Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Crytek


Crytek
veterán

550 euró közötti áron - 4K + Gsync kizárt hogy 550 euró legyen....jó lesz az freesyncnek is... 230 alatt még nem láttam ez meg kb 170k-ra jönne így ki...

Next PC Upgrade: 2022

(#2) AxBattler


AxBattler
félisten

IPS, vagy MVA? :U

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#3) Fred23 válasza AxBattler (#2) üzenetére


Fred23
nagyúr

IPS.

(#4) jedis


jedis
senior tag

Elég ingatagnak tűnik nekem ez a felépítmény. :U Aránytalanul kicsi ez a talp a tetejéhez képest. :U

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#5) Lacok válasza AxBattler (#2) üzenetére


Lacok
őstag

A 4K-s változaton VA panellal plusz Ambilight-al már erősen elgondolkodnék.

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#6) Daywalker válasza Fred23 (#3) üzenetére


Daywalker
addikt

IPS-szerű...mivel az ADS-t említették, gyanítom BOE panel lesz benne.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#7) Nyugis


Nyugis
senior tag

Üdv

Nincs adat. ..
Persze hogy nincs hisz ők sem tudják! 😁

(#8) Plasticbomb válasza Lacok (#5) üzenetére


Plasticbomb
addikt

750 euró volt kb fél éve: LINK
Sajnos a HDR nem teljesen az igazi (Ez leginkább a windows alatti támogatás nem igazán létezése miatt van igy, a gyári win10 film&tv appon kívül szinte semmilyen más lejátszó nem kezeli a hdr anyagokat, az meg nem kezeli a picit is egzotikusabb hangformátumokat), és amikor az android tv funkciókat használom, néha akadékoskodónak érzem...

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#9) _Gudella


_Gudella
senior tag

Milyen képminőség várható ettől 2560x1440es paneltől? Nagyon tetszene 30"-nál picivel nagyobb képátló a felbontás emelkedése nélkül. Viszont az ár gyanúsan olcsónak tűnik.

Jelenleg a Dell U3017-el szemezek, de tetszene a kicsit nagyobb képernyő-és képpontméret

(#10) profit válasza _Gudella (#9) üzenetére


profit
junior tag

Inkább QHD mint UHD?

(#11) FerQleS válasza jedis (#4) üzenetére


FerQleS
csendes tag

Hosszú évek óta használják ezt a konstrukciót a Philips monitorokhoz, iszonyú masszív szerkezet, igen súlyos talppal. A kép csalóka! :)

(#12) Chal válasza FerQleS (#11) üzenetére


Chal
addikt

Ha valaki erre tévedne, akkor egy kis figyelmeztetés:

Én főképp a type-c dokkoló funkció miatt vettem lassan 1 éve egy 328P6AU-t, egyébként lett volna bőven választék a piacon a többi paraméter tekintetében (32", 1440p, ips, stb..). A laptopomon csak type-c portok vannak, illetve nincs vezetékes ethernet vezérlő, így pláne rákaptam a dologra.

Amikor tavasszal kitört a home office, egyre tovább és egyre hosszabb ideig volt rákötve a laptopom a monitorra, így feltűnt, hogy valami nem kerek az ethernet-el. Konkrétan elég lassú volt a munka az itthoni NAS-on (backup időtartama, nagyobb file-ok mozgatása, stb..). Elkezdtem méricskélni, kiderült, hogy 300-350Mbit körüli sebességnél több nem jön ki belőle. Aztán meg is lett a hunyó: a monitorba épített realtek NIC-nél lehet valamilyen táp illesztési probléma, mert csak USB2 eszközként jelenik meg a buszon (maga a chip ami benne van, 100% hogy usb3.0). A dolog független a monitorra kötött eszköztől, konkrétan három eltérő eszközzel próbáltam (két laptop és egy desktop PC). Az IC adatlapja és sok google túrás után nekem az a tippem, hogy egyszerűen kevés a tápja a vezérlőnek (pedig a monitorba épített USB hubon 2A áll rendelkezésre).

Írtam a supportnak, 2-3 hetes lagokkal válaszolgattunk egymásnak, én főleg arra lettem volna kíváncsi, hogy van e esetleg firmware update vagy egyéb megoldás (mivel nem látok bele teljesen, így nem vetettem el a lehetőségét annak, hogy talán szoftveresen javítható a probléma), ők meg screenshotokat kértek folyton. A doksi és az összes neten elérhető gyári speci is "gigabites átviteli sebességet" említ, ami ugye nem kicsit félrevezető, tekintettel arra, hogy a harmada sincs meg. A másik gond ezzel az, hogy vélhetően valamilyen szinkronizálási hiba miatt képes megdögleni a kapcsolat (hogy valóban e miatt e, azt nem tudom, de erős a gyanúm), ilyenkor jön egy kis packet loss. Gyakorlatilag úgy kell kezdeni a napot, hogy a monitornak kell tolni egy power cyclet, és akkor estig okéban vagyunk (300Mbit-en).

A support úgy fél év után eljutott oda, hogy a kérdéseim megválaszolása helyett küldött egy cserepéldányt, amivel egyszer csak becsengetett egy futár. Persze a fenti probléma ugyanúgy adott volt nála, hiszen tervezési probléma. A cserepéldány képernyője amúgy tiszta retek volt, az ethernet aljzat pedig egyáltalán nem működött (nem állt össze a link semmivel, de az USB felé néző részét legalább meg tudtam nézni, és ugyanúgy 2.0 volt). Szerencsére a régit csak másnap akarták elvinni egy másik futárra, akinek persze a "felújított" szart adtam vissza.

Azóta szereztem egy standalone type-c hubot, szóval az a kényelem megvan továbbra is, hogy 1db kábelen csinálok mindent (kép, hang, töltés, hálózat, stb..), de a monitorba épített ócska fosért teljesen feleslegesen fizettem ki a felárat.

Röviden ennyi, ha valaki szemez ezzel a modellel, akkor javaslom, hogy nézzen helyette butábbat, és vegyen külön egy normális type-c dokkolót.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.