Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) siposz


siposz
aktív tag

Azt tudja valaki, hogy ezt az ambiglow-t miért csak a philips tolja? Ráadásul ők is ritkán és tökéletlenül.

Tökre tetszene egy ilyen monitor, de szinte alig van belőle. Pedig nem hiszem, hogy pár szines led a hátlapon annyira megdobná a költségeket.

[ Szerkesztve ]

(#2) mad823 válasza siposz (#1) üzenetére


mad823
őstag

Mert ők találták ki és levédették.

(#3) Dißnäëß válasza siposz (#1) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Jó cucc, ismerős a javaslatunkra vett egy 55-ös OLED-et (LG panel) + Ambilight, a sajátunk meg 49-es LCD Ambilight, nagyon kellemes és semmi egérmozi-gagyi feeling.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#4) X2N


X2N
senior tag

VA-hoz képest elég gyenge ez a kontraszt.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#5) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Ha csak nem lett elírva az ár, akkor ez a monitor nem hogy drága, de nagyon olcsó. A legolcsóbb, amit hirtelen találtam hasonló tulajdonságokkal (HDR 600, DCI-P3 stb.) az 290K körül van.

Viszont az MVA panelen meglepődtem. Ha jól tudom, ezt a VA változatot pont azért mellőzték annak idején, mert nem volt jó a betekintési szöge és emiatt fejlesztették inkább a PVA/S-PVA vonalat.

A fényes káva és a forgatás hiánya ugyan nem tetszik, de ezt leszámítva elég jó darab lett. Helyhiány miatt összedobhatnának nekem egy 24-25"-os változatot 2560x1440-es felbontással.

(#4) X2N: Az a közel 3000:1-es valós kontraszt mióta kevés? :F

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#6) gabber01


gabber01
addikt

Ez egy monitor, ugyan ki nézi már 150 fokos szögben?? Még TV esetében sem szokták ilyen irreális szögekből nézni. TN-hez képest így is nagyságrendekkel jobbak a betekintési szögei, a képminőség pedig aztán már egy teljesen másik liga.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#7) Morph76


Morph76
aktív tag

Szerintem ez is fél zsák k@ki. Mióta pazar a képminősége egy felhős inhomogén VA panelnek? No comment.

(#8) Trebron09


Trebron09
őstag

Az ICC profilt miért nem lehet letölteni? :F Ha valakinek ilyen monitora van és nincs kalibrálva tudna tenni vele egy próbát, oké nem minden monitor egyforma de mégis.. Korábbi teszteknél is tapasztaltam hogy már nincs letölthetővé téve a fájl. Régi monitortesztekben le lehetett tölteni.

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#9) Geri Bátyó válasza Morph76 (#7) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

"a képrészletek között az átmenet viszonylag finom, emiatt felhősödést-foltosodást nem tapasztaltunk"
A homogenitás szinte mindenhol probléma, még sokszor a dupla ennyibe kerülő monitoroknál is. A VA panellel pedig mi a problémád? Sok IPS monitor nem tud 100% sRGB-t ,a kontrasztjuk meg ennek a fele sincs, a feketét meg ne is említsük.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#10) Skynet258


Skynet258
veterán

Az Ambilight érdekelt engem is jó ideje, de nem találtam olyan monitort ami minden tekintetben megfelelt volna. Így vettem egy LG 27GL850-et, ahhoz pedig egy Corsair LS100-at innen az apróról. Az alábbi kép saját, mozgás közben még jobban néz ki. A hosszanti oldalon ha jól emlékszem 27 led van, a rövideken 15, és van alul/felül/két oldalon világítás, elegendő zónával. :K

https://geekpulse.hu

(#11) qnadam válasza Geri Bátyó (#5) üzenetére


qnadam
veterán

ennyi pénzért szerintem is teljesen jó lehet.
viszont az ambiglow-ról szívesen vettem volna egy nem gyári fotót.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#12) Morph76 válasza Geri Bátyó (#9) üzenetére


Morph76
aktív tag

A betekintési szög is még a többit leírtam. Ja még az input lag is gyér...

(#13) Tetsuo válasza mad823 (#2) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Már lejárt a szabadalom szerintem.

(#14) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

A képminőséget kritizáltad, amihez semmi köze a betekintési szögnek (Ráadásul itt lapos szögből nézve is csak fakulás és kontrasztvesztés van, színtorzulás és inverzió nincs.) és az input lagnak meg pláne nem. Még mindig nem tudom, hogy szerinted hol vannak a képminőségbeli hiányosságok, a homogenitást leszámítva, ami viszont gyakorlatilag minden monitornál van.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#15) KaitouP válasza Skynet258 (#10) üzenetére


KaitouP
veterán

Nagyon szép setup! :) OFF kérdés, de milyen típusú pontosan a monitortartó állványod?

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#16) MMSZoli válasza siposz (#1) üzenetére


MMSZoli
tag

Szerintem ha veszel egy Philips TV-t Ambilight-al, 32", nem annyira vészes az ára.
Talán értelmes áron kapsz belőle 4K-s verziót is és még mindig lejjebb lesz az ára mint egy monitornak. Igaz ezek nem 144Hz-es darabok, az én régi TV-m csak 60Hz-es.

Az enyémre 2ms válaszidőt írnak, ezt azért fenntartásokkal kezelném, viszont ha IPS a kijelző, a színek is remekül mutatnak rajta.
Igaz én inkább Heathstone-al játszom csak vele (ott nem kell az FPS), meg rajzolgatok rajta.

Mivel minden TV-n van HDMI , bármelyik DVI kimenetes videókártya ráköthető, az én Geforce-om ráadásul a DVI-on még a hangot is kiadja (legnagyobb meglepetésemre), teljesen jól felismeri a Win10.

Egyébként ebben pl rendes hangrendszer van, a két csipogó mellé van mélynyomó is. 2x15W-ot írnak, de a mélynyomó külön kapcsolható rajta.
Nem egy mai darab, ez még a kínai megvásárlás előtti utolsó vagy utolsó előtti generáció.
https://www.arukereso.hu/led-tv-lcd-tv-plazma-tv-c3164/philips/32pfl9604h-p37451849/#termek-leiras
Persze nem ennyiért vettem...

Ez pl egy beéő model Ambivel.
Amin meglepődtem, hogy a Cloud Gaming-et beépítve támogatja?
Mondkuk a kijelző típusáról nem mondanak semmit.
https://www.arukereso.hu/led-tv-lcd-tv-plazma-tv-c3164/philips/32pfs6402-p381418605/#termek-leiras

Ez meg már 4K, 3 oldalas Ambi, 2x10W hang. És persze 43", én már a 32"-vel is tekergetem a fejem néha :-)
https://www.arukereso.hu/led-tv-lcd-tv-plazma-tv-c3164/philips/43pus6704-p483590769/#termek-leiras

Nem annyira tiszta a konfigom mint az előző, körbe van rakva mindeféle cuccokkal, de nagyjából látszik, mire lehet számítani. Én csak filmnézés közben használom.
Elég fontos, hogy közel legyen a falhoz és lehetőleg az fehér legyen, hogy nem legyen színeltolódás (az enyém nem az, halványsárga). Egyébként csak azért használom, mert a monitorom tönkrement, ezt meg nem használtuk egy ideje, de nem panaszkodom :-).

Van Ambilux is, amit direkt játékosokra fejlesztettek ki. Elég durva, nem fényeket, hanem színes textúrákat vetít a falra.
https://www.youtube.com/watch?v=nyRQTqP6UKU

[ Szerkesztve ]

(#17) Skynet258 válasza KaitouP (#15) üzenetére


Skynet258
veterán

Köszi! :R Az állvány egy semmi extra AlzaErgo Arm AR1-es (ráadásul én még drágábban is vettem mint amennyi most...). Megtalálod sok helyen sok névvel, valami bérgyártás.
A trükk, hogy van ahol szeretem bontani a szimmetriát mert többet ad látványra, ez is pont ilyen. Az összes állvány tartó promó képen azt látod, hogy középre van betéve a cucc a monitorhoz képest... én kitoltam jobbra, és ezt gyakorlatilag bármilyen ilyen karral meg tudod tenni, mégis mennyit dob. Aki látja élőben annak is ez az első dolog ami feltűnik pedig a gép is dizájnos mellette. :)

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#18) Victorio


Victorio
aktív tag

Ennek a monitornak is a legnagyobb hibája a 60 Hz max frissítés.
Ugyanabban a ligában játszik mint a BenQ EW3270U meg a LG 32UK5500-B

Ha valaki végre kijön egy 100 Hz-es verzióval másnap megyek megvenni.

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#19) _AnTi_ válasza Victorio (#18) üzenetére


_AnTi_
tag

Szintén. Már alig várom. De az a baj, hogy már vagy 2 éve várok. :O

[ Szerkesztve ]

Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

(#20) Dißnäëß válasza Victorio (#18) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Bezzeg amikor örültünk anno, hogy a csúcs Belinea CRT-vel 100Hz-en hogy hasított alacsonyabb felbontásban a CS .. most meg egy rakat sz*r :U

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#21) KaitouP válasza Skynet258 (#17) üzenetére


KaitouP
veterán

Köszönöm, meg is néztem az állványt, most elég jó áron is van, már ha az eredeti ár valós. :) :R Jót tett a szimmetria bontás, magam is hasonlóképp tervezem/rendezgetem a saját setupomat, jó helyen van jobb oldalt. Az egész összkép igényes, letisztult, mégis modern és figyelemfelkeltő, jó ránézni! :R

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#22) Tetsuo válasza Dißnäëß (#20) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Azért a CRT 100Hz-e mozgásmegjelenítésben odab@sz az LCD 200Hz-ének is.

(#23) Hobbbyt válasza Geri Bátyó (#5) üzenetére


Hobbbyt
őstag

"(#4) X2N: Az a közel 3000:1-es valós kontraszt mióta kevés? :F"

Mióta pl. a több éves Philips BDM4065UC kalibráltan is 4500+ fölött tud :) egy leheletnyit engedve a kalibrált színekből pedig pikk-pakk 5000:1 fölé kerül.. ekkora natív kontraszt pedig már önmagában is kicsit olyan mintha HDR lenne.

Korosztályos -panel típus- társa, a Philips 436M6VBPAB is kalibráltan 4200:1 körül tud. Szóval, önmagához képest valóban kevés a ~3000:1

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#24) #16939776 válasza Tetsuo (#22) üzenetére


#16939776
törölt tag

Akik ebben hisznek, azoknak ott az ULMB technológia, ugyan azt eredményezi mint a CRT-nél a scan + foszfor utánavilágítási ideje együtt, azt hogy nincs állandóan megjelenítve a kép, így sokkal élesebbnek és gyorsabbak hat rajta a tartalom, mint a valóban folyamatosan megjelenített mozgó kép lenne.

240-es panelen, - kopp OD-val, ami már elég körültekintően van megvalósítva - sample&hold technológiával, folyamatosan megjelenített képpel is kielégítően transzparens és éles képet ad ahhoz, hogy, ne kelljen minden egyes mozdulatnál sírva fakadni a ghostingtól.
Ráadásul a kép villogásának hiányában le sem tudja lakni az idegrendszered és a szemeid.

Ennyit a #szarazlcdmonitor-témáról. :U

[ Szerkesztve ]

(#25) FoxiestFox válasza Skynet258 (#10) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ebben a Corsair led izében ennyiért a vezérlés is benne van?

(#26) Skynet258 válasza FoxiestFox (#25) üzenetére


Skynet258
veterán

Sajnos nem, az csak az expansion kit (nekem 27 colra nem kellett, nagyobb ultrawide-hoz már kell). Ez a starter kit, ez van nekem is.

https://geekpulse.hu

(#27) FoxiestFox válasza Skynet258 (#26) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Köszi. Inkább bepróbálok egy ebayes kitet sokkal olcsóbban, ha nagyon dzsunka, akkor veszek egy ilyet.
Régóta tervezem már a kijelzőm "Ambilight"-osítását. :D

(#28) azbest


azbest
félisten

Ha már hdr képességű, kicsit hiányoltam ennek kipróbálását. Lehet ötletet meríteni Linus videóiból: Így neveld a sárkányodat hdr videó és tomb raider játék segítségével nagyon ügyesen megmutatta, hogy mi a különbség a valós hdr és az inkább dinamikus kontrasztra hajazó megoldások között. Sőt, volt olyan monitor, ahol rosszabbul nézett ki hdr módban, mert szimplán megvágta a fényességet úgy, hogy hdr-ben részletek helyett csak kiégett paca lett a világos részekből.

(#29) kchris78


kchris78
veterán

nem rossz nem rossz! De azért ettől a képminőségtől nem esek hasra hogy most jelent meg...  Sorra jelennek meg az LCD TVk Philips-ben de még csak közelítő pályán sincsenek e felé a minőség felé.. Pedig azt gondolná az ember hogy a sebességek meg minden nő idővel akkor a TVk esetében a minőség is, hát az elmúlt 2-3 évben nem feltétlenül. (2-3 éve megjelent philips 65" TVm tudja ezt a minőséget amit ez: kontraszt, fénysűrűség, színtér kb.)

(#30) Tetsuo válasza azbest (#28) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Nem tudom, mit láthatok azokból a videókból ha nekem nincs HDR monitorom, de annyi nyilvánvaló, hogy a "kevésbé HDR alkalmas" kijelzők csalnak a HDR-rel, általában ilyen a HDR400 is.

(#31) Kansas válasza azbest (#28) üzenetére


Kansas
addikt

Kb. az összes HDR dinamikus kontraszttal működik, magyarul a háttérvilágítás fényerejét is állítja - edge-LED esetében általában gagyi eredménnyel, sokzónás FALD esetében viszont már egész jó is tud lenni, a pixelenként világító OLED és microLED esetében a legjobb, természetesen.
Ami nagy gáz, hogy a Windows desktop nem tudja rendesen kezelni a HDR-t(vagy legalább a HDR-képes alkalmazásból kilépve automatikusan letiltani), így általában fakó az összhatás, játékokban viszont megfelelően be kell állítani a HDR-hez a képet hogy jó legyen, nem egy kapcsoló átkattintása az egész általában... ha nincs beállítva, persze hogy szar...
Linus kapcsán gondolom erre a videóra gondolsz... itt sok mindenről van szó, arról mondjuk kevésbé, hogy akár a játékban, akár a videolejátszóban rendesen beállította volna a HDR-t... abban csak reménykedni lehet, Linus hírnevére alapozva...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#32) EnterR


EnterR
veterán

Egy hete vettem. Monitorosban már írtam, hogy kb. 300 nit felett (50%-os fénysűrűség) nincs értelme használni. Óriási a 4 szélen lévő bevilágítás, főleg VESA HDR 600 módban, amire annyira büszke a Philips. Már cseréltem is, hátha, de ugyanaz a gond. Értelmetlen HDR-t használni (Normal-t is, ami 400 nit) mert élvezhetetlen terjedelemben bevilágít az Edge LED. Ha ezt leszabályozod 50-ig, kicsit bohóckodsz a színekkel, akkor nagyon korrekt képet kapsz. Egyébként tényleg jó cucc, ha eltekintünk mindattól, amire ez a modell nagyon büszke (HDR600).

A gyári értékek itt láthatók (VESA HDR 600):

PSN ID: marquuard

(#33) EnterR válasza EnterR (#32) üzenetére


EnterR
veterán

Amúgy az Ambiglow szerintem kifejezetten zavaró és eltereli a figyelmet, mert lassan vált színeket és szakasosan képes rá. Van egy 2018-as TV-m is tőlük, ami Ambilight-os (gyakorlatilag ugyanaz, csak a két szélén), ott viszont hibátlan az átmenet, azonnal reagál. Érdekes.

PSN ID: marquuard

(#34) South Velen


South Velen
addikt

A legkisebb mért fénysűrűség 29,8 cd/m²

Emiatt majdnem meg is rendeltem.
Aztán elolvastam a pcmonitors.info tesztjét, akik 75cd/m2-es minimumot mértek.
[link]

Most akkor mi van? 75-től kifolyik a szemem. 30 viszont parádés lenne.

(#35) Kansas válasza EnterR (#32) üzenetére


Kansas
addikt

Nem az edge-LED miatt világít be(van bőven olyan edge-LED monitor,m ami nem csinálja), bár FALD mellett valóban nem lenne ilyen.
Az ilyen backlight-bleed általában összeszerelési probléma, alighanem feszíti/nyomja a négy sarkot.Én visszaküldeném gariban a másodikat is, és ha a harmadik is ilyen, levásárolnám, az árát másik monitorra...ha lehet.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#36) EnterR válasza Kansas (#35) üzenetére


EnterR
veterán

Unom a körök futkosását, ennyi pénzért gyakorlatilag csak "rosszabbat" kapok. HDR nélkül, feles fényerővel mondhatni hibátlan, minimális 4-sarki bleedinggel. Nekem csak a tálalással volt a bajom, ahogy a Philips a csillagokat is leígérte az égről ezzel a modellel, pláne a HDR-rel. Akiktől vettem (sivatagosok), ők írták utólag, hogy nincsenek jól összedolgozva a rések, tipikus Philips. Leszabályoztam, már megbarátkoztam vele, marad. Csak a fránya marketing. Itt nem is az volt a kérdés, hogy képes-e 600+ nitet HDR-rel. Képes, csak óriási zseblámpákkal, ami már nem megy el hagyományos értelemben vett bleedingnek, még ha az is. Túl sokat akartam ennyiért, így marad a HDR off és feles fényerő. Így is mérföldeket léptem előrébb a korábbiról.

PSN ID: marquuard

(#37) Kansas válasza EnterR (#36) üzenetére


Kansas
addikt

"írták utólag, hogy nincsenek jól összedolgozva a rések, tipikus Philips" - no, akkor Philips monitort se veszek...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#38) FoxiestFox válasza Kansas (#37) üzenetére


FoxiestFox
félisten

A CRT érában voltak jó cuccaik. :D

(#39) ricsip válasza FoxiestFox (#38) üzenetére


ricsip
addikt

Most épp' kié a Philips márkanevű TV-gyártás? 2012-ben adták el a kínaiaknak (TPVISION), voltam szfehérvári gyárban mikor az anyacégről leválás IT-részét csináltuk. Több rack-nyi szerver lett belapátolva a terembe. Aztán fél évvel később olvastam hwsw-n, h. bezáratták az egesz gyárat szfehérváron, ment minden melós a levesbe.

[ Szerkesztve ]

-

(#40) Morph76 válasza Geri Bátyó (#14) üzenetére


Morph76
aktív tag

Nekem a képminőséghez ez mind hozzáadódik. Ha neked az, ismétlem, "pazar" képminőséget ez a monitor adja, legyen. Akkor egy Oled képminősége milyen? (most hagyjuk a beégést). Csupán ennyi a bajom. Nem jó szavakat használnak e megjelenítő kapcsán.

[ Szerkesztve ]

(#41) Piftuka válasza Geri Bátyó (#5) üzenetére


Piftuka
veterán

Nem a legolcsóbb, de a tudása és technikai jellemzői alapján tényleg jó vétel.

Jöhetne a konkurensektől is több ilyen! Nagyon kevés, viszonylag könnyen megfizethető 32 colos, 4K, VA paneles monitor van a piacon. :(

Ettől a kombinációtól valamiért a gyártók úgy félnek, mint Ördög a tömjéntől...

"(#4) X2N: Az a közel 3000:1-es valós kontraszt mióta kevés?"

Ha megnézed a teszt vonatkozó részét, akkor sajnos a gyakorlatban a kontraszt attól messze elmarad:

Profil/beállítás
FPS / Gamer 1 / Gamer 2 / LowBlue / Racing / Smart Uniformity

Kontrasztarány
1485,2:1 / 1448,6:1 / 1509,6:1 / 2451,3:1 / 2089,2:1 / 2097,1:1

A "LowBlue" már viszonylag korrekt, ám jó volna, ha mindenhol hozna legalább ennyit, de inkább 3.000:1 felett...

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#42) Piftuka válasza Kansas (#37) üzenetére


Piftuka
veterán

Nagyobb probléma alapvetően a hazai szervizhálózatukkal van. A tévés vonalon a visszajelzések szerint a "nagyok" közül a legrosszabb.

(A sorrend: LG > Samsung > Sony > Panasonic > Philips)

Én pusztán emiatt gondolnám meg háromszor is, mielőtt bármilyen Philips terméket vásárolok.

"Aquila non captat muscas."

(#43) Piftuka válasza ricsip (#39) üzenetére


Piftuka
veterán

"Most épp' kié a Philips márkanevű TV-gyártás? "

Kontinestől függ. Észak-Amerikában a Funai birtokolja a nevet és a gyártást.

A világ többi részén pedig a "TP Vision". Van egy nagy gyáruk Kínában; ott készül minden alkatrész.

Az összeszerelést pedig Argentína, Brazília, Oroszország és Lengyelország területén található több üzemükben végzik.

Reálisan a Magyarországon forgalomba hozott készülékek zöme, vagy mindegyike az utóbbiból kerül ki. (És ez váltotta az általad említett korábbi, székesfehérvári üzemet.)

"Aquila non captat muscas."

(#44) Tetsuo válasza Piftuka (#41) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Nem hiszem, hogy ez olyan jó vétel lenne. Ennek olcsóbb konkurense a BenQ, ami jó vétel.
Pro monitornak meg kevés nagyon, hiába a színtér, ha a többi paraméterrel kudarcot vall.

(#45) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Én is ilyen monitort vettem márciusban (szerencsém volt, mert 170K-ért pont elcsíptem az utolsó darabot, utána már csak drágábban lehetett kapni), és azt kell mondjam, egyáltalán nem bántam meg, amiért elhoztam és nem gyűjtöttem össze majd' 300K-t egy ASUS CG32UQ-ra, mert előtte azt néztem ki magamnak.

Még annak ellenére sem bántam meg, hogy végsősoron, amiért vettem, vagyis a HDR-es játékok kipróbálása végett, gyakorlatilag arra nem tudom használni. Egyedül a DOOM Eternal alatt működik normálisan a HDR, az összes többi játékkal, amit próbáltam (Shadow of the Tomb Raider, Mass Effect: Andromeda), mindegyiknél nagyon szürke, elmosódott lett a kép, miután bekapcsoltam a HDR-t.

Úgyhogy én nem is használok vele HDR-t. Viszont a hagyományos játékoknál és programoknál - Windows alatt - eszméletlenül szép, éles a kép, a fényerőt 50%-ra véve a fekete is tényleg fekete, illetve a színek is szép teltek rajta (Ultra-Wide Color), szóval nagyon pöpec. Igaz, hogy pont szemben kell ülni vele, hogy ilyen legyen, mert oldalról már nem olyan szép a képe, de mivel én szemből használom, így tökéletes.

Mindenkinek ajánlom, akinek nincs több 100K-ja egy jó monitorra, de szép képet akar látni, viszont a HDR-hez nem ragaszkodik.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#46) EnterR válasza Vistaboy (#45) üzenetére


EnterR
veterán

Én is ugyanezt tapasztaltam, bármely HDR beállítás kuka, annyira fakó. Kicsit visszafogva a fényerőt, már sokkal szebb az összkép, a színek is tetszenek.

Nagy fényerőn nálad is ott van a négysarki zseblámpa? Úgy néz ki a teljes modellkínálat ilyen jól összeszerelt darab. :U

PSN ID: marquuard

(#47) Quadgame94 válasza EnterR (#46) üzenetére


Quadgame94
senior tag

Helló! Csak windows alatt próbáltad a HDR-t? Én PS5 miatt venném, rá tennék egy PC-t is, de engem a PC gaming nem érdekel már. Ahogy keresgettem nincs is alternatíva nagyon. Még tévék is gázak ennyiért. Ahh basszus. Mennyit kell költeni hogy kapj normális HDR-t? Mobilokon annyira jól megoldják pedig.

(#48) Quadgame94 válasza Vistaboy (#45) üzenetére


Quadgame94
senior tag

Szia! Csak Windows alatt próbáltad a HDR-t? Én PS5 miatt venném.

(#49) Kansas válasza Quadgame94 (#48) üzenetére


Kansas
addikt

Én PS4-en tolom a HDR-t, teljesen rendben van, ne aggódj, a konzol jól kezeli.
Windows desktopon szar a HDR, illetve nem is a HDR, hanem a wide gamut, ami kell hozzá.
Ha HDR-t támogató játékot játszol, PC-n is tud jó lenni, a trükk az, hogy nem elég bekapcsolni, hanem a HDR bekapcsolása után még a játékon belüli fényerő és kontraszt beállításokon is át kell menni és a fehér illetve fekete pontot rendesen beállítani - akkor jó lesz.
Lehet hogy működne ez Windows desktopon is, de nekem az azóta eladott HDR-es monitorom valami miatt letiltotta a Windows kalibráló funkcióját... és egyébként igen, ha HDR-hez alkalmasra állítottam a fényerőt, az is valamelyest zseblámpázott a sarkokban, bár nem olyan durván, mint EnterR Philips-e.

Mobilokon AMOLED-en nem nehéz jó HDR-t csinálni, ahogy a desktop OLED-eken vagy OLED TV-ken sem, a technológia jellege miatt - minden pixelnek saját fénye van, tehát pixel szinten van local dimming, és nincs háttérvilágítás, ami a sarkokon bevilágítást okozhatna.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#50) EnterR válasza Quadgame94 (#47) üzenetére


EnterR
veterán

Csak PS4-en használom. Fakó az egész HDR. Illetve inkább olyan, mintha kapott volna egy szürke ködöt. Játéktól függetlenül.

Kansas: Nálam az 50-es brightness tűnik a lélektani határnak, amin még elfogadható a bevilágítás. Nekem bőven elég, HDR-rel ahogy fentebb említettem nem vagyok kibékülve, enélkül viszont nagyon szépek is a színek.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.