetére


GIJoe
addikt

Nézd én is mind sokan TVt keresgélek nézegetek, most nem flamet akarok indítani, csak kérdezem hogy pl egy Hisense 58A7100F, ami 120E Ft kb, szintén VA panel, fém kivitelű, gyors saját rendszere van, direkt LED szintén, +nincs idegesítő glossy bevonata, most is Philips TVt nézek, a 100E Ftos differencia indokolt?

(#30) ghorinka86 válasza GIJoe (#29) üzenetére


ghorinka86
csendes tag

Jogos a felvetésed, de én nem veszek olyan TV-t, amit Facebookon keresztül javítanak, ha egyeltalán szóba állnak az emberrel. A 7100 pedig a legalja, ha jól emlékszem. Egyébként megnéztem azt is, és a nagyobb testvéreket, de az előbb írtak és az Android hiánya miatt kiesett. És a droid sokat dob az áron. A Philipsnek is van hasonló panellel szerelt készüléke, saját os-sel, jóval alacsonyabb forintért, hamár árakat hasonlítunk.

(#31) GIJoe válasza ghorinka86 (#30) üzenetére


GIJoe
addikt

Én a külső doboz híve vagyok, inkább 1-2 évente veszek vmi piszok gyorsat persze androidost... Rá is keresek arra a Philipsre, amit mondtál...

(#32) Kbali válasza gyugyo79 (#25) üzenetére


Kbali
nagyúr

Szerintem a Dspec sem tökéletes: anno mikor a 7303-at vettem (a tesztben szereplőnek kb. a 2 évvel ezelőtti elődje, mert nagyjából ugyanazt tudja), ott is kétféle panelt hozott hozzá: VA + IPS (csak éppen IPS-sel nem találkozott senki és kideríteni is úgy lehet csak, ha bekapcsolod a TV-t).
Egyéb tapasztalataim:
Nekem az elmúlt közel 1,5 évben egyszer fagyott meg a Youtube, de egy kényszerített app leállítás és újraindítás megoldotta. Komplett TV fagyást nem produkált. Újraindítva csak rutinból volt vagy ötször, abból van olyan, ami a szoftverfrissítés miatt volt. A qwerty-s távtól nem vagyok elájulva, jobbra számítottam, böngészőben kb használhatatlan.
Netflix, Youtube, Spotify, böngésző, MXplayer, HBOGO kb amit használlok, ill. kipróbáltam egy-két játékot, de ennyi, ezekre bőven jó. Ambilight rohadt jó, akár csak szobavilágításnak is vagy a zenehallgatás mellé.
Az ára: én 130 körül vettem, a nem droidos LG, SAMU, SONY tv-k sem voltak jelentősen olcsóbbak, a droidosok (ha egyáltalán voltak) pedig ugyanebben az árban (43-asról beszélek én is, mint a tesztben). Ha pedig mondjuk HBOGO-t szeretne nézni valaki, akkor kell legalább egy 10-15 ezres droidos stick/doboz mellé, akor meg árban ugyanott vagyunk.
Én vennék újra ilyet.

(#33) gaboo94


gaboo94
újonc

Elég érdekes teszt lett, főleg amikor a világ legjobb tv-ihez hasonlítjuk :)
Ez a tv az idei Samsung Q60/67, valamint az LG nano 803 vetélytársa, ha már hasonlítani akarjuk valamihez. A 8505 teli ára 175 ezer, akciósan már 150-160 között lehet kapni, a konkurens készülékek is ezen áron vannak nagyjából. Ha pedig ezt a hármat hasonlítjuk össze, akkor számomra a Philips lenne a befutó.
Az idei Q60 nem olyan mint a tavalyi, erre csak rá van írva, hogy QLED, így növelve a QLED eladások számát. A 803-as nano pedig nekem túl, sötét, nincs elég fényereje. A hármat nézve képben is a philipset éreztem a legjobbnak, főleg az emberi bőr megjelenítésénél. A Samsungnál csak úgy csillognak az arcok, túl fényesek, míg LG-nél pedig sötét az egész kép. Ha játékra kellene választani, az LG és Samsung jobb input lagban, ha jól emlékszem az 10ms körüli értéken mozog, viszont az ambilight játékokhoz is sokat hozzá tud adni, szóval embere válogatja kinek melyik a fontosabb :) HDMI 2.1 egyiken sincs és 60 Hz-esek, de aki 120 Hz-t akar, az tudja, hogy egy kicsit jobban bele kell nyúlni a tárcába.

Ui.: A sima 8505 talpa úgy tudtam forgatható, de ha nem, akkor a 8545 talpa tutira az :) eltérés nincs a kettő között, annyi, hogy a 8545 talpa krómozott. Jól néz ki, csak gyűjti az ujjlenyomatot rendesen.

(#34) M@cika válasza GIJoe (#31) üzenetére


M@cika
őstag

Külső doboz? Én azt úgy hívom, hogy számítógép. Az pedig verhetetlen, mert semmilyen idióta tartalomkorlátozás a netes dolgokban nem lesz, míg az ilyen "okosTV" rendszerek mindig is fapadosak maradnak. :-)

Nasit a kis fehér medvének!

(#35) gyugyo79 válasza Kbali (#32) üzenetére


gyugyo79
addikt

Szerintem ha mindenhol máshol csak IPS-t írnak akkor jogos a kétely, hogy nem ide jött egy speciális változat ;)
A már innen linkelt képet is elégé elfogadják pld. a avforums.com -on egyszer nem merült fel, hogy nem lenne jó az információ amit tartalmaz ...

(#36) Kroni1 válasza M@cika (#34) üzenetére


Kroni1
veterán

Így igaz, az okostévé rendszer elavul, korlátozott, stb.

De ebből a szempontból azért az android tv rendszer az egyik legsokrétűbben és talán leghosszabb távon használható, még ha nem is éppen a leggyorsabb...

(#37) M@cika válasza Kroni1 (#36) üzenetére


M@cika
őstag

Nyilván vannak, akiknek a Tv-be épített szolgáltatások is tökéletesek (különben a gyártók a hajukra kenhetnék ugye).
Nekem speciel megfelel a 32"-es monitor a száámítógéphez, TV-t mint olyat nem nézek, max. online adást.

Nasit a kis fehér medvének!

(#38) #72042496 válasza M@cika (#37) üzenetére


#72042496
törölt tag

A tévés rendszereknek nagy előnye, hogy távirányítóhoz és tévés használathoz tervezték őket. HTPC-vel például a HDR máig egy kérdés ahogy nézem, alkalmazások oldaláról pedig a W10-es Netflix app konkrétan egy hete (!) kapott HDR támogatást.

Médialejátszóval vagy okostévével ezek fel se merülnek, mert alapból mennek. Ott is vannak persze problémák, de adott célra nem tartom ezeket a rendszereket fapadnak, sőt.

[ Szerkesztve ]

(#39) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Az Ambilight az tényleg jópofa, viszont ennyi pénzért már van LG NanoCell TV is, ami 100Hz-es és a webos-ra nem nagyon szokott panasz sem lenni. Nekem az Android TV-vel sem lenne bajom, ha értelmes vasat raknak alá. A Shield TV-el soha semmi probléma nem volt, és azon még értelmes játék is van. Ha az Nvidia ezt 6 éve meg tudta csinálni, akkor nem tudom a TV gyártóknak miért nem megy?

Laci

(#40) Kroni1 válasza Gusztáv (#39) üzenetére


Kroni1
veterán

Mert akkor ki venné meg az nVidia Shieldet?! :)

(#41) AxBattler válasza Gusztáv (#39) üzenetére


AxBattler
félisten

... ennyi pénzért már van LG NanoCell TV is, ami 100Hz-es és a webos-ra nem nagyon szokott panasz sem lenni.

És a Nanocell-ek kontrasztjáról mi a véleményed? :U

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#42) KD6-3.7 válasza AxBattler (#41) üzenetére


KD6-3.7
őstag

De azt lehet oldalról is nézni! :P ;]

(#43) edward2


edward2
addikt

43" 4K nézési távolság=0.85 méter

Monitornak jó... TV-nek? Nem annyira.

(#44) #72042496 válasza edward2 (#43) üzenetére


#72042496
törölt tag

Lehet ezt távolabbról is nézni FHD-HD anyaggal akár. Fölösleges a felbontáson "feszülni", amikor szinte a tévékínálat alja is UHD már.

[ Szerkesztve ]

(#45) edward2 válasza #72042496 (#44) üzenetére


edward2
addikt

Azért az nem feltétlenül lesz szuper minőség.

Felőlem lehet UHD a tv kínálat alja, de akkor feltételezném hogy a méret kínálat alja is lesz legalább 55".

(#46) Kbali válasza edward2 (#43) üzenetére


Kbali
nagyúr

Én kb. 2,5 méterről nèzem, akkor baj? Ugyanitt volt 26-os crt tv is, akkor azt honnan kellett volna néznem?

(#47) Kroni1 válasza edward2 (#43) üzenetére


Kroni1
veterán

Attól még hogy egy 43" tévén az ideális nézési távolság elég közeli, az még nem jelenti azt, hogy ebben a méretben csak HD tévéket van értelme gyártani.. Régen 51cm tévéről 72cm 16:9-re váltva is el voltunk ájulva, most meg néhányaknak lassan az 55" is kicsi.
Sokan kis hálószobákba, vagy pl. ahova nem fér be nagyobb a szekrénysorba csak ekkorát tudnak venni. Ettől még nem baj ha 4K felbontást is tud, maximum aki nem monitornak használja, hanem távolabbról az nem veszi észre a különbséget egy FHD meg egy 4K forrás közt..

(#48) edward2 válasza Kroni1 (#47) üzenetére


edward2
addikt

Persze régen lovaskocsival közlekedtek és azzal is odaértek.

Visszanézve én is néztem 28"es TV-t DVD-vel. Szerintem ma ez felfoghatatlan kategória. Olyan mint hogy régen hallgattunk zenét walkmanról... persze régen oké volt, de vége.

"most meg néhányaknak lassan az 55" is kicsi."
Szerintem 55" alatt értelmetlen TV-t venni. Normális méretű nappaliba a 65"et de inkább a 77"et ajánlanám.

[ Szerkesztve ]

(#49) nexplo


nexplo
őstag

6 Philips tv-m van. Az ambilight az ismerkedésünk óta szerelmem. Ettől függetlenül az utóbbi egy két évben nem nagyon volt olyan verzió amire azt mondtam volna hogy forradalmi. Sajnos évek óta csak toporog a gyártó. Se innováció se forradalmiság se semmi. Így nem lehet kitűnni a tömegből. Az ambilight miatt vennék Philipset de ha az nem lenne tuti nem ilyen tv-m lenne :(

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#50) Digitalis válasza nexplo (#49) üzenetére


Digitalis
senior tag

Szerintem az LCD technológia már elment a falig, kifulladt, nem igazán van benne potenciál. Ezt a gyártók is tudják. Többek közt az OLED ami erősödik, fejlődik, tömegtermelés révén lassan de biztosan leszivárog az LCD ársávba (vagy még lejjebb) és előbb-utóbb mindannyiunk örömére átveszi a stafétabotot.

[ Szerkesztve ]

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.