Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ha már a tulaj HUE, legalább a lámpái legyenek okosak, nem? :N

Vagy ha nem is HUE, legalább pénze van ilyen játékszerekre. Remélem lesznek olyan
okos lámpák is, amiknek pl. az energia takarékosság a specialitása...bár ahhoz már az
egyszerű buta ledes társaik is megfelelnek.

Gondolom a kínai klónok már rég a spájzban vannak töredék áron.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#2) kpal


kpal
veterán

Tetszik nagyon ,de árban nagyon sok .

(#3) VIC20


VIC20
őstag

Nézegetem a videót, és csóválom a fejem: milyen hiábavaló baromság ez az egész.

Aztán felrémlik egy emlék a régi múltból: rég megboldogult nagyapám mesélte egyszer, tréfás kedvében, hogy a falusi iskolában a tanító kérdezgette a gyerekeket: mivel telik egy este otthon, családi körben, mire az egyik bátran kivágta: ,,Apám fingik, mi meg nevetjük."

Itt meg: ,,apám kapcsolgatja a villanyt, mi meg nevetjük", meg ,,versenyt kapcsolgatjuk a villanyt apámmal"...

Próbálok rájönni, keményen töröm a fejem: valami különbség csak van a kettő színvonalában, de egyelőre nem találok semmit...

:O

(#4) C0d3r


C0d3r
addikt

(#5) -szp- válasza VIC20 (#3) üzenetére


-szp-
aktív tag

a lámpa nem büdös

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#6) DarkByte válasza Tigerclaw (#1) üzenetére


DarkByte
addikt

Jup, a kínai MiLight-ot használom már jó pár hónapja. Rittyentettem is egy kis unboxing videót: [link] Egy baja van, hogy a színes funkciók fényereje nem valami nagy. De lehet venni további égőket és beszórni vele a szobát (ez is a terv, csak egyelőre azt teszteltem hogy milyen a minőségük és hogy nem gyújtja-e fel a lakást :) )

Árra nem emlékszem már, én valami akcióban vettem. De kb. fél-harmad áron (beszerzési lehetőségtől függően) ugyanezt tudja. A gyári MiLight progit mondjuk érdemes elfelejteni mert az siralmas és valami külsős app-ot használni hozzá. Még Windows-ra is van asztali progi ami a tálcára ül.

[ Szerkesztve ]

(#7) rudi válasza DarkByte (#6) üzenetére


rudi
nagyúr

Mielőtt mélyebben belemerülsz a dologba, nézd meg ezt.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#8) rudi


rudi
nagyúr

Na, egy lényeges dolgot csak kihagytam a cikkből a fogyasztást! A híd nagyjából 2-4 wattot fogyasztott, a világítótestek pedig idle állapotban pár tized voltot. Hatékonyságuk világítás terén 40-60 lm/W közötti, más RGB LED-es modellek sem tudnak sokkal jobbat, a meleg fehér Hue Lux pedig 80 lm/W körüli, ezzel már a jobb hatékonyságú LED-ek közé tartozik.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#9) VIC20 válasza -szp- (#5) üzenetére


VIC20
őstag

Kivéve, ha kiég (már nem az izzószál, hiszen az nincs is benne). Melyik a jobb: a biogáz vagy a bakelit? :DDD

(#10) Lazsnak


Lazsnak
tag

Nekem most ennek a cikknek a hatására (elküldtem neki, a philipsnél dolgozik :) ) küld ismerösöm hollandiából egy nagyfoglalatos kezdőszettet +1 körtét. ez 130 juro most akciósan a philips belső boltjában. Van már 3 philips IRIS -em, és imádom őket, egyszerűen jobb az ember közérzete tőle a lakásban. Ha bejön még szép lassan szerzek 6 másik HUE izzót és beterítem vele a dühöngőt. Próbálkoztam már kinaiakkal, de ehhez képest nevetséges a fényerejük meg ugy az egész minősége.

szerk: ennek meg az ára igen tudom :D

[ Szerkesztve ]

(#11) Gomezz


Gomezz
senior tag

Úristen, mekkora baromság! Tényleg erre van szüksége valakinek???? Betegek az emberek!

(#12) Lazsnak válasza Gomezz (#11) üzenetére


Lazsnak
tag

azért ne mondd hogy nem néz ki jól. Elhiszem hogy aki még életében nem látott ilyet annak baromság, de én azonnal rászakadtam :) Most az h épp lila egy dolog, csak ezt találtam hirtelen. Valaki sok mütyürt, képet, zöldséget vesz a lakásba. Nekem ez jobban tetszik azért :)

stresszoldásra is tökéletes :D bár ezt sokan ilyen 1st world problemnek érzik

[ Szerkesztve ]

(#13) fehér_ember


fehér_ember
addikt

De jó hogy lassan már mindennek a használatát napokig kell tanulni. Lassan úgy járunk mint a Pusztítóban, segget se tudunk majd törölni, mert nem tudjuk hogy működnek az új szerkentyűk vagy épp a hagyományosak.
Szerintem ez csak egy dizájnelem (nem világításnak nevezném) ezzel játszadozni akaróknak, nekem elég a déli napfény utánzása, nem akarok napfelkeltét és napnyugtát generálni a valódin kívül.
Meg amúgy is... ha már lúd, legyen kövér. Tehát megvárnám inkább a folyadékkristályos tapétát vagy valami hasonlót és azzal bélelném a szobám, ott legalább nem csak a sima színeket és fényerőt kapnám, hanem bármilyen környezet látványát megteremthetnénk. Igaz pénzem arra se lenne, de legalább az már sokkal jobb játék lenne.

[ Szerkesztve ]

(#14) Tigerclaw válasza Gomezz (#11) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ha csak lámpáként, fényforrásként nézed, akkor drága, hiszen egy ledes "izzó" olyan 1200-2000Ft- körül megvehető 7-10W-os teljesítménnyel, de ha úgy nézed mint valami dísztárgy, vagy valami ami feldobja a szobádat, akkor már nem olyan vészes. Ha meg van igazság az élettani hatásával kapcsolatban, akkor még kevésbé. Persze ettől függetlenül az átlagember nem veszi meg...sőt az átlagember még ma is vadássza a boltokban a hagyományos izzókat, vagy a halogén verzióit, amik még nincsenek betiltva. Páran már vesznek kompakt fénycsövet, még kevesebben LED-es "ízzót". Egyik csoportot sem ítélem el, sőt mindegyiknek igaza van bizonyos szempont szerint.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#15) fehér_ember válasza fehér_ember (#13) üzenetére


fehér_ember
addikt

Tehát NEM OKOS LÁMPA, hanem HANGULATVILÁGÍTÁS és akkor nem vagyunk félre vezetve meg tájékoztatva, meg... stb. a sajtó jól bevált alantas módon kényük-kedvükre kiforgatott kifejezéseivel.

(#14) Tigerclaw
Azért keresik a hagyományosat mert azért kevesebbet kell fizetni a pénztárnál.
Én ledeset szoktam venni 4200K-től.

[ Szerkesztve ]

(#16) Reggie0


Reggie0
félisten

Megneztem a spektrumat, hat jo fostos, 450 es 500nm kozott rendesen beszakad, amit a 450nm tultolasaval kompenzaltak. Jot tesz a szemnek:)

(#17) rudi válasza fehér_ember (#15) üzenetére


rudi
nagyúr

Simán lehet ez okos is, vagy minimum automata. Pl. villog, ha SMS jött, vagy nem hallónak, ha éppen csöngetnek, vagy a tolvajnak, ha éppen nincs otthon senki, hogy kevesebb ingerenciát érezzen a belátogatásra, vagy ha már lehet kivenni a zöld teát, amiből én mindig 20 percig lúgozott mérget csinálok, amikor eszembe jut, hogy egy perc után ki akartam venni. Sőt, most hogy Sirizik/Alexázik elkijáltom magam, hogy csináltam teát és erre elindítja az egy percet, utána villogtat itt a monitor mögött, hogy vehetem kifelé és betolja a nappaliba a nyugtató fényt, mert tudja (ok, tudattam vele), hogy ott fogom elfogyasztani az italomat.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#18) bbandi


bbandi
tag

Arra várok, hogy az IKEA elkészüljön végre a saját rendszerével, ez szerintem le fogja nyomni a versenytársak árait is:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#19) Bohus


Bohus
aktív tag

Kikapcsol magától ha elhúzok otthonról? Bekapcsol hajnalban amikor botorkálok ki a mosdóba? Nem dimmelhető? Akkor mitől okos? Tud amit tud, de azt csak rengeteg kompromisszum mellett képes nyújtani.

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#20) hemaka


hemaka
nagyúr

Nem igazan tudom elkepzelni, hogy ilyet hasznaljak. Vannak kedvenc szineim, de hogy valtogassam... Akkor inkabb veszek par lava lampat az is beszorja a szobat es meg jol is nez ki. En legalabbis inkabb ezt preferalnam, de szerencsere nem vagyunk egyformak.

(#21) rudi válasza Bohus (#19) üzenetére


rudi
nagyúr

Cikk megvolt vagy csak a képeket futottad át? Éppenséggel kikapcsolja. Be lehet állítani, hogy amikor elmész otthonról, nem érzékeli a vezérlőeszközödet, akkor lekapcsoljon, illetve kapcsolóval az interneten keresztül is lekapcsolhatod. Ha telefonod ébresztésére kelsz, vagy fix időben, akkor a botorkáló mutatvány is megoldható egy folyamatos, lassú világosítással. De igen, akkor lesz fullosan tuti, ha több mozgás és ajtónyitás érzékelő lesz hozzá. Ezek már ZigBee alapon meg is vannak csak egyelőre IFTTT kell hozzá, hogy If "kinyit a klozettajtó" then "olcson ott villanyt". Egy hosszú útnak az első lépéseit teszik most éppen ezek az okos vagy automata világítós dolgok, szóval nem kell egyből leírni őket.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#22) rudi válasza hemaka (#20) üzenetére


rudi
nagyúr

A Hue Go-nak volt mécses effektje, az meglepően kellemes hatással volt rám. Anno még a LIFX-nél láttam láva lámpát, hogy szép lassan átmenetezett két-három égőt, az is érdekes volt. El kell játszani ezzel a dologgal pár napot, hogy az ember ráérezzen, és akkor lehet megtetszik neki. Nekem pl. tetszett, hogy a nappaliban ehetett a Hue Tapra belőne tévézős tompított fényt (csak azért nem tettem mellé ambilightot, mert nem kedvelem), fol a fenébe lett a távirányítós erősebb fényt és egy romantikusat. Appozni sem kellett hozzá, csak nyomni egy gombot a korongon.

Amikor leszereltem, pár napig még hiányzott is :) Ha pedig lenne hozzá okos radiátort szabályzó, a bitang ára ellenére is megvenném, mert útálom reggel-délben-este-éjjel áttekergetni az összeset a 10 itthoni radiátoron. De jó is lenne egy gombnyomásra...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#23) total90


total90
veterán

HUE Go-m van, karácsonyra kaptam. Én nem szeretem az ilyen karácsonyfa effekt cuccokat, egyszer próbáltam ki és azóta is ott van a szekrény alján.
Hónapokig próbáltam eladni E-Bayen de senkinek nem kellett 😳

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#24) b. válasza Gomezz (#11) üzenetére


b.
félisten

Én erre használom. Alapcsomag, de imádjuk 27 ezer forintért vettem Philips Webáruházba akcióban. Alapból egy ilyen égő ára is borsos, szóval szerintem megérte és az élmény film nézés közben is nagyon Jó, de sokszor csak a szobában pihenéshez, vendégek jövetelkor, karácsonykor jó hangulatot tud csinálni. Elhiszem ,hogy sok embernek ez nagyon sok pénz, nekem is, de az Ambis Tv minket nagyon meggyőzött és az miatt vettem meg ezt is.[link] remekül kiegészítik egymást.[link]
örülök , hogy olvashattam róla tesztet, remélem szélesebb rétegeket is elér ez a dolog.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#25) rol33


rol33
aktív tag

A cikkben lett említve, hogy az internetről lehet jeleneteket letölteni, nos ez hogy működik? erre nem jöttem még rá, azt tudom hogy a my hue weboldalon van egy csomó, de azokat meg nem lehet letölteni...vagy én nézek be valamit?

®

(#26) rudi válasza rol33 (#25) üzenetére


rudi
nagyúr

Ha jól emlékszem (csak átfutottam a webes felületen) a Discover scenes részen van olyan, hogy "add to my scenes" (tán a lámpa ikonnal) és ha hozzáadod a sajátjaidhoz, akkor megjelenik az appban is.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#27) DarkByte


DarkByte
addikt

A Hue sajnos tényleg drága, 30 ezer forint játszadozni erre tényleg sok.
Én pont ezért döntöttem a MiLight mellett mert próbálkozni az is megteszi. Abból már kiderül hogy tudod-e bármire használni vagy sem. Amennyire emlékszem 9 ezer volt az RGBW LED körte plusz a WiFi bridge akcióban. Most ugyanez 13-14 ezer forint körül van eBay-en. Úgy már lehet nem vettem volna meg, még így is filóztam a 9 ezres áron. De egyébként nem bántam meg, este jól elvagyok vele hogy mindig más fény van a gép mellé. :)

(#28) rol33 válasza rudi (#26) üzenetére


rol33
aktív tag

sajnos nálam csak ennyi van:

a lámpa ikonnal meg csak beállítja weben keresztül a jelenetet.

®

(#29) Bohus válasza rudi (#21) üzenetére


Bohus
aktív tag

Szelektíven olvastam, de ezt második olvasásra sem leltem meg benne. Fején találtad a szöget, mert szenzorok nélkül nem lehet igazán "okossá" varázsolni a világítási rendszert. Az eseményvezérlés valamilyen szinten megvalósítható külön appal, de valódi intelligens világításhoz integrálni kell a rendszerbe a mozgás/jelenlét -érzékelőket, dimmelésnél fényérzékelőt is. Ilyen smart rendszerek már jelenleg is léteznek, bármilyen fényforrást választhatsz, nem zavarja a wifit, és szintén megoldható a tuning külön alkalmazással. A Hue-nak talán kis lakásba lehet létjogosultsága, a komplexebb rendszerek induló ára magasabb, de nem növekszik olyan dinamikusan a fényforrások számának növelésével.
A "Tetszett" értékelés helytálló, többet nem érdemel. Nem titkoltad a hátrányokat, respect. A fogyasztást hiányoltam csak, de - mivel a hozzászólásokat is végigolvastam - arra is megkaptam a választ.

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#30) Kékes525


Kékes525
félisten

Az okos lakás fontos része.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#31) nubreed válasza VIC20 (#3) üzenetére


nubreed
veterán

Ez egy nagyon jó összefoglalás a témára. :) Én is kb ilyen véleménnyel vagyok róla.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#32) -Skylake-


-Skylake-
addikt

Egy kerdes , nem olvastam vegig a cikket lehet kiter ra , de inkabb olyantol erdekelne akinek van ilyen lampaja : a szines fenyu E27 kozott van olyan aminek szabalyozhato a fenyereje a villanykapcsoloval ? ( tehat hogy dimmelheto e ? ) elore is koszi.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#33) rudi válasza -Skylake- (#32) üzenetére


rudi
nagyúr

Tudtommal nincs olyan RGB LED-es okosizzó, ami kompatibilis az átlagos dimmerekkel, mind csak a sajátját, vagy a szemét drága, okoslámpához való dimmert támogatja.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#34) [CsuCsu]


[CsuCsu]
őstag

Nekem tetszik. Baratnomnek meg jobban fog tetszeni. Azt hiszem karacsonykor beruhazok egy csomagra. Ez hangulatvilagitas, jo szinvonalon.

(#35) rudi válasza [CsuCsu] (#34) üzenetére


rudi
nagyúr

Időtállóságot szem előtt tartva igyekezz új Hue hidas/átjárós (a szögletes és nem a kerek) szettet venni, bár a régi modellek jó eséllyel ki lesznek most söpörve jobb áron. Az új híd viszont fél-egy éven belül rendesen hangvezérelhető lehet.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#36) DithenS válasza kpal (#2) üzenetére


DithenS
senior tag

Ne lepődj meg,az összes Philipses lámpa drága.Ott dolgozok,tudom.Például én 70 ezres lámpával foglalkozok.Elvinnék egy raklappal amin 54 db van,hát pár évig ellenék.

(#37) VIC20 válasza DithenS (#36) üzenetére


VIC20
őstag

Miért? Annyira okos ez a lámpa, hogy még teherbe is esnél tőle? :U

(#38) kalimist válasza rudi (#35) üzenetére


kalimist
aktív tag

A Bridge 2 HomeKit kompatibilis már vagyis siri-vel vezérelhető.

(#39) rudi válasza kalimist (#38) üzenetére


rudi
nagyúr

Igen, az új már HomeKit-es. Viszont egy hete jelentették be, szóval simán lehet, hogy magyar készleten még csak a régi van.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#40) ody42 válasza rudi (#21) üzenetére


ody42
senior tag

Az IFTT-hez nem kell netkapcsolat? Nem biztos, hogy szeretném, ha ezek az automatizmusok csak akkor működnének ha lenne net is.

(#41) lorinser válasza Lazsnak (#12) üzenetére


lorinser
senior tag

Tényleg jól néz ki. Nem látom milyen TV-d van, de az újabb Ambis Philips TV-k is (ahogy fentebb linkelték) vezérelni tudják ezeket a lámpákat.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#42) Vesa


Vesa
veterán

Apple mint elite okostelefon? Ez volt a napi LOL! :-)

A rendszerhez pedig annyit, hogy szokás szerint erősen túlárazott.

A tudomány a valóság költészete!

(#43) haxiboy


haxiboy
veterán

Nagyon bejövős, alig várom hogy legyen egy lakásom, garantáltan ilyesmit veszek. És nem azért mert "menő" nem mert tényleg a hangulatomhoz tudnám állítani a világítást, épp a monitorhoz tervezek rgb szalagos ambient lightot hogy ne bántsa annyira a szemem este :K (na meg a gépházba ofc)

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#44) orbano válasza haxiboy (#43) üzenetére


orbano
félisten

ezt egy kínai RGB-s mennyezeti lámpával is meg lehet oldani a nappaliban töredéke áron...

persze ettől ez még rohadt jó cucc, csak még a tehetősebb early adoptereknek való....

A vér nem válik VAZZE!™

(#45) haxiboy válasza orbano (#44) üzenetére


haxiboy
veterán

Nem feltétlen erre gondoltam, hanem magára az RGB világításra a lakásban. Hálószobába egyébként mennyire javasolt? Ha jól emlékszem valahol olvastam régebben hogy a led elég kék fényű amitől nem lehet aludni.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#46) orbano válasza haxiboy (#45) üzenetére


orbano
félisten

aludni semmilyen fénytől nem lehet, aludni sötétben kell. a pirosan világító led nem kék fényű pl, de a zöld sem. inkább a kéktől kell óvakodni :P

A vér nem válik VAZZE!™

(#47) haxiboy válasza orbano (#46) üzenetére


haxiboy
veterán

Az addíg oké, de a különböző színek keverésénél már van kék is.
Oké hogy a fénytől nem lehet aludni, de magamon is észreveszem ha sokat ülök a gép előtt, hiába vagyok hulla fáradt nem tudok elaludni, ugyanez telefon esetében is. Ha 1-2 napig nem ülök gép előtt, és lefekvés előtt nem telefonozok elég gyorsan kidőlök.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#48) orbano válasza haxiboy (#47) üzenetére


orbano
félisten

színes fényeknél nincs értelme színhőmérsékletről beszélni igazából. azt a nagyon világos fényforrásokra használják. ha RGB ledekkel kikeversz egy színt, akkor az olyan színű és kész, nincs emellett még színhőmérséklete. estére meg keverj ki meleg színeket, ne kéket, meg lilát, és ne kapcsolj fel fehér ledes fényforrást. meg egyáltalán semmilyen erős fényt, mert alapvetően a lenagyobb baj este nem is a kékes fénnyel van, hanem úgy általánosságban a fénnyel, ugyanis sötétben termel melatonint a szervezet, amitől elalszol :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#49) javie


javie
csendes tag

Fun, hogy most, kb 2 évvel megjelenés után írtak cikket a rendszerről, miközben Amerikában már jelenleg is, nálunk pedig kb november közepétől kapható az új, Apple Homekit-el felvértezett rendszer, ergo Siri enabled controll.

A "Lux" típus fényereje nőtt,ára csökkent, kb 10.000-ről 5.000-re, bár amcsi árakkal számolok, nálunk lehet marad a 10... vagy nő, ezeknél a fránya 200usd = 250 eur átváltásoknál sose lehessen tudni

A színes égők árai (gondolom) maradnak a régiek, kaptunk egy olcsóbb kapcsolót hozzá, nekem sokkal jobban bejön mint az előző (Hue Tap/Hue Dimm)

A Hue Light Strip (led csík) mostmár bővíthető, ez is igen hasznos (és elvárható) feature, mivel 2 méterenként senki se akarja újrakábelezni a rendszert + olcsóbb is így, az 1 méteres bővítés 8 ezer.

A Siri integráció pedig csak hab a tortán, én speciel örülök neki, mivel Apple user vagyok, de megértem, hogy ez a rész sokakat hidegen hagy. Tehát összességében egy remek kis rendszer, remek tulajdonságokkal. Tény és való, hogy drága, de ha azt nézzük, hogy a többi rivális "okoségő" képességei véget érnek a dimmerelésben és a színváltásban, akkor láthatjuk, hogy ez egy remek one-of-a-kind termék. Különböző applikációkkal hangulatos bulit teremthetsz a lakásban, Hue+Ambilight-nak köszönhetően Ambilightos TV-re csatlakoztatva pedig fenomenális élmény otthon filmezni. Értem én, hogy sok embernek "felesleges", de ha megnéztek róla egy két videót, hogy miket lehet vele művelni, akár már 3 égővel (10 égőről nem is beszélve) akkor talán megértitek miért gondolom, hogy számomra, ez egyértelműen egy szelet a jövőből.

(Szegény cikkíró tényleg várhatott volna 1 hónapot a cikk megírásával)

[ Szerkesztve ]

"Time is a flat circle!"

(#50) theplayer01


theplayer01
újonc

Sziasztok, látom hogy lassan egy éves a topic de azért ha érdekel valakit épp árulok egy Philips hue szettet.

Philips hue

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.