Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) CocooN-z


CocooN-z
őstag

Gyönyörű mint mindig, de h korrekt lenne az ár...persze kategóriájában :)

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#2) Fred23


Fred23
nagyúr

Rec. 2020-as az a WCG?

(#3) JKJ420 válasza CocooN-z (#1) üzenetére


JKJ420
tag

Keverd a drágát és a sok pénzbe kerülés fogalmát. Ez sok pénz, de nem drága. Az itt nem szempont, hogy Neked van-e rá pénzed.

(#4) atus72


atus72
senior tag

3 vagy 4 oldalas AmbiLight?

(#5) CocooN-z válasza JKJ420 (#3) üzenetére


CocooN-z
őstag

Azért írtam a végén amit :) persze h nincs :D

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#6) 4Grider


4Grider
nagyúr

Soha többet androidos Philips, ha fizetnének érte, akkor sem.
A néhány évvel ezelőtt vett PUS7100-ra alig van használható android alkalmazás (még Telenor MyTv, Horizon Go vagy TV Go sem telepíthető rá, a play szinte mindenre azt mondja, hogy nem kompatibilis az eszközöm).
A beépített hangszórók szokol rádió szintet képviselnek.
A HDMI-n keresztül kötött külső hangrendszert időnként lehajítja. A Bluetooth-on kiküldött hang minősége kritikán aluli. Alapból alulvezérelt, ezért a tv-n felnyomott fejhallgató hangerő miatt rózsazajos.
Olyan gyenge hardver van benne, hogy néha bő fél perc, míg képes elindulni a Youtube.
Bekapcsoláskor hol kép, hol hang, hol guide nincsen (és ezek kombinációja szabadon). Általában áramtalanítani kell a készüléket, ha valami nem indul el rajta, vagy összefossa magát.
Bármikor képes a rendszer belassulni.
A képe legalább szép.

(#7) Maxxy10 válasza atus72 (#4) üzenetére


Maxxy10
addikt

3
Alul nincs

(#8) GIJoe


GIJoe
addikt

173W? nem az volt h az OLED még takarékosabb mert nincs háttérvilágítás?

(#9) kakuk.tamas válasza GIJoe (#8) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Készenlétben nincs fél watt. :DD

Egyébként még jó is lenne, de tv-n android sose kellene... Elég telefonban.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#10) arty válasza 4Grider (#6) üzenetére


arty
veterán

ez mikori, melyik modell?

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#11) Barret001 válasza kakuk.tamas (#9) üzenetére


Barret001
addikt

Régi mondás,de igaz :Amíg lószar lesz,veréb is lesz.

(#12) 4Grider válasza arty (#10) üzenetére


4Grider
nagyúr

(#13) GIJoe válasza 4Grider (#12) üzenetére


GIJoe
addikt

igen pl ez is 43" 65W de 55" 173? hh

(#14) Chaser válasza GIJoe (#13) üzenetére


Chaser
titán

Az oled tobbet eszik, minden pixel - led - fogyadzt, es 4k-n van belole boven
Az lcd-nek kisebb az energia igenye azonos feluleten, a led hatterpilacs meg elhanyagolhato merteku egy oled tv ledjeinek szamahoz kepest, akarmelyik oledet nezed, azonos meretben es felbontassal lcd-nel valamennyivel tobbet eszik
Egyebkent szepen fejlodott a fogyasztas, a kb 7-8eve vett 32" hd lcd tv-m led pilaccsal beza alt 110-120w-ot is, talan tuomson volt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15) Fred23 válasza Fred23 (#2) üzenetére


Fred23
nagyúr

Gyorsba rákerestem, és tulajdonképpen igen. A Rec. 2100 és Rec. 2020 színtere megegyezik.

(#16) mrzaby válasza 4Grider (#6) üzenetére


mrzaby
csendes tag

Mintha a saját TV-mről írtál volna, az is Philips, csak az nem Androidos, de ezt mind ugyan úgy produkálja...sőt plusz szolgáltatás képt képes a routert is szét fagyasztani valamint ha a Philips szervere nem elérhető nem működik semmilen smart funkció...

55PUS6272

(#17) ROBOTER válasza Chaser (#14) üzenetére


ROBOTER
addikt

Szerintem ha egyszer rendeznek egy "az elmúlt 10 év legértelmetlenebb hozzászólása" versenyt, ezzel az alkotással komoly esélyeid vannak.

(#18) Chaser válasza ROBOTER (#17) üzenetére


Chaser
titán

mi hülyeséget mondtam, felvilágosítasz?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#19) qqzs


qqzs
őstag

Oled ambilight nem zarja ki egymast? olednel a lenyeg hogy sotetbe nezd a tevet hogy a sotet arnyalatokat felfogja szem.

Eladó: GTS450

(#20) 4Grider válasza qqzs (#19) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem gondolnám, hogy az oled-et sötétben kellene nézni. Az ambilight amúgy is csak háttérfényt ad. (Már ha nem kapcsolod ki.)

(#21) vicze


vicze
félisten

"A választékban megtalálhatóak a legfontosabb, legnépszerűbb tartalomszolgáltatók (pl. Amazon Prime"
Amazon Prime Video nem érhető el hivatalosan Android TV-n. Kizárólag 1-1 gyártó egyezett meg az Amazonnal, hogy használhatják az alkalmazásukat. Így az app nem frissül a Play Store-ból, csak is kizárólag rendszer frissítéssel.

Az pedig értehertelen, hogy min a jó édes fenéért spórolnak a gyártók a SoC-on mikor teljesen hazavágja az élményt. :(
3éve van Shield TV-m, de a sebességgel sose volt semmilyen gond. MT5891 ellenben képtelen megbirkózni a legalapabb kihívásokkal. 4K tartalom lejátszását már meg se próbáld rajta. :(

"GameFly játékszolgáltatást, azonban ez valamiért nem működött nálunk"
Szeptemberben megszűnt így...

A Dolby Vision-ért meg inkább nem fizettek, mert hát +3$ a prémium kategóriában...

(#22) sb válasza GIJoe (#8) üzenetére


sb
veterán

Lehet, hogy a 2/3-át az ambilight eszi meg. :D

(#23) Dr. X


Dr. X
aktív tag

Tudni, hogy milyen processzor van a tévében? Egyáltalán mennyire hasonlítanak a mobilprocesszorokhoz? Mert egy Snapdragon 845 30-40 dollár körül lehet és nem lennének akadozások.

(#24) ALBY


ALBY
senior tag

Csak a kép számít, a többi szomorú, de nem lényeges.
Gyászos hogy nem sikerül még egy ilyen árú tévébe se használható okosságot tenni, de akkor nem kéne erőltetni (és kifizetni).
Ha valaki ilyesmit akarna tényleg, kell mellé venni úgyis egy tv boxot, értelmes media lejátszót, 20Któl már vannak jók, és akkor le lehet tojni amit összehordtak bele. És ugye a fejlődő képességek miatt a dobozkát jóval gyakrabban kell cserélnünk mint tv-t. Szóval +20K-ért érdektelenek lesznek mindezek a félresikerült "képességek". Persze egy ShildTV, HTPC még jobb.
Hangszóró szintén felesleges, aki filmet akar nézni vegyen erősít,
egy deszkába betuszkolt láthatatlan zajkeltő sosem lesz jó semmire.
Én nagyon szeretem az ambilightot, az egy remek plusz opció.

[ Szerkesztve ]

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#25) Márton válasza 4Grider (#20) üzenetére


Márton
nagyúr

Pedig sötétben jön elő az OLED előnye igazán.
Nappali világosságnál én is koromfeketének látom az lcd tv-t. (mellette a tökfekete keret, mikor a kép szélén van fekete téma, nem látom szürkének).
Ez egyszerű fizika, minél világosabb egy szoba, annál kisebb az oled mélyfeketék előnye.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#26) Locutus


Locutus
veterán

Én valahogy nem érzem úgy, hogy ez a Philips egy kicsivel is jobb lenne az itt szintén tesztelt 55B8-nál. Sőt, az androidos rendszere egyértelműen rosszabb.
Akkor meg mire fel elfogadható a jóval drágább ára?

[ Szerkesztve ]

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#27) Kroni1 válasza 4Grider (#6) üzenetére


Kroni1
veterán

Ez a szerencsétlenkedés elmondható nemcsak néhány androidos hanem más rendszerü philips és más márkájú tvkről is. Nekünk van egy pus6482 és egy pus6561es is, és android ide vagy oda még egyik sem fagyott le sosem, tökéletesen mennek! Az igaz h a menü kusza, és a csatornaváltás is lassabb mint au LG nél, de nem vészes egyáltalán. Zavaró, h info gomb híján az infókat nem írja ugy mint az LG (idö, képfrissités) de sajnos az LG is lassan bedarálja a régebbieket, egyre kevesebb app fut már azon is. Szóval sajnos megint a fogyasztói tarsadalom. Kell egy jó kepminőségű TV a smart funkciókra meg külön eszköz szerintem, HDMI CECen vezérelve saját taviranyitóval.. (chromecast, apple tv) azt konnyebb fejleszteni mint a tevet 3-5 évente mint ahogy azt a gyartók elvárjak tőlünk...

Márton: full sotétben pedig nem jó tvt nézni, faraszto a szemnek. Nem jó a szembe fény sem, ezért zseniális az ambilight szerintem! Tv mögül jön, allitható fényerő, kikapcsolható. Ez az egyetlen ami miatt a philips alternativa nálam, illetve a táviranyitóján a billentyuzet is hasznos tud lenni..

[ Szerkesztve ]

(#28) Geri Bátyó válasza Chaser (#18) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Csak tippelek, de szerintem azért mondta, mert itt a maximális fogyasztás a 900 cd fényerőre vonatkozik és nem sok köze van a felbontáshoz és az oled-hez. Egy lcd szerintem többet fogyasztana ilyen fényerőnél.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#29) Márton válasza Kroni1 (#27) üzenetére


Márton
nagyúr

Így van, ezért sem rohanok még oledet venni :)
Én egy sólámpát rejtettem a tv mögé és távirányítós konnektorral kapcsolom..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#30) Chaser válasza Geri Bátyó (#28) üzenetére


Chaser
titán

Ahhan, sok tvt neztem, de mindig az oledek esznek tobbet, max fenyeroket nem neztem, azt tudom h ott is van nagy fenyereju, sot, ha majd nagyon unatkozom raolvasok' a temara

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#31) Kroni1 válasza Márton (#29) üzenetére


Kroni1
veterán

DIY ambilight! :)

Amugy en is azt a forró lávafolyam nevű beallitást szeretem ami a sólámpa sárgás pirosas fényére hajaz, ez a legpihentetőbb nekem.

(#32) Geri Bátyó válasza Chaser (#30) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Gyanítom, hogy az oled-nek eleve magasabb lehet a jellemző fényereje, mint egy hagyományos lcd-nek.

Gyorsan megnéztem egy qled hdr1500 és egy lcd hdr1000 tv-t (mindkettő 75" és 4K) és 270W-ot írnak.
szerk: Az 55" már csak 170W ugyan abból.
Tanulság, hogy mégis csak a méret a lényeg! :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#33) kopi72 válasza atus72 (#4) üzenetére


kopi72
aktív tag

Ez mar 6 oldalas, szembe is vilagit :-)

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#34) kopi72 válasza Geri Bátyó (#32) üzenetére


kopi72
aktív tag

a fogyasztasa is tobb, asszem 340W volt irva az B8-asomra.

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#35) Chaser válasza Kroni1 (#31) üzenetére


Chaser
titán

ha van valami kedvenc film, azt nyugodtan lehet full sötétben nézni, moziban sem világítanak:) nyilván nem napi 5-10 órában átlagosan, most pl itt elég sötét van, de két oldalról kis fény szűrödik be, olyan ocsmány az lcd tv "feketéje" h nem igaz, max akkor nem látom ha teljes fény van, de emlékeim szerint úgyis, max a bevilágításból kevesebbet
tv mögé lehet szalagot is rakni, van már borostyán színű, hasonlít a sólámpa fényére

Geri Bátyó
beleásom magam aztán kiderül hol a titok, ekkora dögöknél már nem csoda ekkora fogyasztás

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#36) qqzs válasza Kroni1 (#31) üzenetére


qqzs
őstag

Regebben lattam ebayen diy ambilightot. Hdmi bemenete volt es lekepezte a szineket

Eladó: GTS450

(#37) Kroni1 válasza qqzs (#36) üzenetére


Kroni1
veterán

Valóban, voltak instant és egyénileg összerakott megoldások is, akár az én Logout oldalamon is láthattál ilyet... :)

(A philips megoldása viszont sokkal jobb, testreszabhatóbb és TV adásnál is működik...)

(#38) ArGab válasza vicze (#21) üzenetére


ArGab
őstag

Ez így már egy ideje nem igaz, kint van a store-ban az app [link] de csak meghatározott készülékekre telepíthető és ez esetben lecseréli a gyári firmware-ben kapott változatot - legalábbis Sonyn. Frissül is néha, de alapvetően ugyanaz a kalap sz@r mint korábban.

[ Szerkesztve ]

(#39) Sanya válasza Dr. X (#23) üzenetére


Sanya
nagyúr

Van az több is.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#40) Tigerclaw válasza vicze (#21) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

"Az pedig értehertelen, hogy min a jó édes fenéért spórolnak a gyártók a SoC-on mikor teljesen hazavágja az élményt...."

Le is írtad a választ: ezzel spórolnak pár dollárt. A dobozra rákerülhet a "smart tv" felirat, szóval "mission accomplished".

Ez talán kivétel nélkül az összes okos tv gyártóra igaz. Egyik TV -be sem raknak még megközelítően se olyan hardvert ami pariban lenne egy olcsóbb alap tévé okosító kütyüvel. Még a méregdrága OLED modellekbe sem. Mindegyikbe régi SoC, kevés RAM kerül és a többségén alig fut pár értelmes szoftver. A médialejátszó sok formátumot nem támogat, egyrészt mert magasról tesznek rá, másrészt meg gyenge a hardver hozzá.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#41) Chaser válasza Tigerclaw (#40) üzenetére


Chaser
titán

jha, szinte látom a fejeseket ahogy lefordulnak a székrők ha valaki megkérdezi nem lehetne-e erősebb soc-ot rakni a tv-be, csak 20-30$-ral lenne több a jelenleginél....( : 10k darabnál már szép pénz, de nagy eséllyel jóval többeket adnak el még az oled modellekből is, a pH@raszt pedig megveszi gagyi hw-rel is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#42) vicze válasza Tigerclaw (#40) üzenetére


vicze
félisten

Na ezen nem spóroltak. :P Csak 1évet késett vele az nV.

(#43) 4Grider válasza Tigerclaw (#40) üzenetére


4Grider
nagyúr

OK, megértem a gyártókat.
A tesztelést végzők viszont miért nem írják le ezeket? (Lásd kiinduló topik.) Az androidos eszközöket vásárlók jó része úgy gondolja, hogy ha egy 40e Ft-os kínai telefonban telepíthető az androidos alkalmazások 95%-a és stabilan használható is, akkor egy androidos tv-ben is így lesz. És főleg igaz ez az online tv-s alkalmazásokra is (TV Go, Mindigo, Horizon Go, Telenor MyTV, Ittott.tv, stb.). Aztán marhára nem így van, sok esetben egy androidos tv butább, mint egy Webos-es, vagy egyéb gyártói oprendszeres. A tesztekben meg nagy csönd van ezekről az alkalmazásokról, a Netflix-et emlegetik, ami nagyjából minden mai tv-ben benne van. Néha van egy-egy felvetés, hogy belassul a rendszer, de az alap az, hogy milyen szép a képe meg hogy milyen fasza a háttérvilágítás. Egy több százezer Ft-os készülékben alap az, hogy jó a képe, az okosságokért fizetünk pluszban. De ezek pont a hardverükben/hangrendszerükben/adatátvitelükben vackabbak, mint egy hasonló árú zárt oprendszeres tv. Mi indokolja, hogy a szűk kompatibilitású és gyenge hardverű androidos tv-kre nincs korrekt teszt, nem írja le senki, hogy ennyi pénzért sokkal kevesebb kompromisszumot lehet találni zárt oprendszerű tv-k között, miközben az android pont az ellenkezőjéről szól?

(#44) M1lanrev


M1lanrev
újonc

Azért szerintem gáz, hogy egy ilyen drága tévén spórolnak ennyire a hardverrel. Nálam ez kizáró ok lenne ha ilyen tévékben gondolkoznék.

(#45) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Kár érte, nekem az Ambilight nagyon tetszik, viszont Android cancer-t köszönöm, nem. A Dolby Vision hiány szintén fájó pont egy ilyen (ár)kategóriájú tévénél.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#46) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Vajon egy nem annyira nagynevű gyártótól hihető a 900cd/m2 csúcsfényerő?

(#47) StLui


StLui
veterán

LG B8-hoz képest ez sokkal jobb, hogy kedvező árúnak írják?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#48) Chaser válasza StLui (#47) üzenetére


Chaser
titán

nem, csak már annyian kifogásoltuk az olcsó jelzőt oledeknél, h kicsit korrigáltak...
( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49) Busterftw válasza 4Grider (#6) üzenetére


Busterftw
veterán

Ezért kell normális rendszert választani, ami már sok éve a WebOS. :)

(#50) 4Grider válasza Busterftw (#49) üzenetére


4Grider
nagyúr

Webos-re van Horizon Go (UPC), TV Go (Telekom), Mindigo (Antenna H.), Ittott.tv, Telenor MyTv? Mert androidra mindegyik van. Csak kérdés, hogy az adott androidos tv-n ezek közül melyik az, ami telepíthető is...
Szóval a Webos ? százalékos?

(#51) Sanya válasza Busterftw (#49) üzenetére


Sanya
nagyúr

kerülöm a webos-t, nagyon jól be tud lassulni, nincs rá rendes DS video, csak plex.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#52) lorinser válasza Busterftw (#49) üzenetére


lorinser
senior tag

Azért a WebOS-nél sem fenék tejfel az élet. Olvass bele a fórumba, panaszkodnak rá rendesen.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#53) vicze válasza 4Grider (#50) üzenetére


vicze
félisten

Nem a WebOS mellett akarok érvelni, de...

Horizon Go - "Jelenleg az Android TV alkalmazás csak Szlovákiában érhető el."
TV Go - "A TV GO alkalmazás használata jelenleg nem támogatott okostévéken, Android TV Boxokon, Apple TV-n, illetve játékkonzolokon (Xbox, PlayStation stb.)."
Mindigo - Android TV nem támogatott.
Telenor MyTv - Ez érhető el egyedül Android TV-re, WebOS-re nem.

(#54) 4Grider válasza vicze (#53) üzenetére


4Grider
nagyúr

A Horizon Go már nem igaz, néhány hete jelent meg a play-en az okostv verzió.
TV Go-Mindigo: Természetesen nem minden androidos boxra és tv-re igaz az állítás.

(#55) Busterftw válasza 4Grider (#50) üzenetére


Busterftw
veterán

Nekem ezek nem mondanak semmit, en Netflix+Amazon Prime Video+Youtube komboval, tobb mint elvagyok.

Mellesleg en a rendszerre ertettem amit irtam, hiaba van androidos tv-re candy crush, ha maga a rendszerre sok a panasz. Lassu, akad, stb.
Egy webos, magic remote-al elvezet hasznalni.

Hagyomanyos TV csatornakat mar 6 eve nem nezek, se otthon, se UK-ban, se jelenleg spanyolban.
Nem erdekelnek a musorok amiket adnak, nem azert van 4K HDR tv hogy jo esetben HD csatornat nezzek.

Amiket meg irtal, elerhetoek PC-re is aztan kitolom oket a TV-re. Nem kell ehhez android rendszer.

vicze1 Ugyanez.

[ Szerkesztve ]

(#56) vicze válasza 4Grider (#54) üzenetére


vicze
félisten

Írtam a hivatalos Horizon Go korlátozást. Azt hogy te felhackeled egy dolog.
"TV Go-Mindigo", le van írva világosan, hogy Android TV-n nem elérhető, egyiken se. Az hogy te felhackeled, megint egy dolog.

Szerintem nem igazán vagy te tisztában azzal mi az Android TV, mint platform. :U Nem a random kínai össze hackelt dobozokról beszélek, amin a mobil appok futnak, hanem a rendes TV-re írt alkalmazásokról, amik hivatalos AndroidTV-n futnak.

(#57) haxiboy válasza vicze (#53) üzenetére


haxiboy
veterán

Fogsz egy bármilyen eszközt, megnyomod a cast gombot és tádám. HBO-GO-t pl így használjuk.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#58) Rayyy


Rayyy
senior tag

A színek pontossága hogyan, mihez képest értendő?

Minden a legnagyobb render!

(#59) vicze válasza haxiboy (#57) üzenetére


vicze
félisten

Aha... Kár hogy a WebOS nem támogat GoogelCast-ot, a telefonok többsége pedig már nem támogat Miracast-ot.
De ja "bármilyen" eszközt. iOS-ről külön öröm lehet. :D

(#60) Piftuka válasza qqzs (#19) üzenetére


Piftuka
veterán

"Oled ambilight nem zarja ki egymast? olednel a lenyeg hogy sotetbe nezd a tevet hogy a sotet arnyalatokat felfogja szem."

Az Ambilight célja, hogy a meleg fényű világítás segítsen kímélni a szemet, valamint a vizuális tartalom méretét a megvilágítás segítségével növelje.

Hogy milyen mindez egy OLED tévé esetében?

A PHILIPS megoldást használ, amely fekete fényt vetít a háttérre, ezáltal a fekete képtartalmat is kiterjeszti! :P ;] :DDD

"Aquila non captat muscas."

(#61) Piftuka válasza Rayyy (#58) üzenetére


Piftuka
veterán

A kérdés jó.

Én azt tudom mondani, hogy éppen nemrég jártam körbe a helyi Media Markt áruházban az összes OLED tévét, kicsit tesztelgettem őket, és azonnal feltűnt, hogy a PHILIPS OLED-eknek mennyire természetesek a színei.

Jelzem, természetesen mindegyik tévé nyilvánvaló módon a "Vivid", avagy "Bolti bemutató" módban futott.

Ezen kívül fontos elmondani, hogy én azon házimozi rajongók közé tartoznak, akik nem tudják megszokni az "elvileg ideális" meleg színvilágot.

Én a hideg színskálát preferálom, éles, vibráló, kontrasztos, élénk, vidám képi tartalmat.

És éppen az volt a zseniális a PHILIPS készülékeiben, hogy úgy adott mindegyikük egy természetes látványt (pl. a fű színe, az arcok bőrszíne), hogy a színvilág hideg volt.

Ott, bolti körülmények között is óriási volt a kontraszt ilyen téren a Panasonic és SONY modelljeivel összehasonlítva.

Én ez alapján kíváncsian várom, hogy a PHILIPS mit tud még alkotni OLED fronton!

"Aquila non captat muscas."

(#62) Tigerclaw válasza 4Grider (#43) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Szerintem nincs igazán pozitív példa, egy mérce a mezőnyben, ezért nem hangsúlyozzák ki a teszteléskor, hogy gyenge a smart funkció. Jellemzően a szoftvert lehet köpködni, mert azoknál vannak nagy különbségek, de a hardver mindegyikben gyenge, elavult. Gondolom fillérekből megveszik az olyan SoC-okat, amiket már a telefongyártók sem használnak.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#63) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Nálam a Philips-el az a probléma, hogy már nem bízok a márkában, mióta eladták. Régen tudta az ember hogy mire számíthat egy Philips-el. Ma már egy ismeretlen tényező. A fiatalabb generációnak meg talán már nem is mond semmit ez a név.

Nálam TV-t tekintve csak az LG, Pana, Sony és Samsung jöhet szóba, de már azoknál is kiesik a belépőszint, mert ott is hallani, hogy bizonyos olcsóbb modelleket kiadtak bérgyártásba pl. a Vestel-nek és csak a logót adják hozzá.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#64) O_L_I válasza haxiboy (#57) üzenetére


O_L_I
őstag

Nemrég jött ki HBO GO kliens Android TV-re úgyhogy már nem kell castolgatni.

(#65) Tin


Tin
veterán

köszi a cikket, így most már tudom, hogy a nemrég vásárolt 55PUS8503 tévé okosrendszere azért olyan vacak, mert a SoC tényleg gyenge. pedig már megörültem, hogy végre egy Android TV, és használható lesz a tévé másra is, mint külső képernyőnek.

de valószínű nincs erre igény. ha az ember hozzádob egy boxot, onnantól azt csinál, amit akar. a tévében lévő SoC meg úgyis elavul 2-3 év alatt, a tévét viszont jellemzően hosszabb időre veszi az ember. a 7 éves Samsung tévémen is ugyanez volt, mint itt: de jó, okostévé, kipróbáltuk, lefagy, nem jó, és elengedtem. lett belőle "képernyő", külső médialejátszóval, meg persze a tévéadások mentek rajta. pár napja megjött a Philips, kibontom, nézem, ugyanez a feeling. azt hittem, én vagyok a hülye, de akkor nem.

amúgy pár héten belül jön OTA-n az Oreo a Philips TV-kre. talán a netről letölthető verzió USB-ről már most is felrakható. az, hogy miben lesz jobb, nem tudom.

én a beállításokkal szenvedek éppen. bár az enyém IPS-es, de baromi jó képe van ennek is, arra egyszerűen nem lehet panaszom. csak be kell rendesen állítani, és megérteni, hogy melyik "feljavítás" funkció mire való.

(#66) lorinser válasza Tin (#65) üzenetére


lorinser
senior tag

Miért vacak az okosrendszere? Azért kérdezem, mert én meg szépen a fiókba tettem a külső médialejátszót mert a TV nálam eddig mindent megevett amit a médialejátszó is.
(Nem kötekedésből kérdezem csak tényleg kíváncsi vagyok, hogy neked mi a tapasztalatod vele.)

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#67) Tin válasza lorinser (#66) üzenetére


Tin
veterán

hát, a böngészője baromi lassú. úgy összességében a tévé sem pörgős, de az megszokható.

a médialejátszója jó, csak baromi fapados, és nem tud hálózatról lejátszani, csak dlna-ról. na most akkor meg kell transzkódolni, tehát dolgozzon a gépem és dolgozzon a tévé procija is? nfs vagy samba share-ről nem tud lejátszani, csak usb-ről. az meg nagyon múltszázadi, hogy pendrive-ot dugogassunk folyton a tévébe.

az androidos vlc player amúgy megy neten keresztül, sambával, bár a 4K-ba már az is beleakadozik, nem tudom, miért. a kodi ugyanez. de fhd-ig rendben lejátssza a fájlokat. a külső lejátszónak megvan az az előnye, hogy 24p képmódban üzemelteti a tévét, míg az "androidos" alkalmazások nem tudom, miben mennek. de mivel a videonézéshez mindenképp külön képbeállítás kell (nem ugyanaz mint a tévéé), így akkor azt meg váltogatni kellene. külső lejátszóval egyszerűbb.

az eddigiek alapján asszem beújítok a mede8er helyett valami naprakész tv box-ot, és tolom majd arról a filmeket meg a netes streaming tartalmakat. szóval a tévé végül egy kijelző lesz, ahogy az előző is az lett.

(#68) bolvar


bolvar
senior tag

Nagyon tetszenek ezek a tv-k de annyi rosszat írtok a legtöbb okos tv rendszerekről, egyszerűen nem tudom magam rávenni hogy lecseréljem a jó öreg pana plazmát :D.Már a logoutos leírást nézegetem ahol ház barkáccsal oldotta meg egy tag az ambilightot :D

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#69) Fandango


Fandango
veterán

A divX meg a wmv annyira ideje múlt és felesleges a tesztcsomagba, hogy sikítani tudnék.
Nem is csoda, hogy a tévé nem játsza le, mert minek??? Ki használ még ilyen formátumot manapság?

[ Szerkesztve ]

(#70) bLaCkDoGoNe válasza Fandango (#69) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Látod: elefant. ;]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#71) haxiboy válasza O_L_I (#64) üzenetére


haxiboy
veterán

Valóban, nem is figyeltem :R :R :R :R

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#72) Gijon válasza Tin (#67) üzenetére


Gijon
senior tag

Tudom javasolni kipróbálásra a MrMC alkalmazást. Fizetős (1000 Ft körül), de van lite verziója is ami ingyenes. Van beépített plex, emby kliens..stb.
Szerintem általánosságban helyén kellene kezelni, ezeket az okos tv rendszereket. Majd egy középkategóriás tv árába fájnak a "csúcstelefonok". Egy tv-nél a képminőség legyen az elsődleges, aztán a többi.

(#73) Tin válasza Gijon (#72) üzenetére


Tin
veterán

7 éve, amikor a Samsungot vettem, az is okostévé volt, töredék hardverrel, de ugyanolyan alkalmazásokkal (youtube pl, stb), mint amiket ma érsz el, nyilván nem annyira szépekkel. de egyébként maga az okostévé funkciója nem sokat ért, lassú kezelhetetlen, 1-2 évre tervezett.

ma ugyanez a szitu, sokszor olyan erős SoC-al. az sem igaz, hogy a drága hardver drága, szerintem egy tavalyi csúcshardver max 50$-ba kerül, szóval egy 300e-s tévénél, ami az enyém, elenyésző különbség. azon minden hasítana, még legalább 3-4 évig.

de valószínű a cél, hogy a tévé legyen tévé, és ne használd másra. az átlagembernek egy BT billentyűzettel és egérrel egy komplett asztali gépet tudna helyettesíteni az okostévé, ha úgy adnák ki, hogy 4 évig decens hardver van benne. de miért tennék?

jelentősége sincs. a külső lejátszóm a mai napig jó FHD-ig, a következőt pedig gondolom ugyanúgy 4-5 évig elmegy. csak MINEK még egy eszköz, amikor ott a tévé? szerintem ezzel sokan így vannak.

(#74) lorinser válasza Tin (#67) üzenetére


lorinser
senior tag

Értem. Én felraktam a PuffinTV-t, az elég gyors szerintem és támogatja a hang alapú keresését is. Fájlokat pedig valamilyen adathordozóról játszok le VLC-vel és eddig mindent megevett amit a külső lejátszó is. A hálózatról történő lejátszást nem próbáltam.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#75) Gijon válasza Tin (#73) üzenetére


Gijon
senior tag

"jelentősége sincs. a külső lejátszóm a mai napig jó FHD-ig, a következőt pedig gondolom ugyanúgy 4-5 évig elmegy. csak MINEK még egy eszköz, amikor ott a tévé? szerintem ezzel sokan így vannak."
Pont így vagyok én is, :) ezért ajánlottam a MrMC-t.( Van beépített előtöltése) Én emby szerverrel használom, és eddig minden tartalmat le tudtam vele játszani. Ettől függetlenül nézegetem a külső lejátszókat, mert a hang kiküldése nem minden formátumot támogat ARC-n.

(#76) Tin válasza Gijon (#75) üzenetére


Tin
veterán

külső lejátszó a legjobb általában, minden szempontból. csak +1 eszköz. de ha a tévégyártók így akarják... :)

(#74) lorinser: VLC még LAN-on keresztül is tud lejátszani FHD-ig. meg gondolom az összes többi (Kodi, stb) is.

(#77) Dvix


Dvix
senior tag

nálatok mit jelent az hogy "kedvező ár"?. És ez az OLED kiég 3 év múlva? in-put lagje milyen 1080p vagy 4k gaming-kor? De tényleg h ezt senki nem írja le, egy itteni normál magyar tesztben se fordul elő egy TV tesztnél bakker, ez félelmetes. :((
A fényerő meg 900 cd/m² HDR-hez...ez jó értéknek számít ebben a szegmensben?

[ Szerkesztve ]

(#78) Postas99


Postas99
senior tag

Meg tudom erősíteni, ahhoz képest, hogy sosem voltak az utóbbi időben olcsók a Philips TV-k (Androidos) ahhoz képest a gagyi androidos működés borzalom..

55PFK6510 csak a tisztánlátás végett..

Kiadás után soshasem frissülő Android 5.0 max 1-2 hibajavitás ami sosem érződött a működésben...
Hadver 2/16 MediaTek 5593
Ami pont annyira gagyi, hogy SEMMILYEN hardver infó nem fut le 5 perc alatt sem. A többiről ne beszéljünk masszívan csak a KODI van fent. Azt még elviszi...
De havonta 3* áramtalanítani kell mert csak az állapotjelző led villog. Havonta 5* van bekapcsolva.
A meürendszer LAGGOL.
A képbeállítással elasztam 1 hónapot mire megfelelő lett. A képe szép az ambilight tetszik de hiába FULLHD a TV a youtube csak 720p és minden egyéb videos beállítás nem enged többet..
Tiszta átb@szás amikor megvettem kipengettem a legmagasabb összeget érte, pedig lehet a SONY hasonló modellejei jobbak lettek volna..
Használom igaz nincs napi használatban... végül is nem szentségelek mert havonta nincs sokat bekapcsolva, de sz már egy szegénységi bizonyítvány ha egy ilyen árú TV-nél nem futja egy Snaprdagon 625-re.

(#79) tkiceg


tkiceg
csendes tag

Kicsivel több mint másfél hónapja van a birtokomban egy 55oled803-as.
Később lehet hogy leírom bővebben a tapasztalataimat, de így ennyi használat után röviden ami biztos pozitívum számomra az maga kijelző, a képe, a fekete tényleg fekete, az alkalmazott képtechnológiák, betekintési szög, szinek, fényerő... Egyszerűen fantasztikus.
Szuper még az ambilight mint mindig, és a hangrendszer is elég jónak mondható az átlagos tv hangszórókhoz mérten.
De egyelőre sok a negatívum is. Szoftverfrissítés még mindig nem érkezett rá.
A bluetooth funkció erősen korlátozott minőségben van jelen.
Külső hdd-t max 2! tb-ig képes kezelni, ami vicc, az ezelőtti 2015-ös szintén philips, viszont alsó-középkategóriás tv-m, és egy másik alsó kategóriás kicsi fapados lg lazán gyorsan kezeli a 4, 5 tb-os tárolókat..
De összességében maga az android meglepően jól működik rajta, lassulás, fagyás, összeomlás, ujraindulás, egyéb szokásos dolgokkal nem találkoztam. Normálisan működik, stabil.
Talán néha nem reagál egyből a távirányítóra.
Ezen kívűl maga a tv mondhatni gyors, gyorsann reagál, hajtja végre a műveleteket, beleértve a be-kikapcsolást is, videók lejátszása-stoppolása, youtube, beállítások, menüzés, stb. Apropó menü, kezelőfelület, általános funkciók:fapad, jócskán idejét múlt. De legalább átlátható, kezelhető és egyszerű néhàny apróságtól eltekintve.

[ Szerkesztve ]

(#80) mepet válasza tkiceg (#79) üzenetére


mepet
addikt

BT-t mivel próbáltad?

(#81) tkiceg


tkiceg
csendes tag

Hát alapból a tv konkrétan szó szerint semmilyen bt eszközt nem talál illetve lát keresésnél pedig jó pár eszköz a szobában van. Tehát bármilyen headsetre, hangtechnikára csatlakozni eléggé esélytelen. Bár talán ezt a cikk is említi. A tv-t sem sikerült eddig megtalálnom csak androidos telefonról. Sem windows gépről, sem linuxról, próbáltam jó pár eszközt más más op rendszerekről is. Tehát az olyan funkciók is mint pl laptopról képernyő kivetítése vezeték nélkül a tv kijelzőjére esélytelen. Androidos telefonról kivetíteni is lehet, meg bármit küldeni, párosítani stb. De simán bt eszköz keresésnél mint említettem fentebb a tv önmagától még a droidos telefont sem találja...

[ Szerkesztve ]

(#82) *Szájber*


*Szájber*
tag

Tessék, itt egy ,,rövid" vidinyó róla. ;)
TFK

 *Szajber* felhasználónak 51 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! 

(#83) hitvanyalak válasza Márton (#29) üzenetére


hitvanyalak
senior tag

Ikea Diodr tökéletes, de a 600 Ft-os, méteres led csík is :)

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#84) mirai22


mirai22
csendes tag

Srácok,

kb. egy LCD Samsung 37' tvt hajtok közel 10 éve. Ehhez használok egy kinai androidos tv boxot az alábbiak miatt (HOrizon Go, Digi, youtube, netflix, hbo go, KODI, VLC, Spoty). Nagyjából elégedett vagyok (a tvvel teljesen) de azért 10 év útán elérkezettnek láttam az időt egy cserére, főleg azért mert nagyobb képernyőt szeretnék.

Mit szeretnék?
Ambilightot, mert az egész lakásban HUE világítás van és imádom, illetve a film élményhez is sokat hozzátesz. ( tvt csak filmre használom, néha sport)
Androidot, hogy a kis kínai boxot nyugdíjba tudjam küldeni és a fenti appokat tudjam futatni a tvn.
OLED, mert tíz évig nem akarok megint tvt cserélni.

Ki is néztem a Philips 55OLED803 tvt. Erre feljövök beleolvasok a forumba, majd teszteket nézek és azt látom, hogy a tvnek 53s kell, csak hogy bekapcsoljon. :W :W :W Lassú a MÁV, ez konkrétan már áll.

Azt olvasom, hogy lefagy, laggol, ki kell húzogatni heti 3x a falból stb. Hogy nem mennek rajta a fenti appok.

Most azt látom, hogy nem drága okos tvt kell venni, hanem egy 60 collos kevésbé okost és még mindig megtartani a kinai boxot. :O (mert a többi tvn sem megy semmi) Itt tart a kurvanagy okosteleviziózás 2019-ben. Bravó! :Y

(#85) Alien! válasza mirai22 (#84) üzenetére


Alien!
senior tag

nekem az egyel alatti modell van (pus8303), de megnyugtatlak, semmi baja az androidnak átlagfelhasználással. Nem mondom, hogy nincs egy-két bug, de mennek az appok (netflix, hbo go, vlc, youtube, kodi), az utóbbi arc-on keresztüli passthrough-val simán viszi a 60gb-os 4K hdr filmeket 5ghz wifin, smb megosztással. A bekapcsolás pedig valóban hosszadalmas, de napi szinten csak alvóban van a tévé, az meg ki-be kapcsnál egészen pontosan 3mp. Van itthon pár kinai box coreelec-kel, de nálam rá sincs kötve konkrétan. Szóval no para, élőben próbáld ki, rosszul nem fogsz járni szvsz.

(#86) eFeMeR74 válasza 4Grider (#6) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Hát azzal a Socal nem is csodálom.
Azért nem gondolod, hogy ottmaradnak az 5 éves szinten és nem fejlesztik? Az akkori androidos tvket el kell felejteni.
Soha ne mond, hogy soha.
Igaz most sem a csúcsokat fogják belerakni, de azért a mostani tvk már szépen elboldogulnak a rendszerrel.
Persze a mostanában alkalmazott 2gb ram a 1500Mhz cpu 4 mag és a MediaTek 5887 soc sem a csúcs, de legalább jobb 😄

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#87) eFeMeR74 válasza Alien! (#85) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Itt érdemes megnézni: [link]
Minden adat ott van bármelyik tvről.

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.