Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zsolto


Zsolto
őstag

Nem is olyan vészes az ára a szolgáltatásait is figyelembe véve.

De amitől szó szerint rosszul vagyok, az a VGA-felbotású menügrafika, és hogy tizenöt éve nem képesek a gyártók megoldani, hogy egy 16 karakternél hosszabb fájlnév is meg tudjon jelenni egyszerre. Ezt "elnézem" egy 10e Ft-os full alap médialejátszónak, de ebben a kategóriában már főbenjáró bűnnek tartom. A képernyő háromnegyede üres, miközben fontos infók nem jelennek meg. Ezek nem használják a cuccaikat, csak legyártják őket? Ki tervezi ezeket a hiperbéna felületeket? Komolyan olyan, mintha 1997-ben bezárták volna őket egy pincébe, és még soha nem láttak volna normális GUI-t.

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#2) elefant válasza Zsolto (#1) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

így is nagy a fejlődés a korábbi cuccaikhoz képest. az tényleg maga volt a kőkorszak

(#3) szp1 válasza elefant (#2) üzenetére


szp1
addikt

Bocs, ha elsiklottam felette a cikkben, de milyen külső HDD -t támogat? Fájlrendszer?

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#4) elefant válasza szp1 (#3) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

FAT16, FAT32 vagy NTFS

(#5) bigdigit


bigdigit
addikt

engem meg az érdekelne támogatja-e a most divatos kamerák 1080/50p .m2ts mpeg4 felvételének a lejátszását..
sajnos nem sok ketyere van ami megbirkózik vele főleg lemezre archivált formában.

(#6) elefant válasza bigdigit (#5) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

hát elvileg ezzel nincs probléma

(#7) #31766272


#31766272
törölt tag

Én nem sok értelmét látom ennek, nem is tartom valószínűnek hogy a jövőben nagy elterjedést valósítanának meg ezek az eszközök. A tv már jó irányba kezd fejlődni, sok mindent magától meg old, és meg is fog több dolgok csinálni. A pc-vel való kapcsolat meg teljes mértékben kielégíti a felhasználó igényeit.

(#8) bigdigit válasza elefant (#6) üzenetére


bigdigit
addikt

azért a puding próbája az evés lenne.célszerű lenne a BR illetve médialejátszó tesztekbe betenni egy ilyen kamera felvételt is már. :K

(#9) szp1 válasza #31766272 (#7) üzenetére


szp1
addikt

Én meg annak örülnék, ha lehetne olyan 50-55"-os TV-ket kapni amiben maximum egy tuner van csak. Aztán, ha "okosítani" akarom, akkor megteszem egy külön dobozkával.

elefant : köszi !

[ Szerkesztve ]

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#10) elefant válasza bigdigit (#8) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

teljesen jó ötlet, köszi!

(#11) elefant válasza szp1 (#9) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

hát szerintem ez sosem fog megvalósulni, bár ha az oled beüt és valamit kezdeni kell a panelekkel, akkor talán.

(#12) bigdigit válasza elefant (#10) üzenetére


bigdigit
addikt

ha kell link ilyen felvételhez itt találsz a vége felé.

(#13) aram01


aram01
nagyúr

külsőre nem nagy szám

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#14) elefant válasza aram01 (#13) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

hát de szerinted egy ilen dobozon mit lehet variálni? szerintem a legtöbbet kihozták belőle

(#15) blackydan


blackydan
senior tag

Örülök, hogy az optikai meghajtót sikerült normális színvonalra emelni, mert az alsóbb szegmensben amit ezen a téren művelnek az maga a katasztrófa....

(#16) aram01 válasza elefant (#14) üzenetére


aram01
nagyúr

a szélei nem tetszenek

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#17) erdoke


erdoke
titán

Biztos, hogy a filmeket kadencia helyesen viszi? Tehát egy 23.976-os mkv pontosan annyival megy?
Mi a helyzet BD ISO-val vagy fájlokkal?

A legjobb aláírás a héten

(#18) TA68


TA68
senior tag

Aki ezt a távirányítót tervezte, biztosan olajos halat reggelizett. :DDD

(#19) simonzé


simonzé
addikt

A Bluray szinte halott, a 3D a jelenlegi szemüveges formájában szintén halálra van ítélve.
Szóval ez egy remek termék. :)

I don't fit in. I fit out.

(#20) D-Roy


D-Roy
tag

Minden ilyet,és a cd-dvd-t is kiiktatnám.

 Think Different.

(#21) Tigerclaw válasza simonzé (#19) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A Blu-ray miért lenne halott? Jelenleg nincs olyan megoldás ami minőségben versenyezhetne vele. A stream szolgáltatások sokkal alacsonyabb bitrátával, így alacsonyabb minőséggel szolgáltatnak, és ha már egy Full HD filmnél nem a tökéletes HD minőség a lényeg, akkor mi? Ugyanúgy kimarad minden extra ami a filmen található, mert az online videotéka csak a filmet adja, a többit nem.

Egyébként se a magyar piacból kell kiindulni, mert itt egyrészt ez gazdasági kérdés, vagyis aki nem vesz Blu-ray filmeket, az nem vesz filmet online tékákból se (azt se felejtsük el, hogy itthon ilyen kvázi nincs is) Másrészt nálunk a szokásos magyar árakkat látod, míg más országokban ezek a kiadványok majdnem féláron vannak hozzánk képest. Ahogy a DVD is évekkel később terjedt el, ez is késni fog, sőt többet is, mert lassan visszazuhanunk gazdaságilag a rendszerváltás szintjére és nagyon keven engedhetik majd meg maguknak a HD tévét és a Blue-ray lejátszót, a filmekről nem is beszélve. Meg persze a warez virágkorát éli nálunk jelenleg. A mai fiatalok és gyerekek már úgy nőttek, nőnek fel, hogy a filmet, zenét a torrentről kell lehúzni. Szegények vagyunk, ez van, de a Blu-ray emiatt még nem halott.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#22) Flashget válasza D-Roy (#20) üzenetére


Flashget
félisten

plusz PC-t, notit, monitort, tv-t, áramot is..

Realme GT Master Edition

(#23) D-Roy válasza Flashget (#22) üzenetére


D-Roy
tag

látom,nagyon beleélted magad :D

 Think Different.

(#24) elefant válasza Tigerclaw (#21) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

egyetértek majdnem az egésszel!
végre valaki!

:R

(#25) Orcsi


Orcsi
aktív tag

Lehet hogy én hagytam ki olvasás közben, de tud kezelni NASokat is mint média lejátszó ?! (ha már van rajta hálozati aljzat is ...)

Same shit, different day!

(#26) Beci9595


Beci9595
tag

Szerintem tök felesleges ez a smart funkció mint tv-be és blueray lejátszóba mivel ha van az embernek egy gépe vagy laptopa ugyanazokat a dolgokat sőt több dolgot is csinálhat.

(#27) dezz


dezz
nagyúr

Mit keres egy kéz pointer-ikon ezen a képen? :D

(#17) erdoke: Miért ne lenne biztos? Írtam már neked, hogy ezt már a tévék belső médialejátszói is teljesen jól tudják, legalább is, amit eddig próbáltam, amik között volt Philips TV is.

(#19) simonzé: "A Bluray szinte halott"

Szeretnél te ennyire "halott" lenni 80 éves korodban... :P

"a 3D a jelenlegi szemüveges formájában szintén halálra van ítélve."

Kár, hogy a 3D megjelenítési mód (tehát, hogy hogyan érik el, hogy az egyik nézetet csak az egyik szem lássa és a másikat csak a másik) teljesen független a stereo-3D alapelvétől, amire a Blu-ray 3D szabvány is épül. Gyengébbek kedvéért: a Blu-ray 3D lemezek (vagy más forrásból származó stereo-3D alapú tartalmak) szemüvegnélküli 3D tévén is megjeleníthetők.

1-2 éven belül ott is lesznek minden nagyobb házimoziboltban a szemüvegnélküli 3DTV-k.

Mellesleg a passzív 3D rendszer sem olyan rossz már.

Valld csak be nyugodtan, hogy problémád van a térlátással, de legalább is a stereo-3D-vel, és csak irígykedsz... ;]

(#26) Beci9595: A mai tévékben amúgy is ott van a proci a menürendszer kezeléséhez és egyebekhez, ráadásul nem is csak valami kis mikrokontroller, mert ARM van beépítve a TV-s SoC-okba (System on Chip, ami ellátja a tévévezérlési és médialejátszási funkciókat), szóval kvázi semmiből sem áll rátenni egy browsert és más effélét. Hamarosan különösebb felár nélkül adják majd az egészet.

[ Szerkesztve ]

(#28) elefant válasza dezz (#27) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

hát a kéz pointer egy remek kérdés

"A mai tévékben amúgy is ott van a proci a menürendszer kezeléséhez és egyebekhez, ráadásul nem is csak valami kis mikrokontroller, mert ARM van beépítve a TV-s SoC-okba (System on Chip, ami ellátja a tévévezérlési és médialejátszási funkciókat), szóval kvázi semmiből sem áll rátenni egy browsert és más effélét. Hamarosan különösebb felár nélkül adják majd az egészet."

ez igaz, viszont arra is oda kéne figyelni, hogy ne csak odacsapjanak valamit az asztalra, hogy nesze itt a smart funkció. hanem valóban oylan szolgáltatást kínáljanak, ami egy blu-ray lejátszón vagy tévén hozzáadott értéket jelennt. ennek a philips féle net tv rendszernek semmilyen létjogosultsága nincs ma már. a böngésző lassú, az applikációk 90% pedig használhatatlan és érdektelen egy normális ember számára.

[ Szerkesztve ]

(#29) dezz válasza elefant (#28) üzenetére


dezz
nagyúr

Hát, előbb-utóbb egy fejes fog az asztalra csapni, hogy mit gányolnak már a tisztelt nérnökurak... :) Akkor talán felvesznek normális szoftvereseket.

(#30) Beci9595 válasza dezz (#27) üzenetére


Beci9595
tag

Hát ha lefog menni az ára akkor lehet beszerzem. :)

(#31) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Ez a távirányító vacak. A háta karcolódik, a feliratok kopnak. A csatornaválasztó gombok alul nem kényelmes tapintásúak. Én vettem a Lidiben olcsón egy univerzális Silvercrest távirányítót, az 100x jobb.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#32) dezz válasza Victoryus (#31) üzenetére


dezz
nagyúr

Érdekes, nekem semmi gondom nem volt egy tévés tesójával, sőt, éppen ellenkezőleg, a kedvenc távirányítóm volt! Fél év alatt se nem karcolódott, se nem kopott, teljesen jó fogású és tapintású volt!

A csatornaváltást legtöbbször a ch+/ch- gombokkal vagy a csatornaválasztó gyorsmenüből (FIND) végeztem (ahol a jobbra-balra-le-fel gombokal lehetett használni az oszlopokba+sorokba rendezett csatorna-ikonokon), a DVB-T adásoknál (a többit pedig a UPC boxhoz tartozó távirányítón, de nem lett volna semmi gond akkor se, ha CI-s Mediacard van). Néha használtam a számgombokat is és nem emlékszem, hogy különösebben nehéz lett volna elérni vagy ilyesmi.

(Semmi kedvem nem lenne egy batár SilverCrestet a kezembe venni... Nem vagyunk egyformák.)

[ Szerkesztve ]

(#33) dezz


dezz
nagyúr

(#34) szoszo75


szoszo75
aktív tag

Hali!

Van valakinek ilyen készüléke?

Tapasztalat esetleg 3D MKV-s filmekkel??
Csak mert nálam totál elcsúszva van a kép, nem jön át normálisan 3D--ben..
:F :F :F

DIGI 500 ról 1000-re

(#35) Sage83 válasza szoszo75 (#34) üzenetére


Sage83
aktív tag

Helló! Nekem egy 7700-es széria van mindent tökéletesen!!! kivéve az iso-kat! :(
Egy Lg 42ma660s tv-vel használom,és jól megbirkózik a 3d-s filmekkel,igaz néha egy kicsit lassú felfogású a
kicsike,de ennyi pénzért tökéletes! Plusz ami jó,hogy van rajta 5.1-7.1 analóg kimenet.... :Y

(#36) szoszo75


szoszo75
aktív tag

SOS!!!

Ha esetleg valaki még rákukkant a fórumra, akkor tudja esetleg valaki hogy hová lehetne vinni szervizbe a készüléket? Pattant egyet és se kép se hang, megadta magát :( :(

[ Szerkesztve ]

DIGI 500 ról 1000-re

(#37) Quqesz válasza szoszo75 (#36) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Philips márkaszervíz a Karinthy Frigyes úton.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.